Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

@ 9fingers :

Ti-am mai zis,viata reala te contrazice,"daca" si "ar fi fost"nu exista acolo.Exista doar rezultatele seci care raman dupa cursa si spectacolul pe care il genereaza unul sau mai multi piloti care plac publicului si care astfel aduc o gramada de bani pt tot MotoGp-ul.Dar atata timp cat rezultatele de pe teren te contrazic,ce zici tu nu are sens.

Nu e adevarat ca exista doar rezultatele seci, statisticile. Ai vazut cursele nu?

Fiecare cursa in parte e mai importanta pt mine decat suma punctelor de la finalul unui sezon. Sunt importante multe lucrurui care au loc intr-o cursa si nu spectacolul acela care aduce bani....

 

Da, mi-ai mai spus ca ma contrazice "viata reala"/rezultatele, dar nu ai resusit sa imi si arati un singur rezultat care ma "contrazice". Din moment ce nu faci decat sa o spui, fara niciun argument, eu nu pot decat sa te ignor.

Vrei sa numaram cine a folosit cuvantul "daca" mai mult, crezi ca asta este un argument?

Nu e niciun daca in avantajul tehnic de care a profitat Rossi de multe ori. Nu e niciun daca in faptul ca aceeasi concurenta care il mai invingea din cand in cand, acum se zbate in coada clasamentului MotoGP, se lupta pt victorii in WSBK, sau in vreun campionat national de GT uri. Nu au mai facut fata in MotoGP, in contextul unei cometivitati crecute.

 

 

Gandeste-te numai la atat,ce inseamna doar dpdv marketing si popularitate dl. 46 si ce ar insemna pt motomondial daca el brusc nu ar mai alerga?Eu cred ca banii care se invart in MotoGp acum ar scadea sub jumate din cauza scaderii enorme a interesului publicului larg.Si ramanand la Stoner si Pedrosa si na,Spies,cred ca dintr-un sport ce incepe sa se apropie de F1 ca si popularitate,s-ar transforma in ceva de nisa.Doar din cauza unui pilot.Nu e ceva care iti da de gandit aici?Incearca si pune-ti intrebarea,de ce il place asa multa lume?Cand o sa ai raspunsul la aceasta intrebare,o sa ii intelegi pe fanii lui Rossi,nu sa ii aprobi,dar sa ii intelegi.

Nu imi da de gandit, stiu foarte bine de ce Rossi atrage mult mai multe categorii de oameni decat restul. Aproape orice sport are un Rossi, si talentul iesit din comun e un factor mai putin important, in aceasta atractie...

Doar pt ca Rossi e cel mai eficient panou publicitat, nu inseamna automat ca e si cel mai talentat sau rapid panou publicitar.

 

In alta oridine de idei, o data cu audientele crescute si succesul comercial, vin si interesele comerciale crescute, schimbarile dese de regulament pt obtinearea unui spectacol. Asta a distrus F1, si poate distruge si MotoGP ul. As fi preferat sa ramana un sport de nisa care sa nu isi fi tradat principiile initiale.

 

Insasi faptul ca tu vii pe un topic dedicat fanilor lui Rossi si incerci sa le explici ca Rossi nu e de fapt chiar asa de Rossi mi se pare lipsit de orice urma de logica,de aici vad ca ai multe carentze.Asta ma face sa cred ca tie iti place doar sa te contrazici aiurea,motivul nici nu mai conteaza la tine.

De ce ar fi lipsit de orice logica?

Crezi ca lumea care citeste acest topic e imuna la argumente?

 

Nu stii ce imi place, dar ar trebui sa fie evident deja ce nu imi place.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stii ce imi place, dar ar trebui sa fie evident deja ce nu imi place.

 

Si cu asta te cam auto-excluzi din discutie. Pe langa faptul ca deja o dai in absurd insistand ca pe un topic dedicat fanilor Rossi toata lumea sa spuna ca defapt el este doar un mare fas, bastard norocos cu o reputatie supra-umflata. Unde mai adaugi faptul ca daca cineva spune ceva bine de Rossi te simti ofensat, ori daca se aduce un amarat de argument impotriva lui Lorenzo, Pedrosa sau Stoner, sari ca ars. Continui sa cred ca nu ai nici cea mai vaga urma de idee ce inseamna a respecta o parere personala, indiferent de cum TI SE PARE tie aceasta! Si totul pe langa faptul ca dai dovada de lipsa de bun simt, stricand un topic dedicat fanilor Rossi, asta atat timp cat ai la dispozitie un forum intreg pentru a-l critica in lung si in lat. Heck...fa un topic dedicat fanilor anti-Rossi, dar respecta-i putin pe cei care posteaza aici. Sau iti este frica de faptul ca pe alte topicuri deja incepi sa fii ignorat...

 

In locul tau mi-as directiona eforturile si cunostintele legate de GP in a sustine unul sau alti piloti decat sa-l condamni pe unul. Fa ceva util si posteaza filmulete cu alti piloti facand depasiri misto, articole, interviuri(ia exemplu de la Gix) si alte chestii care i-ar incanta pe fanii MotoGP. Ceea ce faci tu, acum pe acest forum, este o pierdere completa de timp.

Editat de Sawyer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu asta te cam auto-excluzi din discutie. Pe langa faptul ca deja o dai in absurd insistand ca pe un topic dedicat fanilor Rossi toata lumea sa spuna ca defapt el este doar un mare fas, bastard norocos cu o reputatie supra-umflata. Unde mai adaugi faptul ca daca cineva spune ceva bine de Rossi te simti ofensat, ori daca se aduce un amarat de argument impotriva lui Lorenzo, Pedrosa sau Stoner, sari ca ars.

 

Ar trebui sa fi mai atent cand citesti mesajele mele, si nu numai. Nu ti-am aratat deja cat de usor iti este sa te incurci?

Nu imi plac reputatiile "super-umflate" dar nici criticile nejustificate. Dupa cum am ami spus, imi place Rossi cam la fel de mult ca Lorenzo, nu e vina mea ca unul dintre ei are parte de admiratie neconditionata, iar celalalt de ura neconditionata.

"Amaratul de argument" la care te referi tu, e de obicei o insulta, amarata da.

 

 

 

Continui sa cred ca nu ai nici cea mai vaga urma de idee ce inseamna a respecta o parere personala, indiferent de cum TI SE PARE tie aceasta! Si totul pe langa faptul ca dai dovada de lipsa de bun simt, stricand un topic dedicat fanilor Rossi, asta atat timp cat ai la dispozitie un forum intreg pentru a-l critica in lung si in lat. Heck...fa un topic dedicat fanilor anti-Rossi, dar respecta-i putin pe cei care posteaza aici. Sau iti este frica de faptul ca pe alte topicuri deja incepi sa fii ignorat...

Nu am un respect deosebit pt parerile personale ale oamenilor care nu arata vreun respect pt pilotii de MotoGP, oricare ar fi ei. Si mai ales, oameni care nu reactioneaza atunci cand o critica la adresa idolului lor, e "rasplatita" cu cele mai josnice insulte. Degeaba te plangi ca nu iti plac posturile mele, mai bine te obisnuiesti cu ele.

 

:bounce: Da, ma simt atat de ignorat ca nici nu am timp sa raspund/citesc toate mesajele care imi sunt adresate (majoritatea in mod direct).

Chiar as aprecia daca v-ati agata mai rar de mesajele mele, nu ar mai trebui sa raspund nici eu atat de des...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fi mai atent cand citesti mesajele mele, si nu numai. Nu ti-am aratat deja cat de usor iti este sa te incurci?

Nu imi plac reputatiile "super-umflate" dar nici criticile nejustificate. Dupa cum am ami spus, imi place Rossi cam la fel de mult ca Lorenzo, nu e vina mea ca unul dintre ei are parte de admiratie neconditionata, iar celalalt de ura neconditionata.

"Amaratul de argument" la care te referi tu, e de obicei o insulta, amarata da.

 

 

 

 

Nu am un respect deosebit pt parerile personale ale oamenilor care nu arata vreun respect pt pilotii de MotoGP, oricare ar fi ei. Si mai ales, oameni care nu reactioneaza atunci cand o critica la adresa idolului lor, e "rasplatita" cu cele mai josnice insulte. Degeaba te plangi ca nu iti plac posturile mele, mai bine te obisnuiesti cu ele.

 

:bounce: Da, ma simt atat de ignorat ca nici nu am timp sa raspund/citesc toate mesajele care imi sunt adresate (majoritatea in mod direct).

Chiar as aprecia daca v-ati agata mai rar de mesajele mele, nu ar mai trebui sa raspund nici eu atat de des...

 

 

Bai baietas, la intrebari importante precum: "Cate ture ai dat cu motorul?" sau "La cate curse ai fost pe circuit?" nu raspunzi si te tot contrezi cu toata lumea pe aici, efectiv aiurea. Ti s-a spus in nenumarate randuri sa-ti faci un topic anti- Rossi si vad ca nu prea intelegi.

E o vorba "cand mai multi iti spun ca esti beat te duci si te culci" - cred ca e cea mai buna solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi poate ca nu e cel mai bun pilot al tuturor timpurilor sau cel mai bun pilot in viata, ar fi si greu de dat un astfel de verdict si nici nu prea ma mai intereseaza acest aspect, dar pentru mine este si va ramane cel mai spectaculos si mai fun de urmarit pilot ai ultimilor 10-12 ani si poate si ai urmatorilor pana la retragerea din curse.

Discutia despre cine e mai bun ca cine sau cine e cel mai bun mi se pare la acest moment absurda si foarte seaca.

Rossi in opinia mea e pentru MotoGP si motociclismul de viteza in general cam ce a fost Michael Jordan pentru baschet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa fi mai atent cand citesti mesajele mele, si nu numai. Nu ti-am aratat deja cat de usor iti este sa te incurci?

Nu imi plac reputatiile "super-umflate" dar nici criticile nejustificate. Dupa cum am ami spus, imi place Rossi cam la fel de mult ca Lorenzo, nu e vina mea ca unul dintre ei are parte de admiratie neconditionata, iar celalalt de ura neconditionata.

"Amaratul de argument" la care te referi tu, e de obicei o insulta, amarata da.

 

 

 

 

Nu am un respect deosebit pt parerile personale ale oamenilor care nu arata vreun respect pt pilotii de MotoGP, oricare ar fi ei. Si mai ales, oameni care nu reactioneaza atunci cand o critica la adresa idolului lor, e "rasplatita" cu cele mai josnice insulte. Degeaba te plangi ca nu iti plac posturile mele, mai bine te obisnuiesti cu ele.

 

:bounce: Da, ma simt atat de ignorat ca nici nu am timp sa raspund/citesc toate mesajele care imi sunt adresate (majoritatea in mod direct).

Chiar as aprecia daca v-ati agata mai rar de mesajele mele, nu ar mai trebui sa raspund nici eu atat de des...

 

Matur si foarte adanc nu am ce spune. A si apropo...o stii pe aia cu asa de multe minciuni incat incepi sa le pierzi numarul si te dai de gol? Vezi ca tocmai ai postat ceva mai sus care scoate in evidenta faptul ca postezi atatea pareri alambicate incat te contrazici....iarasi :laugh: . Spor in a salva lumea de diabolicul Rossi....tu dark knight ce esti, tu!

 

P.S....si incearca sa raspunzi la obiect postului de mai sus a lui cefrim...chiar sant curios!

 

Eu unul imi cer scuze pentru off-topicurile de pe acest topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matur si foarte adanc nu am ce spune. A si apropo...o stii pe aia cu asa de multe minciuni incat incepi sa le pierzi numarul si te dai de gol? Vezi ca tocmai ai postat ceva mai sus care scoate in evidenta faptul ca postezi atatea pareri alambicate incat te contrazici....iarasi :bounce: . Spor in a salva lumea de diabolicul Rossi....tu dark knight ce esti, tu!

 

P.S....si incearca sa raspunzi la obiect postului de mai sus a lui cefrim...chiar sant curios!

 

Eu unul imi cer scuze pentru off-topicurile de pe acest topic!

Daca m-am contrazis, sunt sigur ca nu ai avea nicio ezitare in a dovedi asa ceva.

 

Cat despre post sfatul tau, de obicei ignor astfel de provocari. La fel cum nu am dat raspunsul dorit nici insultelor sau atacurile personale.

Sunt destui care se lauda cu experienta si talentul lor pe strada sau vreun circuit. Nu degeaba scriu intr-o sectiune destinata fanilor MotoGP, SBK...

...Chiar crede cineva ca intrebarile importante aici, sunt: "Cate ture ai dat cu motorul?" sau "La cate curse ai fost pe circuit?"

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-am contrazis, sunt sigur ca nu ai avea nicio ezitare in a dovedi asa ceva.

 

Cat despre post sfatul tau, de obicei ignor astfel de provocari. La fel cum nu am dat raspunsul dorit nici insultelor sau atacurile personale.

Sunt destui care se lauda cu experienta si talentul lor pe strada sau vreun circuit. Nu degeaba scriu intr-o sectiune destinata fanilor MotoGP, SBK...

...Chiar crede cineva ca intrebarile importante aici, sunt: "Cate ture ai dat cu motorul?" sau "La cate curse ai fost pe circuit?"

 

1. Iti las tie placerea sa cauti prin propriile posturi. Vad ca esti talentat in a le gasi...

2. Era de anticipat...de aceea am si spus-o :bounce: .

 

Si ca sa vezi ca nu sant tocmai o persoana rea, iti urez spor in scopul tau nobil!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca m-am contrazis, sunt sigur ca nu ai avea nicio ezitare in a dovedi asa ceva.

 

Cat despre post sfatul tau, de obicei ignor astfel de provocari. La fel cum nu am dat raspunsul dorit nici insultelor sau atacurile personale.

Sunt destui care se lauda cu experienta si talentul lor pe strada sau vreun circuit. Nu degeaba scriu intr-o sectiune destinata fanilor MotoGP, SBK...

...Chiar crede cineva ca intrebarile importante aici, sunt: "Cate ture ai dat cu motorul?" sau "La cate curse ai fost pe circuit?"

 

 

Bun......si totusi nu inteleg ce cauti pe acest topic.....crezi ca daca vi u cu "argumentele" tale ne vei face pe unul dintre noi sa nu mai fim fani Rossi?chiar crezi asta?In momentul de fata Rossi e unul dintre cele mai eficiente si importante panouri publicitare din lume,deci din gp sigur e zeu la acest capitol......dar nu inteleg cei care sunt fani Rossi de ce se mai obosesc sa citeasca posturile tale pe acest topic.....eu unul nu o voi mai face deci nu te obosi sa-mi raspunzi........legat de acest topic ....daca vrei sa ne contrazicem pe alte topicuri voi fi prezent.......dar aici nu mai vem ce discuta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun......si totusi nu inteleg ce cauti pe acest topic.....crezi ca daca vi u cu "argumentele" tale ne vei face pe unul dintre noi sa nu mai fim fani Rossi?chiar crezi asta?

Nu, dar topicul nu este citit numai de suporteri infocati.

Am corectat un post care facea greseala sa compare statisticile lui Rossi vs Lorenzo, fara a mentiona diferenta foarte mare de ani pe care cei doi i-au avut la dispozitie, in MotoGP. E o incercare grosolana de falsificare.

Restul mesajelor mele aici, au venit ca replici la diverese interpretari a "argumentelor" mele.

Sper ca acum intelegi.

 

...cu o omisiune esentiala. Rossi are 32 ani, Lorenzo are 23 de ani.

Rossi a avut 8 ani in MotoGP fara Lorenzo, sa colectioneze toate victoriile astea. 6 ani fara Pedrosa si Stoner...

Chiar crede cineva ca ar fi avut aceleasi statistici cu concurenta de azi?

 

Important e cum se comporta acum pe circuit. chiar daca Lorenzo a avut castig de cauza in ultima vreme, e clar ca sunt aproximativ la fel de rapizi...

Ar fi mai bine sa ne bucuram de perioada in care Rossi inca mai e pe circuit, fiind un reper ideal pt pilotii mai tineri care incearca sa se afirme. Nu e de prost gust sa comparam statistici cand el nici nu se gandeste la retragere macar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Select: 9fingers

-Select: Options

-Select: Ignore User

-Select: Update Ignored Users

 

Gata!

Doamne ce bine este... :laugh:

 

Anul trecut am iesit campioni nationali cu echipa... la bowling. :bounce:

Evident lucrul asta nu are nici o legatura cu motociclismul, decat intr-un singur punct, efortul mental.

Sigur, pastrand distanta, sunt constient ca baietii astia, in treba lor, sunt cu clase bune peste noi.

 

Dar in orice sport, la orice examen, de la un nivel de performanta in sus, deosebirea o da teribila capacitate de concentrare a adevaratilor campioni.

O poti antrena pana la un anumit nivel, dar diferenta nativa este esentiala.

 

De fapt asta este cel mai dur examen. Unul epuizant...

Devii perfect constient de tine, de fiecare gest al tau, de fiecare detaliu, de fiecare bataie a inimii, dar nu mai auzi nimic in jur. Nimic nu te mai distrage.

Esti robot. Esti in "tunel!"

 

Anticipezi tot, stii ce se va intampla, stii precis ce vei face. Totul se desfasoara parca cu incetinitorul.

Este o stare fantastica.

La sfarsit explodeaza surescitarea, esti multumit, dar cand endorfinele alea se duc ramai stors.

Si inca o data, si inca o data.

 

Trece timpul si incepi sa te intrebi daca vei mai putea intra in starea aia de gratie...

Si incepi sa ai indoieli.

Intri in concurs si vine si starea.

Dar oare data viitoare... va mai fi?

 

Asta este, cred, marea lupta a lui Rossi acum. Cu el insusi. Nu cu ceilalti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Select: 9fingers

-Select: Options

-Select: Ignore User

-Select: Update Ignored Users

 

Gata!

Doamne ce bine este... :laugh:

 

Anul trecut am iesit campioni nationali cu echipa... la bowling. :bounce:

Evident lucrul asta nu are nici o legatura cu motociclismul, decat intr-un singur punct, efortul mental.

Sigur, pastrand distanta, sunt constient ca baietii astia, in treba lor, sunt cu clase bune peste noi.

 

Dar in orice sport, la orice examen, de la un nivel de performanta in sus, deosebirea o da teribila capacitate de concentrare a adevaratilor campioni.

O poti antrena pana la un anumit nivel, dar diferenta nativa este esentiala.

 

De fapt asta este cel mai dur examen. Unul epuizant...

Devii perfect constient de tine, de fiecare gest al tau, de fiecare detaliu, de fiecare bataie a inimii, dar nu mai auzi nimic in jur. Nimic nu te mai distrage.

Esti robot. Esti in "tunel!"

 

Anticipezi tot, stii ce se va intampla, stii precis ce vei face. Totul se desfasoara parca cu incetinitorul.

Este o stare fantastica.

La sfarsit explodeaza surescitarea, esti multumit, dar cand endorfinele alea se duc ramai stors.

Si inca o data, si inca o data.

 

Trece timpul si incepi sa te intrebi daca vei mai putea intra in starea aia de gratie...

Si incepi sa ai indoieli.

Intri in concurs si vine si starea.

Dar oare data viitoare... va mai fi?

 

Asta este, cred, marea lupta a lui Rossi acum. Cu el insusi. Nu cu ceilalti.

 

Hmmm.. interesanta viziune, frumos post, mult adevar, in ceea ce spui. As completa insa: daca te uiti un pic in urma, in anii trecuti ai carierei lui Rossi, nici atunci nu s-a luptat neaparat cu ceilalti, ci in primul rand, cu cu el. Ceilati erau doar niste variabile ale jocului. Putin conta daca variabila se numea X sau Y, problema lui era sa iasa primul, sa faca o cursa perfecta. La el s-a vazut si se vede inca, placerea de a pilota si dorinta de victorie. Razbatea asta din interviurile lui, chiar daca nu o afirma direct, se vedea pe fata lui. El nu era preocupat de performantele unui Biaggi, de ex., nu se raporta la un alt pilot si nici nu era obsedat de alt pilot. Si cred ca asta este unul din secretele performantelor incredibile pe care le are. Biaggi, pt. ca tot l-am dat pe el exemplu, desi un pilot din categoria celor exceptionali, a fost preocupat mai mult de Rossi decat de ceea ce putea da el in cursa.. si a gresit... a pierdut.

Eu as spune ca marea lui lupta este sa revina la forma fizica necesara... greu dupa accidentarile urate pe care le-a avut in 2010. Si asta, ai dreptate, este o lupta cu el insusi, dar sunt convins ca o sa ne mai ofere multe momente frumoase de acum incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ 9fingers :

Hai sa-ti zic mai condensat,ca sa nu o mai aburesti aiurea :ce vroiam eu sa spun prin "rezultatul conteaza" e ca Rossi a avut cele mai bune rezultate,fiind cel mai titrat pilot la ora actuala(da,stiu Giacomo Augustini).Din '96 cand a intrat la 125 si pana in 2009 cand a castigat ultimul titlu mondial a dominat aproape total aceasta disciplina.Pe langa asta face si spectacol ca nimeni altul,ceea ce i-a atras un nr enorm de fani.Pana aici nu cred ca poate sa ma contrazica nimeni.Asta e viata reala.

Ce zici tu sunt numai circumstante,presupuneri si chestii adiacente."Stai sa vezi,ca de fapt el a avut rezultatele alea,dar avea motocicleta smechera,si de-aia,sau nu erau restul adversari pe masura,sau cei care erau erau prea tineri".Da,bine,si el ce sa faca,sa nu mai mearga asa tare ca sa le dea si "ageamiilor" de Biaggi,Capirossi,Gibernau,Stoner,Lorenzo,Pedrosa,etc care mergeau chipurile numa pe Mobra si Hoinar o sansa?

Ai inteles clar ce am vrut sa spun eu si totusi faci pe prostul si o dai pe dupa visin.Asta ma face sa nu mai vreau sa continui discutia,pt ca amandoi stim de fapt cum sta treaba.Si imi pari lipsit de logica nu pt ca il critici pe Rossi,ci pt ca il critici pe un topic dedicat fanilor lui.E ca si cum te-ai duce in galerie la Steaua si ai striga "Ua/Muje Steaua!".Te astepti ca cei din galerie sa zica : Aa,da,hai ma ca are dreptate.Vrei sa se apuce sa strige si ei cu tine,odata ce le explici argumentele pt care ai strigat asa?De asta mi se pare ca esti total anapoda.Au zis bine baietii,fa-ti un topic anti-Rossi,nu e absolut nici o problema,chiar te incurajam

 

Eu as spune ca marea lui lupta este sa revina la forma fizica necesara... greu dupa accidentarile urate pe care le-a avut in 2010. Si asta, ai dreptate, este o lupta cu el insusi, dar sunt convins ca o sa ne mai ofere multe momente frumoase de acum incolo.

In lumina celei mai recente curse indraznesc sa speculez ca a gasit iarasi solutia de a mai castiga un campionat mondial.Daca si la urmatoarea cursa va fi tot asa rapid,va fi de neoprit,e clar.E din nou pe giagiki :bounce:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai 9fingers, cred ca toata lumea ti-a inteles punctul de vedere. M-am saturat sa intru aici in speranta ca voi citi ceva interesant despre ce a mai facut pilotul meu preferat si de fiecare data sunt dezamagit de aberatiile tale. Parca esti moto_2005 ala, ne freci la melodie cu aceleasi idei tampite. Daca vrei sa continui aceasta discutie, fa un topic separat te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lots of attention has rightly been focussed on the travails of Valentino Rossi on the Marlboro Ducati. Far from his magical transformation of the Yamaha from dog to debut winner in 2004, his results on the Ducati have been disappointing for many fans, leading some to lament the loss of Casey Stoner. However the record shows that he is already far ahead of Stoner’s 2010 Ducati effort.

 

 

If we compare the 2011 season for Rossi so far with how Stoner fared in 2010 you might be surprised at the results. Rossi opened his Ducati career with a 7th at Qatar and backed it up with an action packed 5th at Jerez that included a ride back through the field after crashing and taking Stoner out of the race. In contrast, Casey Stoner opened his 2010 Ducati season by crashing out of the lead at Qatar and then finished 5th in Spain. With two rounds completed then Rossi has 20 points, almost double the 11 that Stoner had last year at the same time point.

 

This performance gap is likely to persist, at least for awhile, as Stoner crashed out again at the 3rd round last year before finishing in 4th place during round 4. What this means is that Rossi already has more points after 2 rounds than Stoner did after 3 and assuming he can achieve at least an 11th place finish at Estoril next month, he will have amassed more points in 3 races than Stoner did in 4.

 

Given his shoulder injury and the apparent wrong direction taken by the Ducati squad over the winter, Rossi’s results seem not too shabby. If his shoulder recovers as expected and some of the changes Ducati plans for the Estoril test pay off, it isn’t unreasonable to expect Rossi to be winning races later in the season just as Stoner managed in 2010.

 

Could Valentino still hold out any hope of a title challenge this year? The gut reaction says no, but it is certainly numerically possible. Thanks to his ill conceived passing maneuver at Jerez, the points race is pretty tight with Rossi only 25 points behind Lorenzo. Stoner went on last year to win 3 races but was marred by more crashes and some poor results. My feeling is that the winner of the championship this year might need to be on the podium at almost every race just like a certain Mr Lorenzo managed last year.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Could Valentino still hold out any hope of a title challenge this year? The gut reaction says no, but it is certainly numerically possible

Eu zic ca se va vedea clar in urmatoarea cursa daca mai are sanse la titlu.Deocamdata pana la urmatoarea toata presa doar speculeaza,atunci ne vom da seama clar.Eu insa presimt ca i-a dat de cap monstruletzului numit Ducati si se va batea la titlu pe parcursul anului.

My feeling is that the winner of the championship this year might need to be on the podium at almost every race just like a certain Mr Lorenzo managed last year.

My feeling is that if Mr.Stoner nu incepe sa castige niste curse o sa piarda titlul (la care deocamdata are prima sansa) ori in fata lui Mr.Lorenzo ori in fata lui Mr.46

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a testat noul GP12, motorul de 1000 cc pe car eil vor folosi de anul urmator cf noilor reglementari Dorna.

 

interviul cu rossi

 

bagati site-ul asta la bookmarks, periodic bag stiri despre obsesia voastra: rossi.

 

 

IMG_6398.jpg

Editat de Sinner-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a testat noul GP12, motorul de 1000 cc pe car eil vor folosi de anul urmator cf noilor reglementari Dorna.

 

interviul cu rossi

 

bagati site-ul asta la bookmarks, periodic bag stiri despre obsesia voastra: rossi.

 

 

IMG_6398.jpg

 

 

cam tarziu vi cu stirea ;)

oricum de apreciat siteu' tau

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am deschis acest topic pentru cei care sunt fani rossi...

am sa incep prin a pune povestea lui din motomondial..

 

partea 1

 

partea 2-a

 

partea a 3-a

 

partea a 4-a

 

si inca un mic montaj despre viata lui http://www.youtube.com/watch?v=tI_4H5dEUoA

 

:D

 

si desigur filmuletul meu preferat http://www.youtube.com/watch?v=o8cWVxbyYhE...feature=related

 

super...nu merge nici un clip ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap e situl meu, mutlam fain.

 

@gixx stirea am postat-o exact la timp dupa ce a fost data pe flux, faptul ca am pus-o aici pe forum abia dupa 2 zile e altceva.

 

90% din stiri le postez in ziua in care ies, multe dintre ele la maxim o ora dupa ce sunt date pe teava.

Mesaj completat

Ducati se pregateste pentru Estoril - interviuri cu Hayden si Rossi -> LINK

46_rossi_ducati_04.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Postez aici linck-ul la trailer-ul unui documentar despre Moto Gp:

 

http://www.motogp.com/en/videos/2011/Trailer+for+feature+length+MotoGP+Documentary+Fastest

 

Poate unii dintre voi stiu deja despre el.. Trebuie vazut de unde se poate descarca.

 

PS. Atentie la ce spune golanasul ala de Lorenzo despre Rossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...