Sari la conținut

Accident Stupid


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Acum o ora am iesit la o plimbare cu moto prin oras cu prietenul meu (care are tot o katana).

 

Pe o strada pietruita (in fata sectiei 2 de politie .. da in 1 Mai), prietenul meu era in fata mea la 10 metri.

 

De pe trotuar "a sarit" o femeie direct in fata motorului. Prietenul meu fiind incepator a franat mai tare cu fata si a pierdut aderenta (si piatra cubica) -> si a cazut. El e ok. Motorul cu maneta de ambreiaj rupta si parbrizul spart.

 

Eu am reusit sa nu dau cu motorul peste el si am tras repede pe dreapta.

 

Femeia aia a luat-o la fuga! Am urlat dupa ea dar nu m-am dus ca trebuia sa ridic motorul din mijlocul strazii.

 

Am tipat dupa ea sa vina la politie ca ... ea a provocat un accident chiar daca nu a fost lovita.

 

Imi pare rau ca a fugit nenorocita. FACI O BOACANA ITI ASUMI RESPONSABILITATEA.

 

I-am condus eu motorul fara ambreiaj pana la servici (fiind si colegi de munca) -> am experienta fara ambreiaj si el mi-a condus motorul meu.

 

 

UNDE GASESC REPEDE O MANETA DE AMBREIAJ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai stabilit bine prioritatile!!

Trebuia sa fie prinsa femeia aia!!

Vezi ce s-a intamplat in cazul accidentului avut de Thomas, datorita traversarii batraneilor tampiti, care, daca nu erau jandarmii... dispareau in ceatza!!!

Apropo!

Thomas-ule, ce ai mai rezolvat cu ei?

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna : 0723155247, Honi . Are un mic magazin de piese pe

Mihai Bravu intre Muncii si Baba Novac.

 

Suna la Alfa Motors, gasesti telu pe aici pe la vanzari.Parca aveau un snop de manete pe acolo .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare. Care e atitudinea recomandata pt pietoni din astia ?

Cu masina e clar .. sar pe frina ca daca-l lovesc e rau.

 

Cu motorul insa daca sar pe frina s-ar putea sa cad ca mai sus (poate e praf, o mica groapa/denivelare peste care altfel treceam).

Daca-l lovesc, care sint urmarile pentru mine / el ?

Pe de alta parte el e mic, eu la fel , poate trecem unul pe linga celalalt si ne alegem doar cu sperietura, eventual o palma dupa ceafa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Franezi si incerci sa eviti , daca dai peste el oricum te tavalesti plus ca ai complicati legale, asta daca nu te impresioneaza faptul ca poti sa-l si omori.

Am patit-o si eu tot pe piatra cubica acum cativa ani... am franat, am culcat motorul si i-am secerat picioarele pietoancei neatente cu roata fata. s-a ridicat repede si a rupt-o la fuga, vaca dracului, nici macar nu a interesat-o daca mai pot sau nu sa ma ridic de jos :P Totusi, nu cred ca daca o luam in plin era mai bine,dar macar nu mai putea sa fuga :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai sta treaba cu legea aia conform careia daca dai peste unu care traverseaza neregulamentar nu patesti nimic d.p.d.v legal ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai sta treaba cu legea aia conform careia daca dai peste unu care traverseaza neregulamentar nu patesti nimic d.p.d.v legal ??

 

Se tot cacaie de nu stiu cate luni sa voteze noul cod rutier..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presu' a intors-o la camere, deci nici vorba sa iasa prea curind; si dupa adoptare in camere, semnare de marinar, publicare in MO se propun 6 luni de neaplicare a ei, probabil cu scopul de a obisnui lumea cu prevederile schimbate radical fata de trecut, cum ar fi si asta cu pietonul care e responsabil pe unde trece strada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol. SI eu ieri era s-o patesc la fel din cauza a unui mos care a traversat strada pe unde i-a trecut lui prin cap am claxonat, mosul s-a oprit pa banda 1 eu pe 2 si cand am ajuns la mai putin de 10m a tasnit. Abia l-am evitat prin spate, am trecut la 2 palme cu capatul ghidonului pe langa el injurand cum nu am injurat in viata mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol. SI eu ieri era s-o patesc la fel din cauza a unui mos care a traversat strada pe unde i-a trecut lui prin cap am claxonat, mosul s-a oprit pa banda 1 eu pe 2 si cand am ajuns la mai putin de 10m a tasnit. Abia l-am evitat prin spate, am trecut la 2 palme cu capatul ghidonului pe langa el injurand cum nu am injurat in viata mea.

Stiu cum e,si eu am descoperit niste injuraturi pe care nu credeam ca le stiu atunci cand un tampit din asta traverseaza strada fara macar sa se uite,noroc ca s-a speriat de zgomotul produs de roata spate (blocata evident)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt conservar , dar astept si eu cu nerabdare sa se dea legea asta ( cu toate ca din cate am inteles, noul cod rutier are alte probleme pe care nu le cunosc).

 

Ieri am fost gata sa lovesc o fetita de 7-10 ani. Doar atentia mea deosebita a salvat-o. Noroc ca am observat-o de pe trotuar cum fugea si cum a tasnit printre masini.

Cu toate ca am inceput sa franez si sa claxonex inca inainte de a imi iesi in fata, bineinteles ca a continuat fuga pana in dreptul masinii mele si pe o traiectorie care o apropia si mai mult de mine. La fel de normal ca a oprit si cand era pe traiectorie, ca daca ar fi continuat fuga probabil ca nici nu ar fi fost pericolul asa mare.

Am fost asa de nervos ca abia am apucat sa o injur si sa ii trag o frumoasa '(cuvant urat) ma-tii'.

 

Daca nu aveam viteza mica si o atentie deosebita (ma felicit pt asta) acum eram inca la politie.Noroc ca mai aveam putin pana la strada mea si mergeam incet, mai ales ca in zona aia se intampla prea des ca unii copii sa treaca strada in fuga. Ce parinti nu isi invata copiii cum sa treaca strada?

e a 3-a oara cand o patesc tot in zona aia si poate doar norocul m-a scapat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt satul de toti idiotii maturi care inca habar nu au sa treaca strada.

am reusit sa-i evit pana acum, deocamdata doar cu masina, scuteru, bicicleta etc...

si cum poti sa-l faci varza si cu mountain bike-ul...mergeam odata cu bicla in viteza destul de mare pe o strada foarte circulata si vad un bou' cu okelari d-aia gen fund de sifon, destul de tanar , manca inghetata la cornet(!!!) si trece prin loc nemarcat fara makar sa se uite stanga-dreapta!!!! :P

probabil era o aroma captivanta in inghetata aia... asa ca am bagat forja-n pedale , am trecut milimetric prin spatele lui si i-am zbierat un "bau!!" in ureke de se uita lumea de pe trotuare :banana:

el banuiesc ca s-a cacao pe el, n-am mai stat sa ne-njuram :banana:

astept noile prevederi din codu rutier sa intre in vigoare si sa vezi ce bull-barr plin de cheaguri o sa am :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heheheh astept si eu din acelasi motiv. Iesim la vanatoare!

 

Si ce o sa faci Baiazid?O sa dai peste toti copiii scapati de sub supravegherea parintilor si peste batranii senili si pe urma o sa te feliciti impreuna cu tovarasul sauron?

 

Sau a fost o gluma mai seaca ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce o sa faci Baiazid?O sa dai peste toti copiii scapati de sub supravegherea parintilor si peste batranii senili si pe urma o sa te feliciti impreuna cu tovarasul sauron?

 

Sau a fost o gluma mai seaca ?

 

 

Cu siguranta ca a fost o gluma!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va inchipuiti ca dupa intrarea in vigoare a legii respective o sa fie ca in GTA. Pentru vitejii "vanatori" exista mai multe feluri de raspundere juridica, iar raspunderea penala nu va fi total eliminata din datele problemei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heheheh astept si eu din acelasi motiv. Iesim la vanatoare!

nu e chiar asa de usor....la niste ore de legislatie auto un tigan(mare mafiot de la noi din oras) pune intrebarea instructorului:"Ai cum sa omori pe cineva cu masina fara sa fii pedepsit?" si raspunsul primit a fost"categoric NU" si din cauza asta am ramas pe ganduri cand am auzit de legea asta....daca se aplica.....ce se intampla?se incepe o vanatoare de oameni pe sosele?

post-6413-1130880820_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce o sa faci Baiazid?O sa dai peste toti copiii scapati de sub supravegherea parintilor si peste batranii senili si pe urma o sa te feliciti impreuna cu tovarasul sauron?

 

Sau a fost o gluma mai seaca ?

 

Eu zic ca se intelege ca a fost o gluma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...