Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

sambata am fost in vama sa vad trotuarurile..da am fost ingrozit sa vedeti cata carnatu de trotuar s-a turnat fratilor cu durere va zic ca asta cred ca o sa fie ultimu an cand o sa dormiti cu cortul pe pamant.....sa fi vazut cum stateau paletii de borduri si betoanele gata sa fie turnate :scratch: strangeti poze si amintiri puneti-le intr-un album si uitati de vama veche...tre sa gasim alta locatie...da si intre timp s-a mai turnat un metru de beton.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hmmm, pica misto 1 mai anul asta. Nu stiu daca o sa aleg drumul vechi, am mers odata si nu mi-a placut de nici o culoare. Oricum, mai e pana atunci, o sa urmaresc topicul sa vedem ce o sa iasa. Sper sa nu ploua ca anul trecut.

 

 

poate te insotesc si eu mosule :D

 

pt instalarea corturilor pe malul marii

NU UITATI ACASA PIKAMERE SI ROTOPERCUTOARE CU CONEXPANDURI DE BETON

 

iar din 20 in 20 de m vor fi instalate pichete PSI pt stingerea PROSTIEI DIN ROMANIA

 

 

DECAT 350 KM PANA IN VAMA VECHE MAI BINE 540 KM PANA IN ALEXANDROPOLI

 

DA NU O SA FIE AGLOMERAT DIN PACATE.............................. :scratch:

 

 

were??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu trecut am vorbit cu niste baieti care imi povesteau de o "statiune" undeva in nordul bulgariei similara cu vama veche de acum 10 ani ... insa nu mai stiu cum se numeste localitatea (memorie slaba :D) - daca imi spune careva cum se numeste il cinstesc cu o "zagorca" :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! gata cu plansul... toti suntem dezamagiti....

Haidem in alta locatie!.....

Cunoscatorii sa propuna o locatie unde sa ne adunam cu totii.. :laugh: ...(salbaticie, virginitate, 'the new' vama veche),

.....ceva de genul loc de pelerinaj pt motociclisti ! :laugh:

 

 

ce spuneti...?! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok! gata cu plansul... toti suntem dezamagiti....

Haidem in alta locatie!.....

Cunoscatorii sa propuna o locatie unde sa ne adunam cu totii.. :laugh: ...(salbaticie, virginitate, 'the new' vama veche),

.....ceva de genul loc de pelerinaj pt motociclisti ! :laugh:

 

 

ce spuneti...?! :cheers:

 

chiar crezi?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

statiunea (e mult spus) DURAN KULAK ,prima localitate de dupa Vama Veche , la Bulgari. pe malul marii, da ! am inteles ca ar fi foarte misto. e un satuc prapadit iar la un moment dat faci stanga spre mare. mai multe nu stiu nici eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa trotoarul ala de prost gust se mai pot remarca hotelurile de p+2 si p+3 pe o parte si carciumile din beton pe partea aialalta (da, baga baieti la constructii)

 

 

In plus am vazut pe plaja semnul de rezervatie care mentiona amenzi imense pt cine are de gand sa se plimbe pe acolo. Concluzia - mare atentie ca nu se stie cand le caca mintea sa dea amenda la toate corturile si motoretele din zona plajei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grindul Chituc am inteles ca ar fi o solutie mai "salbatica" ...

 

un pic prea salbatica...

in plus accesul dupa vadu pana la plaja e...dificil.... pentru cei mai "carenati"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut in toamna m-am intalnit in Mangalia cu un bulgar care se intorcea din Rusia cu pe jos sau cu "ia-ma nene". L-am luat cu masina si l-am dus pana la vama si din vorba in vorba am aflat ca se duce la Kamen Briag, un satuc cam la 30 de km de vama, pe malul marii unde, spunea el, sunt un fel de grote chiar pe malul marii, peisaj de vis si putin mai la nord plaja.

N-am mai avut ocazia anul trecut sa ajung pana acolo, dar cautand pe net am gasit asta:

SHABLA aflata un pic mai la nord de Kamen Briag.

Se pare ca e o alternativa buna la Vama Veche ... cum da caldura un pic trag o fuga pana acolo si vin cu poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa va arat 'niste' poze de pe o plaja din Bulgaria undeva in august 2008 facute ( nu luati in seama data inscrisa pe poza fiindca nu era setat aparatul).

post-40713-1233128776_thumb.jpg post-40713-1233128801_thumb.jpg

in aceasta zona exista un camping semi parasit

se putea bea si minca la preturi rezonabile ...

post-40713-1233128754_thumb.jpg post-40713-1233129152_thumb.jpg

pentru comparatie va arat si plaja de la Vama Veche in aceeias perioada

post-40713-1233128826_thumb.jpg

cea mai apropiata localitate se numeste

post-40713-1233128701_thumb.jpg

coordonatele ar fi ( sper sa nu ma insel)

43°33'53.75"N

28°35'20.82"E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut in toamna m-am intalnit in Mangalia cu un bulgar care se intorcea din Rusia cu pe jos sau cu "ia-ma nene". L-am luat cu masina si l-am dus pana la vama si din vorba in vorba am aflat ca se duce la Kamen Briag, un satuc cam la 30 de km de vama, pe malul marii unde, spunea el, sunt un fel de grote chiar pe malul marii, peisaj de vis si putin mai la nord plaja.

N-am mai avut ocazia anul trecut sa ajung pana acolo, dar cautand pe net am gasit asta:

SHABLA aflata un pic mai la nord de Kamen Briag.

Se pare ca e o alternativa buna la Vama Veche ... cum da caldura un pic trag o fuga pana acolo si vin cu poze.

 

 

 

Uite ca tocmai in locatia descrisa am fost eu . Shabla e un pic mai departe si nu are plaja nisipoasa . sunt numai calcare .

 

Hmm, 2 mai ce-are? Ne gazam acolo, stam chill, plaja acolo, baita acolo si noaptea ne roackerim in Vama la Pirati sau la Epava :laugh:

 

Pe de alta parte atmosfera din Vama Veche sau chiar din 2 mai nu se regaseste sub nici o forma in Bulgaria .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost weekendul asta pana in vama...nu imi venea sa cred....se miscau masinile si muncitorii acolo cum nu s-au miscat niciodata in bucuresti la vreo strada sau de cand s-a inceput prima lucrare la vreo autostrada din romania. incredibil!!! :laugh: :laugh:

 

din cate am auzit eu multi vor sa mearga anul asta spre 2 mai! poate se mai baga cineva acolo..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Portita ! motoarele in parcare pazita, corturile in barca si ... ! vedem noi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

anu trecut am vorbit cu niste baieti care imi povesteau de o "statiune" undeva in nordul bulgariei similara cu vama veche de acum 10 ani ... insa nu mai stiu cum se numeste localitatea (memorie slaba :laugh:) - daca imi spune careva cum se numeste il cinstesc cu o "zagorca" :laugh:

 

Kranevo cumva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca tocmai in locatia descrisa am fost eu . Shabla e un pic mai departe si nu are plaja nisipoasa . sunt numai calcare .

 

 

Pe de alta parte atmosfera din Vama Veche sau chiar din 2 mai nu se regaseste sub nici o forma in Bulgaria .

 

sa vezi ce atmosfera o sa fie in vama cand vin manelarii din mamaia cu gipanele.

 

Atmosfera o fac oamenii, iar locul - trebuie sa fie cat mai salbatic, si sa aiba mare si o plaja cat de cat.

 

cred ca anul asta cand voi merge in vama campez si mai aproape de bulgari, unde nu au apucat astia sa isi faca vile.

 

De 1 mai nu cred ca vin manelarii in vama, nu de alta dar le ingheata burtile nevestelor, asa ca poate tragem o ultima destrabalare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba va tot plange-ti ma,parca ati avea 2 ani...Anu' trecut am vazut in vama o adunatura de emo frustrati si manelisti dornici de senzatiii "tari"...Sunt cu prietenii,un loc pe plaja gasesc...restu vin de la sine :laugh: Anu' trecut m-am impiedicat de o gramada de pseudo baicari pusi pe dat in spectacol in tarana din Vama . In 2 Mai a fost...super,cazare ieftina,mancare iefinuta...De restu ne-am ocupat noi :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba va tot plange-ti ma,parca ati avea 2 ani...Anu' trecut am vazut in vama o adunatura de emo frustrati si manelisti dornici de senzatiii "tari"...Sunt cu prietenii,un loc pe plaja gasesc...restu vin de la sine :laugh: Anu' trecut m-am impiedicat de o gramada de pseudo baicari pusi pe dat in spectacol in tarana din Vama . In 2 Mai a fost...super,cazare ieftina,mancare iefinuta...De restu ne-am ocupat noi :cheers: :laugh:

:D Are rost sa te mai chinui? Noi oricum stim care ne va fi drumul!

Fiecare merge unde vrea, na... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am lansat acest topic, pentru al treilea an consecutiv, hai sa mai postez si eu ceva: am fost tentat sa postez aici ca e ultima oara cand mai merg in Vama.... dar nu, nu e ultima. Vazand ce magarii se fac acolo, va propun asta: plecare din Bucuresti in data de 30 Aprilie, ora 16.00 de la benzinaria imediat urmatoare dupa complexul RATB - RT2 (adica imediat inainte de iesirea pe pseudoautostrada).

Ajungem seara in Vama, parcat motoare, instalat corturi, imbatat grav de tot, speriat turistii (in special manelarii). Dimineatza, in jurul orei 11.00 (da, va fi dimineatza devreme :laugh:) mergem inspre Bulgaria, nu inainte de a ne opri din "greseala" in fata la Primarie si a pune de o miscare de protest pentru 2 minute (blocat drumul, claxonat, ambalat motoare - ca tot sunteti multi carora va place sa ambalati motoarele). Apoi, mers in Bulgaria, distrat, intoarcere la Romanica tot prin Vama Veche, facut taraboi iar in fata Primariei, lasat probabil cu procesele verbale de constatare a contraventiei... Va fi distractiv, trust me. Toti cei care vor fi amendati, sub nicio forma sa nu semneze procesul verbal. Cand sunt intrebati daca au ceva de declarat la rubrica "alte mentiuni" sa declare "ca nu recunosc fapta si vor face plangere contraventionala". Dupa ce sunt amendati (daca va fi careva amendat, e putin probabil), aceia care s-au ales cu proces verbal (si care nu l-au semnat, asa cum i-am sfatuit eu) sa ma caute, ca se spun ce au de facut mai departe, ca sa nu fie nevoie sa mai si plateasca amenda. :laugh: .

 

Si inca ceva: protest pasnic, poate obtinem si o autorizatie pentru un mars de protest. Daca face vreunul vreo magarie, raspunde in fatza legii si nici nu ii mai ofer consultanta cum sa scape de amenda.

 

Hai, s-auzim de bine si daca poate vreunul sa se ocupe de autorizatie pentru marsul de protest al motociclistilor vamaiotzi, sa dea aci cu subsemnatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...