Sari la conținut

BMW Voineasa 2009


22iulian
 Share

Postări Recomandate

Se pare insa ca sunt doar 30 de locuri.Daca nu depasim ar fi ok.Votam?

Daca citeai atent spuneam ca in cazul in care nu depasim 30 de persoane ar fi OK sa mergem toti in acea pensiune pt ca nici mie nu-mi comvine ca seara sa plec din cabana daca am de mers 30 de minute.Ar fi fost mai convenabil si pt. cei care in loc sa dea 80 de lei pt masa la Baciu ca sa poata sta cu cortul ,sa dea 65 lei pt cazare si demipensiune sau 85 lei pt cazare si pensiune completa ca sa doarma intr-un pat , la caldura la pensiunea Lazar.

 

Dar tu esti sigur ca depasim 20 de persoane?

 

Eu personal o sa aleg pt mine si nevasta varianta cea mai optima chiar daca v-a trebui sa vin pe jos pana la locul de cazare al celorlalti fiindca sunt sigur ca nu o sa fie departe.Cat de lung poate fi Ciunget? Chiar am sa ma duc pe 4 sau 5 Aprilie sa vad la ce distanta e pensiunea asta de Pensiunea Baciu.De ce sa dau 520 de lei pt aceleasi conditii pe care pot sa le am cu 260 de lei.Doar e recesiune ,nu? :blink:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 396
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt deacord cu "enduristul" ,dar se pare ca sunt peste 30 de persoane care doresc sa ne intalnim si cum a spus si "Zero" citez" Daca mergem acolo sa facem chef si sa punem tara la cale, de ce sa nu o facem organizat si impreuna? " sunt perfect deacord cu el sa fim impreuna ,avem mai multe avantaje cand suntem toti decat cand o sa fim rasfirati .daca o sa fim rasfirati singurul avantaj care il vad EU ar fi BANII,in rest pana ne adunam dimineata ,ce vbim,bem,mancam,povesti ..etc seara nu or sa fie cum e cand suntem toti.

 

 

Eu personal nu am nimic impotriva cu locatia.Numai ca ar fi bine sa fim toti asta e parerea mea personala daca nu se poate ok...stam unde apucam! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: nu spun ca problema banilor este chiar minora ..dar eu vad problema un pic mai din" ardeal "..si anume oamenii au fost s-au zbatut au rezervat locatia(deci si-au dat cuvantul) si cand au tras linie asa au considerat EI ca organizatori ca este cel mai bine!! eu ii felicit pt ce au initiat si ce au facut pana acum!!! a schimba acum locatia pt cineva care nu este de acord este ca si cum as ruga de exemplu organizatorii intrunirii de la Cluj sa fac intrunirea la Sibiu ca este mai aprope de mine si implicit mai ieftin!!! pana la urma fiecare este liber sa stea si sa faca cum vrea!!! :friends:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: nu spun ca problema banilor este chiar minora ..dar eu vad problema un pic mai din" ardeal "..si anume oamenii au fost s-au zbatut au rezervat locatia(deci si-au dat cuvantul) si cand au tras linie asa au considerat EI ca organizatori ca este cel mai bine!! eu ii felicit pt ce au initiat si ce au facut pana acum!!! a schimba acum locatia pt cineva care nu este de acord este ca si cum as ruga de exemplu organizatorii intrunirii de la Cluj sa fac intrunirea la Sibiu ca este mai aprope de mine si implicit mai ieftin!!! pana la urma fiecare este liber sa stea si sa faca cum vrea!!! :friends:

Bravo. Bine spus. Eu as fi fost mult mai rau cu cel stramt la punga, d-asta m-am abtinut. Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa...astia mai stramti la punga trebuie omorati. :scratch:

 

Imi asum riscul de a fi considerat snob sau oricum vreti voi si imi voi exprima o parere ca fan BMW:

 

BMW este o marca premium. Eu inteleg ca si intalnirea asta, atata timp cat poarta numele BMW, ar trebui sa fie la un minim de nivel. Atentie, nu zic neaparat la nivel "premium" dar la un nivel de compromis. Nu putini sunt cei care au dat 10-20.000 euro pe o motocicleta BMW iar pe ei i-ati exclus din start prin felul in care prezentati situatia.

Atata timp insa cat participantii se uita la ultimul leu din pacate nu prea mai este o intalnire BMW. Stiti si voi imaginea clasica romaneasca: "are Mertzan dar sta intr-o garsoniera de cartier". Cam asa pare vazut din exterior si aici. Asa mi s-a parut inca de cand am vazut ca se pune problema sa se stea la cort, mai ales in conditiile in care nu va fi tocmai cald probabil si nu exista conditii adecvate pt camping (wc, dusuri).

Pretul propus de Iulian mi s-a parut rezonabil pt o camera intr-o pensiune decenta. In plus el s-a agitat mult pt evenimentul asta.

Nu stricati tot acum ca este pacat!

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daa...astia mai stramti la punga trebuie omorati. :friends:

NU trebuie omorat nimeni!!! dar pt un soldat ranit nu se opreste un razboi!!

Si daca tot m-am bagat astazi in seama :scratch: as avea de facut si organizatorilor o propunere .. sa incercati sa vorbiti cu propietarul pensiunii sa scoata din pret masa de pranz!! si nu din considerente financiare!! dar foarte multi vor fii in perioda de pranz de partea cealalta a muntelui si sigur nu se v-a putea venii in timp util inapoii,fiind nevoiti sa ia masa pe la alte cabane,restaurante ,e.t.c!! dar sa fie pregatit sa de-a o masa celor care vor ramane in "tabara"!! vorbiti din timp si pt lemne pt focul(focurile) de tabara sa nu fim nevoiti s-a ardem gardul pensiunii!! :kiss: numai bine!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@khk

 

nu esti snob deloc.

 

din pacate, aici pe forum, si aici in romanica, faptul ca am avut bani sa ne luam BMW nu e bine privit si nu ne lasa sa ne desfasuram, vezi cazurile in care posturile noastre au fost sterse "ca nu erau la obiect si ca daca noi nu avem ce sa reparam la mobrele noastre ca sunt bune si scumpe, nu are rost sa stam pe forum sa o frecam aiurea cu prietenii".

 

Problema banilor e pe bune aici, incepe sa o simta toata lumea. Dar de aici si pana la a incerca sa schimbi tot programul la 20 de oameni, ca nu ai tu un milion in plus sa cheltui...e un pas mare.

 

Eu unul ii inteleg si pe cei ce vor sa stea la cort. E o alegere a fiecaruia. Si eu prefer sa stau la cort, decat sa stau la confort cum am acasa. Ca de aia plec de acasa, sa scap de plictiseala zilnica si sa am parte de putina aventura. Altfel am fi putut sa facem intalnirea asta undeva intr-un bar aici in bucuresti, sa ne plimbam pe undeva pe langa, si seara sa ajung acasa. Era mai ieftin.

 

Dar am decis sa merg cu grupul. Ce decizii ia grupul, ma conformez.

Dar nah, asta sunt eu.

 

Si ce sa facem acum, ca nu poti sa ii multumesti pe toti? Eu zic asa, cine nu isi permite sa stea la cazarea hotarata, daca vrea sa vina, sa isi gaseasca cazare in alta parte si daca cei 20 de oameni vor decide ca vor sta dupa unul sau altul sa se adune, sa manance, sa bea, sa chefuiasca, atunci e bine. Altfel, e pe riscul fiecaruia.

 

Nu e neaparat vorba ca facem parte dintr-un grup mai elitist. Dar daca voiam sa merg singur, cu program facut de mine, la cazare gasita de mine, imi luam frumos cortul in spinare si ma duceam de capul meu si nu mai comentam atat pe aici.

 

Daca nu imi permit, de asemenea, spun frumos, "bre, pe mine nu ma tine buzunarul, nu am cum sa vin cu voi acum, asta e, sper sa va distrati voi". Era mai fair pt toata lumea.

 

Acum, de 20 de posturi, incepem sa comentam, sa aruncam cu idei, sa ne inversunam, sa ne enervam, lumea va incepe sa se gandeasca, "dar daca?", si asta din cauza unui singur carcotas.

 

bre, nu ai bani, nu-i bai, stiu si eu cum e, ca si eu ma scarpin in traista acum sa fac rost. Daca nu ma tine, imi anunt neprezenta si am rezolvat treaba. Daca vrei sa vii, incearca sa vii cu grupul. Altfel cred ca ai sa faci o tura solo cu sotia, si pana la urma de aia ne adunam, sa facem ceva impreuna. Nu sa mearga fiecare de capul lui. Nu vrei-nu iti convine-nu te tine-nu iti permiti, iti rezolvi singur programul in asa fel incat sa fim cu totii pe aceeasi pagina.

 

Hai ca deja vb prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi asum riscul de a fi considerat snob sau oricum vreti voi si imi voi exprima o parere ca fan BMW:

 

BMW este o marca premium. Eu inteleg ca si intalnirea asta, atata timp cat poarta numele BMW, ar trebui sa fie la un minim de nivel. Atentie, nu zic neaparat la nivel "premium" dar la un nivel de compromis. Nu putini sunt cei care au dat 10-20.000 euro pe o motocicleta BMW iar pe ei i-ati exclus din start prin felul in care prezentati situatia.

Atata timp insa cat participantii se uita la ultimul leu din pacate nu prea mai este o intalnire BMW. Stiti si voi imaginea clasica romaneasca: "are Mertzan dar sta intr-o garsoniera de cartier". Cam asa pare vazut din exterior si aici. Asa mi s-a parut inca de cand am vazut ca se pune problema sa se stea la cort, mai ales in conditiile in care nu va fi tocmai cald probabil si nu exista conditii adecvate pt camping (wc, dusuri).

Pretul propus de Iulian mi s-a parut rezonabil pt o camera intr-o pensiune decenta. In plus el s-a agitat mult pt evenimentul asta.

Nu stricati tot acum ca este pacat!

 

Vlad

Uau,daca ai BMW faci parte dintr-o categorie speciala de oameni si nu trebuie sa te mai incurci cu niste coate goale care indraznesc sa se gandeasca sa stea la cort.Ar trebui ca atunci cand iti cumperi BMW sa aduci adeverinta de venit si sa nu ti se dea voie sa-ti cumperi marca asta daca nu ai cel putin 2000 de euro venit lunar.

Poate unii dintre noi au dat nu 10-20 mii pe BMW.Poate si l-au luat SH la 3000 si asa cu un credit pe 10 ani.Si poate ca unii ,cum e cazul meu,se duc pe 26 Aprilie la o cununie,pe 1,2 si 3 Mai cu prietenii la mare iar pe 12 Mai la Voineasa spera sa le mai ajunga banii asa ca incearca sa se descurce mai ieftin.Ieftin???Si pe de-asupra posesor de BMW??? Blasfemie.Trebuie sa fiu ars pe rug. :scratch:

Oricum m-am hotarat sa ma retrag.Nu sunt demn sa fac parte din elita BMW.E mai bine pentru toata lumea.Succes la marea intrunire BMW si distractie placuta tuturor celor 20 de participanti din toata tara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintr-o idee faina s-a degenerat si s-a ajuns la lins sigla de pe mobra.

pacat

ma pregateam sa dau banu si sa fac planuri de trasee prin munti, dar se pare ca tre sa mai astept nitel. daca se ramane la elitism gasesc altceva mai bun de facut in we ala.

Daca reapare ideea originala - cine stie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintr-o idee faina s-a degenerat si s-a ajuns la lins sigla de pe mobra.

pacat

ma pregateam sa dau banu si sa fac planuri de trasee prin munti, dar se pare ca tre sa mai astept nitel. daca se ramane la elitism gasesc altceva mai bun de facut in we ala.

Daca reapare ideea originala - cine stie...

:scratch: Ideea a ramas si nici nu-i vorba de lins sigla de la mobra!! daca ai mici(mari ) probleme financiare nu trebuie s-a ceri mutarea locului unei intrunirii!! "enduristul" caci el a iscat toata discutia putea sa-si anunte prezenta dar cu mentiunea ca v-a venii cu cortul sau si-a gasit alta locatie mai ieftina....NIMENI nu i-a cerut s-a caute pt ceilalti participanti alta cabana mai ieftina sau in alta locatie si s-a inceapa supunerea la vot(de cand m-a stiu la noi numai se voteza si nu se face nimic) !! Asa ca cine vine(indiferent de cazare) este bine venit cine nu ..poate data viitoare!! Asa-i decand lumea..LA INCEPUT DOARE ,DUPA ACEEA PLACE!!! :kiss: :friends:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de nici un elitism zidule

 

dar nici sa schimbam acum toate planurile ca enduristul nu are bani sa vina si sa stea cu noi, unde s-a hotarat. De ce nu le trimite mail alora de la BMW Mountain Days, sa face intalnirea in romanica, pe malul argesului, ca ii e lui mai aproape si mai ieftin.

 

Daca el nu isi permite, trebuie sa strice toate planurile si sa se mute lumea in alta parte pentru el?

Nu e mai simplu si mai de obraz subtire sa spuna, "nene nu am bani si nu mai vin"?

 

Nenea enduristu', matale nu te gandesti ca in momentul in care propui ceva, creezi "panica" si "neliniste"? ei uite, ai reusit sa faci asta.

Cum ti-am zis, din partea mea, poti sa vii si sa stai unde vrei si unde te tine.

 

Atatea discutii si tampenii degeaba. Domnilor, s-a hotarat, mergem acolo, care are banu', sta acolo, care nu sta la cort, tot acolo, sau in alta parte si vedem noi cum ne intalnim sa ne distram impreuna.

 

am zis!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch: Si mai este un lucru care scapa multora din vedere :un spatiu nu trebuie sa fie neaparat ieftin si sa nu ai loc de parcare moto,propietarul sa nu suporte zgomotul(chiar si 20 moto cand vin si pleca fac zgomot) sa-ti dea muzica mai incet ca este tarziu sau sa se uite stramb ca cineva a depasit un pic masura la bautura sau s-a vrei s-a pleci pe coclau si trebuie sa muti la 12 noaptea "n" mobre sa poti iesii!! deci alegerea unei locatii nu se poate face asa din fata monitorului..trebuie mers un pic si pe teren asa cum au facut cei care au propus actuala locatie!!numai bine !!! :friends: Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca el nu isi permite, trebuie sa strice toate planurile si sa se mute lumea in alta parte pentru el?

Nu e mai simplu si mai de obraz subtire sa spuna, "nene nu am bani si nu mai vin"?

 

Nenea enduristu', matale nu te gandesti ca in momentul in care propui ceva, creezi "panica" si "neliniste"? ei uite, ai reusit sa faci asta.

Cum ti-am zis, din partea mea, poti sa vii si sa stai unde vrei si unde te tine.

 

Pai tu esti cel mai vinovat de discutiile astea.Tu ai creat panica(sau tu te-ai panicat singur)

Daca dai inapoi si citesti umilul meu post prin care,propuneam ceva,nu impuneam ceva,veneam cu o solutie mai ieftina pe placul multora de aici care acum nu zic nimic din cauza iuresului creat.O solutie pe care nu tineam mortis sa o aplic dar ma gandeam ca o sa fie frig si e pacat ca unii sa doarma in cort,fara acces la un dus pentru aceiasi bani etc,etc.

Tu in loc sa zici "mai ,am vorbit deja acolo,asta e mergem asa" ai inceput sa scrii romane si sa ma iei la misto ca " nu e mai bine ca dupa traseu sa dormim acasa" sau ca "ne luam parizer in punga de la Metro" ca in final ,vezi Doamne ,jignit de tupeul meu in a veni cu astfel de propuneri sa inchei apoteotic cu "mai asteptam si alte oferte..." punctele de suspans probabil inlocuiau cuvantul" idioate".

Si atunci cum dreaq sa nu-mi vina spumele pe mine.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene, eu incerc sa impac pe toata lumea.

 

Daca citeai mai atent "romanele", si nu ramaneai la argumentele de la care te ataci asa, intelegeai ca sunt de acord cu fiecare, important pana la urma nu e unde stam, cum stam, daca e la cort, in fan, la hotel de 5 stele, atat timp cat STAM IMPREUNA.

 

Si eu as veni la cort, si nu pt ca nu am bani, ci pt ca imi place la cort.

 

Daca vrei sa stai iun alta parte, ti-am zis care ar fi incovenientele. Nu te mai ataca atat de mult, lasa orgoliile aiure, nu are nimeni nimic cu tine, intelegem criza asta care ne apasa pe toti.

 

Problema care o avem cu tine, in situatia data, e faptul ca acum, dupa ce oamenii aia, Iulian si Dayana au fost acolo pe benzina lor, au vb cu oamenii aia de la cazare pe telefoanele lor si pe nervii lor, dupa ce s-a afisat pe forum unde, cum, cand , cat, vii si propui tu altceva si te simti lezat ca noi nu te intelegem, ca tu ai de mers si la o nunta, si la mare, si apoi si la Voineasa.

 

Cum sa zic, nu e problema noastra ca tu ai de facut atatea cheltuieli. Adica nu trebuie sa ne tragi pe toti de unde am hotarat ca vrem sa stam, doar pt ca tie nu or sa iti ajunga banii pt cazarea aia.

 

In schimb intelegem, si nu-i nici un bai ca ti-ai gasit in alta parte. Melciu, de exemplu, a zis ca nu are banuti pt cazare si ca el vrea sa doarma in fan, sau la cort. Frumos, linistit, elegant.

 

Acum, intelege si tu, daca din 20-30 de oameni, vine fiecare cu o "posibilitate de cazare diferita", o sa stam si o sa votam ani de zile de acum inainte, si nu o sa facem nici o intalnire niciodata, ca de vorbit si discutat suntem foarte buni.

 

Dar ai si tu putin respect pt cei care au organizat toata treaba asta (si repet, eu nu am nici o legatura cu organizarea!) si gandeste-te inainte sa faci propuneri. Sau daca le faci, serios, mergi acolo, vorbeste cu respectivii, pune niste poze sa vedem si noi, si daca treaba e buna, o sa ne gandim la asta ca la o posibilitate.

 

Lasa naibii orgoliile, eu daca am ceva de zis, zic omului in fata, nu ma ascund dupa cuvinte si expresii malitioase. Nu are nimic nimeni cu tine, daca vrei sa stai in alta parte, hai nene si stai unde vrei tu, ne adunam seara si bem si povestim.

 

Ne descurcam noi cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Din cate am citit aici imi dau seama ca decat sa organizezi ceva ce se vrea o intalnire a posesorilor de o anumita marca de moto, o copie a intalnirilor din vest (adevarat, la un buget ceva mai redus), mai bine iti bagi un bat in c.ur si-ti vezi de treaba.

 

Cei ce au initiat intalnirea, au facut pe dracu-n patru sa multumeasca pe toata lumea, au gasit locatie, pensiune, au expus conditiile de cazare, au trasee pentru cele 3 zile de intrunire, ce vreti mai mult?

 

Cine vrea sa mearga in conditiile expuse sa mearga fara comentarii, ceilalti sa se gandeasca daca pot organiza ceva de genul asta si apoi sa comenteze.

 

Solutia aleasa cu cazarea este una care sa impace pe toata lumea; pe cei ce nu au bani dar nu dorm in cort, pe cei ce au bani dar vor cu cortul si alte combinatii, ideea este ca locatia permite adunarea a mai multor fericiti sau nefericiti posesori de BMW si a petrcerii a 3 zile impreuna.

 

Felicitari organizatorilor.

Carcotasii si cei ce au alte propuneri sa stea departe de forum.

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uau,daca ai BMW faci parte dintr-o categorie speciala de oameni si nu trebuie sa te mai incurci cu niste coate goale care indraznesc sa se gandeasca sa stea la cort.Ar trebui ca atunci cand iti cumperi BMW sa aduci adeverinta de venit si sa nu ti se dea voie sa-ti cumperi marca asta daca nu ai cel putin 2000 de euro venit lunar.

Poate unii dintre noi au dat nu 10-20 mii pe BMW.Poate si l-au luat SH la 3000 si asa cu un credit pe 10 ani.Si poate ca unii ,cum e cazul meu,se duc pe 26 Aprilie la o cununie,pe 1,2 si 3 Mai cu prietenii la mare iar pe 12 Mai la Voineasa spera sa le mai ajunga banii asa ca incearca sa se descurce mai ieftin.Ieftin???Si pe de-asupra posesor de BMW??? Blasfemie.Trebuie sa fiu ars pe rug. :kiss:

Endurică neică,nu fii trist,fiindcă o sa-i rog pe colegii de elită să adune mai mulți rugi ca să le ajungă Âşi pentru a mă pârpori Âşi pe mine alături de tine. :scratch:

Nu vreau să mă justific aici "cât îs de sărac" Âşi de ce am săltat nasu' prea sus cumpărându-mi o capră care este accesibilă doar elitei,dar spun asta ca să Âştii că nu eÂşti singur Âşi neobrăzați ca tine mai există.În preajma întâlnirii,înainte cu citeva zile sau săptămâni,o să trag o fugă la locul faptei pentru edificare Âşi orientare,iar rezultatele pentru cei săraci cu duhu' le voi posta aici cu toate riscurile din partea elitei,fiindcă-s miner Âşi pot duce multe,suport critici Âşi înjurii,iar cei care le vor adresa îi rog să semneze în clar ca să stiu de cine să mă feresc la întrunire! :kiss:

Asfalt uscat Âşi nu uitati,motociclismul este o pasiune,atât la cei,cât Âşi la cei fără bani! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ivaneeee

eu te-as lua la mine in camera bre, da' nu bei, esti insurat...ce ma fac eu cu tine? stam si jucam macaua toata noaptea?

 

nu te speria prea tare, ca s-o gasi un scaun si pentru tine la masa noastra, multi din cei de aici iti suntem datori ca ne-ai primit la tine acasa si ne-ai dat de mancare si ne-ai pus la tine in pat...ai fost porc insa si ai ales sa dormi cu sotia si ne-ai lasat singurei in camera...dar nah, sa zicem ca nu ne cunosteam prea bine, abia ne-am intalnit, nu te bagi in afaceri dubioase la prima intalnire...

 

Stii reclama la berea holsten? RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot luati ca model intalnirile mono-marca de afara....ati observat la vreuna cazare facuta intr-o singura locatie ? Vi s-a conditionat prezenta la vreuna de cazarea intr-o anumita locatie ?

Eu din cate stiu...locul de intalnire este unul singur...iar fiecare se cazeaza cat mai aproape si se deplaseaza cum vrea si sta cat vrea.

@zeroo ... faci atata tam-tam legat de faptul ca unii doresc sa se cazeze in alta parte de parca cine stie ce s-ar intampla. E un lucru cat se poate de normal ca fiecare sa caute o solutie cat mai buna pentru el.

Ce veti face cu cei care se trezesc mai tarziu si nu mai gasesc locuri in pensiunea aia..si nici la cort nu vor sa stea ? ... Le spuneti "ne vedem la anu' ? "...ca din ce zici tu de 3 pagini incoace cam asta se intelege....fie sunt cu voi...fie impotriva voastra. Daca omu alege sa se cazeze la o alta pensiune pentru ca este mai ieftin sau pentru ca asa vrea el...e ok.

Fiecare isi face program cum vrea la intalnire ( se scoala cand vrea...mananca cand vrea si plateste cat vrea). Scopul intalnirii ramane adunarea posesorilor de Bmw ... nu cazarea intr-o anumita pensiune.

Daca tu sau ceilalti considerati ca o intalnire Bmw se rezuma la 20-30 de persoane sau cate locuri o avea pensiunea aia ... cred ca ar trebui sa va mai ganditi.

Cand spui Bmw...spui tot ce are 2 roti de la F pana la K. Daca e "preferabil GS"...atunci e ok..stie omu ca vine la intalnire GS

Eu unu nu am GS .... deci nu intentionez sa ma prezint.

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect efortul organizatorilor,stiu cum e pt. ca si eu am fost organizator de evenimente pt. prietenii mei.

Daca stiam ca propunerea mea starneste o asemenea reactie ma lasam pagubas.

Nu ma atac la nimic in afara de situatiile in care sunt luat la misto.

Daca am sa revin asupra deciziei de a nu participa am sa ma cazez unde va fi mai ieftin si promit sa nu stati dupa mine la plecari ,sosiri sau baute.Pot spune din proprie experienta ca nu e obligatoriu sa astepti dupa cel care sta in alta vila.Poti astepta si dupa unul care sta in aceeasi vila cu tine daca ala s-a imbatat ca porcu' si nu se poate da jos din pat.Cate descinderi am facut in camerele unor astfel de petrecareti numai eu stiu.Pana nu i-am scos in chiloti in fata vilei nu s-au trezit.Pe unul il stropeam cu apa si nici nu se sinchisea. Pana nu i-am bagat gheta la oo nu a miscat.Asa ca ...grija mare la vinoase in seara de Vineri si Sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bree

, noi nu mergem acolo sa ne betivim...chiar asa de rau...

 

si nici sa ne pui matale gheata la outzen.

 

gheata e interzisa la aceasta intrunire

 

domnu' cosx, ce face un gs face si un f linistit.

Toata nebunia cu "sa fim cu totii in acelasi loc", am explicat-o pe larg, nu ma mai repet.

dar fiecare intelege ce vrea.

 

Esti invitat sa vii la intalnire si sa stai unde vrei tu. Nu-i bai.

 

O mai spun pentru ultima oara. NU AVEM NIMIC CU CEI CARE NU ISI PERMIT SA STEA UNDE AU PROPUS ORGANIZATORII.

suntem insa impotriva unei REORGANIZARI a locatiei. S-a vorbit, s-a discutat, gata!

 

Sunt zone frumoase si cu drumuri bune si de alte bmw-uri, nu neaparat GS-uri. Cine vrea sa vina, sa vina tata, cine nu, sa se abtina de la comentarii, ce naiba?

 

Cum ar fi sa ne bagam acum peste intalnirile celor cu transalp, cu ktm, desi nu avem chef sa mergem acolo, sa le spunem ca intalnirea lor e de doi lei, ca alea-alea...de ce nu vrea romanul sa isi vada de treaba lui si sa stea in banca lui, eu nu pot sa inteleg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ivaneeee

eu te-as lua la mine in camera bre, da' nu bei, esti insurat...ce ma fac eu cu tine? stam si jucam macaua toata noaptea?

Uite-aÂşa însurat,dacă vrei mă sacrific Âşi trec la bigamie pentru două nopți! :kiss:

nu te speria prea tare, ca s-o gasi un scaun si pentru tine la masa noastra,

Scaun o să am în dotarea caprei,iar masă...să am io ce mânca... :kiss:

multi din cei de aici iti suntem datori ca ne-ai primit la tine acasa si ne-ai dat de mancare si ne-ai pus la tine in pat...ai fost porc insa si ai ales sa dormi cu sotia si ne-ai lasat singurei in camera...dar nah, sa zicem ca nu ne cunosteam prea bine, abia ne-am intalnit, nu te bagi in afaceri dubioase la prima intalnire...

La mine nimeni nu vreau să se considere dator cu ceva,mi s-a părut omeneÂşte Âşi corect să fac ce am făcut Âşi-atât! :friends:

Iar dacă postul ar fi fost scris de Dyana,îi dădeam dreptate că a dormit singură,dar tu? :scratch:

Stii reclama la berea holsten?

Io-s de la țară,sincer nu Âştiu reclama...se depunctează Âşi asta?

AcelaÂşi respect tutror!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci !Locatia ramane acceasi ,cui nu ii place (pret,mancare,asezare..etc) isi gaseste in alta parte cu pret ,mancare...pe gustul lui (gustul nu se discuta)...simplu. Eu unu nu prefer CORTUL ca nu am bani sa imi platesc cazare si mancare ,pur si simplu imi PLACE sa dorm in cort FIINDCA M-AM SATURAT DE MONOTONIA DIN CASA ,DE PAT ,DE TV,DE MONITOR,DE ZGOMOTUL MASINILOR,DE AERUL INFECT...vreu sa respir aer curat,sa aud dimineata pasarelele(nu din cap),..si POATE o sa fie frig ..si nu o sa am tv si monitor si calorifer si o sa fiu eu primul care mor de 2 nopti in cort ...Poate mai sunt altii ca mine cu pasarele dimineata si vor la cort nu trebuie neaparat sa stea la pensiune...Din cate am citit anterior poate sa vina orice tip de BMW sunt drumuri pt toate tipurile numai sa vrea drum....Chestia cu elita BMW este o aberatie sau poate pt UNII!! eu mi-am luat BMW f650gs pt ca e pe placul meu si alte motocicleta nu avea dotarile si confortul gustului meu si cred ca raport-calitate pret isi poate permite majoritatea marca BMW .

Cu astea fiind spuse ne intalnim acolo si atunci vedem ce si cum si unde.un pic de respect pt "iulian22","zeroo",guy-ana" macar pt initiativa daca nu pt nervii ,drumurile,ochii beliti pe site si timpul lor liber acordat noua.

Din partea mea RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bree

, noi nu mergem acolo sa ne betivim...chiar asa de rau...

 

si nici sa ne pui matale gheata la outzen.

 

gheata e interzisa la aceasta intrunire

deci asa cum ii ziceam si lui zeroo pe PM ,pe care-l prind ca doarme Sambata la 8 dimineata ,daca nu e voie cu gheata atunci am sa le bag ardei iute in c.ur

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor! Eu intru pe forum o data la citeva zile asa ca aflu abia acum cit de pe aratura ati luat-o!

Cum spunea si zidu, cred ca spiritul acestei intilniri a fost dorit altul.

 

In primul rind, imi pare foarte rau sa-l contrazic pe Vlad, dar despre ceva elitist nu a fost vorba nici o data. Si nici despre a copia vreu fel de intrunire din vreo alta tara.

 

Ne-am dorit, incepind discutia in mult hulitul Club BktMW si intre membrii lui, sa ne vedem cu totii la un picior de munte pe care sa ne urcam a doua zi. Atit. Si sa fim gashka si sa fim prieteni si sa fim motociclisti.

Dupa asta am gindit ca poate ne putem cunoaste si cu ceilalti posesori de BMW si nu neaparat enduristi, asa ca toata treaba s-a extins si am inceput sa organizam o intilnire pentru oameni din toata tara, criteriul fiind totusi cel de a fi posesor de BMW. Atit.

Nu mobre de 20000 si nu de 2000 de euro. Nu pe bugete si nu altceva. Nu poate fi o intrunire ca cele regionale, dar poate va deveni cindva. :kiss:

Doar ideea de a bea un vin la un foc de tabara si de a pleca pe drum a doua zi impreuna. A face noi prieteni si a avea amintiri frumoase.

Iar o locatie comuna e intrinseca acestor deziderate. Daca exista cineva care crede ca poate avea parte de aceeasi distractie locuind in alta parte, este liber. De parca ai putea merge la intrunire de exemplu la Cluj si sa nu stai in campingul respectiv...... :scratch: . Ma rog, fiecare cu socoteala lui. Noi aici insa, organizam ceea ce e legat de locatia propusa.

Cine vrea sa ni se alature din alta locatie de cazare, este binevenit si ne vedem acolo. Nici macar nu e nevoie sa dea explicatii aici. Ne vedem acolo.

 

In privinta celor spuse de Rul: Da, locatia ne-a atras pentru toate acele argumente enumerate de tine. Proprietarul este endurist el insusi, iar la el au stat mai multi ani la rind cei de la Enduromaniacodepresivii din Vilcea. Are experienta cu motociclistii, cunoaste traseele din proprie experienta si cu el ne-am sfatuit in aceasta privinta cind am fost acolo. Il gasesc nepretuit.

 

Mai mult, stie sa faca mincare la ceaun si foc de tabara cu care sa ne astepte seara cind venim morti de pe drum, ca sa nu fie nimeni nevoit sa sufle in foc sa faca mincarea. :friends: Din pacate, argumentul cu masa de prinz l-am avut si noi dar omul nu a vrut sa cedeze. A zis ca ne da minacre la pachet, urmeaza sa vedem ce. Oricum, daca o luam pe vaile alea, eu zic ca ne va prinde bine, caci m-am interesat la primarie si pina in mai nu au de gind sa faca nici un restaurant pe virful muntelui prin zona. :kiss:

 

In concluzie: Haideti mey frati pe doua roti sa nu mai discuatm aiurea si sa ne umflam orgoliile, ca astea sunt lucruri care se intimpla pe alte sectiuni ale sitului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...