Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

@Honda San...iauteee ce repede se misca securitatea unele lucruri chiar nu se schimba nicodata exact ce spuneam si in posturile de din`nainte...eu incerc sa vb cat mai omeneste fara sa jicnesc chiar daca am fost/sunt mai dur in exprimare poate ca sunt nevoit...pai ar trebui sa va puneti un mare semn de intrebare de ce mai multi acuza niste motoveterani de unelel lucruri ...concidenta face ca noi sa traim in alte tari si sa va zic ceva ...nici nu ne cunoastem personal dar creca fiecare in tara lui a vazut o alt fel de comuniatate si o alta cultura motociclistica la un nivel superior fata de ro si asta nu e nimic rau ...deh de la ei vine motocicleta...dar atitudinea oamenilor si felul in care se poarta si felul in care se misca lucrurile dau de inteles ca pe la noi prin ro ceva e putred rau la mijloc...cel putin asta e parerea mea si asta de catviva ani...deci ca sa va lamuresc pana anul acesta am motociclit prin romania si stiu f bine in ce ape se scalda motocilismul ro...

eu nu contest experienta nimanui nu pun la indoiala traseele facute dar atitudinea de aroganta si de mandrie peste limite deranjeaza si deranjeaza rau eu unul personal de mult vroiam sa contest aceste atitudini si am considerat oportun acest moment ...sunt in lumea aceasta si dea lungul istoriei moto f multi oameni care au facut lucuri extraordinare au doborat recorduri ,zecii de mii de km etc...dar atitudinea unora de a se bate cu pumnul in piept ptr unele lucruri care sunt f normale in motociclism deranjeaza mult plus ca unii dintre dumneavoastra sunt membrii amr dar actiunile acestui amr sunt aproape nule (si acum o sa ziceti am facut campanii etc etc...blabla) nimic concret si care sa aduca o schimbare destul de radicala in comunitate care de cativa ani este deviata pe un drum gresit si da dovada de o incultura mult sub orice nivel de normalitate sai spunem...bineteles orice padure are uscaciunile ei dar creca daca sar lucra un pic la un mediu mai favorabil lucrurile sar schimba si cum spuneam astia mici ar trebui sa invete de la cei mai mari una alta pana acum din pacate tot ce am putea invata este sa ne batem cu pumnul in piept... ptr ce???? o excursie de X km sau mai stiu eu ce poezii libidinoase...sa fim seriosi ... la ti dat ex pe T Troia care are un limbaj mediocru de a comenta o cursa ...V Haralambie chipurile specialst :)) care la fiecare cursa dezinformeaza publicul si lista ar putea continua poate va intrebati de ce am dat ex acestea ptr ca mai marii "conducatori" ai motoretismului in ro nu sunt in stare sa faca mai nimic ptr evolutia acesteia doar se bat cu pumnul in piept ptr actiunile personale si functiile sale aici includ si FRM ...da stiu ca mam repetat da e adevarat ...

 

deci cam asta este concluzia ,stiu suna urat multi nu sunt de acord dar asta este realitatea si nu numai eu o spun ...sau budd sau belbody daca ati stii cati sunt de aceeasi parare ...creca daca am face un sondaj totusi balanta sar inclina in favoarea voastra de ce...pai multi sunt orbiti de toti specialstii si veteranii moto din ro fara sa vada care este problema de fapt...

deci ca sa fiu si on topic...adunare nationala pt ce ? repet din nou ce suntem pe vrema lu nene nicu congresul sau ce???...nu sunt destule si si asa aproape fara nimic constructiv doar mici,bere si burn out...acum sa nu ma intelegeti gresit multe din ele sunt placute dar eu zic ca ar fi momentul sa avansam un pic si sa depasim si etapa aceasta cu organizari de evenimente cu teme mai constructive....asta dupa umila mea parere ...drumuri bune va doresc sila cati mai multi km...

 

Ps: nu era nevoie de atat deranj sa aflati despre mine una alta ...nu ma ascund puteati sa ma intrebati si va raspundeam poate intro buna zi vom fi fata in fata la o discutie...numai de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

post-882-0-45636600-1353255567_thumb.jpg

 

Bunilor, stiti ce sustin astia micii?!

 

post-882-0-49002700-1353255514_thumb.jpg

 

Din pacate, au dreptate!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea bunu':

 

Orice tîrtan care a descoperit internetul recent, cand nu poate explica comportamentul interlocutorului pune placa (citita de altfel in alte parti, ca lui oricum nu-i venea ideea asta) cu frustrarea.

Nu esti de acord cu mine, pac! esti un frustrat! :D

 

Din pacate pe noi, pe mine cel putin, nu m-ai nimerit chiar de loc in descrierea matale acolo.

Nu, nu din frustrare ne luam de Nastase Dan sau de Popescu Dan, ci pentru ca noi, spre deosebire de ceilalti ramasi acasa, avem curajul sa spunem lucrurilor pe nume.

Cand vedem infatuare, minciuna si nesimtire nu ne putem abtine sa nu o dam in vileag. Daca unii care sunt in Romania au oarecare retineri in a exprima ceea ce cred pe acest forum, pe mine ma doare fix in cot de parerea matale sau a lui Nastase sau Popescu despre mine. Ma enerveaza aberatiile lor, o spun.

Editat de demostene
limbaj neadecvat la adresa altor membri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nicon - e patima mare si rea intre noi si sufletul nostru, al fiecaruia, pe care-l pierdem cate putin in fiecare zi.

 

au ramas prea putini OAMENI si nici astia ramasi nu se simt prea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit raspunsurile pe care le-ati dat lui Honda San.

Constat decenta in exprimari si totusi Budd are o iesire Te astept, koae. Sa-mi dai pemeu. Ce se poate intelegede aici ? Poate ne ajuta cumva aceasta:

Cred ca este prea multa patima intre noi motociclistii ..

 

cu respect

nicolae constantin

 

Asa, iar aceasta scurta si obosita interventie se doreste a fi ... ce?

 

post-882-0-45636600-1353255567_thumb.jpg

 

Bunilor, stiti ce sustin astia micii?!

 

Sincer, ne cam doare in pix. Dar daca tot ai intrebat, de la stanga la dreapta: Moe, Larry, Curley.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ honda san - de voi ( care cica reprezentati motoveteranii) nu rad doar cei trei, rade tot forumul. Dar e ok, faceti impotriva vantului, martirilor...

Mai bine nu mai reprezentati motoveteranii - ii faceti de ras cu lacunele de gramatica grave, lipsa de coerenta si grandomania patologica.

 

ia cautati pe forum dvs si de mine, si eu sunt popo.nar din olanda?

 

E foarte urat atacul la persoana... Dvs l-ati facut o obisnuinta...

 

Rusine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici intrebi sau afirmi? Ca nu-mi dau seama. :huh:

 

 

 

 

 

 

Se pare ca n-ai nimerit cartea care trebuie.

Iti sugerez s-o studiezi cu maxima atentie pe asta:

gramatica-limbii-romane-clasa-a-iii-a~l_2437955.jpg

 

Ti-ar prinde foarte bine daca tot insisti sa ne transmiti si noua deversarile tale neuronale despre care ai impresia ca ar constitui "informatie".

 

 

 

 

 

 

 

Sintem convinsi ca a facut extraordinar de multe la viata lui. Insa mai sintem iarasi convinsi ca nu a excelat la capitolele neimportante cum ar fi omenia si bunul simt, dupa cum spuneau unii veterani. :)

Du te si stai de vorba cu acesti oameni si fa ti tu propria parere ! Du te la cinema si vezi tu filmul nu ce ti povesteste vecinul de palier cu tuica n nas despre Di Caprio. Sa vada ochiul tau si sa priceapa mintea ta si dupa aia poti avea propria parere. Pana atunci ....

 

Ar fi interesante niste posturi sterse de ADMIN ale lui ORESTI ! ULTRAVALABILE ! In speranta ca doar asa oamenii ar putea constientiza mai bine ce pozitie ocupa pe scara evolutiei ca individ si motociclist totodata.Oamenii de care cu obraznicie aroganta si nesimtire va luati au scris motociclismul vremurilor lor. Si inca mai scriu. Va doresc sa ajungeti ca Dumnealor sa mergeti si la 100 de ani pe motoare si sa nu aveti parte de o generatie tanara care sa va huleasca si sa arunce cu pietre gratis in necunostiinta de cauza. Nu de alta dar ar fi pacat ca istoria sa se repete.Oricum sunteti bineveniti la intrunire !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dan Olaru...cum credeti dumneavoastra dar a spune unor lucruri pe nume nu stiu daca se numeste nesimtire sau aroganta,obraznicie...vedeti tocmai aici e problema au scris motocilismul in timpul lor si si acum ca ce???....ca au facut x excursii sau x nr de km ...:) pai asta inseamana motociclism sau mai bine zis parte din motociclism...lucruri normale de altfel...dar se cred zei motocilismului inegalabili s a m d ...nu cred ca este o atitudine demna si o atitudine care sa reflecte cultura motocilistica ...pai ati vazut dumneavoastra pe familia pascaota de ex sa intre pe aici si sa se bata cu pumnul in piept ca a castigat nu s cate titluri sau fam vrajitoru care se chinuie pana peste cap sa reusesca in campionate interntionale si oricum au o istorie deja nu cred....si ei sunt defapt care au scris istoria motocilismului ro si cati altii ...despre asta vb de fapt....

 

mare adunare ca sa ceee ???sa bem bere cu mici si burn out ...si cativa sa fie ridicati pe pidestal sa poa sa se bata cu pumnul in piept ca au facut o mare intalnire... e de tot rasul...oricum scuzati obraznicia da vb pe fata miar placea daca sar putea chiar fata in fata...km cati mai multi va doresc in continuare ...stiu ca e greu de acceptat un adevar dar asta este...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du te si stai de vorba cu acesti oameni si fa ti tu propria parere !

Sa vada ochiul tau si sa priceapa mintea ta si dupa aia poti avea propria parere. Pana atunci ....

 

Ar fi interesante niste posturi sterse de ADMIN ale lui ORESTI ! ULTRAVALABILE ! In speranta ca doar asa oamenii ar putea constientiza mai bine ce pozitie ocupa pe scara evolutiei ca individ si motociclist totodata.

Oamenii de care cu obraznicie aroganta si nesimtire va luati au scris motociclismul vremurilor lor. Si inca mai scriu.

Va doresc sa ajungeti ca Dumnealor sa mergeti si la 100 de ani pe motoare si sa nu aveti parte de o generatie tanara care sa va huleasca si sa arunce cu pietre gratis in necunostiinta de cauza. Nu de alta dar ar fi pacat ca istoria sa se repete.

Oricum, sunteti bineveniti la intrunire !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nastase, vrei sa spui ceva sau iti tremura mainile pe taste?!

Ce rahat sunt posturile astea in care dai quote si nu spui nimc?

 

 

Am incercat sa fac cumva sa vad daca voi, batranii, sunteti cumva de accesat. Nu, nu sunteti. Sunteti doar niste laudarosi de rahat.

Am vrut sa intru in AMR ca sa vad ce ccacat se intampla acolo. Nu se poate, pentru ca nu se intampla nimic. Bunule, asociatia aia a voastra, a ta si-a lu' Popescu, NU EXISTA. Ma kak in ea! N-are membri, n-are activitate, n-are prezenta nici pe on-line, nici pe print, NU FACE NIMIC. NU EXISTA!!! E ZERO! Practic voi sunterti...NIMENI! Ca si Nastase. Nastase o fi fost cindva, pe vremuri. Acum nu mai exista pentru motociclistul roman. Stii cum nu mai exista? Ca revistele Motolife si UniversMoto.Asa nu mai exista. Adica... nu mai exista!

Motociclistii batrani care inca se mai dau exista doar ca entitati, nu ca grupare. Ei n-au facut niciodata nimic in ultimii ani pentru motociclismul romanesc. Am fost la toate (la TOATE) actiunile moto din Bucale din ultimii 5 ani si n-am vazut pe nimeni peste 50 de ani. Nu stiu cati ani are Popescu, de exemplu... Eu am 36. Si aia de 50 de ani nu sunt veterani pentru mine. Suntem de-un leat. Asa cum de-un leat ma simt si cu ai' de 20 de ani. Daca voi simtiti alfel, treaba voastra.

In concluzie...ori faceti ceva ca sa meritati tilurile pe care vile asumati, ori lasati-ne dreaqu sa facem noi ceva!

Paturca avea un vers: "Mi-e greu titlul de erou". Voua ar trebui sa va fie greu titlul de "veteran". Daca nu va e, rusinea fie a voastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste 2 ani implinesc 30 ani de cand merg pe motoreta . Tu ai 36 de cand ai deschis ochii . Crezi ca suntem de un leat? Nu conteaza cati ani avem sau ani de permis conteaza pasiunea . Cearta si vorbe grele nu-si au rostul intre noi. Consider motociclistul ceva mai aparte , iti trebuie putina nebunie sa conduci asa ceva . Viteza , acceleratii ce nu se compara cu masina si traficul care este , trebuie sa fi dus cu capul sa mai conduci motocicleta in nebunia din Romania , dar inca mai sunt oameni care nu renunta la pasiune

 

Veteranii adevarati nu scriu aici , ei au cercul lor vis a vis de acest site . Aici scriu doar O.Z.N.-urile , sau ,,satelitii,, cum spunea un veteran adevarat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nastase, vrei sa spui ceva sau iti tremura mainile pe taste?!

Ce rahat sunt posturile astea in care dai quote si nu spui nimc?

 

 

Am incercat sa fac cumva sa vad daca voi, batranii, sunteti cumva de accesat. Nu, nu sunteti. Sunteti doar niste laudarosi de rahat.

Am vrut sa intru in AMR ca sa vad ce ccacat se intampla acolo. Nu se poate, pentru ca nu se intampla nimic. Bunule, asociatia aia a voastra, a ta si-a lu' Popescu, NU EXISTA. Ma kak in ea! N-are membri, n-are activitate, n-are prezenta nici pe on-line, nici pe print, NU FACE NIMIC. NU EXISTA!!! E ZERO! Practic voi sunterti...NIMENI! Ca si Nastase. Nastase o fi fost cindva, pe vremuri. Acum nu mai exista pentru motociclistul roman. Stii cum nu mai exista? Ca revistele Motolife si UniversMoto.Asa nu mai exista. Adica... nu mai exista!

Motociclistii batrani care inca se mai dau exista doar ca entitati, nu ca grupare. Ei n-au facut niciodata nimic in ultimii ani pentru motociclismul romanesc. Am fost la toate (la TOATE) actiunile moto din Bucale din ultimii 5 ani si n-am vazut pe nimeni peste 50 de ani. Nu stiu cati ani are Popescu, de exemplu... Eu am 36. Si aia de 50 de ani nu sunt veterani pentru mine. Suntem de-un leat. Asa cum de-un leat ma simt si cu ai' de 20 de ani. Daca voi simtiti alfel, treaba voastra.

In concluzie...ori faceti ceva ca sa meritati tilurile pe care vile asumati, ori lasati-ne dreaqu sa facem noi ceva!

Paturca avea un vers: "Mi-e greu titlul de erou". Voua ar trebui sa va fie greu titlul de "veteran". Daca nu va e, rusinea fie a voastra!

Fa ti un test IQ si comunica l si noua ! Ar fi interesant.....Da la marsul RESPECT IN TRAFIC organizat de Dl DAN POPESCU unde ai fost ? Si la TUZLA cand tot DAN POPESCU a aparut si pe sticla pe unde troluiai ? Putin respect vis a vis de unii care iti puteau fi parinti ti ar prinde chiar bine !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Da la marsul RESPECT IN TRAFIC organizat de Dl DAN POPESCU unde ai fost ?

Am fost la... mars! Si am vazut ca n-a folosit la nimic. A fost, asa cum au zis multi atunci, printre care si io, o plimbare de manuta de la Carol la steburgii de Ikea, fara atingerea vreunui obiectiv. Era vorba atunci de moartea celor doi pe chei din cauza unui gropan nesemnalizat si nereparat. Ar fi trebuit atras atentia celor de la Transporturi, celor de la Administratia strazilor, celor de la primarie, celor din Brigada Rutiera. Traseul marsului n-a atins niciuna din institutiile astea. Singurul punct mai caldut a fost Guvernu'. Si asta pentru ca nu se putea evita Piata Voctoriei. Si acolo ne-a rugat Popescu aproape in genunchi sa nu cumva sa deranjam cu claxoane, turatii mari etc. Ceea ce eu si cu inca doi prieteni chiar am declansat la trecerea pe la guvern: macar atat sa iasa, un pic de galagie. Si a iesit.

In plus imediat dupa mars am facut ce ar fi trebuit sa faca Popescu: am fost la Ministerul transporturilor si la Primaria generala cu inca vreo 3 prieteni dintre care unu' a fost Ozzy, am avut niste pancarte sau steaguri sau cum vrei sa le zici care transmiteau niste mesaje ca lumea, am desenat niste "Gropila" in ambele locatii, plecand de la ideea celor din clubul motociclistilor a caror moarte a stat la baza declansarii actiunilor de atunci...

Deci, vezi tu, intre mine si Popescu nu stiu care a avut ceva activitate mai serioasa in ziua aia... Asa ca n-ai nimerit-o.

 

Si la TUZLA cand tot DAN POPESCU a aparut si pe sticla pe unde troluiai ?

Actiunea de la Tuzla n-a fost organizata de AMR, ci de niste prieteni ai mobristilor batuti. Popescu doar a ajutat. Si a aparut pe sticla tocmai pentru ca nimeni nu stie ce (NU) e AMR, ci doar sare in urechi titulatura care da de banuit outsiderilor ca Popescu are in spate mii de motociclisti romani, cand el are doar 3.

In plus, in caz ca nu te-ai prins, singurul motiv pentru care primaru din Tuzla a dat doi bani atunci pe Popescu si pe "actiunea" aia a mobristilor a fost ca urma campania electorala si mai vroia, el sau partidul lui, inca un mandat. Tot asta i-a adus si pe aia de la TV acolo. Sa se duca Popescu sa faca chestia asta prin ianuarie, dupa ce treaba cu alegerile se va fi sfarsit...

Deci nici cu Tuzla n-ai nimerit-o.

 

Putin respect vis a vis de unii care iti puteau fi parinti ti ar prinde chiar bine !

Am mai spus-o pe aici: nu oricine are o varsta merita automat respect. Tu-l respecti pe Iliescu? Ca e mai batran ca tine... Sau pe Ceausescu...il respectai? La cum te vad e posibil. Eu nu. Sa luam altu'. Giovani Becali. E mai batran bine fata de mine. Vrei sa ma pui sa-l respect.?! Il chish in freza!

Deci nici asta nu sta in picioare.

 

Vezi, numai prostii ai scris...

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este prostia nu are nici varsta nici limite.

Nici eu nu pot respecta un retardat indiferent de varsta pe care o are.

Nu fac referire la nimeni de aici de pe forum, ma refer la din astia:

 

http://www.youtube.com/watch?v=2Id1wixM1Ho

 

 

 

 

 

 

 

AMR-ul ar fi trebuit sa fie un fel de AMA.

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ma tem ca NIMENI n-o sa inteleaga niciodata nimic.

 

Doar voi, cei 3-4 alesi aveti puterea de a intelege dar din pacate veti lua aceasta intelepciune cu voi in mormant. :mellow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare ma tem ca NIMENI n-o sa inteleaga niciodata nimic.

Doar voi, cei 3-4 alesi aveti puterea de a intelege dar din pacate fericire veti lua aceasta intelepciune cu voi in mormant. :mellow:

 

 

Prefer sa iau fericirea intelepciunii in mormant.

Prostia v o las voua Sunt generos ! Nu i nevoie sa mi multumiti E gratis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti nici primii si nici ultimii care n ati inteles NIMIC

Pai...stai asa, n-o da la-ntors. Ti-am raspuns la ce m-ai intrebat si tu-mi spui ca nu inteleg nimic?! Pai cum asa? Ti-am explicat la ce actiuni am participat eu, ti-am zis de ce nu va respect... Acu...ori imi dai dreptate, ori contraargumentezi, n-o dai asa...superior "Sunteti prosti, io-mi iau jucariile si plec acasa". Sau daca o faci asa, pleaca de tot si lasa-ne-n prostia noastra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi place ca el scaraotzche cel batran si barbos nu se incurca la scris prea multe cuvinte, el da numai copy-paste la propriile poeme in rest isi lasa locotenentii sa intre in dialog cu muritorii de rand. :lol:

 

(pt. Demostene - disclaimer - orice asemanare cu personaje reale in postul meu este pur intamplatoare) (era vorba de don quijote si sancho panza, nu sunt membri pe forum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan , Alex, voi chiar nu aveti nici cel mai mic dram de rusine? Va permiteti sa-i trageti pe pul@ pe toti? Eu va cunosc personal si imi permit sa va cataloghez: sunteti 2 indivizi foarte mici in comparatie cu Dan Nastase (moral, material, intelectual).

Dan Nastase nu a mancat din traista voastra, nu a cerut bani de la voi, doar a scris. De ce ati sarit ca lupii la gatul lui? El se lauda cu ce a facut cand era mai tanar ! Foarte bine!

Eu incerc sa fac ceva de care sa fiu mandru la batranete ( daca o mai apuc). Eu o sa povestesc nepotilor mei de turele din Alpi, tura din Rusia, turul Romaniei pe granita si ce ture mai fac pana la pensie... Este gresit? Poate..

Sigur aia mai tineri o sa ma catalogheze "batran, "scaraotzche", fosila, etc.." O sa-i ignor, iar daca mai pot, o sa dau o tura calare; usurel, batraneste, cat sa simt ca mai traiesc...

 

Va rog sa postati pe topicul asta doar daca aveti ceva frumos de spus la adresa veteranilor....

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...