Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare baieti.

Dupa vreo 6 luni de asteptat am reusit sa-mi cumpar si eu modelul de motocicleta dorit, VFR 800 FI RC46.

Numele meu este Alin, locuiesc in Bucuresti si sunt pasionat de motociclete.

Am avut in cap mai multe modele de motociclete, mentionez ca sunt incepator si am permisul din luna iulie, dar inima m-a indrumat tot spre VFR.

Motocicleta am achizitionato weekend-ul acesta din Suceava si o sa ramana la socrul meu in orasul Pascani, intr-un garaj, pana-n primavara.

Este un Vfr 800 fabricatie 1999, are anvelope Michelin dot 08.2010 schimbate in toamna anului 2011, in toamna a primit ulei motul 300V, filtre, bujii si chit de lant, ITP valabil pana-n 14.09.2014.

A fost cazuta pe partea dreapta dar a fost schimbata carena.

Cel de la care am luato aduce masini la comanda din germania, Edi il cheama si e un tip super de gasca, iar motocicleta a achizitionato de la un prieten caruia ia adus un VFR1200(un domn Dan din Suceava cu Un VFR 1200 daca-l cunoaste cineva), dorind s-o opreasca pt el dar a luat decizia ca in primavara sa se stabileasca definitiv in Germania.

Sper sa ma bucur de ea si sa nu regret alegerea facuta.

 

post-68890-0-98999100-1355145843_thumb.jpg

post-68890-0-63844800-1355146065_thumb.jpg

post-68890-0-67788000-1355146197_thumb.jpg

post-68890-0-07259100-1355146330_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti.

Dupa vreo 6 luni de asteptat am reusit sa-mi cumpar si eu modelul de motocicleta dorit, VFR 800 FI RC46.

Numele meu este Alin, locuiesc in Bucuresti si sunt pasionat de motociclete.

Am avut in cap mai multe modele de motociclete, mentionez ca sunt incepator si am permisul din luna iulie, dar inima m-a indrumat tot spre VFR.

Motocicleta am achizitionato weekend-ul acesta din Suceava si o sa ramana la socrul meu in orasul Pascani, intr-un garaj, pana-n primavara.

Este un Vfr 800 fabricatie 1999, are anvelope Michelin dot 08.2010 schimbate in toamna anului 2011, in toamna a primit ulei motul 300V, filtre, bujii si chit de lant, ITP valabil pana-n 14.09.2014.

A fost cazuta pe partea dreapta dar a fost schimbata carena.

Cel de la care am luato aduce masini la comanda din germania, Edi il cheama si e un tip super de gasca, iar motocicleta a achizitionato de la un prieten caruia ia adus un VFR1200(un domn Dan din Suceava cu Un VFR 1200 daca-l cunoaste cineva), dorind s-o opreasca pt el dar a luat decizia ca in primavara sa se stabileasca definitiv in Germania.

Sper sa ma bucur de ea si sa nu regret alegerea facuta.

 

acelasi model si an de fabricatie am si eu ,sa il stapinesti sanatos eu sunt multumit cum se comporta .asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mari sanse sa parchez altceva in primavara langa voi la Carol, logik daca ma mai primitzi cu altceva :P ....dar docamdata nu ma pronuntz pana la proba contrarie

"God bless Romenia" dar vreau in Africa :diggin: si firar mama iei de zapadda... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAAA !! :) ti`am povestit eu ceva data trecuta la Bv cand ne`am cunoscut si sincer ....de cand m`am dat cu motorul ala parca am inebunit :)) in fine toate planurile pana acum decurg bine si sper ca o sa o tin in continuare asa dar cum spuneam nu ma pot pronunta pana nu am jucaria in mana :)

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te primim smok3 si cu pan-ul

 

 

am mari sanse sa parchez altceva in primavara langa voi la Carol, logik daca ma mai primitzi cu altceva :P ....dar docamdata nu ma pronuntz pana la proba contrarie

"God bless Romenia" dar vreau in Africa :diggin: si firar mama iei de zapadda... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAAA !! :) ti`am povestit eu ceva data trecuta la Bv cand ne`am cunoscut si sincer ....de cand m`am dat cu motorul ala parca am inebunit :)) in fine toate planurile pana acum decurg bine si sper ca o sa o tin in continuare asa dar cum spuneam nu ma pot pronunta pana nu am jucaria in mana :)

There`s no replacement for displacement , hee :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA facem cu ceea mai mare placere dar fara pasager ( le lasam acasa) ca apoi poate ii vine vre`o ideea ca ii place mai mult BMW`ul sau ca e mai comfortabil :))

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am profitat de cele aproape 7 grade si am iesit sa dezmortesc bateria. Am plecat "pana la paine" si am sfarsit facand aproape 200 km.

 

Placerea lipseste aproape cu desavarsire si pana in vara voi evita sa mai ies ( :crack: ).

 

Sincer, m-as plimba si in garaj doar ca sa pot sa o aud cum urla prin toba aia Viper.

 

Anu' care vine primeste mai mult ca sigur, odata cu noul kit de lant,o foaie spate un pic mai mare. Vreau un pic mai multa agresivitate.

post-11570-0-15766500-1355932249_thumb.jpg

post-11570-0-31014900-1355932547_thumb.jpg

post-11570-0-58886600-1355932592_thumb.jpg

post-11570-0-15163500-1355932634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

cine doreste cine pofteste

 

pm me... nu astea din poza, pot face orice

Acestea sunt stickerele si rimurile mele. Arata foarte bine in realitate iar alex lucreaza foarte bine.

Acum astept sa treaca sarbatorile si apoi sa o vopsesc galbena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poarta si iarna dar bu pe gheata si zapada. Iarna trecuta mi-am facut veacu cu mobra prin C-ta (se uita lumea la mine ca la Mosu').

 

Sarbatori Fericite si Un A Nou Bun!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...