Sari la conținut

Cu si despre accidente


tafu
 Share

Postări Recomandate

Accident urît în piata abator,in urma cu aproximativ o ora...gsxr vs audi.

Motorul a zburat peste gard in curte la Lukoil...motociclistul,luat cu ambulanta.

Sper sa fie ok!

http://ziarulclujean.ro/imagini-accident-de-motocicleta-in-piata-abator-bikerul-care-a-imprumutat-motorul-a-fost-aruncat-zeci-de-metri-pe-gardul-benzinariei-lukoil/#

din nou NEACORDARE DE PRIORITATE din partea conservarului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Imi pare rau pt el, dar dupa cum se vede si-a cautat-o cu lumanarea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chestia din Manastur n-am inteles-o. Motociclistul mergea pe Izlazului, Masina nu a dat prioritate cand a intrat pe Mehedinti, cum a ajuns motocicleta pe partea cealalta a strazii in fata la farmacie?

Cred ca venea de pe mehedinti si a vrut sa faca stanga pe interzis , si au gresit astia la stiri . Altfel nu imi explic pozitia masinii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un accident pe Calea Floresti ,(langa Billa) din cate am observat taximetristul i-a taiat calea motociclistului, incercand sa traverseze.(motociclistul se deplasa pe banda a doua iar taximetristul iesise din alveola autobuzului incercand sa intoarca pe parcea cealalta a carosabilului.

Cel putin asa spuneau oamenii , eu am auzit doar bubuitua accidentului.Semaforul nu functiona...

Motociclistul nu cred ca a fost grav ranit , dar pasagerul lui din pacate era intis pe asfalt si isi misca doar mainile ...(cred ca este vorba de o fata)

Azi de dimineata cand ma indreptam spre servici , chiar ma uitam ce haotic se circula fara acel semafor...

Le doresc insanatosire grabnica amandurora.

 

post-77481-0-44637500-1437831453_thumb.jpg

 

post-77481-0-15345300-1437831477_thumb.jpg

 

» Post actualizat in 25 Jul 2015 13:45


Am auzit ca ar fi fost ceva accident acuma vreo 1h langa Billa. Sper ca s-a ales motociclistul doar cu orgoliu patat si cu fieru indoit.
» Post actualizat in 25 Jul 2015 13:42
Am auzit ca ar fi fost ceva accident acuma vreo 1h langa Billa. Sper ca s-a ales motociclistul doar cu orgoliu patat si cu fieru indoit.

cred ca e putin mai grav de atat...

Editat de Septi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic ma intalnesc cu diferite specimene care-mi taie calea prin oras...si culmea e ca te vede, stie ca ai prioritate, se uita la tine si intra in fata ta...ca doar...noah, ce o sa faci ? Din pacate nu intotdeauna apuci sa preconizezi miscarea lor si sa reactionezi din timp si atunci se intampla nenorocirea. A circula cu motocicleta prin oras e ca si pe un camp de lupta!

 

Le doresc insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic ma intalnesc cu diferite specimene care-mi taie calea prin oras...si culmea e ca te vede, stie ca ai prioritate, se uita la tine si intra in fata ta...ca doar...noah, ce o sa faci ? Din pacate nu intotdeauna apuci sa preconizezi miscarea lor si sa reactionezi din timp si atunci se intampla nenorocirea. A circula cu motocicleta prin oras e ca si pe un camp de lupta!

 

Le doresc insanatosire grabnica!

 

Din pacate, in Cluj s-a ajuns sa se conduca mai prost ca in Bucuresti. Poate pentru unii suna SF treaba asta, dar asta e adevarul. Cand e aglomerat abia se circula cu 30-40km/h(si in rest cu o gama variata in intervalul 20-80),iar in restul timpului se schimba benzi fara semnalizare, o gramada forteaza galbenul, iti iese lumea in fata de te miri de unde au atata tupeu, pietonii plonjeaza pe trecere ca in piscina(si in multe locuri n-ai timp sa-i observi; sau nu mai vine nicio masina dupa tine, dar el e grabit), lumea doarme cand se face verde la semafor si o gramada opresc blocand traficul fara cea mai mica jena. Traficul de acum nu mai are nimic de a face cu cel de acum 5 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un taximetris parcat dupa trecere de la Billa, pe sensul de circulatie catre Floresti, a intors 180 de grade fara sa se asigure, taind dubla continua. Dupa impact, prima lui intrebare catre motociclist a fost: "Nu crezi ca mergeai cam tare?"

 

Pasagera e ok. Motociclistul mai ar de stat vreo 48 de ore sub observati dar va fi bine.

 

MARE MARE atentie la taximetristi pt. ca unii sunt criminali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma, pas cu pas lucrurile au inceput sa se schimbe cam acum 5 ani. De atunci a crescut foarte tare si numarul de masini pe strada. In ultimul an, de cand s-au apucat de strazi importante, a devenit exasperant.

Comparativ, in 2007-2008, dupa ce mi-am luat permisul dadeam ture prin oras si nu era ceea ce e azi nici pe jumatate. Iar pe perioada verii(iulie-august) se circula foarte bine, scazand vizibil numarul de masini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, in Cluj s-a ajuns sa se conduca mai prost ca in Bucuresti. Poate pentru unii suna SF treaba asta, dar asta e adevarul. Cand e aglomerat abia se circula cu 30-40km/h(si in rest cu o gama variata in intervalul 20-80),iar in restul timpului se schimba benzi fara semnalizare, o gramada forteaza galbenul, iti iese lumea in fata de te miri de unde au atata tupeu, pietonii plonjeaza pe trecere ca in piscina(si in multe locuri n-ai timp sa-i observi; sau nu mai vine nicio masina dupa tine, dar el e grabit), lumea doarme cand se face verde la semafor si o gramada opresc blocand traficul fara cea mai mica jena. Traficul de acum nu mai are nimic de a face cu cel de acum 5 ani...

 

100% de acord, cand am spus eu treaba asta, insa, mi-au sarit "ardelenii" in cap! Pffff..

 

Nu numai traficul, ci cam toate aspectele vietii in oras nu mai au nimic in comun cu ce era acum 5 ani sau mai bine acum 10+ ani. Afluxul de oameni inghesuiti intr-un spatiu restrans si lipsa unei infrastructuri decente sunt cauzele si nu faptul ca vara e cald sau ca autoritatile incurca traficul cu lucrarile la carosabil.

 

Sincer eu abia astept ca in cativa ani traficul sa se blocheze de tot, pana atunci ma chinui cu bicicleta pe pseudo-piste, printre masini parcate pe trotuar, pietoni cu orbul gainii, taximetristi grabiti si alte obstacole pe care le intalnesc zilnic. Macar eu nu contribui la aglomeratia din trafic pt ca nu folosesc masina sa ma duc pana la buda, cum procedeaza marea majoritate.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Zi mohorata si trista duminica asta in comunitatea moto Cluj-Napoca.Acum aproximativ o ora a avut loc un grav accident pe strada Bucuresti , chiar langa adresa mea, nr.29.O Audi A4 taie calea motociclistului pe linie dubla continua, pt. a ajunge la sediul firmei la care este patron soferul, aka la Mama Manu, asta chiar inainte cu 20 de metrii de linia dubla intrerupta, de la adresa mea.Ca urmare, motociclistul loveste violent portiera soferului, zburand prin aer circaa 6-7 metrii..., impactul cu solul fiind violent.Eu am auzit impactul din casa, la circa 60 de metrii de accident, fugind afara sa vad ce este.Alt motociclist cu o Yamaha , model clasic a vazut pe viu totul, dar nu a mai putut ramane, deoarece se grabea la lucru, asa ca am ramas eu.Motociclistul era constient, dar nu putea comunica.Nu i-am lasat pe cei ce erau la fata locului, sa-i extraga casca..La prima vedere se putea stabili o ruptura la picior, si julituri la maini.La scurt timp dupa impact, cca 5 minute a aparut primul echipaj de politie , iar la vreo 2-3 minute SMURD-ul.Motocicleta a ramas in custodia mea pana vine cineva dupa ea, politia luandu-mi datele de contact.Insanatosire grabnica motociclistului, deoarece , cei din masina SMURD ziceau ca e destul de grav....Daca-l cunoaste cineva , sa mearga la UPU , acolo e...In legatura cu motocicleta ma puteti contacta la nr. 0758759572, Judas

post-22318-0-88670400-1441525187_thumb.jpg

post-22318-0-23048800-1441525199_thumb.jpg

post-22318-0-46683700-1441525211_thumb.jpg

post-22318-0-98176600-1441525223_thumb.jpg

post-22318-0-86066000-1441525237_thumb.jpg

post-22318-0-36210400-1441525251_thumb.jpg

post-22318-0-22704200-1441525269_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...