Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

,gata cstelia, uite poza cu tablita d p cadru, si garzile laterale ,ce pret au pe louis?, i 3 zile de munca le-am facut manual,

 

Felicitari pentru crash-bar-uri. Arata super, nu stiu exact ce pret au pe Louis, dar presupun ca pe tine te-au costat mult mai putin :burnout:

 

RD04-20 ---> an de fabricatie 1990 dupa tabelul pus mai sus.

 

 

E cel mai reusit model de africa ( e 93 pun pariu) si cele mai frumoase culori !

 

De ce e modelul acesta cel mai reusit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari pentru crash-bar-uri. Arata super, nu stiu exact ce pret au pe Louis, dar presupun ca pe tine te-au costat mult mai putin

,,,,,,,,,,,,,,,,2 oameni moto in fata noastra , ia masuri , taie, sudeaza, gresit ,iao de la cap, da jos + de pe bat , da un aft , s.a.m.d, si uite asa 3 zile a cite 8 ,9 ore de munca, nu cred ca o sa mai fac, mai bine stringi banu si il cumperi pe crash-bar.

 

ce te as sfatui ? niste bare de protectie fata..

eu am mers cu a mea fara bare 2 ani .. i-am pus bare si dupa am scapat-o pe jos o singura data.. in linie dreapta.. viteza mica.. cum? NU STIU.. si nu inteleg de ce.. important e ca nu s-a intamplat nimic cu carena:D.

si eu am scapato jos pe dreapta, si sa belit oglinda dr, care ma ajutati si pe mine cu o oglinda dr.Sa va imbat pe fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in magazin e 12e o oglinda. daca te uiti atent o sa vezi ca sunt interschimbabile oglinzile :burnout:

eu am acasa o oglinda pe care am dat cred 12e jumate ;). se poate pune stanga./dreapta. am luat-o de la ebay. cauta si vezi de gasesti. alta idee mareata nu am .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca esti un fel de omu invizibil pe aici ;) nu-ti zice nici unu nimic. Hai ca ti-o zic eu ........da-le fara sa clipesti da-le fara sa te uiti, fara sa te mai gandesti .....nu tre sa existe nici o dilema in capul tau pentru ca motorul pe care o sa ti-l iei o sa faca ce faceau alea amadoua la un loc! si mai ales ca iti doresti de atata timp, daca aia din poza cu tot ce are pe ea urmeaza sa o iei ....ia-o frate cu draga inima ca MERITA ! E cel mai reusit model de africa ( e 93 pun pariu) si cele mai frumoase culori ! Si mai vorbim noi la vara la niste bauturi d'alea neomologate de statele membre , sa-mi zici daca n-oi fi multumit de ea ! :burnout:

 

:agree: merci! C-am asa, greu cu invizibiliattea asta si cu parerile ca observ ca si astea costa... timp sau chef. Chestia e ca imi e frica sa nu mai trebuiasca sa investesc in ea la capitolul motor si/sau consumabile, pt ca la cele pe care le dau nu-i cazu nici macar 1% in urmatorul sezon, eventual daca face 5000 km si tre schimbat uleiul si filtru' atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect va salut pe toti posesorii de AT, cu ingaduinta voastra, ma alaturi si eu voua, deoarece incepind cu data de 6 feb 2009 , sint posesor de AT. RD 04 "93".M-ia luat 5 zile sa citesc acest Topic de 92 de pagini ,dar nu-mi pare rau de timpul acordat citiri. Ma numesc Pedro si is din Buc cart Grozavesti, si asta i-mi este motoreta .

s-o stapanesti sanatos........cat te-a costat minunatia? :laugh: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu respect va salut pe toti posesorii de AT, cu ingaduinta voastra, ma alaturi si eu voua, deoarece incepind cu data de 6 feb 2009 , sint posesor de AT. RD 04 "93".M-ia luat 5 zile sa citesc acest Topic de 92 de pagini ,dar nu-mi pare rau de timpul acordat citiri. Ma numesc Pedro si is din Buc cart Grozavesti, si asta i-mi este motoreta .

 

bucurii multe! si sanatate ... calare pe ea :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, o sa ne taiem venele, nu alta...

 

Si acum sa revenim ontopic: S-a facut ceva pana la urma cu emblemele acelea?

 

/index.php?...6157&st=800 ... aici a postat userul mertan nijte variante de stckere ... cel pe auriu mi se pare mai mult decat ok ...

facem un fel de sondaj public cu cine ar dori sa ia asa ceva ?

eu ma bag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, o sa ne taiem venele, nu alta...

 

Si acum sa revenim ontopic: S-a facut ceva pana la urma cu emblemele acelea?

Multumesc tuturor ptr uraride bun venit.Numai conteaza cit am dat pe ea,,, important,e ca o am,si spunneti-mi cum sa fac sa ma trezesc din bautura :crack: . Cum facem sa intram in posesia STIKERELOR,,,,,,,,,,,,,,,,,, si mai ales cum facem sa ne cunoastem?,,,,,,,,,,,,,,,, Citi posesori de AT,sintem din buc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor ptr uraride bun venit.Numai conteaza cit am dat pe ea,,, important,e ca o am,si spunneti-mi cum sa fac sa ma trezesc din bautura :laugh: . Cum facem sa intram in posesia STIKERELOR,,,,,,,,,,,,,,,,,, si mai ales cum facem sa ne cunoastem?,,,,,,,,,,,,,,,, Citi posesori de AT,sintem din buc?

cum adica ca cati suntem posesori de A.T. ?

EU SUNT SINGURUL DETINATOR.

uite'asa. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica ca cati suntem posesori de A.T. ?

EU SUNT SINGURUL DETINATOR.

uite'asa. :laugh:

ptiuuuu, si eu credeam ca esti detinator de ATW-eu. :crack: :) fara suparare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste opinii?!

 

Ce ziceti urmatorul schimb: sa dau doua moto, un honda vfr 750 din '94, impecabil tehnic si optic si un gilera rc600 in stare excelenta, pe un africa twin din '93, in stare buna cica mecanic si estetic, cu 60000km la bord... SA FAC SCHIMBUL SAU NU?!

 

Multumesc,

post-13604-1234892910_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste opinii?!

 

Ce ziceti urmatorul schimb: sa dau doua moto, un honda vfr 750 din '94, impecabil tehnic si optic si un gilera rc600 in stare excelenta, pe un africa twin din '93, in stare buna cica mecanic si estetic, cu 60000km la bord... SA FAC SCHIMBUL SAU NU?!

 

Multumesc,

Cum tia zis si OLY, nu mai sta pe ginduri,AT,face treaba cit aminduoua motorete pe care le ai, toate bune,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, vrem stikere!

sa votam , sa hotaram si sa le lipim!

 

Eu votez pt cea cu harta tarii, cu tricoloru doar in interiorul tarii!!

deci un vot pt asta!

 

Hai cu voturile! :laugh:

gata de acord, dar sa se faca o data :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste opinii?!

 

Ce ziceti urmatorul schimb: sa dau doua moto, un honda vfr 750 din '94, impecabil tehnic si optic si un gilera rc600 in stare excelenta, pe un africa twin din '93, in stare buna cica mecanic si estetic, cu 60000km la bord... SA FAC SCHIMBUL SAU NU?!

 

Multumesc,

VFR + diferenta mica == AT. Daca dai ambele motoaree, tu iesi in pierdere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VFR + diferenta mica == AT. Daca dai ambele motoaree, tu iesi in pierdere.

nu-i baga omului idei d'astea in cap ca o sa mai stea fara africa inca 2 ani :crack:

SI nu e orice africa aia de si-o ia .....e allmighty 93.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La momentul respectiv mi-am dat si eu cu parerea referitor la textul scris pe stickere. "Romania Team" suna aiurea. Fie e "Romanian Team" fie "Team Romania". Personal as opta pentru varianta 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La momentul respectiv mi-am dat si eu cu parerea referitor la textul scris pe stickere. "Romania Team" suna aiurea. Fie e "Romanian Team" fie "Team Romania". Personal as opta pentru varianta 2.

daca tot alegem drapelul in conturul tarii si daca toti traim in romania ar fi placut sa fie simplu africa twin romania...ideea e faina aveti sustinatori si de pe coclaurii moldovei

post-8168-1234937512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, ne putem organiza o tzara ?

sa facem un centralizator, o lista cu 3 coloane:

1 - userul

2 - model de sticker dorit

3 - cantitate

si isi adauga fiecare preferintele pe lista ...

ma gandesc ca e mai usor pt userul mertan sa stie ce si pentru cine sa faca

pretul e in jur de 8 lei pe bucata, nu ? corectati-ma daca gresesc

daca nu este o idee buna - ar trebui sa facem o dezbatere

daca sunteti de acord, as dori sa incep eu:

 

1. Sherky modelul pe auriu 3 buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si bine v-am gasit !

 

 

 

1 - userul - rip

2 - model de sticker dorit - ala cu tricolorul ( eventual marginile reflectorizante )

3 - cantitate - 3 buc

 

 

Apropo de tema de acum cateva pagini ( cum ca nu e bine sa iti iei Africa Twin ca prim motor ) ....GRESIT !!!

Eu sunt la prima mobra ( inca nu am permisul de A :crack: ) si pot sa afirm ca dupa cateva zeci de kilometri numai pe coclauri ( si vreo 15-20 de cazaturi ) m-am acomodat repede cu ea.

 

Asa ca recomand oricarui doritor cu cea mai mare place sa-si piarda "virginitatea" calare pe "vacuta" asta !

 

Cu respect !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...