Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

cam liniste pe topicul asta . toata lumea e plecata cu motoretele ..deci e bine.

a cam venit sorocul lantului meu se pare :)

de fapt lantul se prezinta bine dar foia arata intr-un mare fel.

acum 2 saptamani ma intorceam dupa o tura de pe Rucar-Bran si am constat ca s-a cam blegit lantul. l-am intins dar nu m-am uitat prea mult la foaie. cand am dat s-o plimb prin garaj am auzit un pocnet finut. se pare ca lantul ramane agatat in foaie putin .

voua cum vi se pare foia asta . eu zic ca e uzata binisor.dar fata de cea veche asta arata chiar bine dar aia nu a agatat lantul niciodata...deci de ce mama masii asta agata ?


» Post actualizat in 24 Oct 2015 19:56

i-am făcut si un filmuleț .

n-am verificat încă pinionul. poate are vreun dinte rupt si trage lanțul nefiresc. oricum le schimb pe toate dar ma seaca faza asta :)

 

post-746-0-47308600-1445716131_thumb.jpg

post-746-0-68274400-1445716132_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci dom-le asa-i cu miarele astea, papa lanturi, pinioane, un 650 nu ar face asa ceva, din bun simt :laugh: .

Io zic sa schimbi tot kitul, iesi mai bine la bani.

 

Hai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sefu', lantul ala e prastie, are zale blocate si e intins neuniform de aia se aude asa. Tu l-ai intins cumva, undeva,dar in alta zona a lui e probabil si mai intins si tacane. Trebuie sa schimbi tot kit-ul. Obligatoriu. Daca nu vrei sa pocnesti rulmentul de la pinion

cam liniste pe topicul asta . toata lumea e plecata cu motoretele ..deci e bine.

a cam venit sorocul lantului meu se pare :)

de fapt lantul se prezinta bine dar foia arata intr-un mare fel.

acum 2 saptamani ma intorceam dupa o tura de pe Rucar-Bran si am constat ca s-a cam blegit lantul. l-am intins dar nu m-am uitat prea mult la foaie. cand am dat s-o plimb prin garaj am auzit un pocnet finut. se pare ca lantul ramane agatat in foaie putin .

voua cum vi se pare foia asta . eu zic ca e uzata binisor.dar fata de cea veche asta arata chiar bine dar aia nu a agatat lantul niciodata...deci de ce mama masii asta agata ?


» Post actualizat in 24 Oct 2015 19:56

i-am făcut si un filmuleț .

n-am verificat încă pinionul. poate are vreun dinte rupt si trage lanțul nefiresc. oricum le schimb pe toate dar ma seaca faza asta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate par panoia dar chiar de cand am schimbat kitul acum cativa ani mi-a parut pinionul in neregula. gaura din mijloc nu parea a fi centrata! oi fi eu chior....dar lantul nu a mers niciodata uniform. mergea asa in valuri. saracia asta de miar mai are si problema cu distantierul ala de pe axul rotii spate care e cu 2mm mai mare decat ar trebui si din cauza asta lantul nu calca perfect. ( http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,6354.0.html )

ma gandesc acum sa trec pe lant 530. a mai incercat cineva de aici asa ceva ? TL-ul si SV-ul de 1000 sunt pe 530

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...


» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate par panoia dar chiar de cand am schimbat kitul acum cativa ani mi-a parut pinionul in neregula. gaura din mijloc nu parea a fi centrata! oi fi eu chior....dar lantul nu a mers niciodata uniform. mergea asa in valuri. saracia asta de miar mai are si problema cu distantierul ala de pe axul rotii spate care e cu 2mm mai mare decat ar trebui si din cauza asta lantul nu calca perfect. ( http://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,6354.0.html )

ma gandesc acum sa trec pe lant 530. a mai incercat cineva de aici asa ceva ? TL-ul si SV-ul de 1000 sunt pe 530

salut ,ma ti si pe mine la curent cu scimbatu lantului ca poate imi vine si mie randul

apropo eu is nou pe aici ,,,fost tdemist,,urmeaza cateva poze cu miarul,,,,cu respect

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:36

salut ,ma tii si pe mine la curent cu scimbatu lantului ca poate imi vine si mie randul

apropo eu is nou pe aici ,,,fost tdemist,,urmeaza cateva poze cu miarul,,,,cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

 

 

Suna-l pe Fabio , stiam ca are unul foarte bun .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

Da... Se pare ca am omis sa zic sunt din constanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

 

inca unu de la noi de pe forum: http://vstromania.ro/forum/15-650-cc/9312-vand-suzuki-vstrom-dl-650

sub bugetul tau si destul de echipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee de la ce o fi crapatura din poza?..o fi de la off road (soft off road) sau o fi strans prea tare mecanicu surubul cand a mesterit la mobra?..sau ambele?

 

Se poate repara cu sudura plastica si sa si tina?

 

Vreau sa vopsesc aparatoarea si masca fata. Cum gasesc codul de vopsea sa fie ca vopseaua originala?

 

post-40775-0-69491300-1446295989_thumb.jpg

 

Multumesc,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee de la ce o fi crapatura din poza?

Multumesc,

Mihai

 

Acolo in spate e o piulitza latzita mult patrat si cu guler. Gulerul are inaltimea plasticului - nu prea poti sa o crapi de la strans mai alesc ca suruburile respective sunt din fier moale. Iar daca monta piulitza invers. la strangere se mula plasticul (este ABS) si tot nu crapa asa. Mai degraba de la fortat cu soc vre-odata cand s-a dat roata jos/telescop.

Cand o dai jos probabil o sa te prinzi.

La culori vezi aici: http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=10923.0

dar eu nu mi-as bate capul - negru e negru (sa nu fie lucios si daca gasesti mester sa iti dea si lac) - oricum zona aia e mai mult murdara.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acolo in spate e o piulitza latzita mult patrat si cu guler. Gulerul are inaltimea plasticului - nu prea poti sa o crapi de la strans mai alesc ca suruburile respective sunt din fier moale. Iar daca monta piulitza invers. la strangere se mula plasticul (este ABS) si tot nu crapa asa. Mai degraba de la fortat cu soc vre-odata cand s-a dat roata jos/telescop.

Cand o dai jos probabil o sa te prinzi.

La culori vezi aici: http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=10923.0

dar eu nu mi-as bate capul - negru e negru (sa nu fie lucios si daca gasesti mester sa iti dea si lac) - oricum zona aia e mai mult murdara.

 

stima,

paul

Mersi Paul,

 

Ai idee daca se poate suda?

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee daca se poate suda?

Mihai

Da, se poate suda cu betze ABS (eu acum vre-o 2 ani am gasit la praktiker - sunt negre) si cu aparat de lipit din ala nepretentios gen http://www.mustash.ro/aparate-de-lipit/1055-aparat-pentru-lipit-sarma-sma.html doar ca ala al meu avea capatul ca o surubelnitza si mi se pare ca poti modela mai usor ABS-ul topit cu o forma de surubelnita.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...