Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

L-ai pune si pe asta .a?

Eram curios doar si oricum, nu stiu cum se comporta sistemul la vibratii. Madstat - ul e fix dupa ce l-am reglat convenabil ( inaltime & unghi) si vad ca nu am problem cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorin sunt de acord cu tine dar eu cand intru pe forestiere sau campuri si am de gand sa merg mai tare demontez bucata superiora a parbrizului

desfac un surub si-l dau jos; nu vibreaza, nu se inclina...il ridic 1/2 (120-150) si complet (+150); cursa totala 10cm, suficient sa nu ai turbulente in orice regim de viteza; cu depresiunea din spatele parbrizului e alta poveste, se lasa o admisie de aer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da f misto. bv domn sorin.

 

Eram curios doar si oricum, nu stiu cum se comporta sistemul la vibratii. Madstat - ul e fix dupa ce l-am reglat convenabil ( inaltime & unghi) si vad ca nu am problem cu el.

ok.man.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma unei incursiuni in off road si a unei trante,am pierdut tot ansamblul ce vine la capatul ghidonului. La cazatura am rupt handguard-ul si apoi in mers spre casa cred ca s-a desfacut surubul si l-am pierdut cu tot cu ce era pe el,inclusiv ce era in ghidon,cilindrul acela de cauciuc,distantier,etc.

Unde pot gasi asa ceva? Sau daca are cineva de vanzare as vrea sa-l cumpar.

E vorba de cel din partea dr,de la acceleratie.

Mersi!

Oricum s-au minunat toti transalpistii unde a putut ajunge V-strom-ul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu ansamblul ala ( nu hand guard-urile, alea le-am vandut). Cand am montat hand guard-uri SW Motech, astea au venit cu tot cu ansamblul lor, asa ca cele vechi mi-au ramas. Habar nu am in schimb acum care era dreapta si care stanga. In cazul in care vrei, le trimit pe amandoua, vezi ce-ti trebuie si folosesti.Restul trimiti inapoi.

Pret = fa tu un pret, eu habar nu am :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu ansamblul ala ( nu hand guard-urile, alea le-am vandut). Cand am montat hand guard-uri SW Motech, astea au venit cu tot cu ansamblul lor, asa ca cele vechi mi-au ramas. Habar nu am in schimb acum care era dreapta si care stanga. In cazul in care vrei, le trimit pe amandoua, vezi ce-ti trebuie si folosesti.Restul trimiti inapoi.

Pret = fa tu un pret, eu habar nu am :)

Pai in cazul asta nu stiu cum sa fac. Oricum imi trebuie si handguard-uri ptr ca o bucata din cel drept s-a rupt si am pierdut-o. Daca zici ca astea vin cu tot ce trebuie as merge si eu tot pe unele SW Motech.

Si cele originale vin cu tot ansamblu sau doar plasticul respectiv,handguardul?

Ma interesez un pic sa vad cat costa si cele SW si cele originale si revin cu un PM.

Tu de unde le-ai luat pe ale tale?

Mersi mult!

 

st, dr, sunt la fel

st=?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://shop.sw-motec...typid=114547333

 

Pai in cazul asta nu stiu cum sa fac. Oricum imi trebuie si handguard-uri ptr ca o bucata din cel drept s-a rupt si am pierdut-o. Daca zici ca astea vin cu tot ce trebuie as merge si eu tot pe unele SW Motech.

Si cele originale vin cu tot ansamblu sau doar plasticul respectiv,handguardul?

Ma interesez un pic sa vad cat costa si cele SW si cele originale si revin cu un PM.

Tu de unde le-ai luat pe ale tale?

Mersi mult!

 

 

st=?

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=138297560420926&ls=en&nc=1382975628-21285&rubnum=brands.suzuki.dl650&artnum=HPR.00.133.10000/B&id=95&gesamt_zeilen=50Tshowrub--brands.suzuki.dl650&typid=116668021

 

http://shop.sw-motech.com/cosmoshop/artikelpdf/hpr_00_133_10000_b.pdf

 

Din cate cunosc, la cele originale poti comanda doar hand guard-urile separate, nu vin la pachet cu restul ansamblului.

La SW Motech, dupa cum vezi in pdf, vine totul.

 

I-am vandut lui Edutzu 2 aparatori originale acum 2 saptamani.

El avea nevoie doar de una dar nu mai stiu care parte. Daca vrei cauta-l, poate ai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care veniti la Fundatica in weekend ?

Cristi Dasoveanu nu a postat decat pe facebook asa ca sper sa nu se supere dar pun anuntul si aici pentru ca mai sunt cateva zile si toate sunt in ceata pentru mine.

 

https://www.facebook.com/groups/136894773028496/634083056642996/?notif_t=group_comment_reply

 

ANUL TRECUT NE-AM SIMTIT SUPER BINE LA INTALNIREA DE TOAMNA LA FUNDATICA....AM AVUT SI UN EVENIMENT SPECIAL SI CU ACEASTA OCAZIE SARBATORIM UN AN DE LA ACEST EVENIMENT.
SA EVITAM ORICE DISCUTIE ACEASTA INVITATIE SE ADRESEAZA VSTROMISTILOR , PRIETENILOR, FINILOR ,CUMNATIILOR ...ETC ETC........CU MOTOR SAU FARA.
IDEEA ESTE SA NE REVEDEM!!!
PENTRU REZERVARI NR MEU DE TEL ESTE 0744388774

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare pt voi Vstromistilor. Dupa cum va lasa inima v-as ruga daca poate cineva dintre voi sa imi spuna din experienta lui proprie cum se comporta aceasta motocicleta. Am vazut destule review-uri dar totusi nu sunt 100% lamurit. Eu in prezent conduc un supermoto care are cu plinul facut (10l) , 117 kg. Este o motocicleta usoara(125) , si urmatoare la care as vrea sa sar ar fi un Vstrom 650. Dupa cate am vazut , motocicleta este inalta si probabil ca din punctul asta de vedere nu as simti vreo mare diferenta daca fac aceasta trecere , dar totusi la capitolul kilograme povestea se schimba. Si aici ma intereseaza sa stiu cam cat de manevrabila este sau cineva care tot lafel a facut trecere de la o motocicleta mai usoara la alta mai grea si daca a simtit vreo mare diferenta. Nu cunosc pe nimeni cu un astfel de motor asa ca nu am cum sa o testez... Si inca ceva. Stie cineva unde se limiteaza motocicletele? Respectiv pentru Vstrom care are 60+ cai. Din ianuarie anul asta a aparut permisul A2 si nu ai voie sa conduci motociclete mai mari de 48 de cai. Din cate am citit pe motohead.ro , se poate limita. Dar unde? Nici ei nu mi-au raspuns cand le-am pus intrebarea asta, totusi am zis sa incerc si aici :)

Astept raspunsul cuiva. multumesc:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@harea: uau...e chiar frumos.



Salutare, am si eu o intrebare pt voi Vstromistilor. Dupa cum va lasa inima v-as ruga daca poate cineva dintre voi sa imi spuna din experienta lui proprie cum se comporta aceasta motocicleta. Am vazut destule review-uri dar totusi nu sunt 100% lamurit. Eu in prezent conduc un supermoto care are cu plinul facut (10l) , 117 kg. Este o motocicleta usoara(125) , si urmatoare la care as vrea sa sar ar fi un Vstrom 650. Dupa cate am vazut , motocicleta este inalta si probabil ca din punctul asta de vedere nu as simti vreo mare diferenta daca fac aceasta trecere , dar totusi la capitolul kilograme povestea se schimba. Si aici ma intereseaza sa stiu cam cat de manevrabila este sau cineva care tot lafel a facut trecere de la o motocicleta mai usoara la alta mai grea si daca a simtit vreo mare diferenta. Nu cunosc pe nimeni cu un astfel de motor asa ca nu am cum sa o testez... Si inca ceva. Stie cineva unde se limiteaza motocicletele? Respectiv pentru Vstrom care are 60+ cai. Din ianuarie anul asta a aparut permisul A2 si nu ai voie sa conduci motociclete mai mari de 48 de cai. Din cate am citit pe motohead.ro , se poate limita. Dar unde? Nici ei nu mi-au raspuns cand le-am pus intrebarea asta, totusi am zis sa incerc si aici :)

Astept raspunsul cuiva. multumesc:D

salut, de limitat se poate limita numai schimband CDI-ul. sau iei una gata limitata. cat despre manevrabilitate, daca esti obisnuit cu supermoto se poate conduce fara probleme in acelasi stil, manevrabilitatea mobrei permitand asta fara probleme.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Bogdan,

 

Lasa prostiile cu sugestiile ... E PERFECT!!!

Trimite-mi-l sa iti zic si cat de bine dormi in spatele lui.

 

stima,

paul

Parbrizul lui ivanp@ din Timisoara. Nu dati cu paru, doar ceva sugestii legate de forma conturului, daca se poate, sa-i inbunatatesc designul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, lipesc colantele si-l trimit dimineata. Am verificat corespondenta si nu am adresa ta. Te rog trimite-o pe PM. Abia astept impresiile pe sosea.

trimis un mail astazi cu pe adresa ta de mail - cred ca yahoo are ceva probleme in ultimul timp cu mailurile care nu ajung - nu esti primul care nu primeste - sa-i frec.

am dat si pm acum - sa imi zici te rog daca ai primit.

 

numai bine si multumesc,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am primit azi parbrizul - Bogdan. Multumesc - e foarte ok, asa cum l-am vrut.

 

Parerei: Bre, e MARE! mare MARE! "Vela" cred ca se apropie cel mai bine.

Evident - e asa cum l-am vrut.

lateralele si partea de jos se imbina perfect cu farul si linia carenajului din fata.

la mine avand inaltatoarele alea de la swmotech cu 2 cm in sus si 3 mai in spate - oglinzile + handguardul mai are pana la parbriz cam 5-7 cm cand e bracat maxim - dar e oki.

in pozitia cea mai de jos trebuie sa stau cu coloana dreapta si cu gatul intins ca sa vad decent peste parbriz. Din acest motiv o sa mai tai din el cam 5-7 cm -> sper sa imi iasa smecheria.

 

Super oki - abia astept maine sa il testez la drum lung.

 

Numai bine,

Paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...