Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

Da... Se pare ca am omis sa zic sunt din constanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Sper sa nu deranjez pe nimeni caut si eu un v strom si nu gasesc! :))) vb vine... Dar nu stiu ce sa aleg nu stiu la ce sa ma uit... Sunt nici macar incepator avand in vedere ca dau examenul abea saptamana viitoare... Poate cineva sa ma ajute cu ceva sfaturi la ce sa ma uit sau linkuri cu ce li sau parut lor ok? Mentionez ca vreau dl650 si am pierdut o super oferta... Gasisem ceva pe olx si pana am sunat sa si dat... Asa ca va rog din suflet ajutati un biet necunoscator cu sfaturi... :)) multumeac anticipat si scuze daca e off topic aici...

» Post actualizat in 28 Oct 2015 19:14

Ps bugetu e pana in 4000€

 

inca unu de la noi de pe forum: http://vstromania.ro/forum/15-650-cc/9312-vand-suzuki-vstrom-dl-650

sub bugetul tau si destul de echipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee de la ce o fi crapatura din poza?..o fi de la off road (soft off road) sau o fi strans prea tare mecanicu surubul cand a mesterit la mobra?..sau ambele?

 

Se poate repara cu sudura plastica si sa si tina?

 

Vreau sa vopsesc aparatoarea si masca fata. Cum gasesc codul de vopsea sa fie ca vopseaua originala?

 

post-40775-0-69491300-1446295989_thumb.jpg

 

Multumesc,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee de la ce o fi crapatura din poza?

Multumesc,

Mihai

 

Acolo in spate e o piulitza latzita mult patrat si cu guler. Gulerul are inaltimea plasticului - nu prea poti sa o crapi de la strans mai alesc ca suruburile respective sunt din fier moale. Iar daca monta piulitza invers. la strangere se mula plasticul (este ABS) si tot nu crapa asa. Mai degraba de la fortat cu soc vre-odata cand s-a dat roata jos/telescop.

Cand o dai jos probabil o sa te prinzi.

La culori vezi aici: http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=10923.0

dar eu nu mi-as bate capul - negru e negru (sa nu fie lucios si daca gasesti mester sa iti dea si lac) - oricum zona aia e mai mult murdara.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Acolo in spate e o piulitza latzita mult patrat si cu guler. Gulerul are inaltimea plasticului - nu prea poti sa o crapi de la strans mai alesc ca suruburile respective sunt din fier moale. Iar daca monta piulitza invers. la strangere se mula plasticul (este ABS) si tot nu crapa asa. Mai degraba de la fortat cu soc vre-odata cand s-a dat roata jos/telescop.

Cand o dai jos probabil o sa te prinzi.

La culori vezi aici: http://www.vstrom.info/Smf/index.php?topic=10923.0

dar eu nu mi-as bate capul - negru e negru (sa nu fie lucios si daca gasesti mester sa iti dea si lac) - oricum zona aia e mai mult murdara.

 

stima,

paul

Mersi Paul,

 

Ai idee daca se poate suda?

 

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai idee daca se poate suda?

Mihai

Da, se poate suda cu betze ABS (eu acum vre-o 2 ani am gasit la praktiker - sunt negre) si cu aparat de lipit din ala nepretentios gen http://www.mustash.ro/aparate-de-lipit/1055-aparat-pentru-lipit-sarma-sma.html doar ca ala al meu avea capatul ca o surubelnitza si mi se pare ca poti modela mai usor ABS-ul topit cu o forma de surubelnita.

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate suda cu betze ABS (eu acum vre-o 2 ani am gasit la praktiker - sunt negre) si cu aparat de lipit din ala nepretentios gen http://www.mustash.ro/aparate-de-lipit/1055-aparat-pentru-lipit-sarma-sma.html doar ca ala al meu avea capatul ca o surubelnitza si mi se pare ca poti modela mai usor ABS-ul topit cu o forma de surubelnita.

 

numai bine,

paul

Mersi inca o data!

 

Toate cele bune,

Mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! Pe unde pot gasi si eu un suport pt bagaje laterale la un pret decent? Am gasit pe la 200€ dar mi se pare cam multicel pt 3 tevi de fier

Sau mai bine zis de pe ce site-uri va luati voi accesoriile pt stromuri

salut, Vishule! eu mi-am luat de la heavy duties cu 85 euro

» Post actualizat in 31 Oct 2015 23:49

salut, Vishule! eu mi-am luat de la heavy duties cu 85 euro

cu genti cu tot m-a costat 450 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Aveti idee de la ce o fi crapatura din poza?..o fi de la off road (soft off road) sau o fi strans prea tare mecanicu surubul cand a mesterit la mobra?..sau ambele?

 

Se poate repara cu sudura plastica si sa si tina?

 

Vreau sa vopsesc aparatoarea si masca fata. Cum gasesc codul de vopsea sa fie ca vopseaua originala?

 

attachicon.gifIMAG3088.jpg

 

Multumesc,

Mihai

teoretic nu se poate crapa de la strans ca are piuluta cu limitator. asta daca nu s-a pirdut cea originala si s-a pus una normala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teoretic nu se poate crapa de la strans ca are piuluta cu limitator. asta daca nu s-a pirdut cea originala si s-a pus una normala.

 

Mersi Fabio! Azi dau jos aparatoare sa vad ce e acolo.

» Post actualizat in 02 Nov 2015 16:27

 

Mersi Fabio! Azi dau jos aparatoare sa vad ce e acolo.

Daca bine vad pe o parte e rupta clema, nu?

post-40775-0-53066000-1446481607_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, Vishule! eu mi-am luat de la heavy duties cu 85 euro

» Post actualizat in 31 Oct 2015 23:49

cu genti cu tot m-a costat 450 euro

Ms meme. In iarna asta intentionez sa iau si eu de la ei suportul si posibil si cutiile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi Vstrom-isti. Fiindca sezonul este aproape gata pentru turele lungi, care-mi plac la nebunie, stau si ma perpelesc cu o gramada de ganduri. Am un Transalp PD10 '97, sunt multumit de el in ce priveste fiabilitatea, dar puterea cam lasa de dorit. Singur in sa isi arata firea naravasa cand tragi de capastru, dar cu pasager in spate cam transpira rau de tot, chiar gafaie uneori, la urcare. Din acest motiv ma cam bate gandul la o schimbare, chiar daca dansul se cam supara, dar asta este, ii trece, la alt proprietar. Ma gandeam la un VStrom de 1000, avand in vedere ca sunt tot timpul cu pasager.

Asadar va cer parerea avizata pentru acest model, VStrom DL 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut dragi Vstrom-isti. Fiindca sezonul este aproape gata pentru turele lungi, care-mi plac la nebunie, stau si ma perpelesc cu o gramada de ganduri. Am un Transalp PD10 '97, sunt multumit de el in ce priveste fiabilitatea, dar puterea cam lasa de dorit. Singur in sa isi arata firea naravasa cand tragi de capastru, dar cu pasager in spate cam transpira rau de tot, chiar gafaie uneori, la urcare. Din acest motiv ma cam bate gandul la o schimbare, chiar daca dansul se cam supara, dar asta este, ii trece, la alt proprietar. Ma gandeam la un VStrom de 1000, avand in vedere ca sunt tot timpul cu pasager.

Asadar va cer parerea avizata pentru acest model, VStrom DL 1000.

Care model? Cel nou sau cel vechi?

Daca e vorba de ala nou ... e boboc.

Daca e vorba de ala vechi ia legatura cu @serguiq sau @adrian_cristea ca ei au si le-au folosit intensiv si pot sa iti dea detalii mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...