Sari la conținut

Accident mortal in Oradea


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

http://www.bihoreanul.ro/bihor/motociclist...-masina-4618074

 

am fost si eu acolo... motorul era putin sifonat.A mai alunecat cam 40 m de unde a avut loc impactul.

Motociclistul a decedat,din cate am vazut eu el a lovit bordura si a fost proiectat in stalp.Am inteles ca pustiu cu BMW ia taiat calea,si l-a impins pe motocislit in bordura.Extrem de trist si socant.Am inteles ca motocistul era casatorit si avea un copil mic.

ruleta ruseasca jucam zi de zi...

pentru ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ruleta ruseasca jucam zi de zi...

pentru ce?

asta se pare ca facem zi de zi, altfel nu poate fi numit jocul asta....eu unul m-am saturat de dobitoci care se baga in depasiri si intra pe contrasens pe banda mea de mers si multe alte manevre . zi de zi se intampla lucrul asta, numai relaxare nu se mai poate numi mersul pe motor intr-o tara plina de bombe pe sosele.

odihneasca-se in pace, prea multi mor nevinovati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni nevinovati mor pe strazile tarii zi de zi iar Politia nu apare decat sa masoare si sa constate urmarile tragice...

 

Nu este posibil ca intr-o tara "europeana" traficul sa fie o jungla unde fiecare face ce vrea fara sa respecte legile rutiere si pe ceilalti participanti. Avem foarte multe emisiuni auto unde se prezinta doar masini tunate si tot felul de tampenii care n-au legatura cu educatia rutiera preventiva sau cu respectul pe care automobilistii sa-l aibe pentru toti participantii la trafic mai ales pentru motociclisti...

 

Nu se analizeaza si explica conservarilor ce risc implica mersul pe doua roti, cat de dificil este sa franezi cu motorul sau cat de expusi si fragili suntem in trafic.

 

Asa ceva nu mai este omor din culpa, asta este CRIMA!

 

R.I.P. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni nevinovati mor pe strazile tarii zi de zi iar Politia nu apare decat sa masoare si sa constate urmarile tragice...

 

Nu este posibil ca intr-o tara "europeana" traficul sa fie o jungla unde fiecare face ce vrea fara sa respecte legile rutiere si pe ceilalti participanti. Avem foarte multe emisiuni auto unde se prezinta doar masini tunate si tot felul de tampenii care n-au legatura cu educatia rutiera preventiva sau cu respectul pe care automobilistii sa-l aibe pentru toti participantii la trafic mai ales pentru motociclisti...

 

Nu se analizeaza si explica conservarilor ce risc implica mersul pe doua roti, cat de dificil este sa franezi cu motorul sau cat de expusi si fragili suntem in trafic.

 

Asa ceva nu mai este omor din culpa, asta este CRIMA!

 

R.I.P. :)

 

 

...nu politia e de vina...in prumul rand legislatia si in al doilea rand judecatorii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad singurul echipament de protectie era casca. Pacat ca nu si-a dat singur mai multe sanse. Cat despre gibonii astia fara creier cu masini luate de taticu le doresc cat mai multe trenuri izbite din plin. Ieri era sa ma agate si pe mine unu in afara localitatii pe la 110 la ora, depasindu-ma la mai putin de 1 metru distanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici totusi spune altceva: http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/mot...lui-oradea.html

"Tragedia s-a petrecut in jurul orei 21.00, chiar in centrul orasului Oradea. Martorii spun ca motociclistul circula cu imprudenta si chiar a incercat sa execute o acrobatie, ridicand vehiculul pe o roata. A incercat apoi sa depaseasca o masina, sustin oamenii, insa ar fi atins usor autoturismul.

 

Tanarul s-a izbit apoi de indicatorul de pe marginea drumului. Nu a mai putut fi salvat.

 

Politistii au deschis o ancheta, pentru a stabili cu exactitate cauzele accidentului."

 

Asa ca mai usor cu moarte conservarilor.

Editat de nick28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine... pe cine crezi acuma si tu, protv! maine poimaine apare la otv, sa vezi atunci basme, fabule si manele :laugh:

 

tesT de InTeLigenta :un rider in slap1 ,blugi ,trICou ,klarea q viTeza un sS ,la 9 seaRa Pe un bulevard in centrul orasului .

 

intrebarE :

 

a ) mArtori accidentuluii ab3r3aza ,eRA un motociclist de curs4 luNga kre tocmai facuse kteva suTe dE kilometrI pe coclAurile mioritice sii a fost impins de un bmw intr -un stalP .

B ) martori accidentuluii Au dreptate ,omul isii tura ss -ul pe o roata pe bul3vaRdul din centrul oRasului ,a pierdut controlul ghidoNului ,a acorsat un BmW sI apoi s -a inf1pt intr -un sTalp .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de crezut ca la varsta de 34 ani mai poti fi teribilist... dar tot ce este posibil! Acum daca ma gandesc mai bine, astia din Protv mereu au inflorit evenimentele si au blamat motociclistii.

Editat de grandaddy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform polițiÂştilor, "motociclistul nu avea permis de conducere categoria A, necesar pentru conducerea motocicletelor pe drumurile publice", posedând, în schimb, carnet, pentru categoriile B,C,E.

 

.....care motociclist!?

.....care a incalcat legea?

 

Sa-i fie tarana usoara!

Doamne fereste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform polițiÂştilor, "motociclistul nu avea permis de conducere categoria A, necesar pentru conducerea motocicletelor pe drumurile publice", posedând, în schimb, carnet, pentru categoriile B,C,E.

 

.....care motociclist!?

.....care a incalcat legea?

 

Si acum pregateste-te pentru mesajele gen "ce COnteaza o bukta de plastic ,cr3Zii k aia iL face4 pE conservar sA mearga maii bin3 si sa -l evite pe bietul skmatOr de bulevard ???!?!?!????".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de crezut ca la varsta de 34 ani mai poti fi teribilist... dar tot ce este posibil! Acum daca ma gandesc mai bine, astia din Protv mereu au inflorit evenimentele si au blamat motociclistii.

 

chiar ieri am intalnit pe cineva de 50 + de ani care se lauda ca a facut un drum de 70 de km in 20 minute... :laugh: si era atat de mandru de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum pregateste-te pentru mesajele gen "ce COnteaza o bukta de plastic ,cr3Zii k aia iL face4 pE conservar sA mearga maii bin3 si sa -l evite pe bietul skmatOr de bulevard ???!?!?!????".

 

stai flex ca mi-am auzit pana acuma o gramada de chesti!

nu ma mai surprinde nimic!

 

pacat ca a murit un om!......cat despre trafic, stim prea bine ce inseamna motocicleta in Romania!....tata socru nu ma scoate din "donator de organe", ce sa mai cer de la alti; respect in trafic....foaie verde.....

Editat de Deer T-Ace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara permis, fara echipament(avea doar casca), pe motocicleta de viteza intr-o roata noapte in oras aglomerat.

Sansele sa se produca un accident cu urmari grave erau mari. Si s-a produs.

Cine e de vina?

Basescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alt accident in care calaretul nu poseda permis de conducere.

nu mai zic nimic de echipament .

si acum faceti loc celor ce vor sa faca post-uri.

hai cu trandafiru, hai cu RIP-ul neamule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu politia e de vina...in prumul rand legislatia si in al doilea rand judecatorii!!!

 

Eu sunt convins ca politistii sunt clar primii vinovati; sunt corupti, incompetenti, nu le pasa deloc, nu se implica deloc. Stiu doar sa se planga ce salarii mici au (desi se pare ca raportat la celelalte salarii nu este deloc asa) in ciuda faptului ca nici nu trebuie sa fii prea inteligent sau cu prea multe studii ca sa devii politist.

 

In primul rand ar trebui sa castige respectul nostru, sa nu se mai umfle penele pe ei cand dau de unul "slab" (corect, cu bun simt sau fara "pile") si sa le cada chilotii ca ultimii milogi cand dau de un "smeker". Respectul l-ar castiga facandu-si datoria corect, atunci cand chiar simti ca nu sta degeaba pe banii tai (contribuabil) sau se plimba aiurea cu masini/motociclete de lux platite tot de tine, cand simti ca intr-adevar este acolo ca sa te ajute, sa te protejeze.

Daca politistii si-ar face datoria cu adevarat, deja lumea ar incepe sa se comporte altfel; peste tot civilizatia s-a facut "cu bata". Solutia este chiar foarte simpla: vezi cum au facut altii in alte tari, unde exista rezultate si, cu adaptarile de rigoare, faci la fel...

Abia apoi, in cazuri speciale, se ajunge la judecatori. Iar legislatia tot la initiativa si insistenta politiei s-ar putea schimba... dar cui ii pasa?

 

Sa ne apropiem putin on-topic... politistii ar trebui sa-si faca datoria si in cazul motociclistilor; sunt atatea cazuri de numere indoite/sterse/pozitionate total incorect, "xenoane" neomologate care orbesc/deranjeaza pe ceilalti, tobe de asemenea neomologate care deranjeaza, atatia care merg fara ITP sau RCA valabil, fara casca, fara permis, atatia care "conduc" in ultimul hal... legislatia este de vina? judecatorii? Nu, doar incompetentii de militieni care nu fac nimic, care nu aplica nici legea existenta. Ca daca iei de mai multe ori amenda sau ramai fara talon sau permis, cu siguranta incepi sa te potolesti.

 

Imi pare rau de cel care a murit, indiferent in ce circumstante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am citit acelasi articol?!! :laugh:

 

nu scria acolo asa: bmw aflat pe banda 2 a trecut pe banda 1 si a acrosat motorul?!

manevra asta a provocat direct accidentul sau ca ala nu avea carnet si eventual mergea pe o roata?!

 

faptul ca motorul a mai alunecat inca 30 m nu inseamna nimic. stiti si voi, carenele nu prea franeaza.

ca si-a facut zob oasele de stalp iarasi nu inseamna ca avea viteza. unii cad de pe scaun si isi rup oasele.

 

sa-i fie tarana usoara.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a "luat-o pe o roata de pe banda a treia pana pe banda intai" cum a lovit masina aia pe partea dreapta ( In mod normal o atingea in spate sau in stanga.

Cum a aparut de nicaieri cand zgarieturile de pe masina nu sunt lungi? Daca erau lungi, diferenta de viteza dintre ei ar fi fost mai mare. Eu zic ca mergeau cam paralel In plus garieturile sunt mai groase in partea din spate.... cred ca asa arata zgarieturile cand masina are viteza mai mare decat motorul...

Ala in portocaliu, muta imediat privirea intr-o parte dupa ce termina ce are de zis.... are exact mimica aia de mincinos.

 

Picura pe jos.... te dai pe o roata cand e umed pe jos? Mai ales cu jitiile alea de gume?

Se vede ca omu' mergea foarte crispat (dupa dunga neagra ingusta pe cauciucul din spate) nici macar nu se inclina...

 

Sunt sigur 90% ca e vina celui cu BMW... A vrut sa schimbe banda si a intrat peste motorist.

Voi ce ziceti?

 

LE: De ce e bmwul peste zgarieturile de pe asfalt? Mergea drept? sau se misca spre dreapta?

post-5890-1246887570_thumb.jpg

Editat de ZLI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fac pariu ca ala cu BMW scapa.

o sa zica ca motociclistul nu poseda carnet, clar o infractiune + ca circula cu viteza mare prin oras si ca nu avea cum sa-l vada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am citit acelasi articol?!! :laugh:

 

nu scria acolo asa: bmw aflat pe banda 2 a trecut pe banda 1 si a acrosat motorul?!

manevra asta a provocat direct accidentul sau ca ala nu avea carnet si eventual mergea pe o roata?!

 

faptul ca motorul a mai alunecat inca 30 m nu inseamna nimic. stiti si voi, carenele nu prea franeaza.

ca si-a facut zob oasele de stalp iarasi nu inseamna ca avea viteza. unii cad de pe scaun si isi rup oasele.

 

sa-i fie tarana usoara.

 

 

eu am cazut la 60km/h si a alunecat motorul MAXIM 10 m ( n-am avut ruleta la mine) pe asfalt uscat si fara sa atinga nimic in drumu lui culcat... :D

ca sa se duca tarash 40-50m... cred ca-i trebuie ceva mai mult... :D

 

pacat de sotie si copii...

:)

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca tot cel cu bmw-u este vinovat.se vede pe dungile lasate pe usa de la masina.Nu ma iau dupa vorbe rostite de un singur martor si ala ciudat.Se observa clar ca cel cu BMW a taiat calea motociclistului... alea sunt urme de la ghidon.

100% ca cel cu Bmw'u scapa... la 22 de ani sunt sigur ca nu a muncit prea mult pt masinutza aia.Se ocupa tata de tot... nu conteaza ca moare un om.. copilul lui sa fie bine.Cu mentalitea asta sunt muuulti in romania.Ne miram ca se intampla atatea.... stai ca acum masina trebuie reparata... poate o pune pe sarmana nevasta a motociclistului sa ii plateasca si masina.plm de viata.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...