Sari la conținut

Toti Ati Picat?


marius_stp
 Share

Postări Recomandate

Am terminat scoala, n-am mers niciun KMvreo doua -trei luni si mi-am luat Ij-ul. Am vrut sa-l incerc desi era zapada de juma' de metru.Asa ca m-am dus in curtea unui service unde era zapada data.AAm dat vreo dua ture a cate 50 de metri si apoi am prins o limba mica de gheata pe frana fata si am pus-o jos.Aveam cam 10 la ora. Cred ca e record, s-o tavalesti in primul Km din viata ta... :) :)

 

 

 

stai linistit nu e record mondial :baldy:

 

exact acum un an...prima seara cu primul meu motor (RS50) in curte la work...a doua curba din viatza mea...strans frana "vitejeste" (ce stiam eu ce-i aia frana....), urmare: picat pe interiorul virajului cu motorul peste mine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa va povestesc si eu....

 

1-Luat carnet - mers vreo doua zile mai cu grija => a treia zi eram zmeu..... bineinteles am cazut.Am impresia ca in aceeasi curba in care a cazut si zahei .Am plecat de la stop de pe virtutii spre crangasi si in prima curba am franat prea tarziu si nu am mai putut sa iau curba+lipsa de experienta ca puteam sa ma inclin mai mult,am prins nisipul de pe marginea drumului si buff.Aaaa pe vremea aia eram si mai destept eram doar in tricou si casca(aviz celor la fel de destepti ca si mine).Atunci mergeam pe un Ducati 600ss cam de vreo 50km.

2 si 3- la circuit cu R6 inclinat prea mult si cauciucuri neincalzite bine => cazaturi usoare, julit carena un pic.

 

....si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cazut si eu sapt trecuta. Viraj strans, un pic de praf, panica, lipsa de experienta => am trantit un pic motorul pe partea dreapta. Eram in vit 1 si virajul ala periculos era un clasic 8 in poligon, ca doar fac scoala, :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am chicat pana amu!......

 

 

:)

 

 

.....doar gravitatiunea si alte constante, gen soferi de masini, mi-au influentat brusc directia normala di pi potecuta!!! :crack: Sa ma fii admirat cand dantuiam intr-un chisor si-o carja la unele intruniri....!!! :)

 

 

ON TOPIC: 6000 km ...5 Newtoniene din care 1 bucata cu avarii si laintegritatea proprie, iar restul asa de control sa nu uit de unele legi ale fizicii!

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit acum aproape tot de la accidente si vad ca foarte multi dintre voi ati picat.

eu sunt incepator am mers maxim 50 de km la mine pe strada (fara acte) si nu am picat.

mi se pare ca sunt specimen rar. sa scrie cine nu o picat niciodata si cati km are pe moto..

 

Eu am reusit s'o tzin dreapta vreo 2200 km, dar cred ca potzi sa scapi de tavaleala doar daca renuntzi la "ocupatzie" , deci....n'o sa scap ! E ca shi cum ai zica ca poti sa'nvetzi sa'notzi fara sa "bei" apa din lac.

 

Potzi s'o trantesti de pe loc pe o saltea...alegi tu partea...depinde...pe ce parte tzi'ar place sa cazi??? Sa scapi de complexu' ca nu ai cazut. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusweed_

 

Eu am cazut in 4 ani ... cam de 15 ori.

Dintre astea:

 

1 accident nasol (nu din cauza mea)

3 ciocniri cu diverse masini (vina lor)

restul < 10 kmph: pe nisip, in curte, in benzinarie, ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cazut, o singura data, anul trecut. Eram la drum lung pe DN2B cu prietena si bagaje, si un idiot cu camion si remorca m-a depasit apoi a venit cu remorca peste mine. N-am mai avut unde sa ma duc si am iesit in afara drumului pe pietris si poc! am cazut pe o parte si ne-am tarait pe asfalt cam 5-6 m. Rani usoare, far spart si sperietura teribila. (Din spate veneau alte TIR-uri cu viteza care ne-au vazut la timp).

 

De-atunci n-am mai cazut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@mariusweed_

 

Eu am cazut in 4 ani ... cam de 15 ori.

Dintre astea:

 

1 accident nasol (nu din cauza mea)

3 ciocniri cu diverse masini (vina lor)

restul < 10 kmph: pe nisip, in curte, in benzinarie, ...

 

 

Nu e cam mult ....15 ori in 4 ani!

Cine e pe primu' loc ?

 

1. Baiazid

2.......

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cazut, o singura data, anul trecut. Eram la drum lung pe DN2B cu prietena si bagaje, si un idiot cu camion si remorca m-a depasit apoi a venit cu remorca peste mine. N-am mai avut unde sa ma duc si am iesit in afara drumului pe pietris si poc! am cazut pe o parte si ne-am tarait pe asfalt cam 5-6 m. Rani usoare, far spart si sperietura teribila. (Din spate veneau alte TIR-uri cu viteza care ne-au vazut la timp).

 

De-atunci n-am mai cazut.

 

Si sincer: nu iti doreai permis de bazooka in momentul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si sincer: nu iti doreai permis de bazooka in momentul ala?

 

 

 

Bineinteles! Si nu numai permis, dar si bazooka! Cata carne a primit soferboul ala de la mine in urmatoarele saptamani, numai eu stiu! In fiecare zi il injuram de cateva zeci de ori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cam mult ....15 ori in 4 ani!

Cine e pe primu' loc ?

 

1. Baiazid

2.......

:)

 

Stai linistit ca au fost frectie. Mai o julitura in palma, alta in cot ... Am la semnale sparte ....

 

Deja nu imi mai pasa daca le sparg ca am bucati intr-o cutie si imi fac cu superglue la loc altul.

 

De multe ori am avut orgoliul ranit. E naspa sa cazi in fata la un grup de oameni care se uita cu invidie. Te ridici rusinat si pleci ... :)

 

Bineinteles! Si nu numai permis, dar si bazooka! Cata carne a primit soferboul ala de la mine in urmatoarele saptamani, numai eu stiu! In fiecare zi il injuram de cateva zeci de ori!

 

Sunt multi pacifisti pe forumul acesta si nu ii inteleg. Sincer si eu as fi vrut o bazuka in anumite situatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit acum aproape tot de la accidente si vad ca foarte multi dintre voi ati picat.

eu sunt incepator am mers maxim 50 de km la mine pe strada (fara acte) si nu am picat.

mi se pare ca sunt specimen rar. sa scrie cine nu o picat niciodata si cati km are pe moto..

 

man, toti picam....depinde cum

eu am picat odata d prost ce sunt(a 2-a zi d cand am luat-o)

si alta data pt ca mi-a taiat una calea

2500 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce uameni carcotasi sunteti :) :)

 

6000km fara tranteli.

 

Aproape naspa vreo 2 cu diversi tovarasi in trafic.

 

Ultra naspa 1 cu varu' Pacasac in spate cand ne-a intors unu pe 4 benzi in fata.... 180 de grade :crack:

 

deocamdata mi-a prins bine ca m-am dat cu MIG-ul :baldy: :baldy: :baldy:

 

Asteptam declaratia lu' varu' Pacasac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 buf de pe loc,la semafor,nu imi explic nici acum cum :)

2 buf din mers,vreo 40-50 mi-a intors unu in fata,ud pe jos+nisip,frana fata,trantit motoru pe o parte,eu in picioare ,moto pe jos..sofer scapat de bataie cu ajutorul lui tata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va zic si eu ca in 4 ani si cateva sute de mii de kilometrii am cazut de vreo 4 ori si doar in Bucuresti, din vina mea si din vina strazilor sau a soferilor auto, important e ca am invatat din greselii si sper sa nu se mai repete.Am scapat intreg am avut intodeauna protectii cu exceptie ultimei cazaturi de la Etrusco.Bafta si aveti grija de voi, motocicleta nu e un mod de a agata femei sau de a demostra ca tu esti superior!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vreo 25-30.000 km la viata mea in aproape 5 ani

de cazut am cazut si cu minskul ( la vremea aia teribilist cred)(incercari de intoarcere cu frana spate) si cu ijul pe un drum pietruit can d am cam blocat fata.....toate astea fara urmari la motor si pe mine

cel mai dureros si la figurat si la propriu a fost cu o aprilia af 1 a unui prieten cu care am luat un sant la vreo 120 km/h ....fara casca fara pic de echipament inafara de geaca....din cauza unui bou care mi-a intrat pe contrasens (eram in curba pe stanga) si am iesit in decor

urmari destul de nasoale....fata belita, amnezie temporara cu ceva probleme pe creieras( nu ca nu aveam si inainte :) ) dar am scapat relativ bine multumesc lui dumnezeu

de cand am dominatorul l-am scapat de pe loc fiind destul de inalt pt. mine dar asta nu se pune fiindca nici macar zgariat nu a ramas

asa ca .......sper sa nu mai am incidente de genul celui cu aprilia....cazaturi sunt convins ca o sa mai fie

sanatate, vant din spate si asfalt curat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah hai sa ma laud si eu.... in mai bine de 11.000 km nu am cazut, si am facut o gramada de ,,tampenii,, cu motorul! Pe la 1.500 am avut un accident, destul de grav dar.....nu am cazut :)

Ne vedem pe la 50.000 sa va dau aceeasi veste! :crack: :)

 

Am uitat sa mentionez! Motorul: cbr 600

Editat de nuca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...