Sari la conținut

ACCIDENT MORTAL BUCURESTI


monsteristu'
 Share

Postări Recomandate

Pt cine a cunoscut-o pe Mada si vrea sa o conduca pe ultimul drum,maine va fi adusa la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu,nr 118A, iar inmormantarea va avea loc marti (nu stim inca ora ) ,la cimitirul Eternitatea,Bdul Metalurgiei,nr65-67,sector 4.

 

Familia ar aprecia daca am putea sa o conducem pe ultimul drum cat mai multi .

sal dumnezeu sa i odihneasca in pace daca afli cumva ora te rog frumos sa o postezi mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 941
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Revin cu acest post...

Pt cine a cunoscut-o pe Mada si vrea sa o conduca pe ultimul drum,maine va fi adusa la capela parohia Sfintii Arhangheli Huedin , Bd Constantin Brancoveanu,nr 118A, iar inmormantarea va avea loc marti (nu stim inca ora ) ,la cimitirul Eternitatea,Bdul Metalurgiei,nr65-67,sector 4.

 

Familia ar aprecia daca am putea sa o conducem pe ultimul drum cat mai multi .

Mesaj completat

sal dumnezeu sa i odihneasca in pace daca afli cumva ora te rog frumos sa o postezi mersi

 

 

cu siguranta o sa postez si ora cand aflu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NOI cei care nu am fost acolo putem face doar supozitii.Important este sa invatam ceva e pe urma acestui nefericit eveniment.Nu i-am cunoscut personal dar imi impartasesc compasiunea pentru familiile lor si sper ca intr-o zi sa nu mai existe acest subiect de stiri.ASFALT USCAT si AVETI GRIJA DE VOI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog,desprins sau sarit  (oarecum avand acelasi inteles), dar sa nu ne abatem de la subiect. Intrebarea de fond ramane: de ce ambele casti nu au ramas pe pozitie ? 

 

NU! Desprinse=cand le gasesti sarite sau pe cap avand legaturile desprinse

SARITE = cand le gasesti SARITE avand legaturile inchise si la distante considerabile de locul victimei :drink:

 

Gata. Deja vb prea mult si nu e bine. Cine are nelamuriri PM.

 

EOF!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere condoleante familiilor indurerate.

Sincer nu stiu ce sa cred dar .. e ciudat sa fi cazut asa de tare..cum au zis cei ei ca aveau toate oasele rupte..eu am cazut cu vitezomana mea la 100km/h si m-am ales cu o blezna rupta si un umar rupt dar sa ai toate oasele rupte e cam ciudat. Plus ca fata din cite am inteles era o precauta, eu nu exclud varianta maidanezilor care sunt cam multzi si sunt un pericol iminent pt motociclisti .

Condoleantele mele familiilor.:drink::rose::wink::rose:

p.s. sper ca invetze totzi care nu au avut incidente ..si sper sa nu aibe, grija mare dragi prieteni motociclisti si sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat de la tv /cuvintele sint de prisos,depasite de tragic..cumplite astfel de disparitii

 

 

Dumnezeu sa ii odihneasca !

 

Nush de ce dar seamana ca si cum ar fi vrut sa ocoleasca un caine comunitar. Vedeaias cizme si manusi pe toti (vagabonzi) !!!!!!

 

ai reale si importante probleme

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU! Desprinse=cand le gasesti sarite sau pe cap avand legaturile desprinse

SARITE = cand le gasesti SARITE avand legaturile inchise si la distante considerabile de locul victimei :drink:

 

Gata. Deja vb prea mult si nu e bine. Cine are nelamuriri PM.

 

EOF!

 

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, dar .... ma gandesc si eu: e posibil ca o casca sa fie "sarita" (= cu legatura inchisa, la distanta considerabila de victima), daca victima nu a fost decapitata, sau casca nu este pur si simplu, despicata in 2???? Cum Dzeu sa-ti iasa casca de pe cap, legata????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohihneasca-se in pace :drink:

 

Si cand ma gandesc ca aseara era asa bucuroasa ca a venit caldura si va iesi cu moto. Inca odata se dovedeste ca oricat ai fi de experimentat si bine imbracat daca ti-ai terminat norocul nu mai ai ce face.

 

Referitor la stare drumurilor, este o problema nationala si cei raspunzatori ar trebuii trasi in teapa ca la Tepes. Din cauza asta am renuntat si eu la speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Qaz-ule, Timisoara o sa fie trista fara tine, frate !

O sa imi ramana mereu in minte discutie de Vineri, cand te-am sunat sa te intreb ce faci de nu mai vii "acasa".

Mai devreme sau mai tarziu o sa ne intalnim din nou in locul unde soselele sunt drepte si-nsorite. Sa mai bem o bere rece, sa mai stam la o tacla si sa mai radem impreuna !

Ramai cu bine, prietene !

Condoleante familiilor celor doi :drink: :wink: ...

 

exact asta zicea vineri seara,ca e in bucuresti de 2 saptamani si se duce acasa ,ca e dat disparut :D .nu i am cunoscut decat din vedere dar sunt socata. acum 6 ani, fix pe 21 martie 2004 ,varul meu Roro a murit intr un accident pe motor.

nu i vom uita niciodata.

 

 

poza asta am facut o vineri seara. condoleante familiilor

post-47025-1269195308_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohihneasca-se in pace :drink:

 

Si cand ma gandesc ca aseara era asa bucuroasa ca a venit caldura si va iesi cu moto. Inca odata se dovedeste ca oricat ai fi de experimentat si bine imbracat daca ti-ai terminat norocul nu mai ai ce face.

 

Referitor la stare drumurilor, este o problema nationala si cei raspunzatori ar trebuii trasi in teapa ca la Tepes. Din cauza asta am renuntat si eu la speed.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate starea proasta a drumurilor provoaca din ce in ce mai multe accidente.Mai tragic este faptul ca printre victimele indiferentei si nepasarii unora se afla si prietenii nostrii si nu constientizam faptul ca oricare dintre noi putem sa le cadem victime decat atunci cand se intampla ceea ce s-a intamplat aseara.

Cel mai tragic este faptul ca in cele mai multe cazuri NU luam atitudine si lasam lucrurile asa cum au fost si cum probabil vor ramane pana atunci cand isi vor umple toti magnatii sau regii asfaltului buzunarele din taxele si impozitele luate de la noi,contribuabilii.

De ce trebuie sa ramanem indiferenti,de ce trebuie sa ne pierdem intai prietenii si apoi sa incercam sa facem ceva pentru a schimba lucrurile?

O sa pun o intrebare retorica: daca nu noi,atunci cine?Ar trebui sa fim mai vehementi,poate ar trebui sa ne spunem si noi punctul de vedere intr-un mod organizat si sa nu mai asteptam ca altii sa faca lucrurile pentru noi.

Ce vina au avut oamenii astia ca pasiunea noastra comuna s-a transformat in ceva cumplit, doar pentru ca cei care trebuiau sa se ocupe ca drumurile sa fie bune de circulat nu si-au facut treaba?

Nu va plati nimeni pentru asta,sunt convins,asa cum se procedeaza in ziua de astazi,lucrurile for fi musamalizate si ca de obicei vinovat va fi cel care nu mai poate sa spuna nimic.

Poate o parte din vina o purtam si noi pentru ca nu realizam faptul ca maine ni se poate intampla si noua si stam impasibili multumindu-ne sa ne exprimam compasiunea fata de familiile care sufera acum.

Aseara stateam linistiti pe o canapea glumind,dansand si razand iar astazi ii plangem pe Madalina si pe Qaz.Da,este cumplit!! Din pacate nimeni nu poate sa schimbe asta! Nu ne mai ramane decat sa-i plangem si sa le aprindem o lumanare...

 

Odihneasca-se in pace!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nightwolf: tot spui ca SIGUR nu a fost alta masina. de ce esti atat de sigur? mi se intampla des sa dau de dezaxati care se "fac" spre mine, ba chiar odata niste ciori au aruncat cu un pahar de suc de la Mac pe geam spre mine cand treceam pe langa ei, dintr-o pisicuta obosita... Acum ca era avion, caine, etc. nu mai conteaza, cert e ca sigur nu mergea nimeni razant cu bordura acolo fara sa aiba un motiv anume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare drepta ai Done . da ce putem face . romanii nu prea sunt uniti dar de vorba nu ne intrece nimeni , ca sa te lupti cu autoritatile iti trebuie un numar mare de oameni si perseverenta( protest un timp indelungat). Nush cat o mai duce tara asta asa, ca ne-a ajuns cutitu la os si ceva treb sa se intample. ori se va iesi iar in strada ori plecam toti si tara se va duce dreaq.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Obstacol? Nu avea ce!

Ceva a fost. Daca nu se stie nu inseamna ca n-a fost nimic. Au evitat un caine? In zona aia nu sunt limitatoare de viteza? Pur si simplu, sansele sa piarda din senin controlul ghidonului si sa mai si intre intr-un stalp sunt ... minime. Mai ales ca soseaua e relativ dreapta. Daca era genul de pilot care pica de cateva ori pe an si tot isi rupea toate oasele inainte de a atinge si un stalp. Faptul ca au murit amandoi desi aveau ceva echipament inseamna ca impactul a fost cat se poate de frontal, nu o simpla acrosare. Si cum s-a discutat deja pe forum, la impact frontal cu un stalp sansele de supravietuire cam dispar dupa 40-50Km/h, indiferent de echipament. D'asta ma si deranjeaza prostia celor din Presa si Politie, 1) acuza de viteza fara nici o masuratoare 2) daca n-ai viteza inseamna ca stai pe loc 3) chiar si cu viteza legala poti muri. Daca se da vina pe "viteza" oricand nu sunt urme de sange pe rotile unui TIR, atunci n-o sa se invete nimic din carnagiul asta de pe strazi. Dar o sa se bage si mai multi bani in radare. Nu, nu e alta discutie, e dovada suprema a cretinitatii capetelor de creta care in numele reducerii accidentelor ingreuneaza traficul mentinand numarul de victime.

 

- nu stiu daca Madalina la momentul producerii evenimentului a folosit casca ei, pentru ca acum cateva zile cauta prin cunostinte o casca mai mare (un XL)

..........."Avram Dana-Madalina (3/18/2010 9:30:47 AM): care ai sa-mi imprumuti o casca XL pt o luna maxim? nu-mi incap pletele in XS-urile mele"

 

Deci e plauzibil faptul ca nu purta casca potrivita. Oricum, dupa dinamica impactului nu cred ca exista vreo casca ce ar fi facut vreo diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare drepta ai Done . da ce putem face . romanii nu prea sunt uniti dar de vorba nu ne intrece nimeni , ca sa te lupti cu autoritatile iti trebuie un numar mare de oameni si perseverenta( protest un timp indelungat). Nush cat o mai duce tara asta asa, ca ne-a ajuns cutitu la os si ceva treb sa se intample. ori se va iesi iar in strada ori plecam toti si tara se va duce dreaq.

 

 

O sa ramanen surprinsi sa vedem cati suntem daca facem un recensamant la nivel national.

Chiar avem ceva de spus si sper sa o si facem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt un prieten al celei care a fost Mădălina. Nu mi-am făcut cont, pentru că nu doresc să scriu decât un post. Cine a cunoscut-o Âştie că ea nu consuma NICIODATĂ alcool.

 

Puiuț, vei rămâne mereu în inima mea!

 

 

 

ps: v-aÂş ruga să o păstrați în amintirea voastră pe Mădă ca în poza de mai jos.

post-7810-1269196358_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu Sa-i Ierte !

Condoleante familiei si apropiatilor, mare pacat sa plece asa de tineri dintre noi, sa nu-i uitam si sa ne temperam in trafic, prea multe obstacole si capcane ne astepta pe toti atunci cind iesim pe sosele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ajuta...acestea sunt datele de contact ale importatorului castilor HJC in Romania:

 

Street Vidin number 3 block 51, Apartament, Sector 3, BUCHAREST, Rumania

tel. +40 (0)722 244 444 fax. +40 (0)212 552 306

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"TuÂşesc segmentele-n motor / Ne mor prietenii, ne mor / Murim Âşi noi în moartea lor / ÂŞi amintirile ne dor / Ne mor prietenii, ne mor..."

 

Qaz este al doilea prieten ce-l pierd in accident moto... Pe Mada o stiam doar din vedere si ceva discutii pe messenger...

 

Condoleante familiilor celor doi...condoleante Giuliei, iubita lui Qaz...condoleante baietilor din Dac Motors !

 

RIP! :drink: :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...