Sari la conținut

Sunt Eu Pe Dinafara?!


sadik69
 Share

Ce parere aveti?  

178 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Poate sa imi explice si mie cineva (oficial sau nu) de ce dnul Nastase nu mai

e redactor sef? :cheers:

 

Sau mai bine zis stie cineva, fara a fi doar presupuneri?

 

Decizie de sus sau motive personale de "scriere a demisiei"? B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dan a plecat de la conducerea revistei din cauza punctelor de vedere diferite fata de cele ale patronatului german.

Conform contractului incheiat din pacate nu poate da nici o declaratie oficiala pe aceasta tema. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar revista merge mai departe? E pacat sa ramana numai o singura publicatie de profil. Se numeste monopol.

 

 

Pai clar ca merge , dar de pinde si cum si ce interese va reprezenta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Dan a plecat de la conducerea revistei din cauza punctelor de vedere diferite fata de cele ale patronatului german.

Conform contractului incheiat din pacate nu poate da nici o declaratie oficiala pe aceasta tema. :cheers:

 

PACAT! B) Si aveti grija ce faceti pe acolo pt. ca sunteti doar doua reviste si jumatate pe piata (am inclus aici ca "jumatate" Auto Moto Veteran)!

Totusi ce inseamna "puncte diferite de vedere"? Astept un raspuns numai daca este vorba despre politica redactionala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru. La propriu si la figurat. :cheers:

 

Deci, pana la urma vehementul Dan Nastase a fost adus la tacere.... :)

Ca, in rest, raspundea repede si crud la orice remarci aveam curaj sa ii fac referitor la revista.

 

Hai, ca pana acum, daca eu ziceam ceva rau de BMW, "informatorii" lui din Mures ii spuneau

si cati km. am facut eu cu acea motocicleta (desi nici eu nu stiam), si acum liniste si tacere. :lol:

 

Nu mi se pare corect ca dupa ce a atacat atat de vehement ML , pe mine si pe multi altii acum

sa se traga pe bara si sa ....ne lase cu puta in nisip. :cheers:

 

Si va rog nu-i luati apararea ca la urma urmei noi (cati suntem) suntem acei cititiri de pe care si el

si-a castigat pita (pe drept), si avem dreptul la o explicatie oficiala sau mai putin oficiala!!! :crack: :crack: :laugh:

 

CA SA IL ENERVEZ (poate raspunde asa) ---- TOT NU IMI PLACE CUM MERGE BMW-UL F 650 !!! :) :D :D

IAR DE ASPECT ....ala din mai vechi e "schitat la mahmureala" :D

Editat de sadik69
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pacat. O mare pierdere pt revista si in final pt noi toti. :rolleyes:

Sper sa revina ca purtator de cuvant al tuturor motociclistilor. Pesonal ii simt lipsa.

adevarul e ca am avut niste confruntari de idei destul de puternice cu dmnu' dar sincer sint deacord cu tine la prima parte

 

Dar nu sper sa revina ca purtator de cuvant al TUTUROR motociclistilor

 

NU suntem PARTID si nici vroa organizatie de gen deci ca idee ma opun termenului de PURTATOR DE CUVANT AL TUTUROR MOTOCICLISTILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU suntem PARTID si nici vroa organizatie de gen deci ca idee ma opun termenului de PURTATOR DE CUVANT AL TUTUROR MOTOCICLISTILOR

:rolleyes:

 

M-aÂş declara extraterestru, dar mi-e frică că vine unu' Âşi se pretinde Singurul Âşi Adevăratul Purtător de Cuvânt al Tuturor ExtratereÂştrilor, Âşi după aia îmi cere să dau examen Âşi să mă înscriu în asociația lui că altfel iau amendă dacă mă mai declar extraterestru fără atestat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes:

 

M-aÂş declara extraterestru, dar mi-e frică că vine unu' Âşi se pretinde Singurul Âşi Adevăratul Purtător de Cuvânt al Tuturor ExtratereÂştrilor, Âşi după aia îmi cere să dau examen Âşi să mă înscriu în asociația lui că altfel iau amendă dacă mă mai declar extraterestru fără atestat.

 

ON TOPIC :

Totusi se simte nevoia unei entitati a motociclistilor (am retineri sa o numesc intr-un fel sau altul) care sa isi faca ascultat glasul... Dan Nastase era un posibil astfel de glas ... Vorbind de entitate, din pacate, riscam sa ajungem la urmatorul off-topic :

 

OFF TOPIC :

Permisul categ A iti da dreptul sa folosesti motocicleta, dar ca sa zici ca esti "motociclist" va trebui in viitor sa te inscrii in "organizatia motociclistilor". Inca nu a gasit nimeni ceva de castigat din asta, ca altfel.... La fel si cu extraterestrii ... Aaaa, si titlul il poti obtine doar daca moare unul care este deja ... sadic, dar se intampla in Romania.

 

Vezi : contabili, juristi, avocati, notari, agenti de turism, etc....

Editat de Remyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca o revista se face cu oameni. Daca a plecat Dan Nastase probabilitatea sa se duca in jos calitatea e foarte mare... Pacat.

 

Iar in privinta diferentelor de opinie... Din propria experienta, va spun ca asta inseamna de obicei ca omul are idei si managementul i/a bagat sula/n coaste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze. Cred ca nu m-am exprimat foarte corect. Eu nu ma gandeam la purtator de cuvant in general ci la o voce (bine ar fi sa existe cat mai multe) care sa aiba in spate o experientza bogata pe 2 si 4 roti , un nume cunoscut atat de noi cat si de autoritati si care sa ne sprijine in demersul ce ar trebuie facut pentru ca motocicleta, scuterul sau bicicleta sa fie recunosute ca mijloc de transport legale si normal pe drumurile publice si asta nu de catre codu rutier ci de totzi cei care folosec soselele patriei. Cand l-am numit pe Dan Nastase purtator de cuvant al tuturor motociclistilor eram inca sub influenta ultimului articol scris de el din ultimul numar din M.U. in care semna ca redactor sef. Cine a uitat articolul sa il mai citesca o data si poate va intzelege ce vreu sa spun. Scuze daca am deranjat pe cineva si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revista U.M. a aparut in Ro pentru ca exista deja M.Life

Dan Nastase s-a luptat pentru a convinge Motorpresse de oportunitatea unei reviste moto. orgoliul nemtilor si tenacitatea lui Dan a dus la aparitia U.M. dar in conditiile impuse de nemti: copy-and-paste si drag&drop din cele de afara intr-o proportie mult prea mare. in aceste conditii nu mai conta cine scria edito, desi toti am percepu-to ca pe revista lui Dan. total gresit.

Dan si-a prezentat demisia si pe fondul unor"modificari" in tot AMS-ul, dar asta-i alta poveste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai conteaza secretele, important e ca musiu a plecat. Ieri am luat si eu revista, dupa un an de pauza, si mi-au placut editorialul si posta redactiei (care de obicei imi faceau greata).

Una peste alta, parca e mai bine. Copy/paste...asta-i alta poveste....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai conteaza secretele, important e ca musiu a plecat. Ieri am luat si eu revista, dupa un an de pauza, si mi-au placut editorialul si posta redactiei (care de obicei imi faceau greata).

Una peste alta, parca e mai bine. Copy/paste...asta-i alta poveste....

 

 

Interesant ce zici... dar aiurea...

Cum adica , pleaca Dan Nastase si dintr-o data revista e mai buna?!?!?!? ....

Iar editorialul din numarul asta mi s-a parut fara sens si concluzie...

Adica de-a-n-pixu'.

 

Omul ala a suparat pe destui cu atitudinea de atot-stiutor (si trebuia calmat din cand in cand),

dar nu cred ca in Rom avem um om de presa si motociclist mai pasionat ca el.

 

Daca e sa revina, nu ca un lider tre sa revina, ci tot ca un om de presa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca unul care chiar m-am contrat cu el pe forum, declar ca mie-mi lipseste. Asta fara sa minimalizez munca celorlalti membri ai echipei UM. Tocmai aici e baza, UM era o echipa (cel putin vazuta din afara) si orice element lipsa sau inlocuit se vede, bineinteles. Din cate am vazut, in cazul de fata elementul e lipsa, nu inlocuit.

Dan Nastase, sa ai bafta wherever you are! Sunt convins ca vei reveni. Echipa UM, duceti stindardul mai departe, ca merita dus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ON TOPIC :

Totusi se simte nevoia unei entitati a motociclistilor (am retineri sa o numesc intr-un fel sau altul) care sa isi faca ascultat glasul... Dan Nastase era un posibil astfel de glas ... Vorbind de entitate, din pacate, riscam sa ajungem la urmatorul off-topic :

 

OFF TOPIC :

Permisul categ A iti da dreptul sa folosesti motocicleta, dar ca sa zici ca esti "motociclist" va trebui in viitor sa te inscrii in "organizatia motociclistilor". Inca nu a gasit nimeni ceva de castigat din asta, ca altfel.... La fel si cu extraterestrii ... Aaaa, si titlul il poti obtine doar daca moare unul care este deja ... sadic, dar se intampla in Romania.

 

Vezi : contabili, juristi, avocati, notari, agenti de turism, etc....

 

:banana: :smoke: designeri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, prieteni !

 

Onestitate, demnitate, pasiune...

Pentru foarte multi dintre noi acestea nu sunt doar simple cuvinte.

Sa traiesti "rebel, boem si liber", asa cum esti tu si nu cum iti dicteaza altii...

Sa-ti traiesti victoriile ca pe o sarbatoare dedicata celor din jurul tau si sa te ridici mai bun, mai drept si mai intelept dupa fiecare neimplinire...

Sa mananci "paine cu stele" noaptea pe barajul Vidraru, atunci cand te-ai incumetat pentru prima data doar tu si calul tau de poveste sa invingeti singuri Transfagaraseanul...

O viata dedicata motocicletelor. Si scrisului. Un mod de viata...

Prieten intelegator cu cei aflati la inceput de drum.

Intransigent, critic si sever cu impostorii. Cu cei care "se dau" si nu sunt...

 

Multumesc cititorilor si colegilor pentru tot ce a insemnat impreuna.

Va salut cu farul cel care sunt dintotdeauna - un motociclist roman !

 

La multi kilometri frumosi !

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...