Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Ce nu au?

 

PC41 are injectie SIGUR, iar PC38 are SIGUR ABS.

 

 

 

Te-ai referit la modele 2003-2004 aka PC 36 si spuneam ca nu au ABS.

 

 

Baieti, de unde gasesc si eu pe stoc un filtru de aer? Din ala normal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal. are careva idee de unde iau un windshield ? nu de alta dar la mai mult de 160 -180 ma chinui sa stau pe ea :)

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc celor care mi-au raspuns la mesaj.

 

Acum intreb daca gasesc pe undeva capac stanga pentru honda hornet 2002.

Si daca imi poate spune cineva cat ulei intra.

 

Multumesc

Capac ar trebui sa aduca reprezentanta Honda. Asa ar fi normal. Daca gasesti, zi-mi si mie cat e si de unde l-ai luat, ca si al meu e zgariat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Grigu, mi-am luat eu Puig de la Louis cu ~40 EURO, era ceva reducere.

 

Uite o selectie de geamuri mici, medii si mari. Cel mai misto din categoria celor mari mi se pare cel de la Secdem.

 

1. Secdem

2. Givi

3. Puig

4. ?

5. Puig?

6. Givi Touring

 

si inca unu

post-11474-1214509347_thumb.jpg

post-11474-1214509357_thumb.jpg

post-11474-1214509361_thumb.jpg

post-11474-1214509372_thumb.jpg

post-11474-1214509376_thumb.jpg

post-11474-1214509385_thumb.jpg

post-11474-1214510792_thumb.jpg

Editat de paulcannibal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:kali: multam fain. acum intru pe louis sa-mi caut / comand. :kali:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, asta care ti-ai spart capacu din stanga de la motor, cat e de gros in pereti e capacu?

Ca si al meu e zgariat si ma gandesc sa il polizez cumva si sa nu cumva sa il gauresc...

 

 

Al meu a fost facut bucati, am cel putin 5 piese separate.

Dar l-am dus la niste baieti, care au spus ca se poate face.

In principiuu daca al tau e doar zgariat, sunt cateva ateliere in bucuresti care ti-l pot face ca nou.

De gros, e destul de gros, are cam 3-4 mm.

Dar eu zic sa il duci la niste meseriasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cui i s-a intamplat ca atunci cand franeaza numai cu spatele in viteza a doua sau a treia, relativ brutal, fara sa-i inghete spatele sa auda un sunet asemanator celui pe care il auzi cand nu nimeresti viteza (sunetul acela de roti dintate care nu se potrivesc). Eram in mers si nu am reusit sa depistez daca sunetul vine din cutie sau de la lant, dar mi se pare ca vine totusi din cutia de viteze. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu un nou posesor de Hornet si am o intrebare mai de newbie : Ce benzina sa ii pun? (Ma tot contrazic cu un prieten care e motociclist de ani buni si care imi spune ca din moment ce are carburatoare - premium , dar eu sunt aproape sigur ca am citit undeva ca trebuie fara plumb 98)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt si eu un nou posesor de Hornet si am o intrebare mai de newbie : Ce benzina sa ii pun? (Ma tot contrazic cu un prieten care e motociclist de ani buni si care imi spune ca din moment ce are carburatoare - premium , dar eu sunt aproape sigur ca am citit undeva ca trebuie fara plumb 98)

:kali: daca are carburatoare tre' sa ii pui premium? adica benzina cu pb?? :kali:

 

pune-i doar benzina fara pb si intrucat hornetul inghite min 91, poti sa-i pui linistit 95. 98 ul e mai scumpa si nu face diferenta de putere ori protejeaza motorul mai bine, ci doar ca-ti va consuma mai mult.

incearca efix95 de la rompetrol :kali:

Editat de _andrei_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu se simte un pic de diferenta intre Petrom 95 si 99+....mi se pare ca merge mai bine 99+, da de consum nu stiu..de aia bag numai 99+

 

Cui i s-a intamplat ca atunci cand franeaza numai cu spatele in viteza a doua sau a treia, relativ brutal, fara sa-i inghete spatele sa auda un sunet asemanator celui pe care il auzi cand nu nimeresti viteza (sunetul acela de roti dintate care nu se potrivesc). Eram in mers si nu am reusit sa depistez daca sunetul vine din cutie sau de la lant, dar mi se pare ca vine totusi din cutia de viteze. Ce parere aveti?

Pai la un monent dat cand franezi cu spatele si blochezi roata, inainte sa moara motoru, tragi maneta de ambreiaj. Poate si de aia suna... Mie nu mi-a sunat niciodata asa, desi am blocat spatele de multe ori...

Nu prea ma stiu la mecanica, da vezi daca e reglata bine maneta de ambreiaj....are 1 cm de joc liber sa cat zice manualul?

Poate fi si ceva din cutia de viteze....da aici nu ma stiu.

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cui i s-a intamplat ca atunci cand franeaza numai cu spatele in viteza a doua sau a treia, relativ brutal, fara sa-i inghete spatele sa auda un sunet asemanator celui pe care il auzi cand nu nimeresti viteza (sunetul acela de roti dintate care nu se potrivesc). Eram in mers si nu am reusit sa depistez daca sunetul vine din cutie sau de la lant, dar mi se pare ca vine totusi din cutia de viteze. Ce parere aveti?

 

 

 

Verifica lantul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca la o Hornet din 2007 cu indicatii in mph (modelul cu lcd adusa din UK ) se pot schimba indicatiile in kmh ?

 

din cate stiu eu se poate schimba din calculator.

Nu stiu insa cine are soft pt asa ceva? La Intermotorcycle ai incercat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...