Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

bah, sunteti rai si nebuni. omul merge pentru el. lasati-l in pace. daca vreti sa calatoriti alaturi de un motorist: calarepemelc.ro.

 

 

daca alegea sa mearga doar pentru el n-as fi avut nici o problema, dar el a facut-o pentru amereu, pentru acereu, pentru mine si pentru tine.

iar eu vreu sa fiu reprezentat doar de rossi si de nadia comaneci pe barna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca alegea sa mearga doar pentru el n-as fi avut nici o problema, dar el a facut-o pentru amereu, pentru acereu, pentru mine si pentru tine.

iar eu vreu sa fiu reprezentat doar de rossi si de nadia comaneci pe barna

Tare-as vrea sa-l vad pe Rossi la barna :lol: DUet cu Nadia, evident :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze super.

De cand urmaresti forumul acesta? Te-ai uitat vreodata la pozele mai meseriasilor care posteaza pe aici? Daca da, ce-i cu postul de mai sus? De ce sunt super? A incadrat, si a apasat? O fi suficient?

Oricum nu pozele dau masura unei calatorii. Omul le-a facut cum s-a priceput - nu-i nici un repros aici - nu ca eu le-as face mai bine. Dar altii sigur da.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin poze super am vrut sa spun ca au venit exact la momentul oportun. Adica aceste poze au inchis gura celor care credeau ca Dan Popescu nu a plecat in aceasta expeditie (au existat destui care s-au indoit de asta). Ma rog a fost o exprimare mai aiurea ...

Totusi asta nu ma impiedica sa admir ceea ce a facut omul asta. Nu e chiar asa simplu sa faci o astfel de calatorie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar nici greu - daca el a reusit inseamna ca toti putem! :drink: :lol:

 

Daca erai bazat afirmai ,,daca el a reusit si eu pot" asa ai generalizat si te-ai umplut de penibil!

Tot respectul pentru toti cei care ajung acolo unde marea majoritate nu pot ajunge(invocand motive obiective sau subiective)!

Penibili sunt insa toti cei care nu au ajuns dar guita ca ei sunt fara sa fie si pot fara sa poata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pricep si d-aia intreb, da' la mine, cand deschid pagina http://euroasia2010.amoro.ro imi apare sus, in bara de firefox urmatoarea chestie: "Grupul de motociclism acrobatic - Stunt ride". E o greseala sau mana lu' cuiva?

 

post-3496-1283871202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca eu pot este incontestabil - cred ca eu stiu cel mai bine ce pot si ce nu, faptul ca a reusit Dan Popescu dovedeste ca toti putem.

Afirmatia mea e corecta.

Nu e el carmaciul nostru iubit? :lol: (al AMR) Nu pentru noi a tras el din greu? Sa ne dovedeasca ca putem!

(nici nu mai stiu cum sa ma scutur de penibil, bleah.. m-am umplut tot)

Mesaj completat

Nu ma pricep si d-aia intreb, da' la mine, cand deschid pagina http://euroasia2010.amoro.ro imi apare sus, in bara de firefox urmatoarea chestie: "Grupul de motociclism acrobatic - Stunt ride". E o greseala sau mana lu' cuiva?

 

post-3496-1283871202_thumb.jpg

Si eu am remarcat asta cand am citit ultima oara.. :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca eu pot este incontestabil - cred ca eu stiu cel mai bine ce pot si ce nu, faptul ca a reusit Dan Popescu dovedeste ca toti putem.

Afirmatia mea e corecta.

Nu e el carmaciul nostru iubit? :lol: (al AMR) Nu pentru noi a tras el din greu? Sa ne dovedeasca ca putem!

Mesaj completat

 

Si eu am remarcat asta cand am citit ultima oara.. :drink:

Nefiind membrii AMR nu este carmaciul nici al meu si nici al tau!

Ca el se impauneaza cu titulaturi bombastice si cu reprezentantivitate nationala il fac pe el penibil!

Dar hai sa nu cadem in ridicol si sa minimalizam o realizare motociclistica numai pentru ca nu ne place

personajul!

Multi judeca realizarile dupa modul in care respectivul povesteste prin ce a trecut!

Este placut de lecturat calatoria lui Mihai(bizoo) sau a lui Orlando si diametral opus relatarile lui Dan Popescu dar toti trebuiesc respectati

daca privim realizarile lor!

Multi de pe acest forum i-l stim pe Pompiliu,ganditiva ca ne povesteste zilnic o astfel de calatorie.(nu te supara Pompi)

Ce o sa facem? o sa-l injuram ,o sa dam cu pietre si eventual o sa afirmam ca daca un individ cu astfel de scris a ajuns la Polul Nord cu siguranta

putem ajunge cu toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin poze super am vrut sa spun ca au venit exact la momentul oportun. Adica aceste poze au inchis gura celor care credeau ca Dan Popescu nu a plecat in aceasta expeditie (au existat destui care s-au indoit de asta). Ma rog a fost o exprimare mai aiurea ...

Totusi asta nu ma impiedica sa admir ceea ce a facut omul asta. Nu e chiar asa simplu sa faci o astfel de calatorie ...

 

de plecat cred c-a facut-o, am vazut iuresul, problema e ca nu cred ca a ajuns acolo exclusiv pe 2 roti.

vrei sa comentam pozele?

o luam p-aia cu motorul cu roata de spate in gropita?

vrei sa comentam si textul?

eu zic sa nu ca umplu mai mult de penibil.

va dau un sfat celor care vreti s-o faceti, cititi alte povestiri si pregatiti-va, documentati-va, antrenati-va si faceti repetitii, chiar la noi in tara. nu de joaca in partile alea

Mesaj completat

La Magadan e luni ca de acolo incep zielele.. e mult mai la est. Nu prea ai studiat geografie! :lol:

 

de departe cea mai veridica demonstratie :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mitul ca motocicletele Aprilia nu sunt bune s-a prabusit , aceasta calatorie dovedind contrariul . "Cainii latra , Aprilia merge "

 

 

Intrucat suntem tarziu in toamna aici, voi merge permanent in fata unui camion, in caz de ursi voi abandona mobra si ma voi urca in cabina omunui. De altfel asa am facut si pe ultimul sector de la Khandakchean pana aici.

 

 

Vorba ceea: Cainii latra, camionul merge! Davai gaz! (la Kamaz)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, trebuie luata in serios pregatirea pt asa o tura.

Vine toamna cu ploi, raurile sa umfla si drumurile se "lichefiaza" pe acolo... "plimbarea" devine din ce in ce mai interesanta.

 

si inainte de toamna e greu si periculos.

cel mai "safe" si simplu ar fi iarna.

:lol:

suna ca o gluma, dar nu e. trebuie sa rezolvati numai un aspect. frigul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de plecat cred c-a facut-o, am vazut iuresul, problema e ca nu cred ca a ajuns acolo exclusiv pe 2 roti.

vrei sa comentam pozele?

o luam p-aia cu motorul cu roata de spate in gropita?

vrei sa comentam si textul?

eu zic sa nu ca umplu mai mult de penibil.

va dau un sfat celor care vreti s-o faceti, cititi alte povestiri si pregatiti-va, documentati-va, antrenati-va si faceti repetitii, chiar la noi in tara. nu de joaca in partile alea

Mesaj completat

 

 

de departe cea mai veridica demonstratie :lol:

 

crezi ca toata lumea viseaza sa puna motoru in tren, ca tine??? nu ti-e un pic rusine?

 

nu il cunosc pe acest Dan Popescu, chiar daca a pus motorul in tren sau in camion, gandeste-te un pic cum e sa calatoresti intr-o tara straina atata amar de km SINGUR!!! Cu siguranta se va intoarce alt om din aceasta calatorie, poate unul mai slab :drink:

 

Multa bafta domnule Dan Popescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crezi ca toata lumea viseaza sa puna motoru in tren, ca tine??? nu ti-e un pic rusine?

 

nu il cunosc pe acest Dan Popescu, chiar daca a pus motorul in tren sau in camion, gandeste-te un pic cum e sa calatoresti intr-o tara straina atata amar de km SINGUR!!! Cu siguranta se va intoarce alt om din aceasta calatorie, poate unul mai slab :lol:

 

Multa bafta domnule Dan Popescu.

 

gica, ce-ar fi sa ma lasi pe mine cu ceea ce cred si sa iti muti atentia la topic.

da, ma gandisem cu cativa ani in urma sa pun motorul in tren sa ma dau cu mandra in germania, elvetia sau croatia chiar, fara sa fiu nevoit sa merg prin praf, mazga, namol, pietre si cu o medie de 60km/h prin romania pana sa ies din tara.

aia era alta situatie, asa ca n-o aduce in discutie. nu-s ipocrit sau mincinos.

de ce sa-mi fie rusine? pentru ca nu cred povestea lui? mi se rupe de ceea ce crezi tu despre mine. nu pentru asta sunt pe pamant, sa-i multumesc pe toti si sa ma inchin in fata amatorilor. la fel mi se rupe si de cum o sa se intoarca el din calatorie. din povestirile lui nu inveti nimic. nici ca sfaturi nici ca descrieiri, si, daca iau povestea de la inceput, ajung iarasi la intrebarea, cine l-a desemnat nene pe dan ca reprezentant al acr-ului si al amr-ului?

 

Azi m-a mancat in poponeata sa scot mobra la aer. Si la apa. Am mutat-o de la un garaj la altul, si in final peste seara am adus-o la un al treilea garaj chiar in spatele hotelului.
very nice.

 

n-am nimic nici cu stilul. doar nu trebuie sa scrie sa multumeasca pe tsunami. dar, daca se expune pentru aplauze pe un forum public, si isi asuma niste drepturi pe iarasi EU cred ca nu le are, trebuie sa se astepte si la nesimtiti "fara rusine" asa ca mine, care-si permit sa critice ceea ce cred ei ca e neverosimil.

 

pana la urma nu parerea mea e importanta, nu ma mai luati in seama, eu sunt un nimeni. important e dan si ceea ce face el pentru motociclismul romanesc, cum il urca el singur singurel pe cele mai inalte culmi. nu de fizicul lui ma leg eu, ar fi o marsavie, aici as putea eu sa te intreb daca nu-ti e rusine, ci de atitudine. deci, fa si tu ca mine, nu eu sunt important sa fiu criticat, ci dan, criticat sau aplaudat. el se autoexpune, nu eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce certati ca orbii si nu intelg dc. nici nu vreau sa va inteleg si nici nu ma intereseaza. dar as vrea sa terminati cu criticile negative mai ales daca nu aveti dovezi.

 

Dl. Popescu a facut calatoria asta si pana nu vine unu cu dovezi nu puteti nega asta.

 

hai asfalt uscat.

 

lasati tastautra si bagati km. norocosilor care aveti mobra intregi si membrele neafectate de accidentari :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare are defectele lui si poate ca si Dan Popescu le are pe ale lui, nu il cunosc si nu ma pot pronunta si nu cred ca asta e topicul.

Important este ca a ajuns la Magadan, si nu am de ce sa caut dovezi sa vad daca a ajuns sau nu sau cum.

Oricum are mult curaj si il felicit.

 

Imi pare rau doar ca in 40 de pagini informatiile utile despre calatorie sunt minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau doar ca in 40 de pagini informatiile utile despre calatorie sunt minime.

Informatiile despre calatorie sunt aici:

http://euroasia2010.amoro.ro/

Si probabil ca Dan Popescu va oferi mai multe informatii cand se va intoarce la Bucuresti, din cate am inteles va publica un album de poze si o carte de calatorie. El stie. Suna-l, numarul e pe site.

 

Aici doar comentam pe marginea drumului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...