Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

Nu credeti ca se poate sa lasati balacareala cu AMR-ul deoparte? Sincer nu ma intereseaza rufele AMR-ului si m-am saturat sa vad aceeasi cearta pe toate topicurile. Sunteti ridicoli! Nu vedeti ca prin asta nu faceti decat sa patati imaginea acestei asociatii (daca ii mai pasa cuiva de AMR) si sa dati de banuit ca intreaga asociatie este una de spagari si de oameni care nu cauta decat ingrosarea buzunarului propriu in numele motociclismului?!

 

Ma doare in talpa cizmelor ca Dan Popescu in acest moment este presedintele AMR si la ce o mai fi el presedinte. Insa ma doare ca el este motociclist roman ( poate fi motociclist de weekend, de luni, de marti sau de duminica....la fel de bine) si s-a hotarat sa faca pasul asta si sa plece. Ca simplu motorist nu ma intereseaza de ce pleaca si pe banii cui, important e ca pleaca si vreau sa vad daca reuseste (sa il ajute D-zeu sa reuseasca!). Nu vreau sa urmaresc pe forum balacareala AMR-ului, ma intereseaza sa vad ce a facut domn' Popescu si pe unde se alfa el.

 

Prea multe personalitati marcante pe forumul asta. Se vede ca nu avem sosele in Romania, motociclistii se dau mai mult pe forum acum... Pentru tiganeala asta as zice "Rusinica!"

 

 

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

N-ai tinut nicio organizatie ci ai tinut numai de intresele tale personale.A se vedea bani din sponsorizari trecuti direct in buzunarul lu ozi,fara sa mai treaca prin casierie.Acest individ,scrie mult si cu talent ca sa ascunda adevarata lui fata de superinteresat.Declar deschis inca odata simpatia mea netarmurita pentru membrii MC TRUST Germania ,care au avut inspiratia sa bata mar pe neispravitul numit 0zi.

In toate postarile lui se lasa cu un subtil miros de "handel",miros ce-l urmareste si in aparitiile fizice.In tot ce a scris mai sus se vede invidia neputinciosului in fata temerarului.In ce priveste injuratura ,da este adevarat.Acest individ periculos,a avut curajul sa-l faca mincinos pe Popescu.Si e drept ca Popescu la dat la aceea a lui si sa indreptat catre el ca sa-l ia de urechi.A fost prima oara cand l-am vazut pe ozi mergand foarte repede.A scapat neurecheat.E drept ca a fost dinnou las dar a scapat intreg,conform principiului"Fuga este rusinoasa dar e sanatoasa".Si lasul asta notoriu ,ridica privirea la Dan Popescu.Pfui.

BAI FRATILOR !!!

 

NU TIN PARTEA NIMANUI , pt ca nu sunt implicat , si nu ma cred in masura sa judac in acest caz :

 

dar ca un motociclist mai activ in lumea moto din Romania , am observat urmatoarele lucruri :

** cand era Ozzy in AMR , tot timpul se misca ceva pe acolo , se faceau campanii , se aparea la emisiuni TV , se incercau schimbari de legislatie , Amr-ul care reprezenta lumea moto mai de sus , era foste activ la nivel national . Chiar isi facuse o gramada de membrii din tara , care dadeau o cotizatie lunara .

** si am vrut sa devin si eu membru la AMR , dar am vazut acum ceva timp , ca dintr-o data asociatia nu mi misca nimika , si am stat in repaus , sa observa daca mai face ceva , sau moare , ca nu vroiam sa devin un membru cotizant la o entitate care nu face nimika . DUPA o perioada sa aflu ca Ozzy si inca ceva membri , au parasit AMR .

 

Trageti si voi concluziile , din punctul meu de vedere ......

REPET , NU TIN PARTEA NIMANUI ,pt ca nu sunt in masura si sunt de acord cu colegul de mai sus ca sunt urate certurile in public , intre mebrii anumitor organizatii , indiferent care .

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla bla bla

 

Pace tie calaret pe 2 roti.

 

fiecare are o parere si si-o exprima cum il taie capu. concluzia mea este trasa de-a lungul timpului petrecut pe forumul asta. Sunt niste useri care altceva in afara de mistorui si batjocura nu stiu sa faca altceva.

 

ca am gresit ca am generalizat, da, greseala mea.

 

dar cand tu, care te ofuschezi asa, dupa ce cu 2 posturi mai inainte faceai misto de Dan.... mi se pare prostie sau ignoranta.

 

PS abitne-te sa tragi concluzii despre copilaria mea ca nu ne-am tras de sireturi in tinerete (probabil ca ai ceva mai multi ani ca mine, dar nu se stie niciodata)

 

Bafta si asfalt uscat.

Mesaj completat

salut iti satisfac curiozitatea eu personal leam vazut si umflate ingenioasa treaba tin o masina dapai o motocicleta problema e daca te tin muschi sa tragi monstru dupa tine daca mai e si-un curs de apa rapid si adinc nustiu cum o scoti la capat dar soluti sant astepti o masina si sigur te trec oameni binteles contra cost

 

 

cand dai de un curs de apa rapid. tragi o sfoara dintr-o parte in alta, o ancorezi bine si apoi cu 2 carabine si alte cateva sfoari legi mobra cu tot cu flotoare de sfoare respectiva si o tragi pe malul celalat.

 

am vazut cate de mari sunt flotoarele respective, sper sa se fi gandit ca nu e usor de tras motoreta pe flotoare pe rau.

 

pana atunci mai avem de asteptat :) cam 10.000km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acele traversari pe flotoare mi se par foarte grele pentru un om singur si supraponderal. am fost si eu umflat excesiv, sunt in scadere, in orice caz mobilitatea si conditia fizica scad dramatic. ar fi trebuit exersate pe un curs de apa intern. nu stiu, lipsesc prea multe lucruri din excursia asta daca ruta este reala, sper sa se termine cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! Vrem poze cu motocicletele rusilor ;) .

 

Daca o luam cronologic se va observa ca cearta s-a amplificat odata cu postul lui Ozzy (Cosmin Frasineanu), un fel de Micul Tutilescu al moto-politicii.

Ti-am mai atras atentia si la comuniste in ograda sa lasi politica, comitetele si comisiile, actiunile tale si altele cand se vorbeste despre motociclism.

Mai ales ca e de admirat ce vrea omul sa faca si nu o face din buzunarul tau. Ca e gras de 130 kg ce te fucke pe tine grija?

 

Moderatorii ar trebui sa faca curatenie la postarile off-topic, incepand cu Ozzy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta nu are aripa fata. In "of roud" asta este naspa plus plus.

Site-ul "expeditiei" este in schimb un succes mediatic garantat:

Din prima coloana din prima pagina aflu ca expeditia o ia pe un drum al naibii de controversat dar cu toate asta "neasfaltat, nebetonat, nepavat, doar pietruit pe alocuri" si din cand in cand intersectat de "cursuri de apa, parauri, rauri" si chiar "fluvii". M-am linistit cand am aflat ca "expeditorul" n-o sa ("se") riste sa astepte bacul sau sa treaca poduri la capatul pamantului, ci, are niste flotoare cu care, pac pac a scapat de orice belele. Belele de apa, desigur.

La al doilea aliniat raman putin confuz.... "Daca situatia meteo, starea podurilor peste rauri si fluvii, timpul permite, motociclistul incearca si atacarea drumului catre Evensk." Bine, dar flotoarele .... flotoarele gonflabile cu care trece peste cursurile de apa, pentru ca podurile si bacurile de la capatul pamantului sunt subrede, flotoaele unde au disparut?

In fine... a doua coloana: Noutati. Click doar la primele doua link-uri. Primul nu stie sa zica nimic. Eroare. Al doilea atunci: "Si cum spuneam, dupa tras tare inclusiv noaptea, am ajuns la Sevastopol la un megafestival moto. A venit si Putin cu mobra."

Ma, cam tare!, Adica, plm, jos palaria. Stiam eu de Putin ca s-a dus la o intrunire de motociclisti dar stiti si voi cum e cu stirile de la agentiile de presa, parca nu prea sunt de incredere. Dar acum cand am confirmarea.... eh, e altceva tata!

Dau scroll pe pagina.... nimic. Hmm, cum adica, nimic? Da, fix nimic ;) Ce tare! Ba nu, mai aflam ceva tare " Mobra merge" Pfff... hai ca m-am linistit.

Coloana a treia - organizatori, Sponsori ... bla bla. Organizatii partenere: "Organizatia de Tineret a Motociclistilor din Intreaga Rusie" Ce sa inteleg eu, ca Organizatia de batranet s-a lasat de motorete si se duce la bai sulfuroase si eventual bODKA scuNpa. Poate aflu in episodul urmator. Poate... in continuare: Autoritati care sustin (non financiar) expeditia. Cum adica non financiar? Adica doctorul oprescu ce pune la bataie? Macar un ciot din cel mai lung carnat, o caciulita de mos sau niste dicarbocalm pe sub mana.... Sper!

In bara de sus - Harti. Dau peste desenul (sic!) asta cu albastru si rosu pe care il inteleg din prima. Nu-mi ziceti ca voi nu pricepeti ioc pentru ca sunteti rai :laugh:

Mai departe - parteneri/prieteni. Sunt iar confuz, "/" inseamna "si", inseamna"sau", inseamna "si/sau"? In fine, mai departe: motocicleta, echipament, electronica.... bla bla. In final: ablitati. Curs de arta fotografica. Bravo lui. Dar nu vad nici o poza, ce sa mai zic de fotografii. Pregatire parapshihologica: deja sunt confuz. De fapt nu, rad cu muci ;) Cursuri de pilotaj si lectii de motociclism - eh, asta parca mai merge. Cursuri de aparare..... bai da mai da-o naibii, n-ai facut cursuri de parapshilogice? La ce-ti mai trebuie autoaparare? Dau pe linkul cu sensei. Imi place situl, are poze, sensei se face ca-i sparge fata lu unu, dupa aia sta cu niste plozi in brate. E frumos. Are si forum, intru. A, naspa, trebuie user si parola. Lasa, ma intorc la mongolia.ro.... aaaa, pardon, la Euroasia ca e mai misto.

Asaaaa... ma mai uit putin pe pagina sa vad daca nu am "ratat" ceva.... Aaa, galeria desigur. Nu e nimic, ce tare! Dau F5 poate poate si sa fiu primul care da sfoara-n tara ca s-a facut "ap-deit" la Euroasia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut iti satisfac curiozitatea eu personal leam vazut si umflate ingenioasa treaba tin o masina dapai o motocicleta problema e daca te tin muschi sa tragi monstru dupa tine daca mai e si-un curs de apa rapid si adinc nustiu cum o scoti la capat dar soluti sant astepti o masina si sigur te trec oameni binteles contra cost

Pompi, nu te cunosc, dar din tot ce am citit pe aici scris de tine, esti baiat destept si mia ales atat de umblat incat ai puterea de a face diferenta in realitate si filme ptr copii. Eu nu am spus ca flotoarele nu ar fi capabile sa tina motocicleta. Sunt convins ca pot. Ideea e ca scenariul cu imaginea unuia care ajunge pe malul unui rau crescut, pune, flotorele si apoi taraste inot o motocicleta incarcata e din filmele cu 007. Problema e ca Sean Connery inainte sa joace James Bond a fost locul 2 sau 3 la Mister Olimpia si nici Daniel Craig nu pare a avea flotoarele naturale in dotare ca expeditionarul nostru. Ce tot vorbim aici de Iron Man? In mod cert acolo unde va fi un curs de apa de genul asta, in mod cert vor exista si niste oameni care vor vrea sa faca bani pe seama asta si in schimbul unei sume de bani il vor putea trece pe Expeditionar in spate pe partea celalata cu tot cu echipamentul din dotare. Cum spune si cantecul nostru "ma dusei sa trec la olt", unde-o fi mai mitittel, il trece Dan ca-i voinicel, unde-o fi raul mai mare l-or trece rusii-n spinare. in loc sa ia toate prostiile cu el, flotoare, saltele de plaja si mingi de volei, mai bine lua echipament de telecomunicatii sau lasa motocicleta aia mia usoara pe suspensii ca probabil si asa gafaie saraca. Cica se pregateste mare expeditie si pe forum spune ca nu a avut timp sa puna echipament de comunicatii, ca timpul prea scurt ca etc.

Mi se pare ridicol sa vrei sa pozezi in puscas marin din trupele SEAL cand tu esti bucatarul de companie. Hai s-o lasam dreaq jos ca macane.

Mesaj completat

N-ai tinut nicio organizatie ci ai tinut numai de intresele tale personale.A se vedea bani din sponsorizari trecuti direct in buzunarul lu ozi,fara sa mai treaca prin casierie.Acest individ,scrie mult si cu talent ca sa ascunda adevarata lui fata de superinteresat.Declar deschis inca odata simpatia mea netarmurita pentru membrii MC TRUST Germania ,care au avut inspiratia sa bata mar pe neispravitul numit 0zi.

In toate postarile lui se lasa cu un subtil miros de "handel",miros ce-l urmareste si in aparitiile fizice.In tot ce a scris mai sus se vede invidia neputinciosului in fata temerarului.In ce priveste injuratura ,da este adevarat.Acest individ periculos,a avut curajul sa-l faca mincinos pe Popescu.Si e drept ca Popescu la dat la aceea a lui si sa indreptat catre el ca sa-l ia de urechi.A fost prima oara cand l-am vazut pe ozi mergand foarte repede.A scapat neurecheat.E drept ca a fost dinnou las dar a scapat intreg,conform principiului"Fuga este rusinoasa dar e sanatoasa".Si lasul asta notoriu ,ridica privirea la Dan Popescu.Pfui.

la voi in sediu e atat de strampt incat atunci cand apare Dan Popescu nu se mai vede soarele si simti nevoia sa-i inchini o oda aici pe forum? Cred ca si acum am PM-urile de la tine in care ma invitai la sediul vostru sa cunosc minunata echipa a AMR-ului. Ma felicit singur ca am avut un neuron care s-a ridicat peste ceilalti care nu stiau daca e bine sa vin sau nu si mi-a zis sa stau draq in banca mea.

Nu ma intereseaza Frasineanu de nici o culoare, dar pe vremea cand Popescu s-a facut maro la Realitatea la accidentul lui Nistorescu prin tacerea sublima si mi-ati sarit in cap ca de ce scriu asta, l-am vazut pe Frasineanu la Tv la alte emisiuni sustinand pertinent pe probleme moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

In bara de sus - Harti. Dau peste desenul (sic!) asta cu albastru si rosu pe care il inteleg din prima. Nu-mi ziceti ca voi nu pricepeti ioc pentru ca sunteti rai :laugh:

Mai departe - parteneri/prieteni. Sunt iar confuz, "/" inseamna "si", inseamna"sau", inseamna "si/sau"? In fine, mai departe: motocicleta, echipament, electronica.... bla bla. In final: ablitati. Curs de arta fotografica. Bravo lui. Dar nu vad nici o poza, ce sa mai zic de fotografii. Pregatire parapshihologica: deja sunt confuz. De fapt nu, rad cu muci ;) Cursuri de pilotaj si lectii de motociclism - eh, asta parca mai merge. Cursuri de aparare..... bai da mai da-o naibii, n-ai facut cursuri de parapshilogice? La ce-ti mai trebuie autoaparare? Dau pe linkul cu sensei. Imi place situl, are poze, sensei se face ca-i sparge fata lu unu, dupa aia sta cu niste plozi in brate. E frumos. Are si forum, intru. A, naspa, trebuie user si parola. Lasa, ma intorc la mongolia.ro.... aaaa, pardon, la Euroasia ca e mai misto.

Asaaaa... ma mai uit putin pe pagina sa vad daca nu am "ratat" ceva.... Aaa, galeria desigur. Nu e nimic, ce tare! Dau F5 poate poate si sa fiu primul care da sfoara-n tara ca s-a facut "ap-deit" la Euroasia.

Site-ul "amoro" "euroasia2010 " e criminal, eu am avut prilej de distractie juma de zi cu el..

Ai uitat ceva "lectii de motociclism - dom' profesor Gabriel Trandafirescu - motociclist batran" - adica cum lectii de motociclism? ;) Au stat ei la gura sobei si omu i-a depanat amintiri.. sunt "confuzat" profund..

 

Ai ratat ceva, e povestit ceva acolo pe mijloc la HOME - coloana din mijloc - titlul e "24.07.2010 - pana la Sevastopol " (nu e scris prea mare sa nu sara-n ochi si sa citeasca cineva cumva..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat ceva "lectii de motociclism - dom' profesor Gabriel Trandafirescu - motociclist batran" - adica cum lectii de motociclism? ;) Au stat ei la gura sobei si omu i-a depanat amintiri.. sunt "confuzat" profund..

Ma tem ca suntem depasiti intelectual :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca omul asta duce la bun sfarsit ce si-a propus, pentru mine e groasa tare: va trebui sa recunosc ca n-am inteles mare lucru din viata asta. Adica sa treci peste toate obstacolele unei astfel de calatorii, unele dintre ele evitabile (forma fizica slaba, lipsa de echipament, vehicul nepotrivit, informare subtire, s.a.) necesita un caracter deosebit, singular si o tehnica de condus boboc. Modul in care s-a facut comunicarea pune deja unele semne de intrebare cu privire la caracter.

M-as bucura sa reuseasca, dar m-as mira foaaarte tare.

Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca omul asta duce la bun sfarsit ce si-a propus, pentru mine e groasa tare: va trebui sa recunosc ca n-am inteles mare lucru din viata asta. Adica sa treci peste toate obstacolele unei astfel de calatorii, unele dintre ele evitabile (forma fizica slaba, lipsa de echipament, vehicul nepotrivit, informare subtire, s.a.) necesita un caracter deosebit, singular si o tehnica de condus boboc. Modul in care s-a facut comunicarea pune deja unele semne de intrebare cu privire la caracter.

M-as bucura sa reuseasca, dar m-as mira foaaarte tare.

Mult succes.

 

* ah! ..asta vroiam sa spun si eu, un pic modificat. (acuma, ca am citit aproape tot.)

 

ideea, scopul e maret! si tin cu "increzatorul". jubilez nitel la gandul ca o sa reuseasca si o sa "dea peste nas" la toti.

incerc sa trec peste "obstacolul" ca n-are talent la povestit, de marketing ...nici atat. da' asta e, cine stie ce talente ascunse are(!)

 

keep on riding!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ONtopic - BIGMAMAU iti doresc sa te intorci acasa sanatos

 

OFFtopic - eu am mai zis, anul asta aveti canicula prea mare in tara :laugh: ... mai ales in coltul asta "Invarteli, cumetrii si paranghelii"

 

melcu si-a luat casa in spate si a plecat in lume, universitatea cioparicilor organizeaza paranghelii pentru copii "speciali", BIGMAMU si-a luat flotoarele si a plecat in sihastrie ...

 

e mult mai fun aici decat in sectiunea motontociclistul in timpul liber, acolo mi se face greata :D, aici lumea pare un pic mai rafinata ;)

 

PS. siteul "exploratorului" e de nota 10 ;) , astept cu nerabdare topicul "Pompescu Explorer Facts"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. despre flotoare:

-mai acu cateva luni am lasat pe la Dan un atv pentru diverse motive de reparat.Am luat in schimb, cu imprumut, un altul in loc. Tractor, diesel. Avea insa niste suporti discreti pe laterale (mai avea alti suporti si pe deasupra, dar despre aia nu vreau sa vorbesc...). am intrebat ce e cu suportii si mi s-a aratat ca sint de la flotoare, si tocmai atv-ul a fost in Delta si a folosit tehnologia.

-pentru ca sintem curiosi, am luat atv-ul cu noi, si impreuna cu infractorul international, dautat pe 2 continente, am testat metoda . Si , chiar daca are el 130 kg, cat spuneti cei care l-ati cantarit, a trecut "piriul" cu atv-ul. Ca se va descurca usor sau greu, daca va intilni situatii extreme....asta e alta poveste. Eu spun ca e posibil, si Dan poate, ptr. ca am vazut cu ochii mei.

-a fost de curand o emisiune la TVR2, in care infractorul criminal , printre alte plimbari cu niste barci furate de la politia de frontiera, mai facea cu caracter demonstrativ, chiar si o deplasare nautica cu flotoare. A dracului smecher...

2.despre motivatii, aptitudini,determinare.

-puteti comenta, carcoti, injura. Fiecare cum poate, cum crede, cu bunavointa sau reavointa, cu intelegere sau fara, puteti caracteriza situatia cu minim de indulgenta sau maxim de severitate.

un singur lucru: nu puneti la indoiala motivatia, si determinarea. Dan a plecat pentru ca nu il mai lasa sufletul sa ramana. Prietenii stiu de ce. Si se va intoarce, dovedindu-si lui si ingerului sau pazitor ceva. Asa a inteles el rezolvarea situatiei. Ca pe unii a deranjat ca a facut publica plecarea lui, si de fapt motivul tine mai mult de persoana lui..... ...alta mancare de peste.Se va intoarce, va povesti prietenilor ce a facut, si nu datoreaza nimanui dovezi si poze ca a fost acolo si nu cumva sta ca un sobolan infractor in coliba bunicilor la tara in zona fara semnal.

si ca sa stie lumea...e bine sanatos, nu extrem de obosit, a slabit deja vreun kil jumate (celor care l-au cantarit la plecare le va fi mai usor sa-l cantareasca la sosire), iar rusii u sint chiar asa de rai cum e astepta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din site ul ala nu am inteles nimic

am vazut si eu la stiri ca a fost putin la o intrunire moto

din "motocicleta merge" sa inteleg ca se asteapta sa se strice cat mai curand?

nu are buget! bah mai platiti va frate cotizatiile ca ramane omu' fara bani si tre sa amaneteze flotoarele

 

as avea o curiozitate: motocicleta cu care a plecat cat are masa max. admisa? sau d'asta a plecat mai dezbracat... ca sa nu renunte la bagaje

 

a pus cineva niste poze cu beshicile unflatoare dar in poze mai erau vreo doi negrii care impingeau la ele si era si un rau care curgea cu doi metrii cubi pe saptamana

 

e normal sa fiu rau

astept o poveste, o poza. din fiecare poveste pe care am citit o aici am invatat cate ceva. din asta deocamdata nimic. poate tre sa fiu mai rabdator

Mesaj completat

Ca pe unii a deranjat ca a facut publica plecarea lui, si de fapt motivul tine mai mult de persoana lui..... ...alta mancare de peste.Se va intoarce, va povesti prietenilor ce a facut, si nu datoreaza nimanui dovezi si poze ca a fost acolo si nu cumva sta ca un sobolan infractor in coliba bunicilor la tara in zona fara semnal.

si ca sa stie lumea...e bine sanatos, nu extrem de obosit, a slabit deja vreun kil jumate (celor care l-au cantarit la plecare le va fi mai usor sa-l cantareasca la sosire), iar rusii u sint chiar asa de rai cum e astepta.

 

daca nu datoreaza dovezi si poze ca a fost acolo(de povesti nu mai zic) de ce a mai facut o publica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca a plecat din cauza traumei psihice cauzata de pierderea copilului, ca sa nu ajunga la insecticid sau altceva. sa faci albie de porci pe cineva numai pt ca nu e ca tine, nu-ti place sau mai stiu eu ce mi se pare incalificabil. sunt cativa pe aici care scot din ei numai dejectii indiferent de subiect. vad ca in frunte cu moderatorii. ce jeg! oamenii sunt diferiti, trebuie sa intelegem si sa acceptam asta. mersul pe doua roti nu creeaza nici un fel de uniformitate sau convergenta. ramanem la fel de diferiti. asta nu e un motiv pt astfel de abjectii si injuraturi. e ceva de capul vostru, sus in sa si dupa ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu la stiri ca a fost putin la o intrunire moto

 

Pai a fost sa se intilneasca cu Popescu, ca a citit si el comunicatul de presa. De aia se dau comunicate de prea.

din "motocicleta merge" sa inteleg ca se asteapta sa se strice cat mai curand?

 

si la o mobra noua te astepti sa te lase in drum (exemplul "personal " de saptamana asta : mobra aproape noua, 4000 km, marca, s-a dus centrala ABS, brusc si instantaneu, mergand pe drum. Deci nu e o observatie aiurea, ca inca merge.

nu are buget! bah mai platiti va frate cotizatiile ca ramane omu' fara bani si tre sa amaneteze flotoarele

 

as avea o curiozitate: motocicleta cu care a plecat cat are masa max. admisa? sau d'asta a plecat mai dezbracat... ca sa nu renunte la bagaje

 

a plecat mai dezbracat ca era vara afara. La iarna mai pune cate ceva pe el. Plus ca e o moda in zona sa mergi in bermude si slapi. S-ar putea ca s-a adaptat la mediu.

 

e normal sa fiu rau

 

?!?!?!? da.Santem in romania. Corect.

 

astept o poveste, o poza. din fiecare poveste pe care am citit o aici am invatat cate ceva. din asta deocamdata nimic. poate tre sa fiu mai rabdator

 

S-ar putea aici sa ai dreptate.

Tehnic vorbind, ar trebui sa ne gandim cam cum se pot tansmite poze, de pe ce, si cam de unde. S-ar putea sa fie mici probleme cu internetul pe unde a umblat el.

 

 

Mesaj completat

 

 

daca nu datoreaza dovezi si poze ca a fost acolo(de povesti nu mai zic) de ce a mai facut o publica?

Editat de mleo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De-a lungul timpului, Popescu a jignit si a luat in bataie de joc prea multa lume. Acum, roata se intoarce. Sincer, pe undeva cred ca-si merita soarta.

Pe de alta parte, chiar daca mi se pare un personaj extrem de antipatic, mi-e greu sa nu urez drum bun unui om care pleaca la un astfel de drum.

Sa speram ca de acum in colo ne va povesti calatoria lui cu ceva mai multa modestie. Exprimarea la persoana a 3-a, "expeditionarul" si faza cu 2.5 Mihai nu sunt chestii ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca a plecat din cauza traumei psihice cauzata de pierderea copilului, ca sa nu ajunga la insecticid sau altceva. sa faci albie de porci pe cineva numai pt ca nu e ca tine, nu-ti place sau mai stiu eu ce mi se pare incalificabil. sunt cativa pe aici care scot din ei numai dejectii indiferent de subiect. vad ca in frunte cu moderatorii. ce jeg! oamenii sunt diferiti, trebuie sa intelegem si sa acceptam asta. mersul pe doua roti nu creeaza nici un fel de uniformitate sau convergenta. ramanem la fel de diferiti. asta nu e un motiv pt astfel de abjectii si injuraturi. e ceva de capul vostru, sus in sa si dupa ei!

Sincer cred ca gresesti aici.

Dan Popescu e un om controversat si nu cred ca foarte simpatizat pe aici. In afara de posturile intre membri si fosti membri ai AMR-ului care sunt atacuri directe la persoana, si cateva posturi colaterale, restu sunt posturi de bun simt, de sustinere sau sceptice generate mai mult de modul de prezentare, de informare si de o infatuare a Expeditionarului care in ochii unora nu e justificata. CUm prima impresie conteaza, nu am avut multe de impartit cu expeditionarul, dar nu pot spune ca nu s-a dus atunci la realitatea sa ca aiba de unde pleca(ceea ce am spus si atunci) si intamplator, l-am crezut pe cuvant o data, m-am dus la un k.kt de concert in care scria pe topic chiar cu 15 minute inainte sa ajung eu, si se dovedea ca spune numai tampenii. Apoi pe forum, a fost la fel de ingamfat.

Nu sunt nebun sa doresc raul cuiva, dar dubii mari am, cum de altfel amvazut si in posturile tale mai inainte asupra reusitei, si daca-mi era cineva simpatic, ii spuneam personal, cum nu-mi e, scriu aici fara nici un fel de probleme.

Pe forumul asta putini din cei ce scriu se cunosc intre ei, si totul e dat de o imagine construita pe forum care poate fi reala sau nu. E treaba fiecaruia cum si-o ingrijeste.

Daca eu de ex as scrie maine ca plec, ar fi cativa prieteni motociclisti care ma cunosc personal care mi-ar dori sa am asfalt uscat dar probabil mi-ar spune-o telefonic sau la o bere, poate exista cativa carora nu le par extrem de idiot care mi-ar dori sincer acel drum bun, multi, extrem de multi ipocriti care fac posturi la urari de asfalt uscat si la dat cu RIP si plans cu lacrimi de crocodil ptr ca ei nu prea au pareri in general ca sa-si conserve neuronii si sunt convins ca multi care vor scrie clar (si pe care-i apreciez mai mult decat pe ipocriti) ..."drum bun, scapam ptr o vreme de tine, sa te intorci cand te vom chema noi". A si cativa dementi care vor da la biserica sa ma infig in pom, dar extremele se exclud mereu din orice statistica, deci ei nu conteaza.

Dan Popescu s-a expus scriind aici. Acum vda ca de fapt e calatoria lui si ce treaba avem etc. A inceput cu MOTOCICLISTUL ROMAN care va duce stindardul pacii in puii mei unde a intarcat draq iapa, se vrea reprezentantul motociclistilor romani prin denumirea unei asociatii microscopice care nu a facut nimik in realitate ptr motociclisti si apoi sar prietenii de c.ur ca de ce se ia lumea de el. Uite ptr ca de ex eu nu sunt ipocrit. Ii doresc sa reuseasca, daca o face va fi un mare motociclist in ochii mei, dar ramane acelasi infatuat si caracter uratzel zic eu de pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da exact daca vrei sa stii ca om si mie imi este extrem de antipatic, exprimarile alea la persoana a 3-a gen pluralul majestatii sunt ridicole, cred ca am fost primul care le-am semnalat. ce am spus e ca nu trebuie injurat pt asta nici el nici nimeni. oricum daca a plecat de la mine are o bila alba. l-am citit cu placere pe eugen barbu care a fost o jigodie de om. ma intereseaza excursiile unor antipatici chiar daca nu stau cu ei la sprit. nu inteleg de ce atata venin. fiti frate mai relaxati. asta nu e viata reala. la ala de-l injurati e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe de alta parte, chiar daca mi se pare un personaj extrem de antipatic, mi-e greu sa nu urez drum bun unui om care pleaca la un astfel de drum.

Sa speram ca de acum in colo ne va povesti calatoria lui cu ceva mai multa modestie. Exprimarea la persoana a 3-a, "expeditionarul" si faza cu 2.5 Mihai nu sunt chestii ok.

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...