Sari la conținut

O Premiera Pentru Motociclisti


ozzy
 Share

Postări Recomandate

Vineri 11 august ora 19:30 la cinematograful Scala va avea loc premiera filmului "Indian- cel mai rapid motor din lume"

Anthony Hopkins joaca rolul vietii lui iar personajul interepretat este un mare pasionat de motociclete si viteza. Parca se aseamana cu ceva cunoscut. Asa ca ...:

Incepand cu ora 19:00 fiecare motocicleta va primi o invitatie pentru doua persoane. Evident acest lucru se va intampla in limita celor 100 de invitatii puse la dispozitia noastra de conducerea cinematografului.

Pentru ca totul sa iasa bine se va incerca o colaborare cu politia iar daca se va reusi vom reveni maine cu amanunte. Daca nu vom obtine aprobare din partea politiei pentru a parca in fata cinematografului tot vom reveni cu amanunte.

Asteptam maine noi detalii pana atunci ... cateva informatii despre film:

http://www.cinemagia.ro/movie.php/The_Worl...?movie_id=14726

post-3316-1155161264_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit aseara la arc fluturasul care anunta filmul! Din pacate eu o sa fiu in drum spre mare la ora aceea si am vazut deja filmul! Nu pot decat sa-i aduc cuvinte de lauda! Un film bun! Chiar merita vazut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagati acest topic sticky! E pacat sa nu vada lumea si nu fi stiut de el. Sper ca sa fie peste 100 de motoare acolo.

 

Frumoasa idee! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

invitatie primesc maine seara la ora 19 in fatza la cinematograf?

 

Exact. Cand ajungi primesti invitatia. Evident daca vii cu motorul.

 

Si acum alte detalii:

 

Din pacate politia nu a fost de acord cu initiativa noastra asa ca vom parca pe unde putem.

Ne-a fost recomandata parcarea de la Daly. Drept urmare...

Mai putem parca pe trotuar. Ca nu e ilegal.

 

 

Dar dincolo de aceste inconveniente sa mai aflam cateva detalii despre film.Imaginile si descrierea ne-au fost puse la dispozitie de catre cinematograful Scala. Multe multumiri pentru amabilitate.

 

 

-Anthony Hopkins interpretează rolul lui Burt Munro, un bărbat care n-a renunțat niciodată la visul de tinerețe.

 

-După o viață întreagă de perfecționat o motocicletă clasică, Indian, Burt pleacă de la capătul lumii spre Bonneville Salt Flats din Utah. DeÂşi se loveÂşte de multe piedici, reuÂşeÂşte să stabilească un nou record de viteză Âşi să atragă simpatia tuturor prin spiritul lui tânăr Âşi temerar.

Recordul lui Burt Munro stabilit în 1967, rămâne Âşi astăzi neatins, iar legenda lui e vie.

post-3316-1155222812_thumb.jpg

post-3316-1155222839_thumb.jpg

post-3316-1155222868_thumb.jpg

post-3316-1155222891_thumb.jpg

post-3316-1155222961_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'll be there... Sper macar un scuter sa reusesc sa iau de la munca...

Foarte frumoasa initiativa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'll be there... Sper macar un scuter sa reusesc sa iau de la munca...

Foarte frumoasa initiativa...

 

 

Multumim mult.

Noi doar am dat o mana de ajutor la realizarea acestui eveniment. Initiativa a fost a Federatiei Romane de Motociclism impreuna cu Cinematograful Scala.

http://www.frm.ro/new/news.php

 

Speram sa nu ploua maine. Sa putem veni cu motocicletele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi-noapte filmu. Nu e un super-film .. dar merita vazut fara doar si poate !

 

Mai interesant e ca pe IMBD , daca ai user , poti vedea/participa la unele discutii gen forum, la care participa si fiul lui Burt Munro... din ce am inteles eu, filmu e cat se poate de real, iar oamenii care l-au ajutat in US au existat, si cu cativa dintre ei au rezistat relatii de prietenie ani la rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult.

Noi doar am dat o mana de ajutor la realizarea acestui eveniment. Initiativa a fost a Federatiei Romane de Motociclism impreuna cu Cinematograful Scala.

http://www.frm.ro/new/news.php

 

Speram sa nu ploua maine. Sa putem veni cu motocicletele.

 

Din cate vad FRM se implica din ce in ce mai mult in propagarea motociclismului si au lasat deoparte scuzele ca nu sunt bani... Un lucru incurajator...

Felicitari FRM, Scala si si voia, ca doar ati pus umarul la treaba...

Ne vedem deseara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos ... si atmosfera si filmul ... si momentul comic oferit in deschidere de dl politzai :crack:

 

Hai ma ca saracu era stresat. oricum nu cred ca era nimeni atent la ce vorbea.

Mai bine zicea "MERGETI MAI INCET" si se ducea la loc cred ca avea mai mult efect :D

 

Mi-a placut filmul, usurel, fara clisee de prost gust cu personaje naturale si mai ales mi-a dat speranta ca dupa 60 de ani incepe distractia adevarata :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...