Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bd. Mihai Bravu


Taurasu
 Share

Postări Recomandate

Azi pe la ora 16:00 m-am intersectat cu un motociclist in zona obor. De la obor pana la iancului am mers aproximativ in tandem fiecare printre randurile lui de masini. Dupa iancului am prins un semafor si pret de 1-2 minute l-am pierdut din ochi. Cand l-am "regasit" era picat pe jos si cu PICIORUL STANG RUPT. Cineva ii pusese motorul pe cric. Din cate mi-a zis el si altii s-a dezechilibrat a pierdut controlul si motorul in inertie a lovit masina din fata. Smurdul a venit in 2-3 minute si politia la fel. Pana sa fie urcat in masina i-am inmanat cheia motorului si i-am indreptat numarul de sub coada cl-15-wtf.

post-20400-1283872267_thumb.jpg

post-20400-1283872284_thumb.jpg

post-20400-1283872294_thumb.jpg

post-20400-1283872305_thumb.jpg

post-20400-1283872320_thumb.jpg

post-20400-1283872338_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stai asa ca iar incepe lumea cu fara manusi fara genunchiere la short si adidasi... ce naiba va intereseaza bai frate pe voi cum merge omu cu mobra sau cum s-a invatat? pana mea ziceti ca toti mergeti in combinezoane si cizme vara. hai sa o lasam naiba de treaba cu echipamentul asta... nici eu nu concep sa merg fara casca , geaca si manusi dar de acolo pana la a merge echipat full in bucuresti e distanta mare. veniti seara la victoriei sa vedeti cum vine lumea imbracata si daca nu va convine duceti-va si spuneti-le in fata nu din spatele monitoarelor. ma bucur ca nu a patit mai mult baiatul si sunt sigur ca e incepator ca e o greseala de incepator asta dar incet incet o sa isi revina si o sa invete din aceasta greseala cum invatam fiecare din greselile proprii. seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza e bestiala: BMW calare pe linia continua in spatele militianului...ii doare la bashchetzi de politie pe bajetii adevarati... :drink:

 

Sanatate tanarului!

 

PS: e vreun caraliu pe aici, in stare sa ii salte permisul taurului cu bemveu? Proba este, coae mai trebuie! :lol:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza e bestiala: BMW calare pe linia continua in spatele militianului...ii doare la bashchetzi de politie pe bajetii adevarati... :drink:

 

Sanatate tanarului!

 

ahahaha =))

Riderul asta e din categoria celor ce nu s in stare sa ridice o bicla de jos,dar ei isi iau avioane de sute kg :lol:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu il vad julit nici pe maini nici in genunchi, asa ca nu vad de ce se vorbeste despre manusi si genunchere. Sau poate chiar a avut manusi dar si le-a dat jos, si eu as fi procedat la fel, doar nu as fi stat cu ele in maini dupa accident. Bravo lui ca are geaca si nu tricou. De ce nu ziceti: bravo pentru alegerea castii (Shoei) si a gecii (Alpinestars) in schimbul celor de proasta calitate?

 

@Enos... tare-s curios cum ridici tu motocicleta aia de jos cu un picior rupt! Dar am uitat ca pe forum nu ti se poate intampla nimic si totul e posibil :lol:

 

Recuperare rapida motociclistului si bafta multa la reparatii!

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului, se mai intampla si sa te dezechilibrezi cand fortezi norocul. Cei care va luati de el ca mergea fara manusi, voi daca ati fi avut accident ati fi stat cu manusile pe maini? Avea totusi geaca alpinestars serioasa, casca shoei serioasa, trebuia sa fie imbracat de circuit? Voi asa mergeti prin oras, ipocritilor?

 

PS: Pacat de ulei, arata bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate riderului, se mai intampla si sa te dezechilibrezi cand fortezi norocul. Cei care va luati de el ca mergea fara manusi, voi daca ati fi avut accident ati fi stat cu manusile pe maini? Avea totusi geaca alpinestars serioasa, casca shoei serioasa, trebuia sa fie imbracat de circuit? Voi asa mergeti prin oras, ipocritilor?

 

PS: Pacat de ulei, arata bine..

Eu mi-am pus manusi de iarna la examen, politaiul ala matahalos facea misto de mine ca-mi pun manusi ca nu e asa de frig si i-am explicat ca eu nu stiu sa conduc fara manusi. Pur si simplu mi se pare ghidonul prea subtire, asta este...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza e bestiala: BMW calare pe linia continua in spatele militianului...ii doare la bashchetzi de politie pe bajetii adevarati... :drink:

 

Sanatate tanarului!

 

PS: e vreun caraliu pe aici, in stare sa ii salte permisul taurului cu bemveu? Proba este, coae mai trebuie! :lol:

 

Probabil tu ca" super membru "ai ochi la spate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk

Da, merg full echipat. Am patit-o odata si stiu cum e. Stii ce greu se schimba vitezele cu 2 suruburi in picior ? Deja strang bani sa-mi iau un VFR V4 cu cutie automata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza e bestiala: BMW calare pe linia continua in spatele militianului...ii doare la bashchetzi de politie pe bajetii adevarati... :drink:

 

Sanatate tanarului!

 

PS: e vreun caraliu pe aici, in stare sa ii salte permisul taurului cu bemveu? Proba este, coae mai trebuie! :lol:

 

Poti trimite un mail la brigada de politie rutiera si atasezi poza ( bpr@b.politiaromana.ro ). Sunt obligati sa proceseze orice informatie primita pe acest mail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stlk : da ma...tu mergi in traficul din buc full echipat ,dar probabil esti din ala de weekend :lol:

de unde stiti voi ca era incepator?baliverne.

Offtopic: Eu sunt din ala de weekend si merg full echipat, de genul:

1) Cand merg prin oras vara merg cu casca de scuterist (fara protectie la barba), cu genunchiere la bascalie (masura de adolecenti) si in cel mai rau caz cu o jaccheta care imita cele cu care ies pilotii de la MotoGP la TV si care are niste protectii improvizate din 2 randuri de saltea de izopren (cand e cald rau merg cu scut de enduro).

2) Vara merg cu echipament de enduro pe care daca e prea frig pun o jacheta.

3) De obicei la drum lung mai ales daca e mai frig merg cu echipament de touring si cizme de touring.

Am mers si fara echipament, mai ales pe la intruniri prin Bulgaria, dar ma enerveaza ca zbarnaie tricoul pe mine asa ca prefer cu.

Si da, sunt 100% de weekend, ca in timpul saptamanii merg la servici cu un cacao de moped. Cand ne intalnim ca sa ma impusti ca te enervez ca sunt si scuterist si motociclist netrebnic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar acul de la vitezometru? la cat se oprise? :lol:

Pai nu avea ac la vitezometru, ca e digital, dar acul turometrului se oprise la -200rpm, ceea ce in treapta I-a inseamna ca mergea cu - 3km/h

 

on: Sigur si-a rupt piciorul?din poze nu pare, poate doar s-a lovit...

 

Dupa cum s-a zis, omul avea echipament de firma, iar presupunerile despre manusi si experiente sunt gratuite.

Totusi, se rupe atat de usor un picior? ca accidentul chiar nu pare sa fie grav

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu asa se face... ca a avut o prietena un accident cu masina in pasaj la lujerului si cand a intrebat-o politistul daca e ok a zis ca nu prea se simte bine ca o doare una alta si gaborul i-a recomandat sa nu mai zica ca se simte rau ca va trebui sa ii deschida dosar penal pt automutilare. am ramas socat cand am auzit asta nu stiam ca exista asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil tu ca" super membru "ai ochi la spate!

 

Casca ochiii inainte sa scrii... altfel devii si tu super-membru!

 

Nu faceam misto de topmodelul din poza (e logic ca nu avea cum sa-l vada pe ala cu BMW-ul, eventual poate daca i-l arata vreun individ din multime), subliniam faptul ca pe anumiti indivizi ii doare la bashca de pulitie. Intoarce unde vrea muschii lor... chiar si la mai putin de 5 m de un politist....

 

Pricepusi acum sau fac schema? :lol:

 

Poti trimite un mail la brigada de politie rutiera si atasezi poza ( bpr@b.politiaromana.ro ). Sunt obligati sa proceseze orice informatie primita pe acest mail.

 

Done. :drink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima poza e bestiala: BMW calare pe linia continua in spatele militianului...ii doare la bashchetzi de politie pe bajetii adevarati... :drink:

 

Sanatate tanarului!

 

PS: e vreun caraliu pe aici, in stare sa ii salte permisul taurului cu bemveu? Proba este, coae mai trebuie! :lol:

virajul la stanga peste marcajul continuu : 6 puncte penalizare si 540 lei amenda , NU E DE PERMIS virajul sau intoarcerea peste linia (sau dubla)continua !

contesta ei in instanta aparatele radar care sunt omologate ,dara-mi-te o poza facuta cu telefonul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...