Sari la conținut

Accident Romana (Bucuresti) - 24.09.2010 - Tiberiu Troia


LuCkYaN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum m-am intors de acolo.

un seat altea cu un enduro, au trecut trei ambulante si nici una nu a oprit. ambulanta chemata de politie a sosit dupa 20 de minute, timp in care motociclistul se zbatea pe marginea carosabilului. impactul pare sa fi fost foarte violent dupa cum arata masina strambata.

 

Sanatate colegului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am reusit sa il vad, dar stiu ca masina nu are numar de RO

Mesaj completat

motocicleta era negru cu galben, iar motociclistul parea sa aiba intre 25-35 de ani si parea constient. au trecut mai multe motociclete pe acolo, si unii au oprit. mai multe detalii nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Sunt unul dintre baietii care au stat/stabilizat pe motociclist pana cand a venit ambulanta.

Este vorba de Tibi de la Harley Davidson , o persoana care mi-a ramas in minte in urma unei discutii pe care am avut-o cam acum un an pentru pasiunea cu care vorbea de motoare, respect pentru aceasta pasiune.

 

Din ce am constatat la fata locului pana a venit ambulanta , fractura la mana dreapta, s-au pus atele , contuzie destul de dura la cap , avea hematom deja ( casca open face ) zgariat la barba si la piciorul drept simtea durere in zona gleznei.

 

Era echipat complet , cizme , geaca, pantaloni manusi, casca open face. Nu mi-a venit sa cred cum a putut sa se rupa un echipament bun... ma intreb daca nu il avea ce se intampla...

 

Ambulanta a venit dupa 25-30 minute din mom accidentului.... no comment

 

Dupa ce l-au luat cu ambulanta a venit si o platforma de la service de la cei de la harley si a ridicat motocicleta.

 

Cauza accidentului - un seat altea cu numere straine ( era roman un tip pe la 50 ani ) a intors pe dubla continua cum venea dinspre romana spre universitate in dreptul cinema-ului de la Romana --- No comment iarasi ;)

 

Insanatosire grabnica motociclistului . Putea fi mult mai rau daca nu avea echipament

 

 

Andrei

Mesaj completat

Dupa o cautare detaliata pe net am aflat ca este vorba de Tiberiu Troia. Unul dintre seniorii motociclismului din Ro

 

Insanatosire grabnica !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Marea majoriate a posturilor de la sectiunea accidente incep aproape la fel : "Un motociclist a fost lovit grav dupa ce un sofer a intors pe linia dubla continua.". Motociclistii sunt raniti si soferii nu patesc nimic, din toate punctele de vedere. In cel mai rau caz primesc o amneda. Cum ar fi, spre exemplu, daca soferul Seatului ar avea, dintr-un motiv sau altu, nevoie de cateva luni bune de spitalizare? Pe principiul cine greseste plateste. Amin.

 

 

Insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... trist. Ca sa educi indivizi (cu un i) unul cite unu probabil ca doar cu bita la cit de indaratnici sau greu de "descoperit" in trafic sint majoritatea. Dar daca vrem sa facem ceva cu adevarat nu trebuie sa ne focalizam pe indivizi. De aia mesajele frumoase sint folosite de astia la WC...

 

Si mie mi-au intors in fata peste dubla continua fara greturi... se uita d'amboulea la mobra si tot trec. Si nu oricum... printr-o smuceala de aia de zici ca e Makinen cel putin... In bezna mintii lor isi inchipuie ca se expun foarte putin cind de fapt se expun cel mai mult. De regula cind fac smuceala asa sint "tirziu pe manevra" si aluia care ii taie calea e lac de sudoare in secunda doi... daca e mobra... te poti astepta la derapaje aiurea si poc-uri.

 

Acu' vreo 2 zile am mers ca prostu juma de kilometru sa intorc pe Brincoveanu (asta nou si lat) pe la scuar si cind m-am intors unde imi trebuia mi-a tisnit unu peste dubla continua in cel mai prostesc stil... Astora intotdeauna ma duc linga geam si ii dau sa asculte din "evacuare"... Cred ca odata o sa incerc sa le intorc si eu in fata brusc peste dubla... da' pe cric... sa vedem... ce ochi fac? ;)

 

Nu ma cramponez de "legea'i lege"... uneori ai nevoie sa intorci mai repede sau dreq sa te ia... dar... fa-o frate fara sa deranjezi pe nimeni fara sa bagi pe altu in sperieti... nu merge? apai du-te frate si intoarce pe la rond etc.

 

 

Sanatate motociclistului nostru accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil. Am fost la el la birou chiar ieri, probabil cu vreo oră înainte de accidentul ăsta. Bine că nu a pățit-o mai rău.

Asta trebuie să dea de gândit tuturor. Omul chiar știe cu ghidonul, bine de tot. Dacă și lui i se întâmplă...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferii nostri dragi din bucuresti.....Sa stau acum sa fac teoria chibritului nu mai are rost,ce conteaza si asta foarte mult ca "conservarii"nu ne vad,nu ne dau prioritate,nu ne protejeaza cu nimic mai mult ne ingruneaza mersul si al fac mumlt mai greu...asta este TRAIM IN ROMANIA!!!asta este tara noastra asa sunt romanii.....Sanatate multa Tiberiu, insanatosire grabnica.....ASFALT USCAT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil. Am fost la el la birou chiar ieri, probabil cu vreo oră înainte de accidentul ăsta. Bine că nu a pățit-o mai rău.

Asta trebuie să dea de gândit tuturor. Omul chiar știe cu ghidonul, bine de tot. Dacă și lui i se întâmplă...

Accidentu' a fost azi dimineata, nu ieri.

Sanatate Tibi, ai avut noroc. Intotdeauna mi-a fost frica de castile fara mandibula, ma si vad la prima cazatura cu dintii ramasi pe o bordura. Bine ca nu te-ai lovit mai rau la fata. Inteleg ca te intelegi cu medicii & stuff, ceea ce e cel mai important acum pentru tine.

Recuperare rapida si completa iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul chiar știe cu ghidonul, bine de tot. Dacă și lui i se întâmplă...

 

Este o placere deosebita sa il vezi in trafic. Merge relativ incet dar foarte cursiv si simte foarte bine traficul, Nu am reusit sa ma tin niciodata dupa el.

Imi pare rau de ce s-a intamplat. Sunt convins ca daca el nu a reusit sa evite asa ceva, eu nu aveam nicio sansa.

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai trist este ca pe masina era lipit un stiker cu ,,ATENIE LA MOTOCICISTI,,

Recuperare rapida motociclistului!

 

Ohooo... am vazut si eu cateva masini cu stickerul "atentie la motociclisti" care mergeau de-ti venea sa te dai jos la ei. Mai e o moda acuma cu sticker "Bebe on board" si am vazut astfel de masina lovita de tramvai, deci ce sa ne mai miram. Poti sa pui 100 de stickere cu diverse mesaje, daca tu nu esti atent si faci astfel de greseli (ca in accidentul acesta), ce pretentii sa mai ai de la ceilalti?

 

Sanatate multa motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai trist este ca pe masina era lipit un stiker cu ,,ATENIE LA MOTOCICISTI,,

Recuperare rapida motociclistului!

 

;) :D unde am lucrat am lasat 3 masini cu stickere ptr ca mergeam eu cu ele ,noroc ca i-am invatat pe soferii sa fie ff precauti cind merg " sa fiti atenti ca poate ala de motoreta care vine printre masini sunt eu ", asa ca nu e o regula ca cel de la volan sa fie si motociclist .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate iti doresc Tibi .Ce sa mai adaug?Fiarele si plasticurile se repara ,se inlocuiesc,dar durerea si suferinta nu pot fi compensate cu nimic.Nu mai ramane decat vorba aceea care ,cumva ,ne mai monteaza un pic ;bine ca nu a fost mai rau.Un os rupt ramane un os rupt, chiar daca se sudeaza.Iti va aminti de eveniment de cate ori se schimba vremea.Asa ca nu-l ierta cu nimic pe nesimtit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...