Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ba intrebarea e de ce nu poti tu duce guma la capat, nu de ce nu se lasa ea dusa... chiar si cu 1.7 in loc de 1.5 (sau chiar 1.3 cum zice ca e pentru pista) nu ar fi trebuit sa ai probleme pe spate. Sa duci la capat fata... da, acolo discutam, dar spatele se duce la capat in orice sens giratoriu. Parerea mea ca nu e din gume... dar tu stii mai bine la fata locului.

Eu iti zic ca nu sta cauciucul pe curba imi pleaca spatele, tu imi zici ca nu stiu ce...Fata la d212 este imposibil de dus, are o forma care nu iti permite, ramane cam un deget pana la capatul cauciucului...Nu discuta de dus pana la capat pe strada cauciucul care il am eu pe spate daca nu cunosti....depinde si de forma si mai multe chestii, crede-ma ca este primul la care nu reusesc...ACUM FIECARE POATE SA SE DEA SI PE CRASH-URI DIN SPATELE TASTATURII...EU DOAR VROIAM SA FIU LAMURIT

» Post actualizat in 04 Oct 2015 11:06

D212 GP pro se umfla 1.2-1.3 la rece. Am mai pus fisele tehnice Dunlop. Cauta-le pe forum.

Pai dupa fisa ta m-am luat si scrie 1.1, asta o sa si fac daca permite vremea si revin...Mersi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Io o sa bag Continental RoadAttack,ca Michelinele mele-s gata si au 12 mii si-un pic de km!

Asta-i poza de azi cu anvelopa de pe spate:

post-41801-0-05259400-1447329670_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

proasta alegere, sunt praf roadatakk

Stii ceva de ele?

Baga aici!

Inca nu am luat Contiurile.

Sunt bune de touring,cat tin,etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut Pilot Road 2 si m-am inteles foarte bine cu ele chiar si la mers mai sportiv (montate pe un FZ6). Se incalzeau foarte repede si nu am avut nici o emotie chiar si pe ploaie.

Acum discutia poate continua la infinit pentru ca tine foarte multe de preferinte si de stilul de pilotat al fiecaruia.

 

Eu unul, as merge pe Michelin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde ce motocicleta ai, eu le-am incaltat pe un r6 :)

 

Scrie in profilul lui ce motocicleta are(Yamaha TDM)

 

 

sunt cele mai slabe , cauta altceva

 

Eu am avut road attack cu indice de viteza w. Acum am Pirelli Diablo pentru ca astea sunt anvelopele cu care am luat mobra. As schimba imediat Pirelli-urile cu Continental Road Attack. Nu ma intelege gresit, Continentalul nu are cele mai bune anvelope de strada, dar sunt convins ca sunt mai bune decat Pirelli.

 

Daca ar fi decizia mea, as mai scoate ceva din buzunar si mi-as lua Dunlop Quallifier sau, pentru ceva mai multa aderenta Dunlop Quallifier 2, SportSmart 2, Sportec M3 de la Metzeler.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, iarna asta va trebui sa-mi incalt motoreta.Am aceste doua optiuni pentru roata spate. O parere, doua nu mi-ar strica in vederea luarii unei decizii. Merci, bafta!

Eu iti recomand cu caldura Michelin PR4 pe fata si PR3 pe spate daca esti genul ce face touring insa se da agresiv pe "serpentine, caz contrac, mergi pe set de PR4.

PR3 pe spate are ambele straturi mai moi decat PR4 si castiga la capitolul aderenta insa pierde la km rulati vs PR4.

 

Eu am combinatia de mai sus pe un Guzzi Breva V 1100 si ma simt de minune cu ele. Am mers pe toate categoriile de drum si le-am incercat de nevoie si pe ploaie si iti pot spune ca sunt excelente. La franare de urgenta tin aderenta foarte bine.

Le recomand.

 

Ref la Metzler Z8 (care sunt si ele f bune), daca le gasesti la pret peste (>5%) Michelin PR3/4, nu cred ca se justifica investitia, parerea mea.

Editat de cip789
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut road attack cu indice de viteza w. Acum am Pirelli Diablo pentru ca astea sunt anvelopele cu care am luat mobra. As schimba imediat Pirelli-urile cu Continental Road Attack. Nu ma intelege gresit, Continentalul nu are cele mai bune anvelope de strada, dar sunt convins ca sunt mai bune decat Pirelli.

 

pirelli face zeci de modele de cauciucuri moto.... probabil ca tu ai diablo strada care sunt modeste intradevar

mai conteaza si cat de noi sunt si cat de uzate, dupa cateva mii de km nu mai au aderenta ca la inceput, e valabil pentru orice cauciuc.

 

 

mai documenteaza-te un pic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...