Sari la conținut

Honda Crosstourer


Postări Recomandate

Vad ca sunt unii foarte revoltati pe aici ca am facut eu drive-test cu motocicleta...ma rog...daca se poate numi drive-test.

 

Da, sunt vanzator si m-am dat cu ea ! E vreo problema ?

Intentie sau nu de cumparare...ma priveste personal !

Faptul ca am condus motocicleta chiar daca numai 20 minute...este un bun argument la momentul unei posibile vanzari, nu "gargara" din pliante !

 

Sunt convins ca se va organiza si o sesiune adevarata pentru clienti, asa cum e normal sa fie... foarte probabil vor fi implicati mai multi dealeri, va fi anuntata...mediatizata...etc.

 

Toate la timpul lor !

 

Intr-adevar HONDA acum are o reprezentare cu adevarat oficiala in Romania...si asta s-a vazut chiar de la SMAEB !

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 537
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

RAHAT !!!

la salon am vb cu dl. Troia si a zis ca nu e nimic de drive test iar pe aici pe forum am vazut ca un vanzator face drive test fara nici o intentie de cumparare... Cum naiba vrei sa vinzi cand tu faci drive test cu vanzatorii si nu cu clientii?

 

Despre ce vorbesti omule ? si mai ales asa " frumos"?

 

Andrei a facut un drive test ca si angajat si ne-a impartasit din exeperienta lui , fapt pentru care eu ii multumesc. Bineinteles ca fara sa fac si eu un drive test cand acesta va fi disponibil nu mi dau cu parerea .

 

Ai vazut tu cumva ca s-a facut sesiune de drive test in Ro cu honda ?daac da, zi mi ca ma burzuluiesc :) nu de alta dar am vorbit atat cu Tibi cat si cu Andrei si cu alti " hondisti" si nu era nimic stabilit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca sunt unii foarte revoltati pe aici ca am facut eu drive-test cu motocicleta...ma rog...daca se poate numi drive-test.

 

Da, sunt vanzator si m-am dat cu ea ! E vreo problema ?

Intentie sau nu de cumparare...ma priveste personal !

Faptul ca am condus motocicleta chiar daca numai 20 minute...este un bun argument la momentul unei posibile vanzari, nu "gargara" din pliante !

 

Sunt convins ca se va organiza si o sesiune adevarata pentru clienti, asa cum e normal sa fie... foarte probabil vor fi implicati mai multi dealeri, va fi anuntata...mediatizata...etc.

 

Toate la timpul lor !

 

Intr-adevar HONDA acum are o reprezentare cu adevarat oficiala in Romania...si asta s-a vazut chiar de la SMAEB !

 

 

ma doare-n basca c-ai facut tu ride test... eu vorbesc din prisma clientului care vrea sa cumpere si doreste sa faca ride test si constata ca de fapt ride test se face cu vanzatorul si nu cu clientul, adica, vad ca la voi conteaza mult mai mult sa fie vanzatorul implinit si clientul lasa-l in plata Domnului,clientul nu tre sa simta nimic ci doar sa asculte ce-i zice vanzatorul si sa ia pe cuvant smile.gif). Ma rog, fiecare vinde cum crede de cuvinta.

Editat de Dan Cata
Am sters ce era in plus, adica off topic.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Eu inteleg disputele legate de braduri si de producatori. Dar nu inteleg alceva, din acest topic are cineva Honda Crostourer??? Adica mai exact este cineva posesor de un asemenea motor ??? Ca de BMW am inteles ca sunt ... :tomato:



E luat de pe VFR. Am condus vfr-ul de 800 v-tech 2003 care are 4 valve/cilindru si pana la 6800 de ture pt economie merg doar 2 supape, iar de la 6800 de ture intra toate supapele in functiune si isi ia zborul, se schimba si sunetul, trage ca dracu si nu e brutal, o minunatie, probabil la fel trebuie sa fie si CT-ul :burnout:

 

Idem aceasi parere. E O motocicleta printre multe altele, care nu prea are nici probleme tehnice ...



O gasesti la Honda pe bd Expozitiei.

:10: si intrebi de Tiberiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS -ul nou inca nu s-a vandut la noi. A aparut in Canada si State si a fost retras de la vanzare pt remedierea unor probleme de scurgeri de ulei la transmisie. Tipic BMW. Despre GS-ul vechi nu mai discuta nimeni, este arhaic si nu se mai fabrica. Se vand cele cateva buc ramase in magazine la preturi ce scad cu 1000 euro in fiecare luna.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS -ul nou inca nu s-a vandut la noi. A aparut in Canada si State si a fost retras de la vanzare pt remedierea unor probleme de scurgeri de ulei la transmisie. Tipic BMW. Despre GS-ul vechi nu mai discuta nimeni, este arhaic si nu se mai fabrica. Se vand cele cateva buc ramase in magazine la preturi ce scad cu 1000 euro in fiecare luna.

am auzit la bavaria ca pretul la gs vechi a ajuns la 1000 euro .....pe care ii primesti daca intri in showroom si pleci cu un gs vechi

 

cica decat sa le dea la fier vechi ...mai bine te platesc sa l iei .....

 

ultimile bucati pek stoc cu ..... scurgeriiiiii....lunare de 5 zile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit la bavaria ca pretul la gs vechi a ajuns la 1000 euro .....pe care ii primesti daca intri in showroom si pleci cu un gs vechi

 

cica decat sa le dea la fier vechi ...mai bine te platesc sa l iei .....

 

ultimile bucati pek stoc cu ..... scurgeriiiiii....lunare de 5 zile....

 

 

eu accept sa iau un gs vechi + mia aia de euro pt gaz cu conditia sa fie inmatriculat si cu casco ul la zi

 

eu platesc rovigneta, merita

 

ianachime, noi avem voi la topicul de conserve GS , voi nu aveti treaba cu motocicletele :-)

 

apropo, aia cu 5 zile se numeste altfel, cadida mica ce esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu accept sa iau un gs vechi + mia aia de euro pt gaz cu conditia sa fie inmatriculat si cu casco ul la zi

 

eu platesc rovigneta, merita

 

ianachime, noi avem voi la topicul de conserve GS , voi nu aveti treaba cu motocicletele :-)

 

apropo, aia cu 5 zile se numeste altfel, cadida mica ce esti

da pasarica mica

aveti voie...la topicul de gs....

noi nu avem treaba cu motocicletele...noi doar le FOLOSIM.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GS -ul nou inca nu s-a vandut la noi. A aparut in Canada si State si a fost retras de la vanzare pt remedierea unor probleme de scurgeri de ulei la transmisie. Tipic BMW. Despre GS-ul vechi nu mai discuta nimeni, este arhaic si nu se mai fabrica. Se vand cele cateva buc ramase in magazine la preturi ce scad cu 1000 euro in fiecare luna.

Ai si un link catre ceva pagina oficiala, ca sa sustii cele de mai sus? Si daca le-ai avea, care le-ar fi rostul pe topicul cu Honda CT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai si un link catre ceva pagina oficiala, ca sa sustii cele de mai sus? Si daca le-ai avea, care le-ar fi rostul pe topicul cu Honda CT?

 

LOL, in caz ca le are o sa-ti raspunda pe topicul KTM ca sa fie :)... pe cat mai multe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O gramada de posturi inutile si aiurea / off-topic pt. ca moderatorii nu sterg posturile trolilor care deja traditional bat campii si sunt off-topic de mesesrie. :rusinica:

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Fratilor, ati umplut postul asta cu tot felul de discutii off-topic, cauta omul ceva despre o motocicleta si gaseste 10 pagini de taclale, va rog doar ce e relevant pentru Crosstourer. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Off topic: Tipic romanesc topicul.

Nu v-a cerut nimeni parerea la ce motoare vreti sa va luati sau aveti. Bucurati-va de ele.

Ati deviat fratilor. E un topic dedicat, si vrem sa aflam ceva doar, de acest motor.

On topic:

Este vr-un posesor sa ne spuna si noua cum e la drum lung, cum sta al doilea pasager?

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...