Sari la conținut

Accident Constanta


one_kid
 Share

Postări Recomandate

Cred ca in scurt timp o sa le dea in dotare politistilor romani niste placute, pe care o sa scrie textul standart, pentru declaratiile de la fata locului, asa ca la politistii americani care au scrise drepturile aluia pe care il aresteaza....si pe care o sa scrie :" Este vorba despre un motociclist care din cauza vitezei mari a pierdut controlul autovehicului pe care il conducea. In urma acestui accident, a rezultat avarierea motocicletei cat si ranirea motociclistului care ......bla..bla..bla....

 

Multa sanatate si bine ca a avut loc de plonjat si nu s-a oprit in vreun beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Slava Domnului ca nu a patit nimic...pana la urma care e varianta pe care o credeti? A lui sau a politistului?

Pai politistul n-are cum sa aiba dreptate pentru ca zice clar ca "a intrat cu masina in capul de pod", nu cu motocicleta. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politaiul a fost ca de obicei fantastic,a uitat sa inlocuiasca din textul bine invatat masina cu motocicleta.In fine.

Cine stie ce s-a intamplat cu adevarat,eu din ce s-a intamplat ma gandesc ca s-a intamplat in felul urmator: forja pe urcarea pe pod,voblaj fata probabil cand a ajuns sus,pierderea controlului,motocicleta l-a aruncat si s-a tot dus.

Ma gandesc ca daca i-ar fi taiat fata careva erau mult mai multe sanse sa se infiga in ala decat sa sara de pe pod.

E numai o teorie,ce s-a intamplat numai el stie,politaii ca de obicei au masurat urmele de pe asfalt si au pus jaloane ca atat stiu sa faca.

Nu conteaza,bine ca motociclistul a scapat aproape nevatamat.

 

P.S. Are cineva vreo idee ce motocicleta e?M-am tot uitat dar nu-mi dau seama,am vazut doar 4 in linie,cadru de sport.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, Alex sunt cel ce conducea f2-ul, aveam echipamebt full buse, cu protectii full, faza a fost ca 1 (cuvant urat) de sofer mi-a tras dreapta brusc , a ferit cv si ca sa il evit am tras si eu tare dreapta , si am luato pe dambul de pamant din capul podului, aveam circa 160.. am apucat sa sar de pe ea inainte de impact , si am scapar doar cu o fisura de 2mm langa incheuetura mainii stangi, ala a fugit stiu doar ca era o masina alba.. o sa postez si cv poze cu motoru :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a glumit. Mie si de masina imi e mila sa merg cu mai mult de 50 pe podul ala, cum e raschetat si vai de mama lui. Si cu motorul nu zic, ca pe santurile alea, nu prea era stabil deloc :laugh: Fiind cu masina, erau sa intre doi in mine saptamana trecuta, la fel, evitand ceva, deci trebuie sa fii cu ochii in 4. Mare noroc totusi ca nu ai patit mai nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa pocaitelor...iesiti la rampa :laugh:) =))

 

Felicitari unconnected pentru prezenta de spirit si...acu poti sa te duci si pe la biserica sa dai niste acatiste :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfoai de mine ce norocos ! (cred ca ti s-a dus norocul pe cativa ani asa ca de acum inainte ochii-n patru)

:laugh:

 

@ unconnected22 :

Nu zic nimic ca mereai cu 160 ca toti o mai incordam din cand in cand,orice ar zice lumea.Dar mare grija ca nu se asteapta nici un sofer sa treaca ceva pe langa el cu viteza aia.Si banda 1 nu prea e recomandabila,mult mai periculoasa decat banda 2 si soferii de-abia se uita in laterala lor,decum in laterala dreapta (asta daca oglinda bate bine,ca la 50% e pusa in jos "sa vada bordura cand parcheaza" )

Bine ca n-ai patit nimic,cat despre motor,asta e.Nasol ca ramasesi fara el acu la inceput de sezon.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam incet 160.. io zic ca la viteza asta nu mai poti sa pui vina in carca nimanui

 

Cand o calci iti asumi niste riscuri.. despre asta e vorba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu sunt multi mooretisti care sa cada si cu motoreta la viteza aia, si apoi sa mai povesteasca si aici :laugh: ma ce sa zic, ai avut noroc. foarte mare inca. poze cu echipamentu de ce nu pui? el cum arata? e sifonat sau se mai poate cadea odata.

 

pana una alta, trage o fuga la biserica si plateste un acatist/pomelnic eventual plata sa o faci cu cardu sau fila CEC cu multezerouri in coada.

 

doamne doamne era acasa cand ai cazut, ca de era in vacanta.................. stii tu acuma ce era

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nui bai luam altu :() eu sa fiu sanatos, salutare si asfalt uscat si nu uitat echipamentu pe acasa chiar da sunt 45 C* si va e cald in el ptr ca nu se stie niciodata cand iti pune dracu piedica :)) o zi buna la toti

inca odata echipamentul salveaza piele, sincer ca viitor motociclist ma simt mult mai bine cand aud ca, cu echipament complet si la 160 la ora ai scapat doar cu mici leziuni!!! Felicitari :) si Asflat uscat cu noua ta capra :laugh:

Editat de GiorGio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine cand auzi ca o scapat omul cu viata...acu nu mai conteaza ca o fost sofer de vina sau mobristul....concluzia:VIATA FARA ECHIPAMENT E....PUSTIU!Mare noroc ca nu ai intalnit stalpul ca altfel....nici nu vreau sa ma gandesc!Bafta in continuare si sa luam, si noi, aminte!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...