Sari la conținut

Accident Ganeasa


Mein Herz brennt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 251
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

 

 

Pai ce faci? Te bucuri ca a murit dintr-un accident la care esti expus continuu si tu? sau va inchipuiti ca sinteti nemuritori? Haideti la JoiaMoto azi (daca nu vine potopu) si va povestesc eu la cald cam cit de subtire e pojghita aia care separa a fi de a nu fi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ce te face sa crezi ca trebuie sa vin pana acolo ca sa imi explici cat de usor se poate pierde o viata? :blink:

 

2 iunie 2011: 129 de ani de la nașterea Mareșalului Ion Antonescu. Un mic cadou..

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt o multime care circula fara permis...permisul nu te face automat motociclist...permisul e decat pentru a nu primi amenda de la Politie..

Bine-ai grait! Gandit adanc! Bravo!!!

Nu inteleg totusi de ce dreacu' ai mai dat examenul ala de doi lei. Doar ca sa nu-ti iei amenda si sa nu-ti faca garcea dosar penal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush... mi se pare destul de injositor.

 

As zice ca esti plin de oO daca te duci la ei in tiganie si le zici asta... dar sa chiui de bucurie pe forum aici ascuns printre zgomote de tobe si pseudonime... e cam "caineste". Ca daca vine vreo ruda de a unuia mort acolo la... de exemplu Supapa Jr... pun pariu o bere calda deschisa ieri ca nu are curaj sa ii zica ochi in ochi ca se tavaleste de bucurie ca i-a murit aluia ruda. Ba din contra. Zi ca nu e asa Supapa si incercam sa va facem cunostinta... dam citeva telefoane in presa si aranjam in direct.

 

 

 

Zaelule...tie iti place sa faci atmosfera si sa faci reclama chestiei aleia numita Joia Moto PESTE TOT atunci cand ai ocazia...stai linistit...oricum nu vine nimeni pe ploaie la intalneala :)) numai fitzobaicari pe-aci...e inchis la terasa acum.

si nu...nu ma tavalesc de bucurie ca i-a murit aleia sotul ... mi-e mila de copil ca i-a murit tatal ,totusi copil care probabil o sa-i fure copilului meu telefonul pe strada , dar nu mi-e mila de faptul ca a murit un tigan FARA PERMIS SI FARA URMA DE ECHIPAMENT si nu mi-e mila nici macar de romanii care si-o fac cu mana lor :))

 

 

Apropo...vineri seara se pune daca facem campanie de prevenire a accidentelor cand plecam in grup de la victoriei ? as putea spune ca merg la Vinerea moto nu? =)) penibil

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) Pe bune acum...cat te-ai gandit sa apesi pe butonul de "Reply" ? Tu realizezi ce spui? Ai macar idee? Ce scoala moto faci tu in Romania??? Te invata sa faci niste opturi, jaloane si sa mergi cu treapta a 2 maxim a 3 cu maxim 50 de km (TEORETIC) pe ora in linie dreapta intr-un poligon lung de 83 de m, iar viteza maxima cu care iti da voie instructoru sa mergi e undeva pe la 35 km pe h sa ai timp si sa franezi...sau cumva tu ai facut scoala cu Rossi si cand ai luat permisu deja te dadeai pe o roata in curbe si faceai derapaje controlate?

 

Offtopic: si ca sa iti raspund tie la intrebare, da...stiam sa merg pe motocicleta la nivel de scoala moto de dinainte sa incep scoala...deci puteam la fel de bine sa nu o fac si experienta la fel o dobandeam...in timp.

Deci sa inteleg ca incurajezi mersul pe drumurile publice fara permis.

Pai daca stiai sa mergi de ce ai mai dat o poala de bani pe scoala? Si de ce ai pierdut timpul prin poligon, la cozi pentru platit taxe si la examen?

Si uiti un amanunt foarte important: sunt doua probe la examen, nu numai cea practica. Ei bine, prima proba reprezinta atestarea faptului ca stii legislatie rutiera, adica regulile mersului pe drumurile publice.

Eu unul nu-ti doresc sa te intalnesti pe strada cu vreun negrisor analfabet (probabil e si cazul pustiului de 17 anisori, care a provocat tragedia despre care se discuta aici), conducator de conserva, fara permis de conducere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data se dovedeste ca tiganu' si motoru' nu se ,,pupa''!!!I-am vazut saptamana trecuta prin Branesti nici macar cassti nu aveau +ca motocicleta mergea numai in suturi avea ceva probleme la motor era un CBR F3 SAU F2 .....

Editat de pury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data se dovedeste ca tiganu' si motoru' nu se ,,pupa''!!!I-am vazut saptamana trecuta prin Branesti nici macar cassti nu aveau +ca motocicleta mergea numai in suturi avea ceva probleme la motor era un CBR F3 SAU F2 .....

ba sa pupa.. frate se pupa de nu iti vine sa crezi ... uite la astia se pupara cu ceva copac/pom/arbore de nu se vazura.. se pupara de nu se vazura .. auzi... ce sa mai.. se pupara.. acu se pupara si rudele intre ele cu ocazia asta.. se pupara si alea ... la urma or sa se pupe toti intre ei si fiecare or sa isi pupe mortii, ca deh... asta e ... se pupara aia doi cu cbr-ul.. se pupara... se pupa mersul pe drumurile publice in gel si adibasi... se pupa, se pupa jmekeria.. oho ... se pupa, se pupa mersul pe drumurile publice fara permis...se pupa si asta,acu si astia or sa se pupe reci ...

 

deci se pupa, se pupara ... si tot asa..

 

voi astia ...sunteti doar invidiosi, el era cel mai bun motociclist dintre toti, era cel mai tru, ati vrea voi sa stiti macar jumatate din ce stia el ( mai era unu de 27 de ani de pe langa bucuresti care a mierlit-o pe autostrada, tot tru biker)

 

 

asa ca idee... te plimbi :singur/cu prietena/sotie/mama/copil.... si trece un "adevarat de asta prin tine sau prin persoana cu care esti de mana.... mai sari atunci cu gura ca " era si el pasionat"???

 

 

 

iar ca idee: am luat permisul la pitesti, a trebuit sa dau de trei ori, si picam tot la 21, in timp ce ceafa lata care dadea odata cu mine ( si nu stia nici sa se semneze, si intreba alte persoane "ce scrie aici " lua cu 26)asa ca....

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip.

daca stiti ce nivel are moralitatea infantila la tigani, nu cred ca ati mai avea timp sa va plimbati cu mobrele la ce petreceri ati da...atitudinea asta deriva din neajunsurile sistemului.cu 2 sau fara doi, nu se face primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca o data se dovedeste ca tiganu' si motoru' nu se ,,pupa''!!!

 

cu 2 sau fara doi, nu se face primavara...

 

Multul din putin se face ... mi-am adus aminte de acum cativa ani de cazul Moga din Militari (cine e mai vechi stie despre ce vorbesc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or fi tiganii prosti si jegosi, dar multi de pe acest forum ii intrec...

probabil deasta sunt vazuti asa de rau motociclistii... din cauza astora care "au carnet cat A sa nu primeasca amenda de la plitie"... mai e de zis ceva...? :(

am ales sa generalizez ca daca o sa comentez la fiecare fraier care a scris in acest topic nu o sa ies bine... exista si o teorie: "nu te pune cu un prost, deoarece te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta"

 

cu asta nu o fac pe desteptul. sunt un oarecare baiat de 19 ani, care probabil mai si gandeste inainte sa zica ceva.

 

ASFALT USCAT pt motociclistii adevarati!!!!

RIP pt baieti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce rai suntem,exact asta ma gandeam si eu :bounce:

 

Propun pe aceasta cale o campanie de sensibilizare a populatiei "de origine tzigani" intru incurajarea folosirii pe scara cat mai larga a motocicletelor in toate drumurile "pe care le are ei de facut".Avantajele motocicletei fata de 600SEL,Fiat Regata cu nr vechi de Italia si/sau Jeep-uri cu volan pe dreapta : consum mic,manevrabile chiar si printre carutze,se poate cara fier vechi in spate,posibilitatea unui demaraj puternic la aparitia politiei,nu trebuie sa porti centura de siguranta,casca de asemenea este recomandabil sa nu fie purtata pt ca va poate strica ingrozitor freza.

Este laudabil daca puteti merge la viteze de 200+ pe orice fel de drumuri,pt aceasta recomand modelele deja consacrate : Kawasaki Ninja ZX-10R (aia verde),Suzuki GSX-R 1000 (aia alba cu albastru de scrie si un R mare rosu pe ea,R e de la "Reising",e mare meserie) Honda CBR 1000 RR (CBR-ul mancatzi-as) si vestita Yamaha YZF-R1 (asta e R1,coae!).

Bineinteles nu ocolitzi bomboana,cireasa de pe tort Suzuki GSX-R 1300R Hayabusa (Busa,tata,asta are motorul cat ala de pe Dacie!)"adusa" din Anglia sau SUA.Acest model alaturi de R1 sunt cele mai recomandate ca prima alegere.

Succes si la mai mare ! :smoke:

Ai uitat ca pentru aia mai pitici ca mine e recomandat un motor usor, care cantareste putin, mic, compact, mai putin de 160kg, asa ca eu recomand pentru toti manelarii un motoras mic de incepator - Yamaha R6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident cu motoreta. Doi oameni morti. Jale in familie. Naspa nasol aiurea, rau de tot. Dumnezeu sa-i ierte!

Aici - bucurie, circ, paranghelie, glumite, topaiala, tam-tam, incurajari, felicitari, glume, gumite, statistici, calcule, glumite, mistouri (tiganeste, sic!), baieteala, curaj, tupeu, glumite, rasete, veselie, ordinareala, boschetareala, badaranie, glumite, marlanie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo...ai inteles nimic.

 

Hai sa mai bagam un jeton, poate intelegi.

 

-Scolile moto din romania scot "motociclisti" pe banda rulanta, numai ca atunci cand te sui pe o motoreta adevarata vei realiza faptul ca difera cu MULT de motoreta pe care ai facut tu scoala...de la ciclistica, putere, greutate, manevrabilitate, viteza de poligon/viteza de strada etc. Sa stii si tu ca scoala moto nu te face motociclist, kilometri si experientele si faptul ca ai ajuns sanatos acasa dupa inca o zi intr-un trafic nasol...asta te face motociclist, nu un amarat de plastic...ce vrei tu sa demonstrezi prin plasticul ala? Ca esti motociclist??? Iti zic eu...in prima luna cel putin singura utilitate a plasticului este sa nu iti iei amenda de la Politie ca circuli fara permis, in prima luna esti pe langa total cu notiunea de motocicleta, faci greseli de care nu iti dai seama.

 

-Scoala moto te scoate pregatit practic doar pentru poligon si teoretic pentru strada...dar cred ca stii ca teoria nu se pupa cu practica de cele mai multe ori, nu?

 

-Cunosc oameni care circula fara permis si merg mai bine decat multi care au plasticul in mana...asa ca mai reconsidera-ti vorbele si baga benzina multa pana nu se termina...Asfalt uscat.

 

 

du-te ba KitKat departe! din acelasi ciclu, si scoala (gimnaziu/liceu/facultate) e o tampenie ca stii tu oameni super destepti cu 2 clase! unii scrieti doar ca sa strangeti post-uri.

 

da, scoala moto nu te invata mare lucru, dar regulile alea pe care ar trebui sa le stii, te poate scapa din multe cacao-uri (daca le si respecti).

 

hai sanatate! din viata scapa cine poate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Painkill3r

or fi tiganii prosti si jegosi, dar multi de pe acest forum ii intrec...

probabil deasta sunt vazuti asa de rau motociclistii... din cauza astora care "au carnet cat A sa nu primeasca amenda de la plitie"... mai e de zis ceva...? :(

am ales sa generalizez ca daca o sa comentez la fiecare fraier care a scris in acest topic nu o sa ies bine... exista si o teorie: "nu te pune cu un prost, deoarece te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta"

 

cu asta nu o fac pe desteptul. sunt un oarecare baiat de 19 ani, care probabil mai si gandeste inainte sa zica ceva.

 

ASFALT USCAT pt motociclistii adevarati!!!!

RIP pt baieti.

Ehee uite urmasul lui stefan cel.. mare? tigan? .. copile daca pentru tine viata e inca roz... cred ca am mai multe vesti proaste pentru tine: 1. tiganu e tot tigan.. orice ai face

2. nu confunda rom = roman

3. ceea ce nu te omoara te face mai puternic .. aici te las pe tine sa gandesti la rece ;)

4. ca sa obti carnet categ A , sau care o fi el .. trebuie sa sti sa citesti

As avea tare multe sa-ti mai spun .. dar sincer imi este prea somn, si nu cred ca merita sa pierd cateva minute ;)

 

SINCER IMI PARE RAU DE MOTOR :finger:

Editat de Painkill3r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo...ai inteles nimic.

 

Hai sa mai bagam un jeton, poate intelegi.

 

-Scolile moto din romania scot "motociclisti" pe banda rulanta, numai ca atunci cand te sui pe o motoreta adevarata vei realiza faptul ca difera cu MULT de motoreta pe care ai facut tu scoala...de la ciclistica, putere, greutate, manevrabilitate, viteza de poligon/viteza de strada etc. Sa stii si tu ca scoala moto nu te face motociclist, kilometri si experientele si faptul ca ai ajuns sanatos acasa dupa inca o zi intr-un trafic nasol...asta te face motociclist, nu un amarat de plastic...ce vrei tu sa demonstrezi prin plasticul ala? Ca esti motociclist??? Iti zic eu...in prima luna cel putin singura utilitate a plasticului este sa nu iti iei amenda de la Politie ca circuli fara permis, in prima luna esti pe langa total cu notiunea de motocicleta, faci greseli de care nu iti dai seama.

 

-Scoala moto te scoate pregatit practic doar pentru poligon si teoretic pentru strada...dar cred ca stii ca teoria nu se pupa cu practica de cele mai multe ori, nu?

 

-Cunosc oameni care circula fara permis si merg mai bine decat multi care au plasticul in mana...asa ca mai reconsidera-ti vorbele si baga benzina multa pana nu se termina...Asfalt uscat.

 

eu vroiam sa subliniez atitudinea unora fata de saracii oameni care au murit.

si eu am facut scoala moto in romania pe Minsk 125... stiu ce vrei tu sa spui si inteleg f bn cum e cu scoala si plasticul.

mai sunt si oameni care au si moto si plastic si tot nu se pot numi motociclisti.

cu tot respectul!!!

 

on topic: nu stiu cum va puteti bucura de moartea a doi oameni :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 iunie 2011: 129 de ani de la nașterea Mareșalului Ion Antonescu. Un mic cadou..

 

sincer te inteleg, cat de "multa" empatie pentru bietii baieti morti si pentru familiile lor ai. In fond si la urma urmei nu e vina ta ca esti abuzat aproape zilnic de ideea ca trebuie saa iti imparti tarisoara cu minoritarii romi. Dar sa pomenesti de Antonescu in acest context chiar e lipsa de omenie, nu e doar spalare pe creier, trebuie sa fie ceva mai adanc si mai profund care te defineste.

 

Este erou national, si noi inca credem ca e criminal. Cuvinte puse de straini in gura noastra, ca sa avem ce vorbi. Francezii ce ce (cuvant urat) mea au voie sa-l pretuiasca pe Napoleon?

 

Si chiar daca ar fi fost criminal, japonezii isi sarbatoresc criminalii de razboi, pentru ca sunt eroi pentru ei. Criminali sunt pentru americani...

 

Zli, ma surprinzi mereu, cateodata in bine, cateodata insa, ca acum, in foarte rau. Antonescu erou national? Cel care a ajuns dictator? Cel care se face responsabil de crime abominabile impotriva umanitatii? Nu cred ca gandeai clar in momentul in care ai scris ce ai scris. Imagineaza-ti ca intr-o zi ca cele de astazi (iunie) acum 70 de ani mai multe familii de evrei (si tigani) au fost stranse din casele lor, duse intr-o padure si impuscate cu un glont in ceafa pe marginea gropii. Chestii facute de militari romani, de armata romana, si multe altele, cu buna stiinta a superiorilor. Astfel de fapte unde le incadrezi? La "eroisme"? Pfuiiii!

 

Criminalii de razboi sunt una si cei se fac vinovati de fapte savarsite impotriva umanitatii sunt alta. Si unii si altii sunt de condamnat intr-o societate care nu si-a pierdut busola morala. Civilii evrei si tigani omorati in pogromul de la Iasi nu erau beligeranti, nici macar nu erau cetateni ai unui stat inamic. Erau tati si mame si copii ca tine si ca mine si ca altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i ierte...dar cum a zis si un coleg mai sus, posibil sa fie un scuter, si reporterii cu clisee in gura (A se vedea: "BOLIDUL PE 2 ROTI o.O)... Acum indiferent de ce etnie sunt si indiferent din ce cauza au murit, nu uitati ca si voua vi se poate intampla la fel...asa ca mistourile mai jos, ca nu vorbim de un caine mort, vorbim pana la urma de niste oameni. Pana la proba contrarie (ca motorul este motor si nu scuter si ca a fost furat)...acu sa nu mai sara unii cu "nu aveau permis)...sunt o multime care circula fara permis...permisul nu te face automat motociclist...permisul e decat pentru a nu primi amenda de la Politie..

Adica ce, daca mergi pe scuter esti cumva damnat din start? Daca eu merg de obicei de luni de la pranz pana vineri la pranz pe scuter si in weekend cu motocicleta sunt un fel de paria in timpul saptamanii? Ca sa nu mai zic ca am scuterul in rodaj si ma chinui sa nu prind mai mult de 30km/h, asa ca cred ca sunt enervant pentru majoritatea participantilor la trafic, ca sa bag si ceva din limboiul de lemn al politieii rutiere in povestea asta...

Pe de alta parte jmecherul ala de tigan care a alergat cu SV750 pe niste stradute si s-a izbit cu 70-80 km/h acum 3-4 ani de portiera masinii unei fete care avea lipit pe masina sticker cu "Atentie la motociclisti!" crezi ca era mai "capabil" decat un scuterist care are permis si numar de la primarie si RCA si zeci de mii de km pe 2 roti?

Toata povestea cu scuteristii mi se pare o prostie atata timp cat politistii nu se pun la purecat sa-i rada pe aia care nu au ce cauta pe drumurile publice si eu cu A de ani de zile si peste 50,000 de km de mers pe 2 roti si zero amenzi atunci cand ma dau pe scuter sunt bagat in aceeasi galeata cu tot felul de tigani si idioti pentru ca politistii sunt de cele mai multe ori lenesi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...