Sari la conținut

Articol accident galati


Silvan
 Share

Postări Recomandate

Nu va suparati, nu am inteles nimic, accidentatul de aici e var cu ala care taia ieri sau alaltaieri o bomba cu flexul undeva pe langa Brasov?

Adica cum PLM incepator pe R6 si intra cu motorul in propria masina? Chiar exista asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator little wayne

Chiar exista asa ceva?

 

Da exista,dupa cum vezi

 

Chiar exista asa ceva?

 

Da exista,dupa cum vezi

 

Oricum,omu a fost genial.Trebuie sa recunosc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare poate sa isi faca masina pe asigurarea de la motocicleta?:scratch:

imi pare rau ptr el, sper sa ii fie invatatura de minte, si ii urez insanatosire grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenele protagonistului... nu vb cu tipul sa posteze si filmul/pozele? ca sa ajutam comunitatea sa vada cum NU trebuie sa te rupi in figuri pe aceeasi strada unde ti-ai parcat masina. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in spital, am aflat ca nu are nimic rupt in el.

si atunci ce face la spital? joaca remi sau poker

 

 

scz de offtopic

 

oare poate sa isi faca masina pe asigurarea de la motocicleta?:scratch:

imi pare rau ptr el, sper sa ii fie invatatura de minte, si ii urez insanatosire grabnica.

si ce vrei sa scrie acolo?

 

cum sa produs accidentul? el a sa spuna: nu miam acordat prioritate singur.

 

 

din ce tin minte, de cand frec menta cu sau fara interes pe forumul asta, majoritatea accidentelor se produc cu Ier uan si ier seis, ua da fac? si culmea e ca is numai tentative de rossi, (Nici eu nus ingeras, dar......... nu ma fortez decat ma stiu, ca am facuto pe WC si mam ales cu hemoroizi) :hurt: :rusinica:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am aflat de la prieteni ca inca este in spital, are destule contuzii insa nimic grav....mici "fire de sange in cutia craniana care se vor absorbi cu tratament"...atat am aflat si eu, nu sunt in tara sa ma interesez personal.

 

 

restul care comentati aiurea, vedeti-va in plm de treaba, putin respect macar in cuvintele pe care le folositi. nu ne cunoasteti, nu va cunosc. macar aveti obraz. ati umplut sit-ul asta cu comentarii de'am pulea. deci va rog frumos. noroc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepatorii cu vitezane cand mai participa la crearea de filme de scurt metraj pentru iutub sunt rugati sa dea anunt de angajare DUBLURI. Nu oricine isi poate face singur cascadoriile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a dat știri? Eu vânez știrile de la Galați ca să-l văd pe doctorul Bacalbașa. Tare interesant e ce-a zis acum.

 

Cât despre rider, sănătate să aibă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a dat știri? Eu vânez știrile de la Galați ca să-l văd pe doctorul Bacalbașa. Tare interesant e ce-a zis acum.

 

Cât despre rider, sănătate să aibă.

 

:crack: Ironie fina....sanatate maxima riderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce va mai place sa mancati rahat... voi sunteti aia din comunitatea motociclistilor? In primul rand baiatul asta de cand are motocicleta a mers numai regulamentar , cu capul pe umeri si frica in el , in al 2-lea rand circula total regulamentar ca si viteza iar in al 3-lea rand nu cred ca va priveste pe voi de ce avea el si masina si motocicleta , vi se pare motiv de ras voua ca doar..na sunteti din comunitate. :finger: . Baiatul are cateva probleme ajunsese in stare destul de grava la spital dar doctorii ne-au spus ca totul va fi bine...asta asa ca informatie pentru cineva intreg la minte nu ca cei ce au postat anterior.

 

pai tocamai de-aia s-a si intamplat.

 

cum zicea Thomas, basinile costa.. epic fail :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal nu cataloghez riderii de oriunde ar fii ei, dar de data asta pot spune ca asta e motociclism 'rural'.

Am mai auzit eu de tot felul de nazdravanii prin sate cu d'astia muncitori in spanii si italii care veneau cu 'carenate' si faceau pe zmeii.

 

Nu am nimic impotriva cuiva care isi ia motorul dorit, dar fratica, daca vrei sa o arzi in basini, intai spala-ti chilotii si ia unii care sa reziste la basina.. alfel se rup si o patesti.

Ca sa inteleaga si cei mai cu 'delay' in neuron, am vrut a spune ca inainte de a te apuca sa faci ORICE fel de ghidusie informeaza-te.

Nu te costa nimic in afara de o bere si un net, stai relaxa la monitor sicitesti, ce au facut altii, de ce au patit-o, cauti ce ai nevoie pentru a face ceea ce vrei tu sa faci, cum se face.. te informezi.

 

La un moment dat ajungi sa afli ca la mociclete pneurile nu se maroara in 'cata carne' are ci in compozitie (moale, medium, tare-touring) si inca un aspect important.. anul de fabricatie al gumei.

 

Poti fii tu oricat de regulamentar si sa o arzi cu 50 ca un corect, daca t apleci cu motopartza mai mult decat pneul poate suporta.. helles belles..

 

invatati in p*la mea din greselile altora prostilor ca ajungeti cu capetele rupte gratuit si nu ma doare de voi parapantelor ci e pacat de aia care sufera in spatele vostru ca sunteti prosti si nu va informati, v-ati nascut Praslea si le stiti p toate.. apoi postati pe forumuri ca mama ce am patit eu, ce victima sunt.

 

p.s. din aceeiasi categorie "da cuaie avea 200 si???? avea PRIORITATE".. dar asta e alta discutie, avand in vedere ca omu se spune ca era civilizat.

 

p.p.s. informati-va, netul e plin de orice aveti nevoie sa stiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va inteleg. este incepator, da ? deci trebuie sa invete. cum invata sa ia curbele altfel decat sa se plimbe pe ele, sa se incline cat mai mult ? in fata calculatorului este simplu, bagi pe youtube 'how to knee down' si zici 'ce simplu e!'

naiba stie ce s-a intamplat (poate a inclinat-o prea mult fata de viteza cu care circula, poate nu era in treapta de viteza care trebuia, poate a alunecat pe linia alba etc.)

recuperare rapida baiatului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtiu cel puțin 4 persoane care s-au tăvălin pe acolo pentru că fie dădeau în gură ca orbii fie erau începători care habar n-aveau cum se stă pe motor la semafor. Ăla e un drum beton, ai vizibilitate în majoritatea curbelor iar asfaptul e bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti bati gura degeaba. Omul are prieteni buni care-l sfatuiesc cum trebuie. Ca urmare a sfaturilor lor a ajuns in spital cu hematoame si contuzii si ceva presiune intracraniana de la dat cu teasta de asfalt. Data viitoare poate ajunge iar la stiri, tot multumita prietenilor. Asta e, fiecare cu pixda ma-si.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal nu cataloghez riderii de oriunde ar fii ei, dar de data asta pot spune ca asta e motociclism 'rural'.

Am mai auzit eu de tot felul de nazdravanii prin sate cu d'astia muncitori in spanii si italii care veneau cu 'carenate' si faceau pe zmeii.

 

Nu am nimic impotriva cuiva care isi ia motorul dorit, dar fratica, daca vrei sa o arzi in basini, intai spala-ti chilotii si ia unii care sa reziste la basina.. alfel se rup si o patesti.

Ca sa inteleaga si cei mai cu 'delay' in neuron, am vrut a spune ca inainte de a te apuca sa faci ORICE fel de ghidusie informeaza-te.

Nu te costa nimic in afara de o bere si un net, stai relaxa la monitor sicitesti, ce au facut altii, de ce au patit-o, cauti ce ai nevoie pentru a face ceea ce vrei tu sa faci, cum se face.. te informezi.

 

La un moment dat ajungi sa afli ca la mociclete pneurile nu se maroara in 'cata carne' are ci in compozitie (moale, medium, tare-touring) si inca un aspect important.. anul de fabricatie al gumei.

 

Poti fii tu oricat de regulamentar si sa o arzi cu 50 ca un corect, daca t apleci cu motopartza mai mult decat pneul poate suporta.. helles belles..

 

invatati in p*la mea din greselile altora prostilor ca ajungeti cu capetele rupte gratuit si nu ma doare de voi parapantelor ci e pacat de aia care sufera in spatele vostru ca sunteti prosti si nu va informati, v-ati nascut Praslea si le stiti p toate.. apoi postati pe forumuri ca mama ce am patit eu, ce victima sunt.

 

p.s. din aceeiasi categorie "da cuaie avea 200 si???? avea PRIORITATE".. dar asta e alta discutie, avand in vedere ca omu se spune ca era civilizat.

 

p.p.s. informati-va, netul e plin de orice aveti nevoie sa stiti.

 

Ai dreptate in ce spui tu, dar vorbesti de basini si accidente, cand defapt si tu ai fost in aceeasi situatie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WRsZFTow5XY&feature=related

 

Sau si la tine a fost vorba tot de "motociclism rural" si "basini" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate in ce spui tu, dar vorbesti de basini si accidente, cand defapt si tu ai fost in aceeasi situatie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=WRsZFTow5XY&feature=related

 

Sau si la tine a fost vorba tot de "motociclism rural" si "basini" ?

 

As avea cateva comentarii la acest filmulet:

 

1)Toata actiunea filmata si limbajul folosit de protagonisti, arata niste ghertzoi grobieni inconstienti cu capetele complet SECI. Dar cu MARE NOROC.

 

2)I-as aprecia f. mult daca ar vorbi frumos si ar face orice pe piste, circuite si in zone inchise circulatiei publice...

 

3)Cum spuneam si cu alte ocazii, sint motociclisti pe care-i respect, si motociclisti de care mi-e scarba profunda...ghiciti voi in ce categorie-i incadrez pe cei care procedeaza ca cei din videoclip...Stima celorlalti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Baiatul asta a facut cheia cu 2 zile inainte noaptea chiar , sa inteleg ca "basinile" lu agariciu ala pletos de mai sus l-ar fi costat viata pe tulcea? :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S..mai este ceva ce eu regret in clipul de mai sus...ca nu e filmata si cazatura Marelui Racer de Dambovitza; nota 4 "operatorului"...ar fi fost clipul mai interesant...oricum , multi au de invatat multe din clipul de mai sus...iar pentru postarea asta multumim pustiului "cazator" pe Cheia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2)I-as aprecia f. mult daca ar vorbi frumos si ar face orice pe piste, circuite si in zone inchise circulatiei publice...

 

Totusi la care circuite faci tu referire ?La alea care in romania lipsesc cu desavarsire sau la alea care sunt situate la sute ,mii de km distanta ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...