Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu mi-e antipatica deloc. Cel putin pana sa sara de-a-pulea la mine pe topicul asta. Abia apoi mi-a devenit antipatica.

Cat despre faptul ca a cazut ca tuta e 100% vina ei. Daca ii era frica si stia ca o sa mearga ca o cizma si ca nu poate sa tina pasu', trebuia sa stea acasa.

Cand sunt iesiri lejere mergem si 40 daca avem incepatori cu noi. Dar cum ziceam, asta nu era una dintre acele iesiri. In rest, stai chill, ca accidente au mai fost vreo 2 si de fiecare data am stat cu baietii, iar pe unul l-am si dus acasa fara sa se planga sau sa comenteze cineva.

 

Invatati-o frate sa mearga daca asa parerea buna aveti despre ea si va e asa mila. Daca nu mai cade 2-3 luni deja e un progres.

Nu am partizanate in cazul asta ... o cunosc la fel de bine cum te cunosc si pe tine. Am analizat doar ce-ati scris pe aici. Din ce am inteles eu problema nu era viteza de 110 ci slalomul la 110 printre masini care merg cu 70 pe care ea a zis ca-l faceati lucru pe care am vazut ca nu l-ai negat. E de asteptat cand cineva iti zice ca e debutant ca o sa fie o problema cu mentinerea unui ritm alert de crosetat printre oglinzile masinilor. Nu vreau sa fac pe sfantul, avand in vedere ca sunt mai mult decat selectiv in legatura cu oamenii pe care imi place sa-i am in jurul meu insa daca accept sa merg undeva sau sa fac ceva cu un personaj indezirabil imi asum asta si nu-l trag dupa mine ca dupa aia sa-i expun cat de mult il detest ...sa-l fac sa se simta prost. Din ce-ati povestit fiecare am inteles ca ati intrebat-o daca poate sa merga cu 110 ca mai apoi sa-i dovediti ca nu e in stare sa tina pasul. Daca e asa cum zice ea si dupa ce a cazut nu s-a oferit nimeni sa o conduca spre casa si mai mult dupa aia n-a mai intrebat-o nimeni de sanatate, atunci e trist si tind sa-i dau dreptate. Oricum, daca tot ce poti sa-i spui e ca e varza si ca sa se lase dupa ce ati primit-o in grupul vostru, si la nevoie i-ati intors spatele dovedeste ca ai o capacitate foarte redusa de a empatiza. Nu inteleg de ce faceti publice iesirile grupului vostru si lansati invitatii otravite ca mai apoi sa ii tratati, pe aia care fac greseala sa dea curs, ca pe niste intrusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar...ia puneti niste poze si faceti un poll sa va zica baietii cine are dreptate :crack: M-am cam antepronuntat asa la oarba si nu-mi place....poate dupa ce vad pozele o sa fiu tentat sa-i dau dreptate lu Beatrice..

Editat de Luke_highwalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am partizanate in cazul asta ... o cunosc la fel de bine cum te cunosc si pe tine. Am analizat doar ce-ati scris pe aici. Din ce am inteles eu problema nu era viteza de 110 ci slalomul la 110 printre masini care merg cu 70 pe care ea a zis ca-l faceati lucru pe care am vazut ca nu l-ai negat. E de asteptat cand cineva iti zice ca e debutant ca o sa fie o problema cu mentinerea unui ritm alert de crosetat printre oglinzile masinilor. Nu vreau sa fac pe sfantul, avand in vedere ca sunt mai mult decat selectiv in legatura cu oamenii pe care imi place sa-i am in jurul meu insa daca accept sa merg undeva sau sa fac ceva cu un personaj indezirabil imi asum asta si nu-l trag dupa mine ca dupa aia sa-i expun cat de mult il detest ...sa-l fac sa se simta prost. Din ce-ati povestit fiecare am inteles ca ati intrebat-o daca poate sa merga cu 110 ca mai apoi sa-i dovediti ca nu e in stare sa tina pasul. Daca e asa cum zice ea si dupa ce a cazut nu s-a oferit nimeni sa o conduca spre casa si mai mult dupa aia n-a mai intrebat-o nimeni de sanatate, atunci e trist si tind sa-i dau dreptate. Oricum, daca tot ce poti sa-i spui e ca e varza si ca sa se lase dupa ce ati primit-o in grupul vostru, si la nevoie i-ati intors spatele dovedeste ca ai o capacitate foarte redusa de a empatiza. Nu inteleg de ce faceti publice iesirile grupului vostru si lansati invitatii otravite ca mai apoi sa ii tratati, pe aia care fac greseala sa dea curs, ca pe niste intrusi.

Bai nene, tu citesti ce scriu? Mai citeste o data cand am zis ca toti baietii s-au oferit sa o duca acasa, inclusiv eu, cand am zis ca nu aveam nimic cu ea (in general nu iau la plimbari oameni care nu-mi plac), citeste cand am zis ca am stat dupa curu' ei (ca dovada ca eram in spatele ei cand a cazut).

Daca eram un om naspa nu cred ca strangeam la fiecare iesire cel putin 5-6 oameni noi, pe langa prietenii mei; si iesirile slava domnului ca au cam fost anu' asta. ;)

 

Din punctul meu de vedere, fata este momentan un pericol public si sper sa nu ramana asa. Ori se lasa, ori merge cand sunt strazile mai pustii.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să știi că replici de genul "a căzut ca țuța", "de-am poulea", "am stat după curu' ei", etc. nu-ți fac cinste și nici nu-ți aduc simpatia celorlalți. A mea cu siguranță nu. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, fata este momentan un pericol public si sper sa nu ramana asa. Ori se lasa, ori merge cand sunt strazile mai pustii.

 

Imi place ca tu trebuie sa ai un punct de vedere despre orice. Nu ai nimic cu mine dar arunci cu venin non-stop, desi nu avem nimic in comun, nu suntem obligate sa facem gasca, no strings attached. Relax! Vrei sa ii convingi chiar pe toti ca tu ai dreptate? Think diversity! :D

 

Ok, e cum zici tu... acum... o lasam moarta in balarii? :D

 

Cred ca s-a plictisit toata lumea deja de acest pseudo-subiect... si se si ingrasa de la atata popcorn. :crack:

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai .. da parca schimbasem cursul topicului ... sa-l mai schimb o data ?

 

Falkenberg ... ia povesteste tu mai bine cum ti s-a spart furtunul de la radiator in plina strada ... si te-ai oparit la picior ...

Hai ca va zic eu, ca asta munceste la ora asta ...

eram un grup de 15-20 mobre prin bucuresti ... adica sataneala adevarata. Tocmai venisem de pe Teiul Doamnei si facusem dreapta spre intersectia de la D-na Ghica ... aglomerat rau, ne strecuram ca niste "pantere" (nebaute) printre masini. La un moment dat, vad in fata mea, la vreo 2-3 mobre in fata cum brusc, tzasneste niste abur si se ridica ca de la o locomotiva. Mult frate ... da' mult rau si simteam in nari mirosul ala de antigel ars dulceag intepator. Ajung langa bietul Falkenberg ... care nu stia cum sa mai tina piciorul in sus ... am tras vreo 3-4 pe dreapta si l-am ajutat sa suie mobra pe trotuar.

S-a cam fript la picior ... l-a luat cineva pasager si am mers la farmacie sa-si ia spray de arsuri :D Facem cu totii haz de necaz, inclusiv el.

Noroc ca are pantofi de piele de calitate ... :)

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai .. da parca schimbasem cursul topicului ... sa-l mai schimb o data ?

 

Falkenberg ... ia povesteste tu mai bine cum ti s-a spart furtunul de la radiator in plina strada ... si te-ai oparit la picior ...

Hai ca va zic eu, ca asta munceste la ora asta ...

eram un grup de 15-20 mobre prin bucuresti ... adica sataneala adevarata. Tocmai venisem de pe Teiul Doamnei si facusem dreapta spre intersectia de la D-na Ghica ... aglomerat rau, ne strecuram ca niste "pantere" (nebaute) printre masini. La un moment dat, vad in fata mea, la vreo 2-3 mobre in fata cum brusc, tzasneste niste abur si se ridica ca de la o locomotiva. Mult frate ... da' mult rau si simteam in nari mirosul ala de antigel ars dulceag intepator. Ajung langa bietul Falkenberg ... care nu stia cum sa mai tina piciorul in sus ... am tras vreo 3-4 pe dreapta si l-am ajutat sa suie mobra pe trotuar.

S-a cam fript la picior ... l-a luat cineva pasager si am mers la farmacie sa-si ia spray de arsuri Facem cu totii haz de necaz, inclusiv el.

Noroc ca are pantofi de piele de calitate ...

 

:crack: @Falkenberg, nu rad cu rautate omule dar nu imi imaginez toata faza si..... :)))

 

ne strecuram ca niste "pantere" (nebaute) printre masini.

 

:))))))))))))))))))))))) mi-ai facut dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai .. da parca schimbasem cursul topicului ... sa-l mai schimb o data ?

 

Falkenberg ... ia povesteste tu mai bine cum ti s-a spart furtunul de la radiator in plina strada ... si te-ai oparit la picior ...

Hai ca va zic eu, ca asta munceste la ora asta ...

eram un grup de 15-20 mobre prin bucuresti ... adica sataneala adevarata. Tocmai venisem de pe Teiul Doamnei si facusem dreapta spre intersectia de la D-na Ghica ... aglomerat rau, ne strecuram ca niste "pantere" (nebaute) printre masini. La un moment dat, vad in fata mea, la vreo 2-3 mobre in fata cum brusc, tzasneste niste abur si se ridica ca de la o locomotiva. Mult frate ... da' mult rau si simteam in nari mirosul ala de antigel ars dulceag intepator. Ajung langa bietul Falkenberg ... care nu stia cum sa mai tina piciorul in sus ... am tras vreo 3-4 pe dreapta si l-am ajutat sa suie mobra pe trotuar.

S-a cam fript la picior ... l-a luat cineva pasager si am mers la farmacie sa-si ia spray de arsuri :D Facem cu totii haz de necaz, inclusiv el.

Noroc ca are pantofi de piele de calitate ... :)

Da, asa a fost. A pleznit un furtun jos, langa pompa de apa, si jet de antigel fix intre pantofi si pantalon pe glezna a tasnit. Si ce faci? Nu poti sari de pe mobra, eram intre masini, ar fi cazut.. Am stat acolo la dus, apoi m-au ajutat sa pun mobra undeva pe trotuar. De la farmacie am mers la crasma, la o bere fara alcool cu gasca. Seara am mers la spital pe grivita, unde au curatat rana si m-au bandajat. Cred ca 2 saptamani am mers schiop cu bandajele si vizita fiecare 2 ailze la spital pentru curatat rana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: @Falkenberg, nu rad cu rautate omule dar nu imi imaginez toata faza si..... :)))

Si eu am ras - mai putin seara la spital :))

Motoreta asta e prima; de atunci m-am propus ca urmatoarea va fi ceva racit cu aer (si maxim 2 cilindrii).

 

-poza-

Astea nu merg pe sport-tourer, altfel aveam tot fel de chestii cu inele, fermoare si butoane metalice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 ani mi se pare cam putin. In cazul meu, furtunul care s-a rupt violent trece la o distanta foarte mica de toba, si motocicleta avea atunci o varsta de peste 20 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram un grup de 15-20 mobre prin bucuresti ... adica sataneala adevarata. Tocmai venisem de pe Teiul Doamnei si facusem dreapta spre intersectia de la D-na Ghica ... aglomerat rau, ne strecuram ca niste "pantere" (nebaute) printre masini. La un moment dat, vad in fata mea, la vreo 2-3 mobre in fata cum brusc, tzasneste niste abur si se ridica ca de la o locomotiva. Mult frate ... da' mult rau si simteam in nari mirosul ala de antigel ars dulceag intepator. Ajung langa bietul Falkenberg ... care nu stia cum sa mai tina piciorul in sus ... am tras vreo 3-4 pe dreapta si l-am ajutat sa suie mobra pe trotuar.

S-a cam fript la picior ... l-a luat cineva pasager si am mers la farmacie sa-si ia spray de arsuri :D Facem cu totii haz de necaz, inclusiv el.

Acum inteleg eu de ce a cazut prima oara tirziu, a fost ocupat cu altele. :crack:

 

Si eu am ras - mai putin seara la spital :))

M-am tot gindit cum s-o spun ca s-o intelegi bine, si cred ca am gasit formula: Omule, place la tine caracter!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ras - mai putin seara la spital :))

Motoreta asta e prima; de atunci m-am propus ca urmatoarea va fi ceva racit cu aer (si maxim 2 cilindrii).

 

Astea nu merg pe sport-tourer, altfel aveam tot fel de chestii cu inele, fermoare si butoane metalice.

 

or sa dipara motoarele cu racire pe ulei/aer.. asa ca grbeste-te. si bmw-ul a inchis linia si produce ca toti ceilalti. ma intreb cand vor scoate complet modelul boxer

 

totusi... n-aveai pantaloni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

or sa dipara motoarele cu racire pe ulei/aer.. asa ca grbeste-te. si bmw-ul a inchis linia si produce ca toti ceilalti. ma intreb cand vor scoate complet modelul boxer

 

totusi... n-aveai pantaloni?

nu .... el poarta doar un palton lung, pe sub care e gol pusca.

 

tocmai scrisese ca i-a tzasnit jetul de apa fierbinte intre pantalon si pantof, pe glezna.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoreta asta e prima; de atunci m-am propus ca urmatoarea va fi ceva racit cu aer (si maxim 2 cilindrii).

hai frate...nu fi asa drastic.

Scoti antigelul si gata, ai scapat de-o grija. ;)

 

De aia se precizeaza in manualul de reparatie ca furtunurile de la radiator se schimba la 4 ani. Nu stiu cine respecta aceasta regula, nici eu, dar uite ca sunt si urmari uneori.

Manual de re... poftim? Fii serios :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nu stiu unde sa postez asta: mi-am facut asigurare pt. moto printr-un automat, dupa vreo 5 minute ma suna "o tanti" care imi cere sa confirm datele introduse la automat; totul ok. Astazi imi vine prin curier un plic in care am gasit polita de asigurare in original si......un odorizant pt. habitaclu.

Editat de cobra_00711
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde sa postez asta: mi-am facut asigurare pt. moto printr-un automat, dupa vreo 5 minute ma suna "o tanti" care imi cere sa confirm datele introduse la automat; totul ok. Astazi imi vine prin curier un plic in care am gasit polita de asigurare in original si......un odorizant pt. habitaclu.

pe ce strada s-a intamplat ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...