Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evitati zona Piata Sudului.

Pronostichez ca bercenarii vor avea conditia fizica mai buna ca restul populatiei Bucurestilor. E ireal ce se intimpla. O colega a mea de servici a mers 3 statii de autobuz pe jos pina la metrou. Si va trebui sa mearga zilnic, dus-intors. Eu ma gindesc la bicicleta.

 

http://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=244&t=656&start=1022

» Post actualizat in 15 Oct 2015 11:08

Altfel va dau sefii afara :))

Tu ai treba cu zona Piata Sudului? Sper ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau in Berceni...iar acum ca mi s-a stricat alternatorul masinii personale, metroul e prietenul meu...cand locuiesti intre statiile de metrou este exact cum ai zis tu, mai repede o iei perpedes pana la orice statie de metrou din zona...singura parte care e ok pentru trafic este Brancoveanu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersul pe jos sau pe bicicleta nu e asa ireal in alte zone ale lumii. E chiar bine se mai lasa lumea masiniile acasa. Ce lipseste acolo este o banda exclusiva pentru transport in comun :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic ca de vreo 3 ani de cand stau in militari folosesc metroul zi e zi? Chiar daca am mobra tot de pe atunci si masina de vre-un an jumate. Cu orasul nu se intampla nimic special. E doar o perioada de tranzitie care la noi o sa dureze mai mult decat la altii. La metrou nu prea ai patzanii, da observi flora si fauna, te mai impiedici de cate un dinozaur, mai faci pe sardeaua. Plm. E mai usor si mai relaxant decat sa umbli prin jungla de la suprafata.

PS: fac maxim 30 de min pana la birou(cu bombadieru, si cam 20 cu mobra), ca daca as avea de strabatut tot orasu scriam mai des pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2007-8 a fost rau, apoi cu criza s-a mai relaxat, acuma am presie ca incet revine la nivel de 2007-8.

Atunci au fost ocazii in care face cu masina am facut 45 de minute pana servici, cand pe jos fac 20, pe bicicleta nici 10.

 

Capatele de metrou ar trebui sa aibe parcari ca la hipermarket de mare, cel putin, ca sa fie usor trecere din zone adiacente pana in oras.

In mine in sector la autogara a fost facut asa, pe initiativ privat al primarului.. contra cost. In jurul metroului a inceput sa ridice masini, firma detinut tot de el prin alianta parca. Netimtire. Intre timp cred ca s-a si inchis parcarea aia.

A, da: http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-14645605-exclusiv-parcarea-publica-700-locuri-autogara-militari-inchis-trei-ani-inaugurare-primaria-sectorului-6-investit-patru-milioane-lei-pentru-amenajarea.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu A3 în Petricani e chiar tare:)) la serviciu am vederea chiar spre zona unde au defrișat acum n'spe luni, au defrișat și atât! O data la câteva săptămâni mai trece o mașină care muta pamant în alta parte, acum o luna se alergau unii cu niște cai, a crescut iarba din nou...e super fain:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru racordul de 3.3km A3-Bucuresti tocmai a fost cistigata licitatia de catre consortiul Astaldi-Eurotrading'98, la costul de 10milEuro/km.

Problema e cu caile de acces si descarcare, eu stiam ca pentru intrare in Bucuresti se va supralargi Dimitrie Pompeiu si pentru iesire se va supralargi Fabrica de Glucoza, ambele fiind transformate in sensuri unice. Da' ce te faci, ca ambele strazi dau in Barbu Vacarescu printr-una din cele mai idioate intersectii din Bucuresti, acolo ar trebui cumva reconfigurat masiv nodul, altfel va fi haosul primordial. Si lasa ca Oparescu sade bine acolo unde e, a avut citiva ani in care putea sa rezolve nodul respectiv si a facut o laie. Autostrada suspendata a fost doar un hoax de campanie, atit.

Falkenberg, parcarea aia de la Autogara Militari a avut un pret de executie cam de 2 ori MAI MARE/mp decit una supraetajata (care are cu totul alt regim de proiectare, armaturi si calitatea betonului); a fost o hotie ordinara.

Totusi, cam asta ar fi solutia pentru cei din comunele limitrofe, parcari mari la capetele metroului, cu un pret pe care sa si-l poata permite romanii (stiu eu, 100-150RON/luna), te costa la fel cit ai merge prin oras cu masina, dar timpul, confortul psihic al soferului si poluarea mai redusa ar fi avantaje evidente. Dar cine sa le vada? astia vor doar sa-si traga partea din orice lucrare facuta cu bani publici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi pe bune recomandati RATB si Metrorex ca si cand ar fi mana cereasca? Prefer oricand sa stau in masina mea...pe muzica mea...si la caldurica...in trafic, decat sa ma sardinesc la propriu pana ma ia leshinul in metrou, dupa care sa ma rog la sfantul Jesus sa incap intr-un autobuz care sta in aceeasi coloana in care as sta si eu cu masina :)

 

Inteleg...daca stai langa gura de metrou si lucrezi in capatul celalalt da...dar sa merg 20 de minute pe jos pana la metrou, dupa care sa schimb metroul la Urinii si de la Eroilor sa iau un autobuz pana la munca...nu mersi frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o hotie ordinara.

Da bineinteles.

100-150RON/luna

Nu plateste nimeni pretul asta pentru o parcare ca sa se urce apoi in metrou. Pretul care ar face atractiv este gratis, sau inclus in abonament metrou, sau ceva simbolic. Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am ramas in pana prostului :)) Am mers linistit ca se aprinde becul... teapa, becul nu se mai aprinde, cred ca s-a ars termistorul din rezervor. Am apelat la varianta "suna un prieten" care a venit in 30 min cu 2l de benzina...

 

 

vezi daca ai bec?

io n-am. asa ca nu raman in pana prostului, am ajuns paranoic. bag la fiecare 200-250 km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine m-a filmat ieri cand impingeam masina prin intersectie la piata Drumul Taberei? :D

A treia oara pe anul asta :)

Pe unde circuli de obicei? Si la ce ore? Poate adaptez traseul meu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...