Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

Cine i-o fi invatat sa ude florile in toiul zilei?!? Ca eu stiu ca se uda dimineata sau/si seara, nu cand arde soarele mai abitir!

Stai linistit ca le mai uda de vreo 2-3 ori. Insa doar in acte... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ieri m-a amuzat un coleg mobrist in trafic, eu statea in fata cladirii la o tigare... vine pe cedeaza, trece strada principala si imediat dupa se panicheaza de o masina oprita pe dreapta, care virase deja rotile dar nu pleca de pe loc, il vazuse in oglinda. Ca s-a panicat nu e problema, ca si eu sunt paranoic, dar a facut o frumuseste de point fixation si a ramas si cu mana in gaz... se ducea direct in masina oprita, mai avea si pasagera. In ultima secunda a lasat gazul si s-a redresat. Culmea ca avea 15-20 km/h, dar era fixat pe masina aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... point fixation ...

 

Io nu credeam în așa ceva pînă n-am rămas cu ochii la o chinezoaică de o frumusețe răpitoare, de era cît pe ce să mă lipesc de frumosul gip în care se deplasa - pe drum strîmb, da' io o țineam tooot înainte spre ea, că tot înainte era mai bine! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si asta e mare peripetie in trafic... putea sa evite din prima secunda cu putina acceleratie, in loc sa claxoneze si sa gesticuleze.

Interesant e ca politia a plecat imediat dupa aia si toate masinile era oprite pe dreapta ca sa-i faca loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact...si sa vezi cat tam-tam e pe youtube...

eu cre' ca e acelasi baiat cu asta...in a doua lui zi pe doua roti :D

https://www.facebook.com/2wheelsociety/videos/199188897146868/?autoplay_reason=all_page_organic_allowed&video_container_type=0&video_creator_product_type=2&app_id=2392950137

Editat de shrek1974
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa ma ciocanesc cu un coleg motorist... pe Trans Fagarasan, coborare spre Vidraru dinspre Balea, curba la dreapta de peste 90 grade. Pt ca deja ma trezisem cu vreo cateva masini intrate jumatate pe banda mea, in curba, si eram si ud fleasca si inghetat (m-a prins torentiala cu echipament de vara), am luat curbele ceva mai usor decat in mod normal (pana m-am plictisit :P ).

Vine curba la dreapta mea, dau a 2a, din sens invers trece un motor... trece si al 2lea... intru in curba si vad o casca (cu posesorul atasat de ea) indreptandu-se spre roata fata. Omul era cu genunchiul jos, dar intrase fff mult in interiorul curbei... era complet pe contrasens si aplecat mult, eu am tras dreapta pe ultima palma de asfalt, el s-a panicat si a indreptat-o, i-a fugit mobra nitel dar s-a redresat... a fost surpriza atat de mare, incat pe moment nici nu l-am injurat... dar daca citeste aici: te-am injurat destul dupa aia, sper ca ai sughitat :))

Evident, la camera se terminase bateria, deci nu cred ca am imortalizat momentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu exact la fel anul trecut pe Sinteu, trasa la xerox faza, doar ca era vreme buna si asfalt uscat si urma curba la stanga pentru mine. Mergeam foarte prudent fiind prima data pe tronsonul respectiv, ca norocul, am putut iesi pe acostament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg ce cauta pe contrasens... curba te trage in exterior, nu in interior. Daca dadeam si eu cu 10 km/h in plus, probabil ca eram pe mijlocul benzii, daca nu spre marginea dintre benzi, si o faceam ca in filmele cu prosti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta, sir de masini care facea stanga la semafor, singurul cu semnal aprins: un BMW.

 

O problema recenta cu 4 roti, ultimele 2 saptamani am tot vazut ca isi arunca lumea gunoi din masina. In afara de claxon / cearta / returnare obiectele aruncate, nu stiu ce sa le fac. Hartii, cutii de bere (3 bucati una dupa alta, dintr-o duba pe centura Buc.), scrum. Ce naiba.


» Post actualizat in 04 Jul 2016 08:27

El era si cu rotile pe contrasens... taiase bine curba. Norocul lui ca nu eram o masina...

Am citit, am scris asa, ca o chestie. In cazul ilustrat de mine sunt pe contrasens sau nu, legal? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema recenta cu 4 roti, ultimele 2 saptamani am tot vazut ca isi arunca lumea gunoi din masina. In afara de claxon / cearta / returnare obiectele aruncate, nu stiu ce sa le fac. Hartii, cutii de bere (3 bucati una dupa alta, dintr-o duba pe centura Buc.), scrum. Ce naiba.

De obicei eu rezolv luand gunoiul si il pun sub stergator, in partea dreapta ca macar sa se deranjeze sa se dea jos din masina si sa il ia.

Partea funny apare cand idiotii mai degraba dau din stergatoare decat sa se dea jos sa le ia si atunci descopera ca zgarie parbrizul. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajung si eu in seara asta acasa de la muncă, parchez in fata blocului la un metru mai in spate de un taxi...dupa jumătate de ora aud un scârțăit, mă uit pe geam vad un taximetrist care se da jos se uita striga ceva la nevastasa la scara vecina si pleacă.pana sa tip la el se urca in masina si pleacă.cobor jos mă uit, aripa pe fata zgâriată, strig si eu la prietena mea sa arunce cheia sa il mut si ii zic ca oricum i-am filmat numărul cu camera de pe ghidon si am sa fac reclamatie la poliție.dupa nici 2 minute probabil l-a sunat nevastasa ca s-a întors...ca sa ii dau aripa sa mi-o vopseasca bla bla, eu eram bucuros ca nu a dat motorul jos am lăsat-o asa...stiu ca nu e ok ca trebuia sa il f** dar nu rezolvam nimic.

 

Mai fain e ca ieri vecina mea o enciclopedie cu batic la vreo 70+ imi zicea sa o trag pe alee in fata blocului ca in strada o sa il izveasca careva, e blestemată, de acu când mai zice ceva îmi acopăr urechile si fug:))

post-92473-0-36757000-1468267373_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar "patanie" dar in ultimul timp (nu chiar scurt) s-au inmultit drastic soferii care butoneaza telefonul.

In principiu cam 80% din ce vad eu sunt femei care fac asta, de vorbit la telefon o fac toti.. ca na telefonu vine cu heandfree oricum si aia cu masini scumpe au integrat astfel de sisteme.. da tot mai bine cu mana pe el.. ca esti fraier altfel..

Zici ca e ok ca se uita la telefone cand sunt la stop.. da sunt si complet neatenti la ce e in jur.

Asta am tinut-o pentru video ca ia cireasa de pe tort..wtf..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul timp (nu chiar scurt) s-au inmultit drastic soferii care butoneaza telefonul.

Jocuri cretine, filme, tv, carti, ziare, forumuri, sms-uri, fakebuc ... ne-a timpit tehnologia si traficul, nu prea mai intereseaza pe nimeni volanul si pedalele fiindca oricum n-ai unde sa inaintezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...