Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

Misto parere ai despre fetele care lucreaza in IT. :cheers:

 

Incercand sa neutralizei parerile celorlalti, ai reusit chiar tu sa stigmatizezi pe altii. Deci nu merge sa dai "lectii", si tu gandesti la fel. Voi pune acest fapt pe seama lipsei tangentei tale cu acest domeniu. Tin sa te dezamagesc - si fetele care lucreaza in IT sunt normale, dragute, sexy. Si da, se poate sa te duca capul si sa arati si bine. Intamplator lucrez fix in IT si nu prea am vazut balene in jur. Si nici eu nu sunt una. :bore:

 

Dar poate ai aceleasi idei ca in acest filmulet ("Look at those women - they went to university! Over-education leads to uglyness, premature aging and beard growth"):

 

http://www.youtube.com/watch?v=LS37SNYjg8w

 

Sau poate e vulpea care nu ajunge la struguri. Pentru ca nah, strugurii pe care ii duce si capul pica mai greu. :tomato:

 

Semnat,

O "Grasa Infecta" din IT

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde deduci tu din ce-a zis el ca toate fetele care lucreaza in IT sunt grase infecte???

A zis ca putea fi o grasa infecta, care lucreaza in IT... adica o grasa anume infecta care ar lucra in IT si nu in vreun domeniu "spectaculos", atata tot...

 

Semnat,

O "Grasa Infecta" din IT

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde deduci tu din ce-a zis el ca toate fetele care lucreaza in IT sunt grase infecte???

A zis ca putea fi o grasa infecta, care lucreaza in IT... adica o grasa anume infecta care ar lucra in IT si nu in vreun domeniu "spectaculos", atata tot...

 

Ahh daca se referea la un personaj anume, e alta poveste. Desi nu pot sa zic ca e chiar ortodox (ca sa o dam si pe aici in iconite si cruciulite) sa stigmatizezi pe cineva chiar in absenta.

 

Va trebui sa te dezamagesc si pe tine, dar IT-ul e un domeniu interesant. Nu 'spectaculos', ca nu e nici fizica nucleara, nici constructie de avioane/rachete. Dar e interesant. Exista multe alte meserii mai 'boring' - parca erau ceva bancuri despre contabili pe tema asta - si nu le-am inventat eu. Si din "grasele' infecte" as da exemple din functionarele publice care te trateaza in sictir desi platesti niste taxe si desi au un program obositor de 3-4 h/zi. Nu din IT unde uiti sa si mananci daca e vreun bug de fixat sau ceva urgent.

 

Just my 0.03 > 0.02 cents. Cu argumente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, unde dai si unde crapa....

 

Era o metafora, o figura de stil, o licenta poetica, o exprimare plastica, un antonim, o tusa (groasa), o tehnica de contrast. Chill.

 

(PS. Lucrez in IT. :hug: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, unde dai si unde crapa....

 

Era o metafora, o figura de stil, o licenta poetica, o exprimare plastica, un antonim, o tusa (groasa), o tehnica de contrast. Chill.

 

(PS. Lucrez in IT. :hug: )

 

Biiine, vorbesc cu Mos Craciun sa treaca anul asta si pe la tine. Si nu ca sa-ti umple frigiderul. :cheers:

 

Avem si simtu' o(u)morului. Mai greu, ca grasimea in exces afecteaza mintea si infectiile slabesc organismul, dar avem. :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si din "grasele' infecte" as da exemple din functionarele publice care te trateaza in sictir desi platesti niste taxe si desi au un program obositor de 3-4 h/zi. Nu din IT unde uiti sa si mananci daca e vreun bug de fixat sau ceva urgent.

 

Just my 0.03 > 0.02 cents. Cu argumente.

 

Dpdv strict fizic ai putea spune ca si functionarele publice tot in IT lucreaza, tot in cu.r stau toata ziua in fata unui calculator. (cine stie, unele pt intra pe forumuri :o )

 

 

(PS. Lucrez in IT. :hug: )

 

Pai da, de-acolo ti se trage, probabil vezi zilnic vreo grasa infecta in fata ta, de-aia te manifesti asa pe forum. :)))) (cu astfel de aprecieri la adresa colegelor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul tau e plin de argumente concrete, punctuale si la obiect. Demagogia ai demonstrat-o temeinic, la capitolul acuratete logica e mai deficitar, dar nu-i bai.

In prima propozitie ai un singur adevar si anume cuvintul "pari". In rest nu te-a provocat nimeni la nimic. Daca totusi te simti provocat, da-i drumu, ca nu te opreste nimeni.

E suficient sa nu mai spui despre PARERILE si trairile personale ale celorlalti ca sint deplasate si nu mai e nevoie sa pui mesaje de avertizare. Aici vorbesc despre pareri care nu se adreseaza si nu deranjeaza in mod direct pe nimeni, cum ar fi cea ca eu ma simt mai smecher in sinea mea ca am cazut cu mobra decit sa fi cazut de pe o schela.

Cind spui insa: ceea ce ai scris e deplasat, pt. mine asta = ceea ce a scris altul, nu e normal, nu e corect => ceea ce spui tu referitor la subiect e corect si normal => vrei sa ne induci si sa achiesam la teoria ta....(deci = pt. tine ,atunci de ce nu o ti si tu doar pt. tine?, altfel esti si tu ca mine)

Asa e. E bine sa te retragi la timp pt. ca mai este o vorba pe care o parafrazez tot partial ca sa nu se inteleaga vreo jignire: cainele moare de drum lung si unii de grija altora. Acu spre sa nu te mai preocupe asa tare cit de smecher ma simt eu daca-mi rup mina cu mobra decit daca mi-as rupe-o pe scari.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Concret,tu de ce iti dai cu parerea despre ce spun eu? Cine te pus pe tine avocat aici?

Serios tu nu realizezi ce scrii?

Esti pe langa drum rau de tot.Pareai ca esti un tip cu care se poate discuta si altfel,m-am inselat amarnic.

Si sincer imi pare rau de timpul pe care l-am piredut discutand cu tine,ai reusit sa ma iriti,felicitari daca asta ti-ai propus.

 

O sa te sterg din lista mea de favoriti,te spun si mamei si nu ma mai joc cu tine niciodata. :angry2:

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

si loud pipes save lives, nu rula mai repede decat poate ingerul tau pazitor sa zboare, salutari asfaltului cu farul uscat, fir intins, vulpea e acra.

Eu sunt sigur ca tu ai ceva concret de spus dar nu iti gasesti cuvintele.

Poti sa reformulezi te rog si sa explici cu ceva mai multe cuvinte ce ti se pare gresit in post-ul meu?

 

Sa-ti aduc aminte ca motocicleta este folosita doar in mers si ca pentru restul e doar pasiune?!

 

Adica tu din momentul in care te urci pe motor nu mai opresti?

Si daca totusi opresti la un semafor si din greseala nu vezi groapa in care pui piciorul si ti se inclina intre craci un motor de 250 de kg, o sa il poti tine?

Daca da, atunci faci parte dintre aia putini care pot. Eu nu pot si majoritatea celor din jurul meu nu pot.

 

Am un bun prieten care are Busa. Prietenul meu e bun amic cu sala de forta. Are tot ce ii trebuie si nici el nu poate sa tina o Busa inclinata la un anumit unghi.

Inainte de Busa a avut un enduro maricel. Intr-o zi a coborat o bordura mai neatent si a ramas cu picioarele in aer. A tinut mobra inclinata si pana la urma a culcat-o usurel ca nu o mai putea ridica.

 

Dar na, ce stiu eu. Ca doar scriu... Cum le numea baiatul de mai sus? A, da. Truisme. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:pics:

 

Eram sigura. ASL PLS! :blbl:

 

Dpdv strict fizic ai putea spune ca si functionarele publice tot in IT lucreaza, tot in cu.r stau toata ziua in fata unui calculator. (cine stie, unele pt intra pe forumuri )

 

Pai da, de-acolo ti se trage, probabil vezi zilnic vreo grasa infecta in fata ta, de-aia te manifesti asa pe forum. (cu astfel de aprecieri la adresa colegelor)

 

Amu' nah, eu ziceam de notiuni mai avansate. Faptul ca acum chelnerii fac notele de plata pe calculator ti se pare ca ii face si pe ei IT-isti? :D

 

Nah, acum nu zic nici ca toate IT-istele sunt slabe (infecte). Or mai fi si grase infecte... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigura. ASL PLS! :blbl:

 

Freya este zeita dragostei si a fertilitatii si cea mai frumoasa si bine intentionata dintre zeite. Ea este patroana recoltelor si a nasterii, este simbol al senzualitatii si apartine familiei Vanir fiind fiica lui Njord si a zeitei Skadi. Detine un colier fermecat (Brisings) obtinut de la patru pitici cu care s-a culcat, o pelerina din pene cu care se poate transforma intr-un soim si o careta trasa de doua pisici. Detine un mistret numit Hildesvini, care este de fapt un om îndragostit de ea, Ottar, aflat sub deghizare. În cautarea lui Ottar, ea plange intr-una, lacrimile ei transformandu-se in aur pe uscat si in ambra pe mare.

 

Ati belit pwla daca nu sunteti pitici ...

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Amu' nah, eu ziceam de notiuni mai avansate. Faptul ca acum chelnerii fac notele de plata pe calculator ti se pare ca ii face si pe ei IT-isti? :D

 

 

Nu, pentru ca ei nu stau tot timpu in cu.r pe scaun si de multe ori nu au tastatura completa. Au tastatura sau taci scrin specializat cu desene "1 vodka" "1 apa" "1 bere" "1 friptura de pork" "1 vita".. etc..

 

ceva gen asta:

 

Gladius-Smart-s-obrazovkou_51.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica tu din momentul in care te urci pe motor nu mai opresti?

Si daca totusi opresti la un semafor si din greseala nu vezi groapa in care pui piciorul si ti se inclina intre craci un motor de 250 de kg, o sa il poti tine?

Daca da, atunci faci parte dintre aia putini care pot. Eu nu pot si majoritatea celor din jurul meu nu pot.

Depinde de adancimea respectivei gropi, daca ma duc 1m in pamant nu am cum sa tin motoreta, dar atata timp cat poti tine talpile pe jos nu vad de ce ai avea probleme cu tinutul motocicletei la semafor(chiar si cu o mica eroare).

 

Am un bun prieten care are Busa. Prietenul meu e bun amic cu sala de forta. Are tot ce ii trebuie si nici el nu poate sa tina o Busa inclinata la un anumit unghi.

 

Am cumparat motocicleta ca sa ma plimb, nu sa-i gasesc punctul de la care n-o mai pot tine pe loc. Chiar nu o folosesc pe post de haltera :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt sigur ca tu ai ceva concret de spus dar nu iti gasesti cuvintele.

Poti sa reformulezi te rog si sa explici cu ceva mai multe cuvinte ce ti se pare gresit in post-ul meu?

 

 

ai scris o polologhie cand puteai doar sa zici ceva de genul: nu va luati motorete mari si puternice pe care nu le puteti stapani. te suspectez de defect profesional, cred ca iti castigi painea ca scriitor, jurnalist, blogger si altele asemenea.

 

tare aia cu prietenul amic cu sala de forta, e pe sistemul daca nu faceti macar 3 repetari la piept cu motoreta pe care vi-o doriti luati-va gandul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare aia cu prietenul amic cu sala de forta, e pe sistemul daca nu faceti macar 3 repetari la piept cu motoreta pe care vi-o doriti luati-va gandul.

Stii foarte bine ca exagerezi si totodata stii bine ca ozzy are dreptate. Dar te certi cu el aici exact cum ma cert eu cu tine acum.

 

De ce n-o fi visul cuiva sa-si ia pocket-bike sau capra de 125 2T si e sa-si ia hayabusa? Stii de ce, nu?

Exista bineinteles motociclete mai mari decat hayabusa.. goldwing. Daca ar fi dupa logica asta pe aia ar trebui sa o cunduca numai Arnold (cand era tanar).

Hayabusa e grea si mare dar e cul si e de fitze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt sigur ca tu ai ceva concret de spus dar nu iti gasesti cuvintele.

Poti sa reformulezi te rog si sa explici cu ceva mai multe cuvinte ce ti se pare gresit in post-ul meu?

 

 

 

Adica tu din momentul in care te urci pe motor nu mai opresti?

Si daca totusi opresti la un semafor si din greseala nu vezi groapa in care pui piciorul si ti se inclina intre craci un motor de 250 de kg, o sa il poti tine?

Daca da, atunci faci parte dintre aia putini care pot. Eu nu pot si majoritatea celor din jurul meu nu pot.

 

Am un bun prieten care are Busa. Prietenul meu e bun amic cu sala de forta. Are tot ce ii trebuie si nici el nu poate sa tina o Busa inclinata la un anumit unghi.

Inainte de Busa a avut un enduro maricel. Intr-o zi a coborat o bordura mai neatent si a ramas cu picioarele in aer. A tinut mobra inclinata si pana la urma a culcat-o usurel ca nu o mai putea ridica.

 

Dar na, ce stiu eu. Ca doar scriu... Cum le numea baiatul de mai sus? A, da. Truisme. :lol:

 

hai mai da-o dreac'de busa ca nu e tanc, tin eu varadero la ce unghi vrei tu si sunt un astenic de 175 si 80lg, fara sala, doar bere :D

 

frate, daca nu poti sa-ti tii mobra pe loc ( in orice unghi si fel), inseamna ca ceva nuebine

 

 

ontopic: sanatate multa accidentatei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii foarte bine ca exagerezi si totodata stii bine ca ozzy are dreptate. Dar te certi cu el aici exact cum ma cert eu cu tine acum.

 

am exagerat tocmai ca sa subliniez ca si el exagereaza cu exemplul amicului cu sala. cat timp atingi cu ambele talpi jos poti stapani orice motoreta in opinia mea. ca e mai bine sa fii solid si bine infipt si nici atunci nu esti ferit de incidente este evident. am vazut pitici care abia atingeau cu varful unui picior jos si totusi se descurcau, mai chinuit dar reuseau. plus ca busa nu e atat de inalta pe cat s-ar zice.

 

da, se mai intampla si neintelegeri cand se comunica virtual. asta-i viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Sunteti penibili. Bateti campii rau de tot pe un topic de accidente. Habar nu aveti despre cine e vorba. Aberati cu insistenta off topic.

 

Faceti dracului ceva util in viata reala. Ca si asa o ardeti degeaba pe aici.

 

Dar ce te doare pe tine ce discutam noi? Vezi de Banatul tau!

 

Pai eu am scris strict raportat la ce ai spus tu anterior si repet si pt. tine ca observ ca omiti sa-ti aduci aminte: n-ai skill => faci accident. Eu ti-am demonstrat ca nu e asa. Au facut accidente oameni cu skill peste medie. Ca acu te-ai sucit si pe linga "lipsa" skill-ului ai mai adaugat lipsa creierului sau ghinionul de nesansa, este altceva.

Nu zic ca pantera are sau n-are skill. Habar n-am. Din ce mi-au zis unii n-ar fi vreo talentata in domeniul asta, dar cu toatea astea nu pot eu sa-mi fac o parere obiectiva din spusele unora pe net.

Eu am obiectat doar la concluzia ta (gresita din punctul meu de vedere) ca se intimpla accidente doar celor care n-au talent.

 

Arata-mi unde am spus treaba asta, sau arata-mi toata conversatia de unde rezulta acest lucru pt ca eu cred ca am spus ca in acest accident problema a fost faptul ca pantera nu are skill sa opreasca mobra asta in situatii de urgenta.

 

Ma faci sa rid.

Sint oameni in lumea asta, unii personalitati si valori universale chiar, care au devenit cunoscuti fara sa-si propuna acest lucru. De ce crezi ca toti ar fi ca tine?

Pe tine nu te cunoaste lumea in domeniul asta pt. ca nu ai merite in aceasta ramura. :D

Bine, exceptie face amicul tau Mihai_prd, care te cunoaste foarte bine. :D

 

"Amicul" mihai_prd doar traieste cu impresia ca stie cine sunt eu, lui ii mai ciripeste cineva cate o informatie dar desi e militian nu si-a pus problema niciodata de ce sunt unii atat de binevoitori ca sa-i ofere niste informatii. Tu nu cunosti povestea, in timp ce eu ma distrez pe seama lui el dispera si e nevoit sa minta ca sa para ca nu e afectat. Crede-ma, mai are putin si plange.

 

PS: Uitasem, ce merite ar trebui sa am ca sa fiu cunoscut in "lumea" motociclismului din Romania?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fataaaaaa...

auzi tu, topicul se apropie de 1000 de postari

poti sa dai la imprimat tricourile ...se vor vinde ca painea calda

sper ca nu ai aruncat bandajele, taie fasii mici de 4x 8 cm si le cosi la gat in loc de etichete ..pe post de AMULETE

 

a... scoate ceva piese de pe moto si da le la un sudor sa faca mici totemuri, daca mai vin astia la timisoara cu ceva MOASTE sa le sfinteasca

le dai si pe astea pe net ..marfaaaaa

 

ps nu mai uita cu 1 tricou xxl

 

sanatate

 

n-am citit ceva mia misto si la obiect (nu la accidentul panterei ci la balada postarilor)

 

Nu cred ca este o idee buna sa ne cumparam motociclete doar tinand cont de dorintele si visele noastre. Mai trebuie sa avem in vedere si siguranta.

 

nu ma aspteam la asa ceva de la tine.

vince-ti motorul ozzy, e periculos, mate/

 

adica ce vrei sa zici? ca motorul ne controleaza pe noi si nu invers?

cat sa ai in vedere siguranta?

vrei la brasov, ia trenul...

 

mi-am cumparat motocicleta doar din dorinta pentru a visa si pentru a trai in rai

 

Am un bun prieten care are Busa. Prietenul meu e bun amic cu sala de forta. Are tot ce ii trebuie si nici el nu poate sa tina o Busa inclinata la un anumit unghi.

 

pai sa continue cu sala si sigur o sa poata.

eu am ridicat singur de jos giesul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste 40 de pagini de lambada pentru un accident de cacao......implicati tare motociclistii astia..... accidentul lui vrajitoru, muuult mai complicat si muuult mai grav dpdv medical abia atinge doua pagini....ce sa facem daca mircea nu are cont pe motomobrism....

 

tare nu?!???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brotherhood of bikers my ass... hiene cu raie pe matze si erectii mascate la ghinionul altuia.

sobolanu from down there..is right!!

 

Inca se mai vorbeste pe subiectul asta?

 

Ok, my .02$:

 

1. Accidentul asta nu are nicio legatura cu motorul ala. Putea fi un scuter, un F650GS, un R1, un CB500, un Fazer orice.

2. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca "riderul" e fata. Putea fi la fel de bine baiat, hermafrodit, maimuta dresata sa conduca un motor etc.

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

4. Accidentul asta nu are nicio legatura cu prietenii fetei de pe forum. Si cu ei, si fara ei, accidentul nu putea fi evitat. N-a fost nimeni la ghidon in momentul ala in afara de dansa.

5. Accidentul asta nu are nicio legatura cu experienta anterioara a fetei. Orice om experimentat are momente de "orbul gainii", neatentie etc.

 

Femeia - cu riscul de a ma repeta - a gresit, a platit etc. Move along people! Muzica in bar s-a inchis de mult si chelnerii pun scaunele pe mese.

 

alt om care mai gandeste!!!..

 

:cheers:

sunt de acord...cu gresit..platit...scump chiar!

..

asa ca eu zic sa renuntati la tocitul tastaturii.....si sa iesiti pe afara sa mai exersati niste franari de urgenta!!!

...ca "urciorul nu merge de multe ori la apa" si "norocul si-l face omul".

 

asa ca ...bafta!

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...