Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

multumesc .

pai atunci e simplu, cine are go pro 2 nu are ca optiune decat " black-"ul

practiv acm se vand toate 3 generatiile in 3 pachete diferite iar "marketingul"le-a "imbracat" in numele de " 3" ca sa "prinda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.amazon.co...ils_o02_s00_i00

 

merg brici iar incarcatorul poate fi folosit si de la priza auto si de la 220

19$ = aproape moca

eu am 3 baterii si doua carduri de 32gb si ma descurc excelent. pot sa filmez lejer toata ziua in conditiile in care pot pune acumulatorii la incarcat din mers pe priza auto.

 

Adriane (cel cu vaca :) ) cum merge HD3 ?

 

Vad ca dai link din amazon.com, intrebarea este cum facem sa livreze in RO ? :) Eu ma chinui si nu reusesc sa-i conving :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, daca vrea cineva sa cumpere o camera Gopro HD Hero naked am eu una de vanzare. Am cumparat-o acum 2-3 luni si nu am filmat cu ea decat vreo 5 ore. Nu m-a fascinat asa tare cum credeam. In plus mai am la ea o prindere roll-bar si un kit de prindere (casca, rezervor). Pret 900 RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti boier :laugh:

:D

Cateva pareri dupa tura de ieri

- expune mai bine atat in video cat si in foto, iar trecerea de la un tip de expunere la alta se face mult mai rapid ca la 2 (de la intuneric la lumina de ex). Expunerea e foarte ok chiar si cu soarele in fata.

- dynamic range marit, "arde" mult mai greu zonele puternic luminate si ai detalii foarte bune in zonele umbrite

- culori mai bune, mai vibrante

- sharpness mai bun in poze, in video mi se pare cam la fel

- sunetul mi se pare cam la fel, capteaza ceva vant dupa 100 la ora dar nederanjant, auzi in continuare si motorul and stuff

- am impresia ca unghiul de cuprindere a fost o idee marit (cu vreo 5%), iar obiectivul este mai corectat dpdv al distorsiunilor

- mai usoara, nu o mai simt aproape deloc pe casca

 

Astea ar fi primele impresii. Tragand linie, este un upgrade foarte reusit care merita pe deplin.

Si asta a fost Silverul, astept sa imi intre pe mana si black-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, daca vrea cineva sa cumpere o camera Gopro HD Hero naked am eu una de vanzare. Am cumparat-o acum 2-3 luni si nu am filmat cu ea decat vreo 5 ore. Nu m-a fascinat asa tare cum credeam. In plus mai am la ea o prindere roll-bar si un kit de prindere (casca, rezervor). Pret 900 RON.

 

pune te rog ( daca dai separat) poze cu kit-urile de prindere ( Si pret :) )

 

:D

Cateva pareri dupa tura de ieri

- expune mai bine atat in video cat si in foto, iar trecerea de la un tip de expunere la alta se face mult mai rapid ca la 2 (de la intuneric la lumina de ex). Expunerea e foarte ok chiar si cu soarele in fata.

- dynamic range marit, "arde" mult mai greu zonele puternic luminate si ai detalii foarte bune in zonele umbrite

- culori mai bune, mai vibrante

- sharpness mai bun in poze, in video mi se pare cam la fel

- sunetul mi se pare cam la fel, capteaza ceva vant dupa 100 la ora dar nederanjant, auzi in continuare si motorul and stuff

- am impresia ca unghiul de cuprindere a fost o idee marit (cu vreo 5%), iar obiectivul este mai corectat dpdv al distorsiunilor

- mai usoara, nu o mai simt aproape deloc pe casca

 

Astea ar fi primele impresii. Tragand linie, este un upgrade foarte reusit care merita pe deplin.

Si asta a fost Silverul, astept sa imi intre pe mana si black-ul :D

 

super ,deci

1. multumesc pt likul de pe F64, chiar e ok , curand ma dau peste ei

2. deci ai testat GP3, silver( aia care "inlocuiestie" GP2, ul , corect?

3, pt GP2, ce format de " setari " folosesi pt filmare ?

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca dai link din amazon.com, intrebarea este cum facem sa livreze in RO ? :) Eu ma chinui si nu reusesc sa-i conving :)

livreaza si in romania dar se merita doar daca gasesti produse la reducere intrucat mai platesti ceva in plus la transport si TVA

eu de regula comand cand mergpe acolo sau daca merg prieteni de-ai mei...dar am comandat de multe ori sa-mi vina direct in romania. diferenta de pret la unele chestii e de 40-50% fata de romania , deci se merita

cred ca la anu o sa comand si eu GP3 pentru acum preturile sunt inca mari. sunt aproape sigur ca o voi gasi pe la 300$ in versiunea de top :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am reusit sa dau comanda :) de aia intrebam. Am gasit la super-pret, fata de ce e pe piata noastra

 

Ca idee - Contour Roam mi-am comandat (cu ajutorul unui prieten) la 129$

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B005GLFSYQ/sr=8-2/qid=1352583582/ref=olp_tab_new?ie=UTF8&colid=&coliid=&condition=new&me=&qid=1352583582&seller=&sr=8-2

 

In Europa are inca pret prohibitiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super ,deci

1. multumesc pt likul de pe F64, chiar e ok , curand ma dau peste ei

2. deci ai testat GP3, silver( aia care "inlocuiestie" GP2, ul , corect?

3, pt GP2, ce format de " setari " folosesi pt filmare ?

thx

2. Toate inlocuiesc 2ul , acesta va fi scos din fabricatie :) Dar dpdv al dotarilor, da, ar fi echivalentul 2ului. Varianta black mai aduce in plus rezolutii mai mari, mai multe fps-uri, calitate mai buna noaptea si telecomanda inclusa in pachet.

3. full hd @30fps, sau 960p daca vreau unghi de cuprindere mai mare pe verticala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. Toate inlocuiesc 2ul , acesta va fi scos din fabricatie :) Dar dpdv al dotarilor, da, ar fi echivalentul 2ului. Varianta black mai aduce in plus rezolutii mai mari, mai multe fps-uri, calitate mai buna noaptea si telecomanda inclusa in pachet.

3. full hd @30fps, sau 960p daca vreau unghi de cuprindere mai mare pe verticala.

 

oki.mulutmesc. nu prea m am lamurit cum e cu tipurile de filmare ( neavand ecran nu pot decat sa" testez" pe nevazute si sa ma uit acasa care mi place)

 

in 1080P 30 fps ar fi acoperitor dar cam papa memorie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 1080P 30 fps ar fi acoperitor dar cam papa memorie

 

defineste "acoperitor"... ala e modul cel mai putin acoperitor in ceea ce priveste unghiul / FOV...

 

vezi aici

 

sau cauta ceva in genul da' facut in "action".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O alternativa la GoPro:

http://www.zoso.ro/geonaute-action-camera-gopro/

 

Si de asemenea, atentie la Black Friday, vor fi reduceri la camere pe amazon.uk (si nu numai).

 

Deci stati geana si pregatiti banii :)

 

(Thx. Vali :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am reusit sa dau comanda :) de aia intrebam. Am gasit la super-pret, fata de ce e pe piata noastra

 

Ca idee - Contour Roam mi-am comandat (cu ajutorul unui prieten) la 129$

http://www.amazon.co...&seller=&sr=8-2

 

In Europa are inca pret prohibitiv...

 

sal

trebuia sa iei gps.ul

chair e fain sa vezi si pe unde te ai dat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

trebuia sa iei gps.ul

chair e fain sa vezi si pe unde te ai dat.....

 

GPS-ul imi dubla costul :) Iar din pacate nu mai am cand sa alerg ca tine asa mult :) Pe bicla in paduri daca ma duc imi pun GPS-ul oricum de orientare si am track-ul dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-l aduce un nene care-i acum in America... Eu am luat pachetul asta: http://www.amazon.com/Sony-HDR-AS15-Action-Camcorder-Package/dp/B009T8GUXU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1353004846&sr=8-4&keywords=sony+hdr+as+15

Cheala e 268 de parai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-l aduce un nene care-i acum in America... Eu am luat pachetul asta: http://www.amazon.com/Sony-HDR-AS15-Action-Camcorder-Package/dp/B009T8GUXU/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1353004846&sr=8-4&keywords=sony+hdr+as+15

Cheala e 268 de parai...

 

fain

m as fi bagat si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt discromat, imi plac culorile intense :D (am observat ca sunt saturate la Sony)

Si e faza aia cu 120 de cadre la rezolutia 720p. Sunt curios ce filmulete ies. GoPro Hero 2 nu are optiunea asta, abia GoPro Hero 3 black edition, dar sare cam mult din bugetul meu...

Ar mai fi filmarea pe timp de noapte, se pare ca Sony are un senzor mai bun si mai adaptativ.

Nu in ultimul rand forma. Fara carcasa e micuta si arata a camera video, GoPro parca e camera foto. Cand vad cate un motociclist sau ciclist ca poarta pe casca un GoPro zambesc instantaneu. Sunt ciudati... :)

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...