Jump to content

Recommended Posts

Da, clar. Nici camera de bord nu poate fi. Unghiul camerei nu e nici macar de 90grd. dupa cum se vede in filmare. Calitatea, dupa cum banuiam, de webcam.

P.d.a.p. M10 din cate stiu este acelasi lucru cu SJ4000, doar carcasa difera.

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sal all am fost pe Transrarau acum o saptamina cu camera Smailo al unui coleg nu sunt un profesor in filmari sau in alte cele.Dar doresc o parere de la voi cei care sunteti mai in domeniu ca sa zic asa filmeaza ok aceasta camera sau NU Aceasta filmare este facuta de mine si pusa pe youtube pe fundal muzical ca sa nu se auda zgomotul de monocilindru .

Edited by tavibasca

Eu îți pot spune o parere total neavizata. Se vede ok sau macar peste camera de la Carrefour postată mai sus, dar în același timp pot să spun că am văzut multe înregistrări mult mai bune! :)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sunt newbie în domeniu, așa că nu dați cu piatra...

Care e modul de filmare preferabil, 740x60 sau 1080x30, pentru un action cam montat pe casca? Fără editare și/sau slow motion deocamdată, doar filmare la plimbare.

Am un Stealth2.

Sunt newbie în domeniu, așa că nu dați cu piatra...

Care e modul de filmare preferabil, 740x60 sau 1080x30, pentru un action cam montat pe casca? Fără editare și/sau slow motion deocamdată, doar filmare la plimbare.

Am un Stealth2.

Salut ,

Eu o tin pe 1080 la 30fps , tot pe casca .

Oricum sunt putin cam dezamagit de calitate, indiferent ca este 1080 . Nu mai zic de sunet :-(

Singurul avantaj il consider faptul ca este foarte mica si oarecum aerodimamica .

Am filmat cu ea doar în concediu, pe plajă și subacvatic (cu carcasă) și a fost ok, tot pe 1080x30, dar acolo e mai mult static.

Sunetul e asa de nașpa, cu vânt?

Sunetul e asa de nașpa, cu vânt?

Foarte naspa , exact cum zice Contabilu` . Eu am pus pe microfon banda adeziva neagra, si am dat sensibilitatea la maxim .

La tine un USD e sut 3 lei? Ce bine era sa fie asa :D .In alta ordine de idei, cred totusi ca exista variante mai bune la aproximativ aceeasi bani (vezi Xiaomi YI si SJ4000)

Reusita filmarea ta. Muzica, traseu, etc.etc. :10:

Multumesc :)

Am incercat un 1440p in speranta ca o sa iasa mai ok calitatea, tinand cont ca youtube te lasa cu un bitrate mai mare daca si rezolutia e mai mare.

A iesit ceva de genu:

Nu-i tocmai ok calitatea, incerc sa invat sony vegas sau CS6

Baieti, am si eu o nelamurire. Vreau sa imi cumpar o camera (gen gopro) si demult m-am uitat la sjcam-ul chinezesc. Acum insa a aparut Hero4 silver/black. Problema banilor nu este una foarte mare insa intrebarea mea, acel gopro hero 4 isi merita cele 2000 parale sau ma limitez la un sjcam 5000w? Vreau sa o pun pe casca cand merg cu motorul si sa am imagini bune de la peisajele pe langa care trec si iarna sa o utilizez la snowboard. Deci tot timpul va filma la viteza. Merita?? Avand in vedere utilizarea care ii voi da si preturile si calitatea video de la amandoua si pretul 2000 vs 400 ce ziceti?? Daca le puenti toate intr-o balanta care ar fi decizia finala?

Nu vreau sa dau 400lei pe una proasta si dupaia sa iau alta si alta pentru ca pana la urma iau 2...3 care in total fac cat un gopro si pe durata utilizarii celor w..3 de proasta calitate nu m-am ales cu video de buna calitate.

Pt cei ce detin camerele Sj4000.

Cum folositi de obicei camera fara sa va enervati ? :)

1. Pe casca nu-mi place, deoarece la fiecare 70-80 minute trebuie sa opresc sa schimb bateria.

2. Pe motor cu alimentare continuu vibreaza f tare.

3. In masina se preteaza f bine.

Am 4 baterii, dar imi este incomod sa dau camera mereu jos de pe casca ( demonteaza/deschide, scoate camera, schimba baterie, pui la loc etc)

Ms :)

Edited by TrekOut

Salut,

Eu folosesc camera pe casca fara probleme, iar bateria ma tine ~120 de minute filmand 1080 30 fps, timp in care umple un card de 16GB, ceea ce am acum in camera.

Pe viitor ma gandeam ca o conectez cu un cablu USB mai lung de la o baterie externa, dar cred ca va fi incomod. Cel mai safe cred ca este sa schimbi bateria si cardul la aproximativ 2 ore.

P.S. cand scoti bateria camera isi pierde setarile, asa ca nu uita sa le refaci :)

salut,nu stiu daca e locul potrivit unde sa intreb,am un o camera gopro 3+ black edition,problema e ca filmarile imi ies cam galagioase,adica vajeie foarte mult,am avut modelul anterior fara + si era mult mai silentioasa,carcasa in care este bagata casca nu e cea cu orificii,am verificat bine si nu are nici o perforatie carcasa,ma poate ajuta cineva?