Sari la conținut

Camere HD pe Moto - Totul Despre


John Paul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am rezolvat cu o bucata de snur pt paracord. Am sa il leg de cureaua de la casca, daca se desface de sus si cade camera, nu e mare pierdere un SJ, o folosesc in principiu ca martor in trafic, de multe ori s-a intamplat sa intre masina in curba pe ambele benzi de pe contrasens.

post-47564-0-75712300-1438100781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci e de caut ceva soft ce stie comprima imaginea care by default e deja comprimata...am pus iar de test un filmulet full HD, direct de pe camera pe youtube si face drop la frameuri si downgrade la calitate...incredibil.

 

Aplicatia de la GoPro face exact ce face si youtube...daca alegi comprimarea specifica pt youtube...din 30 Mb o face in 8 Mb...

 

Deci care e softul minune? :))

Adobe premiere cu ceva plugins-uri.

Desface imaginea din ce trage camera si o rerandeaza. Daca nu ai putere de procesare lasa-te pagubas ca dureaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adobe premiere cu ceva plugins-uri.

Desface imaginea din ce trage camera si o rerandeaza. Daca nu ai putere de procesare lasa-te pagubas ca dureaza.

 

Merci de info!

Din fericire dispun atat de softul precizat cat si de un dual gpu, am sa fac cateva teste si revin.

Editat de Marc87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Sunt pe punctul de a achizitiona o camera action si sunt oarecum in dificultate (daca se poate spune asa). Am decis sa raman pe Go Pro 4, insa cele 3 modele mai noi au fiecare avantajele si dezavantajele lor. Intrucat expertiza mea in domeniu este usor limitata, ma bazez pe experienta voastra, ca si useri ai camerelor de acest gen.

 

Ma intereseaza sa ma folosesc de ea:

 

- pe motocicleta, dar pentru excursii, peisaje, etc., iar nu pentru trafic.

- pentru drumetii pe munte sau coborari pe bicicleta.

- pentru ski

- sporturi nautice

 

 

Silver-ul (1935 Ron) imi place ca e singura cu display, pret mai avantajos, insa ca si performante, mai slab decat black-ul.

Black-ul (2385 Ron) este in mod clar cel mai puternic dintre cele 3, insa cu 100 Eur mai scump decat silver-ul.

Session-ul (1935 Ron) este pe departe cel mai practic, insa inferior calitativ Silver-ului si la acelasi pret.

 

Luand in considerare necesitatile mele, astept pararea celor care au avut sau au astfel de camere.

 

Multumesc,

Cosmin

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa am mai multa incredere in chinezisme decat in produsele originale. In cateva luni a doua talpica de prindere a GoProului se rupe. Originala e o gramda de bani :( asa ca o sa merg pe chinezisme. Am comandat de pe ebay accesorii si de 100 de lei mi-a venit o sacosa de acareturi. Ma uit pe site la F64 si cu 100 de lei iti iei doua prinderi speriate :( Mai mult decat dublu fata de chinezi si, dupa cum am patit-o, mult mai proaste, chiar daca au brandul pe ele.

 

Sunt doar eu ala neindemanatic de atunci cand scot camera de pe casca fuck prinderea sau sunt chestii care se intampla in mod frecvent?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura solutie e sa cumperi cat mai multe (eu n-am originale, ci tot de pe ebay) :)) sau daca poti sa le vezi inainte sa le cumperi (baieti care vand...) cauti sa fie cat mai solide insa plasticul sa nu fie asa casant. Si eu am rupt destui talpici. Mereu rup care o ureche din aia. M-am resemnat si am luat incat sa am vreo 2 de rezerva mereu :D Originalele de GoPro sunt mai bune ca altele dar nu tin la infinit.
Eu prefer sa merg tot pe chinezisme(e 2-3$ una) chit ca se rupt un pic mai des, macar sunt foarte ieftine. Ca si comparatie, am rupt 2 prinderi de SJ in 4 zile. Momentan am talpicul cu care a venit Xiaomi-ul vietii si suprinzator ma tine de vreo 3 luni.

Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asa o sa fac... iau mai multe sa fie acolo.

Am gasit la baietii astia la pret decent.

 

http://ishoot.ro/adaptor-quick-release-pentru-gopro-hero-1-hero-2-hero-3-hero-3.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar eu ala neindemanatic de atunci cand scot camera de pe casca fuck prinderea sau sunt chestii care se intampla in mod frecvent?

Daca esti ca mine, care am rupt vreo 3 storcatoare din alea de citrice cand incercam sa storc cate o lamaie... posibil :D

 

Nu mai trage de urechiuse pana la capat. Iese prinderea si daca le apesi doar cam jumatate din cursa. Oricum, la un moment dar incep sa se crape nitel dupa multe actionari. Atunci il schimbi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))

 

Nu mai dadusem camera jos de pe casca de nustiucand :) Si oricum, lucram sensibil, ca am mai rupt. Dar deja incep sa ma enerveze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa am mai multa incredere in chinezisme decat in produsele originale. In cateva luni a doua talpica de prindere a GoProului se rupe. Originala e o gramda de bani :( asa ca o sa merg pe chinezisme.

 

Ai grija sa asiguri camera cu sfoara/sarma daca folosesti prinderile chinezesti, la ultimul drum pe Transfagarasan s-a rupt o prindere in mers. Probabil nu s-a inteles GoPro-ul cu prinderile de SJ :rolleyes:

 

Am comandat azi si eu un Xiaomi Yi la 100$, nu-i rau pretul avand in vedere ca am luat pe langa o plasa de accesorii.

Editat de vladf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns sa filmez concursurile copiilor (drift stealth 2), pe moto ii mai dau drumul din cind in cind. Un fel de "moda" ..... dar trece la fel de repede, am norocul ca nu-mi pare rau de suma mica cu care am luat-o. :)

PS. Nu din cauza calitatilor ei de filmare .... poate sint eu mai comod.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

sunt proaspat posesor de Hero 4 Silver, am fost profund dezamagit de accesoriile cu care a venit camera ( foarte putineee ! )

 

asa ca m-am hotarat sa cumpar kit-ul asta

 

http://olx.ro/oferta/30-in1-kit-accesorii-monopod-pole-mount-case-set-gopro-hero-4-3-2-1-ID4oHMS.html#11ec07f0aa

 

ce parere aveti, merita ?

 

ms !

 

 

p.s. sry daca s-a mai discutat, nu am stat sa citesc 112 pagini, pana acum nu m-a interesat sectiunea asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitul e bun dar e scump :) De fapt asta e pretul pe care-l platesti daca-l vrei "azi" adica din RO. Pe ebay / aliexpress e 20$ kitul ala cu toate accesoriile :) De la 20$ la 250Ron e cale lunga. Atat ca din Romania nu astepti 3 sapt sa vina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te grabesti cu ele, le poti comanda direct de pe AliExpress.com. Ajung in vreo luna, dar merita. Baterii, prinderi, etc, le-am cumparat pe toate de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru raspunsuri !

 

nu pot spune ca ma grabesc cu ele, la sf lunii plec in Grecia si ma gandeam ca mi-ar prinde bine un "floaty" , dar am vazut ca este ieftin si il pot lua separat.

 

 

@ Saw, imi poti pune te rog un link de pe aliexpress cu kit-ul asta?

 

nu am cumparat niciodata de pe un site din afara, mi se complicat, dar daca diferenta de pret este asa mare ... ma bag :D


» Post actualizat in 06 Aug 2015 07:43

L.E. am gasit ... damn, a fost chiar usor :)) ... thx guys !

 

http://www.aliexpress.com/item/10-in-1-Value-Pack-GoPro-Go-Pro-Accessories-Set-For-Gopro-Hero4-3-3-2/32369446475.html

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact ce kit e acolo ca nu pot deschide pagini olx la munca. Dar sigur e unul dintre cele de aici:

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150805234143&SearchText=gopro+kit

 

Eu am comandat de multe ori de pe AliExpress, fara probleme. Din tot ce am luat pt GoPro, am dat gres cu niste pole-uri (bete telescopice/selfie-stick). Erau ieftine si proaste in sensul ca tremurau elementele lor atunci cand erau intinse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu recomand, e o replica SjCam.

Pe ce te bazezi ca nu ar fi buna, nu e o replica SJCAM e DBpower, adica pe un SJ4000 generic alti nu au voie sa-si puna brand-ul si sa personalizeze interfata? SJ4000 cu orice logo sau interfata pe ea a aparut ca replica ieftina la GoPro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca am ajuns sa luam replici de GoPro la pret super bun, acum luam si replici de SJC? Ai citit specificatiile modelului respectiv?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...