Sari la conținut

Postări Recomandate

am pus siguranta noua si binenteles functioneaza ... buba e ca intre timp am desfacut juma de motor :))))))))

 

nu-i bai ca la dimineata am de lucru :))))



multam Dan... dau inca o bere ... la alea multe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru mobrele de pana in 2004, si nu numai, am vazaut ca nu strica cate un desfacut, curatat si uns de contacte la comenzile electrice de la manere - faza lunga, scurta, claxon, cancel la semnalizare, etc.

 

Chiar se simte mai altfel mobra dupa ce se face treaba asta.

 

Cred ca de fabrica are ceva vaselina acolo care sa unga mecanismele, dar aia se pierde in timp de la atetea jeturi, stat in soare, ploaie, inghet, etc.

 

De asemenea, sunt manere pe louis, de guma, si pemntru 1100/1150 si pentru 1200. Costa cam 115 ron daca nu ma insel si arata ca si alea OEM ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa zilele astea poiase mobre arata ca una de cross dupa competitie.am dat saua jos si e plina de jeg si acolo.o fi bine sa bag jetul de apa ?sunt o gramada de mufe si relee imi e cam frica sa nu stic ceva .voi o spalati si pe acolo?

Poti incerca sa sufli cu un compresor grosul, dupa care sa stergi cu o carpa umeda...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am un prieten care cauta un far si o pereche de oglinzi(cu semnalizari) pentru un r850rt an 2002.Se potriveste si de la bmw r 1150 rt.

Ceva sugestii sau cunoasteti pe cineva care dezmembreaza.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, de ceva timp am cautat urmatoarea piesa si am gasit-o foarte greu. persoanele de la care am incercat sa comand mi-au spus ca "nu se poate da drumul la comanda" din diverse motive. poate aveti voi idee de unde as putea sa o gasesc si comanda



x

post-39455-0-13757400-1394808570_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii piesa originala, ar trebui sa o poti comanda de oriunde aduc piese oem de BMW. Costa ~ 1150 ron.

 

Mai degraba ai lua alta cutie cu totul decat sa schimbi aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesa se poate comanda si s-a comandat de la un depozit de la granita austro-slovena (cu care am inteles ca orice service sau importator de piese OEM BMW lucreaza) iar la randul sau acest depozit colaboreaza cu fabrica BMW. Asa mi s-a explicat. Problema e ca piesa e comandata si de vreo 2-3 luni tot nu vine ! Cei de la acel depozit au comunicat service-ului de unde am comandat eu piesele cum ca piesa nu este pe stock si ca cei de la fabrica mare ar fi dat termenul final pe 10 martie. Suntem pe 14 si inca nu a venit. Astazi au zis printr-un mail ca "the situation is critical" si ca revin cu informatii. Acum nelamurirea mea e...ce dracu dureaza asa mult cu piesa asta ?! Este a 2-a sursa de unde incerc sa comand piesa asta si tot nu merge. Din noiembrie ma chinui. Cred ca mai repede as fi produs-o eu personal.

 

As lua o cutie noua, dar banii ar fi o problema si in al doilea rand am inteles ca cea de acum inca mai e buna.

P.S.: odata cu piesa a cazut si ambreiajul, care a venit intre timp. Tot ce mai lipseste e axu' asta nenorocit

 

Intrebarea mea e...stiti pe cineva in mod special care o poate comanda si eventual de la alta sursa decat cei din austria...? Am ajuns la capatul rabdarii

 

Merci anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, de ceva timp am cautat urmatoarea piesa si am gasit-o foarte greu. persoanele de la care am incercat sa comand mi-au spus ca "nu se poate da drumul la comanda" din diverse motive. poate aveti voi idee de unde as putea sa o gasesc si comanda

 

x

Buna seara!

 

Nu am intentia sa ma bag in seama, dar am citit si acest mesaj si mi-am zis, hai sa ajut pe om daca pot.

Deci, am fost azi la amiaza la Dealerul unde merg eu de obicei cu motorul meu(mts-schmaus.de) si am intrebat de piesa.

Raspunsul a fost; piesa exista in Sistem dar nu e pe stoc.

pretul e 219 €.

se poate comanda, dar e nevoie sa sune la BMW ca sa le zica c-am in cat timp ar dura pana ar face ei comanda ca la urma sa o poata livra.

 

Imi pare rau ca nu am vesti mai bune, dar macar stii la ce sa te astepti.

 

O seara si o duminica placuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorworks sau Bavaria. In principiu piese moto BMW ar putea aduce orice magazin care comercializeaza piese auto, dar nu stiu daca pot chiar toti..

Pe motorworks nu l-am gasit (poate nu stiu eu sa-l caut, tocmai de aia am cerut ajutor aici). La bavaria nu mai am cum sa apelez pentru ca motocicleta mea e facuta bucatele la alt service deja + ca de la bavaria daca iei o piesa trebuie sa o si montezi tot la ei (asa mi s-a zis).

 

Buna seara!

 

Nu am intentia sa ma bag in seama, dar am citit si acest mesaj si mi-am zis, hai sa ajut pe om daca pot.

Deci, am fost azi la amiaza la Dealerul unde merg eu de obicei cu motorul meu(mts-schmaus.de) si am intrebat de piesa.

Raspunsul a fost; piesa exista in Sistem dar nu e pe stoc.

pretul e 219 €.

se poate comanda, dar e nevoie sa sune la BMW ca sa le zica c-am in cat timp ar dura pana ar face ei comanda ca la urma sa o poata livra.

 

Imi pare rau ca nu am vesti mai bune, dar macar stii la ce sa te astepti.

 

O seara si o duminica placuta.

Cum ziceam, raspunsul asta l-am primit deja din 2 locuri : "piesa exista, dar nu e pe stoc. comanda se poate da". Repet, comanda s-a dat de mult. Problema este ca de 2 luni si ceva piesa tot nu vine ! Daca tot nu costa nimic si daca tot ai intrebat la dealer-ul de acolo din germania si mai ai cumva drum pe acolo, ai putea totusi sa ii rogi sa sune si sa-i intrebe personal la telefon pe cei de la BMW ? Sunt doar curios ce o sa raspunda.

 

Multumesc mult de ajutor, weekend placut in continuare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... + ca de la bavaria daca iei o piesa trebuie sa o si montezi tot la ei (asa mi s-a zis).

 

Mi-e tare greu sa cred/inteleg asa ceva... ar fi culmea nesimtirii si prostiei sa zica asta. Poate e vorba de vreo neintelegere (?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa iti montezi piesa unde vrei.

dar daca vrei garantie la ea, ar fi bine sa fie montata cel putin intr-un service agreat de bmw. cred ca de fapt despre asta e vorba, nu ca esti obligat sa montezi la ei ce cumperi de la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e tare greu sa cred/inteleg asa ceva... ar fi culmea nesimtirii si prostiei sa zica asta. Poate e vorba de vreo neintelegere (?)

Probabil ca e o neintelegere, dar am intrebat asta vara de o piesa si tin minte sa-mi fi zis asa ceva. As trage maine o fuga pana acolo sa vad ce si cum

Multumesc de raspunsuri !

 

Am vorbit la bavaria si mi s-a spus ca ar fi valabila dupa 14 mai piesa...

Asa mi s-a mai spus si data trecuta ca pe 10 martie e gata de montat. Suntem pe 19 si nici vorba de asa ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...