Sari la conținut

Smenarii de la anvelopemoto.


aladin1
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 288
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 3 ore, john17 a spus:

toată lumea vrea gume proaspete cu care merge câteva mii de km după care "le iernează" în frig sau chiar în zăpadă, sezonul următor fiind mai tari decât unele păstrate corespunzător 3 ani într-un depozit.

 

sunt unii care tin mobra pe balcon sau chiar in living , la astia DOT -ul se da inainte ca ora primavara 

acuma pe bune , depinde si ce gume cumpara lumea , dar cred ca alegerea corecta  ar fi sa zicem Michelin , 2CT , Pilot Power sau  Pilot Road ...nu cred ca e chiar mega important sa fie DOT 2019 

 zice lumea ca ar merge si Dunlop la fel de bine 😀

si cred ca important e sa se mearga si de la 15-20 grade in sus, unde nu se mai pune problema de aderenta , ca e asfaltul prea rece ...... sunt unii care nu se mai satura sa mearga numai in frig , o fi si asta o placere ce sa zic  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, angus_young a spus:

si cred ca important e sa se mearga si de la 15-20 grade in sus, unde nu se mai pune problema de aderenta , ca e asfaltul prea rece ...... sunt unii care nu se mai satura sa mearga numai in frig , o fi si asta o placere ce sa zic

 

Neica, nu toata lumea merge in scop de agreement.

Prefer sa merg 15-20 minunte bine imbracat pe frig decat sa stau 45-60 in masina la caldura si sa-mi fac nervi. De doua ori pe zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

 

 

 vezi cum faci sa nu treci de partea ailalta , sa nu faci o mie de draci ca blochezi traficul parintilor care duc copii la scoala ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

La ce aglomerație e prin orașe, mai că-mi vine să mă echipez pentru frig și să merg cu mobra. Stau în mașină la căldură, ok, nu zic, dar să frec aiurea ambreiajul (vorba vine) ca să înaintez câte jumătate de metru și să-mi fac o mie de draci că efectiv se blochează traficul datorită părinților care-și iau sau duc copii la școală cu mașina...

Mda, deci nu ai copii și nici nu știi că e vacanță. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vacanța acum, repet.

1 oră în urmă, Lucian_M a spus:

Nu, nu am copii. Când voi avea, nu îi voi duce la școala aflată la 500 m cu mașina.

Apuca-te de treaba și vezi ulterior unde îl/o dai la școală. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, leopold a spus:

 

Neica, nu toata lumea merge in scop de agreement.

Prefer sa merg 15-20 minunte bine imbracat pe frig decat sa stau 45-60 in masina la caldura si sa-mi fac nervi. De doua ori pe zi.

 

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, angus_young a spus:

 

daca ai merge pe jos si / sau cu metroul ar fi mai sanatos decat sa te dai cu mobra la 2 grade , evitand raceli , dureri de oase ( mai tarziu )  , probleme cu dantura si dureri de cap ....dar posibil sa fii mai nou in bransa asta iar dorinta sa fie la cote maxime depasind ratiunea 😁

 

M-am gandit. Doar ca am 3 km pana la cea mai apropiata statie de metrou, practic nici un mijloc de transport in comun pana acolo, si undeva intre 0 si 0.5 trotuare, ca sa zic asa. Minim 20 min mers intins, plus metroul inca 20 in medie, plus inca 5 de mers pana la job...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

din moment ce oamenii promit la cele obisnuite  DOT de max 18 luni si se tin de cuvint,nu inteleg ce nu convine unora

De ce nu cautati alti comercianti daca aveti ceva antipatie chiar si nefondata?

Dpmdv sunt super ok.

Si propun admin-ului schimbarea denumirii topicului.

Editat de mihai c
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
La 12.03.2019 la 13:50, bozoro a spus:

mie mia dat din 2219. si made in jermania. vezi ca tea tzepuit?

Cum ai luat tu guma facuta in sapt 22 anul curent?

Abia suntem in sapt 14....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am comandat eu de la ei un set si dupa 3 saptamani de asteptare am dat EU un telefon sa intreb ce se intampla. 

 

Mi-au spus ca au o problema cu anvelopa spate , dar mi-au recomandat alta marca ce aveau pe stock , am zis OK . 

 

Dupa inca o saptamana de asteptare nici macar a 2 a comanda nu mi-au trimis-o. 

 

Recomand. 

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, și eu a pățit-o. Am comandat un set pe 20 aprilie, pe 2 mai i-am contactat și mi-au spus că n-au termen de livrare pentru anvelopa față, pe 3 mai i-am rugat să îmi anuleze comanda inițială și să-mi aducă doar spatele. Acum am două comenzi "în livrare de la furnizor". Deci praf. Poate mă trezesc peste vreo lună cu trei gume în bătătură. :)

În concluzie, comandați doar ce au în stoc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...