Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Am luat cagula laudata de voi. Sper sa ma obisnuisc cu ea. Am luat marimea L/XL (la casca port L) si mi se pare ca sta cam teapana. In plus mi se pare ca imi provoaca mancarimi pe fata, ori din cauza ca sunt barbos. Poate e chestie de obisnuinta, pana acum am purtat bumbac.

 

Erau chei dinamometrice 28-210 Nm la numai 80 lei, pomana. Pacat ca am deja doua si nu-mi mai trebuie.

 

Castile sunt varza, iar manusile parca-s mai proste ca cele de la promotia din toamna trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu mi-am luat bluza termica, pantaloni termici, brau si sosete sezonul trecut si ma declar multumit de calitate si efect. Castile nu prezinta incredere, pe langa faptul ca spatiul dintre viziera si garnitura este destul de mare nici interiorul nu pare ok, posibil zgomotoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat bluza termica, pantaloni termici, brau si sosete sezonul trecut si ma declar multumit de calitate si efect. Castile nu prezinta incredere, pe langa faptul ca spatiul dintre viziera si garnitura este destul de mare nici interiorul nu pare ok, posibil zgomotoasa.

Isi face treaba bluza aia sau este tzeapa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat doar niste sprayuri... lant, motor, anvelope. daca nu-s ok, aia e, nu au fost o avere.

restul nu mi-au placut... m-am uitat si la dinamometrica si setul de inelare cu clicket. inelarele erau ok, dar antrenorul praf, avea joc la rulment de nou. nici dinamometrica nu mi-a inspirat incredere, mai bune pareau alea din dragonul rosu.

echipamentele iar nu mi-au placut...

cricul de 120 lei, redus cica, l-am luat acum 2 saptamani tot de la ei cu 50 lei. e bun, tine mobra fara bascula acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am luat un brau de la Lidl si sunt multumit de el.

Mi s-a parut ca are prea mult arici si se forteaza tot timpul cand il desfac, asa ca am acoperit o parte din el cu alt arici ca sa se desfaca mai usor, in rest e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am casca aia FlipUp, manusile si brau.

 

Casca e super ok ca si zgomot. Se aude naspa in ea doar daca ai prizele de aer deschise (cele de pe crestet, nu cele de la gura). In rest e decenta ca izolare. Viziera e tratata bine anti-aburire, chiar nu se abureste deloc. (testata asta iarna). Si cam atat ... nu prea mai am ce sa zic despre ea.

 

Manusile sunt groase, de iarna. Aveam impresia initial ca imi intra degetele cam greu in ele, dar acum s-au mai lasat si sunt foarte ok.

 

Braul mi l-am luat abia ieri, n-am apucat sa-l testez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s chiar asa proaste produsele cum zic unii. Am luat manusi, sosete si casca flip-up. Manusile sunt putin cam rigide dar cu timput sper sa cedeze putin, sosete am de anul trecut si nu am ezitat sa cumpar si acum, casca mea provine din olanda si nu mi se pare cu nimic mai prejos decat alte casti flip-up mai scumpe. Eu ma bucur ca vad produse moto prin magazine pe la noi, cine le considera proaste sa nu le cumpere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt cei mai tampiti astea de la Lidl, baga astea pentru moto cateva zile si dupaia le scoate, nu inteleg ce rost are. Cand nu are omu bani sunt, cand face rost omu de bani nu mai sunt... Mai ales acele brauri se da foarte repede, cred ca mai cumpara si taranii sa poarte la camp sau alti care n uau treaba cu moto. Am apucat sa cumpar o cagula, sunt multumit de ea, dar n utine la frig cum zic ei, eu nu am cumparato pentru vreme rece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cumparat bluza de la Lidl acum cateva zile si nu reusesc sa scot mirosul ala de vopsea sau chimicale, nu stiu exact . Am spalat-o de 2 ori si tot nu a iesit,ba mai mult,dupa ce ma dezbrac,imi miroase pielea a vopsea sau ce naiba e mirosul ala !!! A mai patit cineva asa ? Oricum,nu cred ca mai cumpar echipament de la ei,sunt de o calitate indoielnica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Si a mea miroase, dar nu deranjant. Las-o si tu la inmuiat in apa cu dero o noapte apoi spal-o cu mai mult balsam de rufe.

Legat de calitatea costumelor termo, elimina transpiratia foarte bine si se simt foarte bine pe sub costum, stau fix pe tine, nu se intind sau labarteaza dupa spalari repetate, nu se desfac cusaturile, nu capata miros urat..ce ar trebui sa faca in plus?

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea miroase, dar nu deranjant. Las-o si tu la inmuiat in apa cu dero o noapte apoi spal-o cu mai mult balsam de rufe.

Legat de calitatea costumelor termo, elimina transpiratia foarte bine si se simt foarte bine pe sub costum, stau fix pe tine, nu se intind sau labarteaza dupa spalari repetate, nu se desfac cusaturile, nu capata miros urat..ce ar trebui sa faca in plus?

Asa voi face , ii mai dau o sansa ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea miroase, dar nu deranjant. Las-o si tu la inmuiat in apa cu dero o noapte apoi spal-o cu mai mult balsam de rufe.

Legat de calitatea costumelor termo, elimina transpiratia foarte bine si se simt foarte bine pe sub costum, stau fix pe tine, nu se intind sau labarteaza dupa spalari repetate, nu se desfac cusaturile, nu capata miros urat..ce ar trebui sa faca in plus?

in alte parti e 120 o bluza asa. sa isi cumpere de acolo poate asa vor fi multumiti. brau, cagula, pantaloni si bluza fac fiecare banut. probabil cei care nu au purtat decit bumbac se asteptau la altceva. purtai si vedeti diferenta. no ofence. :hug:

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am încercat şi eu hainele termice la o tura cu Moto duminica . 20 de grade afara, geaca moto cu mesada, pantaloni moto, sub ele bluza, panataloni si șosete termo. Per total ma declar multumit, nu mi-a fost prea cald îmbrăcat asa, mi-a fost la fel tot timpul, si la drum si pe loc, am mers si pe jos putin cu geaca descheiata si nu am transpirat cum făceam înainte în haine normale. Am ajuns acasă uscat, bluza termo puţin umeda, a absorbit transpiratia cum trebuia sa o facă. Eu zic ca merita.

Editat de yoyo_man
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand casca open-face! Este ideala pentru oras (mai buna decat Highway NX2 care era dintr-un plastic subtire si cu viziera putin mai groasa decat plasticul de la un pet, dar care avea ochelari de soare si cozoroc).

Viziera este teapana si groasa si acopera fata peste barbie. Datorita formei, nu se abureste decat putin sub nas....nu impiedica vizibilitatea!

Oricum, la 100 lei nu are rival!

Masurile sunt decalate (daca porti m, iti trebuie L ca altfel iti storceste bibilica).

 

Cagula am luat masura L/XL (eu port M la casca)....dar parca ma strange ceva(daca o port mai mult, raman cu niste tatuaje ovale pe fata, de toata frumusetea)

Editat de Motorist@
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit poastarile voastre si din curiozitate m-am dus special la lidl sa vad castile minune,laudate de toata lumea.Am probat casca de 200 ron si prima impresie a fost ca este o macheta de casca in marime naturala. Am luat o bucata din alta cutia si mi-a dat seama ca e la fel precum "macheta" probata de mine. Credeam ca este o gluma proasta, si masinutele de jucarie ale nepotilor au un plastic mai rezistent decat porcaria aia de casca.Nu o recomand sa o purtati nici pe scuter, dar mite cand va dati cu motocicleta. Aceasta incercare jalnica de casca este pentru tinerii care se dau cu bicicletele mountain bike.Nu am vazut in viata mea casca mai proasta decat asta. Si mtr-urile de 150 lei sunt de 10 ori mai bune... Sa trec peste aceasta experienta neplacuta si sa schimb subiectul. Pana la urma am cumparat sprayul de ungere si cel de curatare. Cel de curatare a costat 7 lei si isi face treaba precum cu unul motul de 45 lei.Pe eticheta celui de ungere al lantului scrie ca rezista 600 km. O MINCIUNA GOGONATA, am facut un drum de 100 km si pana la destinatie sarise tot. In concluzie, sa nu va atingeti de casti si de sprayul de ungere. Cel de curatare este foarte bun si il recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai puţin, cred ca o persoana a lăudat cat de cat căștile alea de 200 RON nici vorba de majoritatea?! Ba mai mult toată lumea a recomandat sa nu cumpărați spray-ul de ungere lanţ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am dus special la lidl sa vad castile minune,laudate de toata lumea

Eronat. Eu am zis ca sunt niste mizerii!

 

Cel de curatare a costat 7 lei si isi face treaba precum cu unul motul de 45 lei.

Foloseste-l de inca cateva ori si spune-ne cate o-ringuri/x-ringuri mai ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Erau in mag de pe iuliu maniu in urma cu o saptamana

da acu sa sapt dar eu am trecut aseara prin 2 lidl-uri si nu mai aveau decat niste sosete si cateva casti in rest nimic...asta este sper sa mai fie oferta asta pe viitor :)

Editat de Gangsterik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

În 28 la lidl.ro vor fi niște chestii de bicicleta, printre care gentuța de ghidon pt telefon mobil. Presupun ca merge la toate moto cu ghidon nu semighidon și trebuie văzut dacă merita luata...

http://www.lidl.ro/cps/rde/SID-50A141A0-C144E35B/www_lidl_ro/hs.xsl/Oferte-513.htm?id=463

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Ori ai luat un bax... ori nu mergi cu mobra. Eu am consumat 2 tuburi de ungere in cateva zile... efectiv zbura de pe lant in 30-40 km. Plecam dimineata la munca si seara era uscat lantul. Drumuri in Bucuresti, nu iti imagina ca faceam naveta 200 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...