Sari la conținut

Mortal in Arad - Ineu


Error
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

V-ati gandit ca poate baiatul ala avea la 18 ani mai multa experienta pe 2 roti decat unii dintre cei care comenteaza aici? Echipament a avut, deci nu mai improscati cu noroi. A fost o eroare de pilotaj, care din pacate l-a costat viata. Respectati-l pe el, respectati-i familia.

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati gandit ca poate baiatul ala avea la 18 ani mai multa experienta pe 2 roti decat unii dintre cei care comenteaza aici? Echipament a avut, deci nu mai improscati cu noroi. A fost o eroare de pilotaj, care din pacate l-a costat viata. Respectati-l pe el, respectati-i familia.

Odihneasca-se in pace.

Poate avea experienta da sigur i-a lipsit altceva.

Offroad noaptea la ora 22.00 cu pasager? Ce naiba am putea invata de aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny, nu-l cunosc pe baiat. Dar a vorbi de rau o persoana decedata... mi se pare josnic. Cu totii facem greseli. Nu zic ca nu aveti dreptate, dar faptul este implinit. Suntem aici sa ne sprijinim nu sa ne batjocorim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny, nu-l cunosc pe baiat. Dar a vorbi de rau o persoana decedata... mi se pare josnic. Cu totii facem greseli. Nu zic ca nu aveti dreptate, dar faptul este implinit. Suntem aici sa ne sprijinim nu sa ne batjocorim.

Nu pot sa contrazic asa ceva. Respect :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare extrem de interesant cum numai cei cu experienta mor in cel mai stupid mod cu putinta.

Daca am inteles bine, decedatul a fost rapus de calitatea asfaltului, nu i-a iesit nici o masina in cale, sau pieton...

 

Nu pot sa-mi imaginez cum dreaq se intampla asta, luand in considerare 'presupusa' experienta pe off-road.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de tineretea lui, de fapt un copil. Din pacate nimeni nu stie dinamica accidentului dar acuzam mortul. Clar ca a depasit limitele la un anumit capitol dar cred ca a fost si o mare doza de ghinion. Daca tot este sa ne dam cu presupusu', aiurea: a pierdut motoru', pasagera a zburat dincolo de sant, pe pamant moale si lui i-a venit moto peste el si i-a rupt gatul sau altceva vital ??? Dar pentru asta sa-l facem "bou" si sa va balacariti intre voi, denota o mare lipsa de respect, decenta si ce mai vreti voi, fata de mort (despre motri numa' de bine nu ?) si mai ales fata de cei ramasi in urma lui. Pentru acestia, parinti, rude prieteni, toata compasiunea.

Dimnezeu sa-l ierte ! Adica D.S.I. De ce R.I.P. ? Ma intreb.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se merge noaptea, mai ales daca ai pasager. O groapa neanuntata, pe care nu o vei vedea decit in ultima secunda, si dupaia poti fi statistica. Asta nu intelege majorotatea care-i tot place sa dea cu RIP, parca ar fi un fetish RIP-ul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Danny, nu-l cunosc pe baiat. Dar a vorbi de rau o persoana decedata... mi se pare josnic. Cu totii facem greseli. Nu zic ca nu aveti dreptate, dar faptul este implinit. Suntem aici sa ne sprijinim nu sa ne batjocorim.

 

Ceea ce nu inteleg multi cand se "vorbeste despre un mort" este ca de fapt nu se vorbeste despre mort, ci despre cei vii care pot invata ceva din experienta celui care a plecat dintre noi. Caci altfel cine s-ar obosi sa vorbeasca despre cineva care oricum nu mai poate auzi/raspunde? Aici e forum de motociclisti, nu rubrica de necrologuri, deci un anunt despre vreun nefericit decedat este oarecum din start menit sa serveasca la altceva decat la clisee "RIP" si "lasati mortul sa se odihneasca!" si anume sa serveasca drept invatatura pentru cine are minte a lua invatatura. Mi se pare mai util sa existe discutii, fie si cu pareri contrare, pe marginea evenimentului, decat toata lumea sa zica in cor RIP. Pentru ca asa poate candva vei fi tentat sa iei pasager/a noaptea pe un drum prost, sa-i dai in goarna si apoi sa-ti amintesti ca a murit unu asa si sa te potolesti. Bou nu este cel mort, ci bou este ala viu care pe viitor va fi tentat sa faca acelasi lucru.

 

Deci aia care nu sunt in stare sa zica decat RIP, asa sa faca. Dar sa-i lase pe restul sa spuna ce au de spus.

 

Nu se merge noaptea, mai ales daca ai pasager. O groapa neanuntata, pe care nu o vei vedea decit in ultima secunda, si dupaia poti fi statistica. Asta nu intelege majorotatea care-i tot place sa dea cu RIP, parca ar fi un fetish RIP-ul asta.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-i fie tarana usoara

 

I-a placut in tarana, in tarana s-a dus de tot. Bine ca n-a luat-o si pe fata aia.

 

Banuiesc ca si-a rupt iremediabil gatul sau coloana. Nasol moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu va fii ultimul pe anul asta..chiar dintre cei care citesc acum topicul...cine stie!

 

Asta sa te urmareasca la fiecare cazatura pe care o vei lua.

 

Parerea mea e ca baitul a murit din cauza unei greseli si nu a lipsei de experienta (nu sunt multi ce stiu sa faca ce facea in poze) sau a faptului ca moto nu era inmatriculata (cred ca nici nu e posbili acest lucru pe moto din poze). In fine, asta e..

 

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu va fii ultimul pe anul asta..chiar dintre cei care citesc acum topicul...cine stie!

presupun ca vorbele astea le arunci ca flame.

ca altfel nu pot sa-mi imaginez motivul.

si nu este prima data. urat.

 

on: pacat, gafe facem toti. cateodata avem noroc si scapam usor, pacat ca nu a fost si de data asta cazul.

sa aibe familia putere sa treaca peste momentul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18 ani urla hormonii in tine, n-a dus-o pe fata sa admire peisajul la ora aceea (trebui sa arati ca esti cel mai bun, ce poti face cu motorul), probabil ca la acea virsta as fi facut la fel.

S-a mai dus un suflet.

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-ati gandit ca poate baiatul ala avea la 18 ani mai multa experienta pe 2 roti decat unii dintre cei care comenteaza aici? Echipament a avut, deci nu mai improscati cu noroi. A fost o eroare de pilotaj, care din pacate l-a costat viata. Respectati-l pe el, respectati-i familia.

Odihneasca-se in pace.

Nu este obligatoriu ca daca ai experienta sa ai si minte sau daca ai minte sa ai experienta.Sunt doua lucruri diferite.Ma intreb ce i-a lipsit.

 

Norocul nu este obligatoriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa mai gresesc eu dar din pacate ..! darksharcule vezi cum mergi sa scriem despre tine la aceiasi rubrica..ai mare grija, iti iese prin pori tupeul mucosule..

stai relax "old man"..nu purta grija mea sau a celorlalti motociclisti...

beleste tu ochi .......hai ca nu ne certam aici ,bafta

 

nu trebuie TU sa grasesti sa o mierlesti.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am descoperit acest forum credeam ca am gasit un loc in care oamenii nu imi zic vorbe din alea gen(Tu nai sa mori acasa, Esti un donator de organe etc.). Din pacate si aici vad mentalitatea de om tampit a unora...cine a postat accidentul lui Laur nu cred ca avea de gand sa va dea unora sansa sa spuneti vorbe tampite. Toata lumea isi da cu parerea ca sa petrecut asa ca altfel...Da Laur avea experienta pe off..si eu am motocicleta si pot sa zic ca am mai multa experienta pe off decat pe on dar vreau sa il vad io pe ala care nu o facut nici cea mai mica greseala in timp ce mergea cu motocicleta.Viteza foarte mare nu a putut avea din moment ce motorul este destul de ok. Iar din punct de vedere a permisului si a inmatricularii chiar nu pot sa va inteleg cu ce te poate salva plasticul ala, de inmatriculare nici nu mai zic. Poate unii zic ca nu am ce sa comentez pt ca nam nici permis nici experienta necesara dar poate am km mai multi ca altii cu toate actele in regula si chiar nu pot sa nu zic nimic cand vad ca in loc sa transmitem un mesaj sau sa tragem o concluzie din asta noi il facem bou si mai stiu eu cum......Dumnezeu sa te ierte prietene!!!!

[imi cer scuze pt greselile facute in text].

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in sectiunea de RIP sa se faca un RIP mare si lumea sa-i dea like, sau ca o cruce mare unde lumea sa aprinda lumanarele. Sa puna la forum emoticon cu lumanare arzand.

Sau un topic unde sa fie listati toti cei care au murit. :(



Cand am descoperit acest forum credeam ca am gasit un loc in care oamenii nu imi zic vorbe din alea gen(Tu nai sa mori acasa, Esti un donator de organe etc.). Din pacate si aici vad mentalitatea de om tampit a unora...cine a postat accidentul lui Laur nu cred ca avea de gand sa va dea unora sansa sa spuneti vorbe tampite. Toata lumea isi da cu parerea ca sa petrecut asa ca altfel...Da Laur avea experienta pe off..si eu am motocicleta si pot sa zic ca am mai multa experienta pe off decat pe on dar vreau sa il vad io pe ala care nu o facut nici cea mai mica greseala in timp ce mergea cu motocicleta.Viteza foarte mare nu a putut avea din moment ce motorul este destul de ok. Iar din punct de vedere a permisului si a inmatricularii chiar nu pot sa va inteleg cu ce te poate salva plasticul ala, de inmatriculare nici nu mai zic. Poate unii zic ca nu am ce sa comentez pt ca nam nici permis nici experienta necesara dar poate am km mai multi ca altii cu toate actele in regula si chiar nu pot sa nu zic nimic cand vad ca in loc sa transmitem un mesaj sau sa tragem o concluzie din asta noi il facem bou si mai stiu eu cum......Dumnezeu sa te ierte prietene!!!!

[imi cer scuze pt greselile facute in text].

 

Stai linistit ca o sa mai cresti si noi si o sa fii de acord cu noi.

Asa eram si noi cand am gasit acest forum.

 

Cu timpul o sa intelegi ca viata e mai importanta decat adrenalina pe 2 roti si ca dupa ce esti mort nimic nu mai conteaza, ca aveai exp, ca nu aveai, ca ti-au facut prietenii topic pe forum, ca zic unii ca ai fost idiot, ca iti plang unii la cap, ca se cearta unii pe un forum, s.a.m.d. NIMIC nu mai CONTEAZA pt ca esti MORT. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...