Sari la conținut

Postări Recomandate

Sa insemne asta era Turbo sau Supercharged?

Cred ca BMW nu va lasa lucrurile asa cand vor vedea ca H2 o mananca pe paine!

Iar cu un motor supraalimentat nu poti concura DECAT daca il supraalimentezi si pe al tau!

Iar daca trecem in aceasta era atunci bye bye gentlemen agreement-u ala al lor cu 299 km/h!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 345
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa spui ca nimeni in afara de BMW nu a miscat nimic pe piata moto a ultimilor ani , e o greseala crunta. Da, Honda, Yamaha, Suzuki, nu au adus nimic deosebit de 5-6 ani, dar Aprilia cu RSV4, Ducati cu Papagalul si mai ales Kawa cu ZX 10 care din 2011 tine piept (cu succes) lui S1000, nu au stat degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki a lansat al 11-lea filmulet de prezentare cu Ninja H2R.

 

 

Motocicleta de 296 CP, dezvaluita la salonul INTERMOT a fost vazuta pe langa Autopolis, pe pista de teste Kawasaki din Japonia.

Video-ul se termina cu mesajul: “Getting sharper and sharper.” 4 noiembrie 2014 EICMA - ceea ce ne duce cu gandul la prezentarea oficiala a modelului H2.

S-ar zvoni ca vor fi la vanzare doar 10 modele “R” si 15 modele de strada, pretul fiind undeva la 65.000 euro, respectiv 30.000 euro.

Amandoua vor fi disponibile in martie.

Sursa: http://www.motoflash.ro/stiri/diverse/kawasaki_ninjah2r_action.html

post-85744-0-72775300-1412604412_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-ar parea o irosire a timpului de cercetare si productie sa fac doar atatea exemplare!Iar daca ar fi asa pretul ar trebui sa mai aiba inca un zero in coada, parerea mea!

 

Motoflash aka oldnews!

 

:agree:

 

Imposibil sa se faca asa putine. Mai ales modelele pentru strada, fac pariu ca vor trece lejer de 100 de bucati. Si asta e doar asa, numarul minim. Daca Ducati a produs atunci 1500 de modele Desmosedici, nu imi imaginez ca o uzina precum Kawasaki, cu atatia bani cheltuiti pentru a scoate acest model, sa vanda doar 25 de bucati in total (H2+H2R) :D

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare atat de neverosimil. Poate nu chiar 10-15 bucati, dar nu-i vad sa treaca cu mult de bara de 100 - pentru H2R cel putin.
Motoreta asta nu este in niciun caz gandita sa fie viabila dpdv comercial. Este o reclama pe roti. Cel mai probabil va fi vanduta in pierdere de catre Kawasaki. Caz in care vrei sa vinzi cat mai putine, totusi.
Oricum ar fi, daca nu s-au vandut inca toate, cel mai probabil nu sunt departe in acest moment: insella.it publica acum cateva zile (ceea ce spuneau ei ca este) o factura de vanzare pentru un H2R, la vreo 65.000$. Era din luna mai 2014.


» Post actualizat in 07 Oct 2014 13:13


Se pare pana la urma ca este o stire prost tradusa: 10 bucati H2R si 15 bucati H2 sunt rezervate pentru UK (sursa). In total vor fi probabil 100-150 bucati din fiecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta a aparut in al 12-lea filmulet de prezentare. Video-ul ilustreaza doua versiuni, cea de curse, H2R (296 CP) si o alta de strada, unde putem observa suportul de numar, luminile de semnalizare si evacuarea.



H2R este introdusa cu numele de “Track” iar cea de-a doua versiune cu “Street”, fiind modelul de strada, Ninja H2.



Video-ul se termina cu “4Th November, 2014, EICMA” – data oficiala de prezentare a modelului H2.



Dupa cum am spus si ieri, vor fi doar 15 exemplare de strada si 10 de pista.



Cele doua modele vor fi disponibile in martie.



Sursa: http://www.motoflash.ro/stiri/modele-noi/kawasaki_ninja_h2_e_pe_drum.html




post-85744-0-33625000-1412688536_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...