Sari la conținut

Mortal Reghin fata de 18 ani


claudiulro
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-a dus întrun loc mai bun.

 

Pentru tine un cosciug intr-o groapa din pamant e un loc mai bun? :moron:

 

Nu va mai lasati asa usor coplesiti de sentimente si nu mai scrieti perle. Din pacate nu putem face nimic in privinta acestei intamplari decat sa tragem niste concluzii, sa invatam cate ceva, ca sa nu planga si parintii nostri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP

Curba la dreapta, luata larg, iesire pe contrasens.

Cred ca a surprins.o ceva inainte de curba si s.a indreptat cand trebuia sa vireze...

acelasi lucru cred si eu....orcum nu mai conteaza!curba,cauciucuri,viteza....

dumnezeu sa o ierte .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si noi cu totii vom trece sau am trecut prin asemenea momente de cumpana, cand am derapat, am gresit trasa sau am calculat gresit viteza inaintea unei curbe, dar numai Dumnezeu stie cum cerne si alege dintre noi...Numai el stie de ce pe noi ne-a iertat atunci si ne-a mai dat o sansa...Dumnezeu sa o ierte pe aceasta fiinta curajoasa, odihneasca-se in pace !

Am inteles ca nu era singura. Ce zic colegii de drum, mergeau tare, aveau mai multa experienta decat ea, au fortat-o la drum cu anume viteza mult peste posibilitatile ei ?

Parca nu am vazut aici nimic din partea lor...!? A fost ultima in grup ? Nu cunostea zona, curba respectiva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Instructorii" ... te invata sa faci 8 si S pentru a lua poligonul...iar la cursurile teoretice...numai legislatie...dar lucruri practice din traficul real(asa Da, asa Nu), nu te invata nimeni.

aici probabil...contravirarea/viteza neadaptata! Motor mic/mare... lipsa de experienta!

Pacat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O cunosteam din vedere,am trecut unul pe langa altul de vreo cateva ori.

Din ce am inteles eu au fost 2 motoare,ea si inca un motor in una din poze se vede acel motor negru.

Ea a fost in fata iar cel negru dupa ea,viteza mare nu cred ca avea doar din auzite va spun ca sa inclinat prea mult si a derapat,parca exista si un termen la asa ceva.

Poate nu e 100% adevarat ce spun dar asa am auzit si eu de la altii.

Editat de yamaha yzf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curba aia din Brateiu mi-e binecunoscuta, este vorba de curba asta, aproape un ac de par cu vizibilitate zero din cauza caselor; Acolo e limita de 30 dar si aia e mult, am vazut multe accidente acolo, tot felul de frontale. Vii dinspre Sighisoara cu viteza de DN si nu apuci sa te setezi pe mers de localitate (e cu limita 40 toata localitatea) si deja trebuie sa reduci la 20 pentru curba aia la dreapta. Cine nu stie curba aia poate fi surprins;

Am mai prins un virago cu pasager care s-a dat pe jos acolo, noroc ca nu venea nimic, s-a dus vopseaua un pic si-atat.

 

In exteriorul curbei e un birt parca de-al naibii pentru "distractie"

 

Odihneasca-se n pace, prea devreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei din zona nu puteti face ceva demersuri pentru a stramuta cateva case si a salva ceva vieti pe viitor ? Nu poate fi gasita o solutie..? Cateva randuri de...opritoare (mortii mamei lor, nu stiu cum se cheama ) pe sosea inainte de curba, pentru a obliga la reducerea vitezei. E asa greu de instalat acolo ?Poate acum in memoria acestei copile si pentru a salva alte vieti pe viitor, cineva in zona va face un demers in aceasta directie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei din zona nu puteti face ceva demersuri pentru a stramuta cateva case si a salva ceva vieti pe viitor ? Nu poate fi gasita o solutie..? Cateva randuri de...opritoare (mortii mamei lor, nu stiu cum se cheama ) pe sosea inainte de curba, pentru a obliga la reducerea vitezei. E asa greu de instalat acolo ?Poate acum in memoria acestei copile si pentru a salva alte vieti pe viitor, cineva in zona va face un demers in aceasta directie.

a stramuta cateva case...... eu zic sa faca un demers sa faca o centura DREAPTA !!!!!!

cand e sa sa intample ....SE VA INTAMPLA ORICUM!!!!

pacat de tineretea ei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea tanara, prea copil, pacat ca cei care au fost cu ea n-au instruit-o mai bine. Din pacate e prea tarziu, sa-i o odihneasca Dumnezeu in pace!

 

Din punctul meu de vedere scoala moto e prea putin pentru ceeace e la noi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu s-o odihneasca, pacat!

 

Faptul ca in scoala moto nu se ia nicio curba mai in viteza se pare ca e fatal...

 

Pacat de tineretea ei...

 

Asa e, pentru a se evita astfel de triste accidente, la scoala moto ar trebui sa fie obligatorie rularea la vitezele reale de circulatie (nu cu 30 la ora si atat), de la 50 la 90 si 130 pe tot felul de curbe, de diferite raze, inclinatii, deschideri, inclusiv off-camber si decreasing radius.

 

Scolile moto ar trebui sa se axeze pe calitate, indiferent de costuri, chiar daca vor fi nevoite sa puna un pret pe masura.

 

Iar cine nu are bani pentru training in sportul asta, e mai sanatos sa stea acasa, in viata si cu oasele intregi. (din experienta zic).

 

R.I.P. :(

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei din zona nu puteti face ceva demersuri pentru a stramuta cateva case si a salva ceva vieti pe viitor ? Nu poate fi gasita o solutie..? Cateva randuri de...opritoare (mortii mamei lor, nu stiu cum se cheama ) pe sosea inainte de curba, pentru a obliga la reducerea vitezei. E asa greu de instalat acolo ?Poate acum in memoria acestei copile si pentru a salva alte vieti pe viitor, cineva in zona va face un demers in aceasta directie.

Sunt semne de circulatie de curba deosebit de periculoasa...oricum nu stim exact ce s-a intamplat acolo de s-a ajuns la sfarsitul asta tragic.

Dumnezeu s-o odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citi dintre cei ce-si iau permis A, constientizeaza cu adevarat ca pot muri foarte usor pe drumurile publice? Va raspund tot eu, 99.99% merg pe ideea ca nu o sa li se intimple tocmai lor. Cei cu experienta, supravietuitorii, au avut si muuuult noroc la inceput, cei mai ghinionisti pot muri si la citeva zile dupa ce si-au luat moto.Am vorbit fata in fata cu incepatori pe moto, cind le zic ca se pot lovi frontal de o masina, obstacol cu posibilitatea de a muri, acestia se uita la mine ca la cel mai mare dusman al lor, pur si simplu nu pot concepe ca tocmai ei pot avea asemenea intimplare. Frica ne tine in viata.Traim in RO, si pina se va civiliza societatea, vor muri sute de mii de inconstienti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citi dintre cei ce-si iau permis A, constientizeaza cu adevarat ca pot muri foarte usor pe drumurile publice? Va raspund tot eu, 99.99% merg pe ideea ca nu o sa li se intimple tocmai lor. Cei cu experienta, supravietuitorii, au avut si muuuult noroc la inceput, cei mai ghinionisti pot muri si la citeva zile dupa ce si-au luat moto.Am vorbit fata in fata cu incepatori pe moto, cind le zic ca se pot lovi frontal de o masina, obstacol cu posibilitatea de a muri, acestia se uita la mine ca la cel mai mare dusman al lor, pur si simplu nu pot concepe ca tocmai ei pot avea asemenea intimplare. Frica ne tine in viata.Traim in RO, si pina se va civiliza societatea, vor muri sute de mii de inconstienti.

practic..... ai dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...