Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Acum 3 minute, frigider a spus:

puteam sa jur ca stiam ca Petrux s-a dus la offroad-uri.

 

Pai s-a dus la Dakkar, unde a castigat etapa si a facut o impresie f buna chiar daca nu a terminat. Dar aia e o data pe an, in rest ce sa faca, sa pescuiasca?!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 6 ore, frigider a spus:

puteam sa jur ca stiam ca Petrux s-a dus la offroad-uri.

am auzit la comentriul de GP de victoria asta.

A fost la Dakar, unde a mers excelent. Insa banii vin din cursele de viteza. Nu ar fi exclus sa il mai vedem in Dakar, pt ca Ducati au scos nush ce aventurier, copiat dupa Cagiva Elephant si s-ar putea sa faca si o varianta racing pe care sa o inscrie in competitie. El ar fi o alegere logica pentru ducatisti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că alegerea a fost deja făcută pentru înlocuirea lui Miller cu Martín în 2023. Sursă.

 

Aceeași sursă aruncă o speculație conform căreia Bastianini ar putea merge la HRC. Faptul că Martín avea să ajungă la echipa oficială la anul era "cel mai prost păzit secret" din paddock. Dar dincolo de speculația senzaționalistică de pe moto.it, Ducati chiar va avea o problemă cu păstrarea lui Bastianini pe termen lung. Echipa de uzină va fi probabil închisă pentru următoarele două sezoane: Bagnaia are deja contract până în 2024 inclusiv, iar Martín nu cred că ar semna pentru un singur an. Se va mulțumi #23 să stea la Pramac încă cel puțin 2 ani - chiar dacă va avea la dispoziție o motocicletă de uzină?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.04.2022 la 10:25, xt600 a spus:

dubios rau, nu stiu ce fac oamenii aia, spera sa vina Q la ei?

dream team din nou cu Q si Vin? :crack:

Acum 5 ore, PzKpfW a spus:

Se pare că alegerea a fost deja făcută pentru înlocuirea lui Miller cu Martín în 2023. Sursă.

 

Aceeași sursă aruncă o speculație conform căreia Bastianini ar putea merge la HRC. Faptul că Martín avea să ajungă la echipa oficială la anul era "cel mai prost păzit secret" din paddock. Dar dincolo de speculația senzaționalistică de pe moto.it, Ducati chiar va avea o problemă cu păstrarea lui Bastianini pe termen lung. Echipa de uzină va fi probabil închisă pentru următoarele două sezoane: Bagnaia are deja contract până în 2024 inclusiv, iar Martín nu cred că ar semna pentru un singur an. Se va mulțumi #23 să stea la Pramac încă cel puțin 2 ani - chiar dacă va avea la dispoziție o motocicletă de uzină?

lol se pare ca ducati iar s-au grabit si au facut vorbele dinainte de noul sezon? :grinbandit:

 

sincer? 

Bas daca are moto si oameni si crede ca poate lua campionatul?
Cu atat mai tare sa spui ca a iesit campion la echipa satelit LOL, palma data lui ducati si deciziilor pripite.

 

OK anul trecut chiar era no brainer ca JM va urca la cum s-a adaptat.

Dar Bas a schimbat totul.

 

Sezonul e lung, traim si vedem.

Stiu ca poate e devreme dar 2 victorii in 4 etape nu implica niciun noroc etc. 

In conditiile in care Z se chinuie de ani de zile sa castige o cursa.

In conditiile in care Miller parca are doar 3 victorii? si 1 pe ud?(asa zicea parca un coleg)

1 oră în urmă, danypop a spus:

Mai alaltăieri mergea la Honda 😂 Mare plictiseală 🤦‍♂️

Pana la urma tot la piane rămâne 

fiind singurul care stie sa cante la pian daca il scapa yamaha.....devine jenant.

ce a fost honda fara MM tot acolo se indreapta, numa ca yama ajunge la concesii clar :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez aici, pentru cei interesati: s-au scurs 17 ore si jumatate din cursa 24 Heures Moto, Le Mans, prima cursa din calendarul EWC 2022. Pana in momentul in care scriu, s-au parcurs 602 tururi. In clasament conduce Suzuki SERT Yoshimura, urmat la cca 1 tur distanta de Yamaha YART. 

 

Am uitat sa precizez ca cursa se poate vedea pe Eurosport 2 iar live timing aici: https://www.fimewc.com/live-timing/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

Mi se pare puțin ciudat cum cei de la Honda nu au închiriat circuitul doar pentru ei. E tare să-l vezi pe Marquez dându-se printre "muritorii de rand" 😅

E și mai ciudat dpdv al siguranței.

Gen cazi și da unu peste tine că plm nu e pilot de GP cu reflexe de nivel GP.

Dar hei.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, frigider a spus:

E și mai ciudat dpdv al siguranței.

Gen cazi și da unu peste tine că plm nu e pilot de GP cu reflexe de nivel GP.

Da, ai si tu dreptate, dar nu parea sa fie aglomeratie pe circuit, plus ca Johnny asta cu zx10rr pare un rider experimentat. Una peste alta, un film foarte fain si o experienta de povestit nepoteilor. Nu se intampla in fiecare zi sa te faca pe franare MM. Si nici sa treci pe langa el pe linia dreapta... ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

Eu nu țin minte /am văzut vreodată ca un pilot profesionist (activ) sa se dea asa pe un circuit cu amatorii. Dar da, e oarecum interesant/distractiv

 

s-a dat unul si la Adancata, se numeste Ilya Mikhalchik si acuma se da in wsbk la BMW In locul lui van der Mark care e accidentant si e in echipa EWC la BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult prea multe griji aiurea, MM93 se juca, il facea si una de 500, ideea ca a coborit printre"muritori"  uite si eu sunt ca voi🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...