Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

Problema lui Fabio nu-i la ritmul de cursă, ci la tur rapid. Cică nu ar fi mare diferență între timpii făcuți cu pneu uzat și cei cu pneu nou. Și dacă în cursă nu pleacă din față, e nasol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 minute, Doctor X a spus:

Cică nu ar fi mare diferență între timpii făcuți cu pneu uzat și cei cu pneu nou.

Suna cel putin SF.

Sau poate suna bine - depinde cum citești: cu pneu uzat să scoți timp se pneu nou suna imposibil de bine.

Ceea ce ma face sa cred că e invers, adică de rău. 

(Scoți cu nou timp de sh :)) )

 

*Nu am studiat timpi etc dar daca zice cum a zis colegul e dubios.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, damager a spus:

 

eu anul asta pariez pe Ducati :)

Pai cam asta este pariul logic, dar stii cum este... la pomul laudat nu te duci cu sacul. Sa nu le faca o surpriza neplacuta Honda si sa ramana fara titlu si anul asta. Apoi trebuie sa avem in vedere si Suzuki si Aprilia care ar putea incurca lucrurile. Pe de alta parte, vor fi opt Ducati... multe frate, multe... sa vezi ce strategii si ordine de echipa vor fi anul asta...

 

Cat despre Yamaha, din ce am vazut pana acum, lucrurile ar putea sta asa: daca scapa in fata, va fi cursa lui, pt ca ritmul de cursa, cu pista goala in fata il avatajeaza. Daca va fi prins in pluton, nu va putea face mare lucru. Asta inseamna ca va trebui sa se califice bine si mai ales sa ia startul bineeee! Partea nasoala este ca el nu prea ia starturi bune...

Acum 54 minute, frigider a spus:

 

Sau poate suna bine - depinde cum citești: cu pneu uzat să scoți timp se pneu nou suna imposibil de bine.

Ceea ce ma face sa cred că e invers, adică de rău. 

(Scoți cu nou timp de sh :)) )

Da, este ciudat... insa ceea ce nu ne spune Q este daca timpii cu pneu sh se apropie de cei cu pneu nou  (asta ar fi bine) sau cei cu pneu nou sunt mai slabi si se apropie de cei cu pneu sh, ceea ce este rau... El ne spune doar ca timpii sunt apropiati si ca nu intelege (altul care incepe sa nu mai inteleaga) acest comportament al motocicletei. Cine stie.. poate a schimbat Yamaha distributia maselor si au mai mult grip pe spate, de unde apropierea asta de timpi intre nou si sh... zic si eu... Sau, ..asta ar fi nashpa.. sa aibe aceleasi probleme ca si Suzuki, cu aducerea pneurilor in temperatura, ceea ce le-ar putea afecta tururile de calificare..  :scratch: Sau.. varianta trei, Q dezinformeaza... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Nu că ar fi fost neașteptat, dar presiune maximă pe Miller anul ăsta să livreze. Dacă mai are un sezon precum 2021, Martín e la echipa oficială la anul.

asta daca si Martin merge bine :) 

pana la urma Martin nu a castigat 1 gp, miller a luat cateva ;) 

isi ajuta colegul etc. bine, si Martin l-a ajutat pe Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jorge Martín a avut o victorie, 3 podiumuri și 4 pole-uri ca rookie, pe o motocicletă de client - în cazul în care a absentat 4 etape. Miller a fost adus la echipa oficială ca să ia campionatul și a reușit doar o victorie în plus. Statistic, Martín l-a distrus. Mai mult, Ducati sunt conștienți că un talent ca Martín are deja oferte pe masă și că dacă nu-i fac pe plac îl vor pierde. Miller trebuie practic să câștige titlul anul ăsta ca să poată spera la o prelungire de contract. Și poate nici atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, PzKpfW a spus:

Tipic suzi, mereu in urma cu minim 1 an, să aibă și ceilalți o șansă. :grinbandit:

 

"With the opening round of the 2022 season just under two weeks away" asta a sunat f f bine, nu știam că mai e așa puțin, încercăm să nu număr zilele ca pușcăriașii.

Acum 14 ore, xt600 a spus:

Mă durut capul citind de 2 3 ori apoi am renunțat, o sa explice băieții de la bt sport mai pe scurt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

Tipic suzi, mereu in urma cu minim 1 an, să aibă și ceilalți o șansă. :grinbandit:

 

poate se grabesc, ca parca zicea cineva in topicul de F1 ca Brivio e tras mai jos la Alpine ca atributii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...