Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Un vanator, urmarind un mistret ranit, s-a afundat in padure si, fara sa-si dea seama, l-a prins noaptea si s-a ratacit. Batea vantul si ningea, iar el, disperat, mergea ca sa se incalzeasca, fara sa mai stie unde se afla. Intr-un tarziu vede undeva o lumina si tot mergand catre ea ajunge la un canton silvic. Bate la usa si apare padurarul.
- Te-ai ratacit, spune omul si il pofteste in casa. Este tarziu, ramai aici pana dimineata, cand iti arat drumul. Pana atunci stai la masa cu mine si cu nevasta-mea, dar avem numai mamaliga cu branza. Vanatorul era obosit si flamand, pentru ca a mers o zi intreaga fara sa manance nimic. Dupa ce mananca o vreme intreaba:
- Padurarule, pot sa mai iau un pic de mamaliga? Uite, mi-a ramas un pic de branza... Nu trece mult si intreaba din nou:
- Padurarule, pot sa mai iau un pic de branza? Uite ca mi-a mai ramas mamaliga... Dupa ce acestea se repeta de mai multe ori, adorm toti in singura camera unde era cald, padurarul cu nevasta, o femeie aratoasa, in pat iar vanatorul pe o saltea intinsa pe jos. Dupa miezul noptii vuietul vantului este acoperit de urletul unei haite de lupi. Padurarul sare din pat ca ars, se imbraca pe intuneric rasturnand cateva scaune si cat ai clipi dispare in noapte. In urma lui a ramas liniste. Dupa un timp vanatorul intreaba in intuneric:
- Oare sta mult?
- Sta mult, ii raspunde femeia in soapta.
- Oare nu ma prinde daca...? intreaba din nou vanatorul.
- Nu te prinde mai omule, ca pana iese el in calea lupilor la capatul paraului, poate sa treaca toata noaptea.
- Zici ca nu ma prinde daca...
- Nu te prinde fii sigur. Hai, curaj!
- Atunci, spune vanatorul, ma duc sa mai iau un pic de mamaliga cu branza... :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gafă de proporții a Elenei Băsescu în noaptea de Înviere. Prezentă la Stavropoleos să sărbătorească "minunea nașterii Domnului", după cum a declarat, EBA a ținut să-și exprime printr-o scurtă intervenție în fața enoriașilor poziția sa. Din nefericire, spre stupoarea preoților și a celor prezenți, Elena Băsescu a vorbit o jumătate de oră despre urșii polari și despre felul în care ei se adaptează la schimbările climaterice.

"A fost greșeala lu' popa care mi-a dat cuvîntul. Credeam că se încheiaseră intervențiile despre Iisus și se trece la tema despre schimbările climaterice", a declarat EBA, încercînd să facă lumină.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si atunci cati cu moto care se simt vinovati de ceva or sa mai opreasca...vrem sa ne aliniem cu unele tari,sa facem ca si ei,dar salarii,drepturi,una alta,cand vom avea ca si ei...Black nu ma cert cu tine...zic doar asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Popa îi spuse soţiei :
- Că nu mă mai slăbeşti în ultima vreme, tot întrebându-mă ce o fi de capul fiului nostru ajuns acum în pragul maturităţii, m-am gândit să îl supunem unui test. Pe când vine de la şcoală, las pe masă o Biblie, o bancnotă de 100 de lei, o sticlă de ţuică şi o revistă Playboy. Dacă va lua Biblia, o să se facă şi el preot. Dacă va lua banii, regret, dar va ajunge om de afaceri. Dacă, Doamne fereşte, va lua ţuica va deveni un beţivan, iar dacă va lua magazinul acela deocheat, va deveni - fie ca Bunul Dumnezeu să ne ferească de aşa un blestem - un curvar ordinar.
Au pus lucrurile pe masă şi s-au ascuns în camera vecină, privind prin crăpătura uşii.
Puţin mai târziu apăru şi băiatul. Intră în cameră, văzu Biblia şi o puse la subsoară. Privi scrutător în jur, luă banii şi îi băgă grijuliu în buzunar. Se aşeză apoi pe scaun, puse picioarele pe masă şi luă o duşcă de ţuică. Luă revista Playboy şi se pierdu în lectură.
Ascuns după uşă, popa suspină uşurat :
- Lasă că-i bine! Ăsta sigur o să ajungă în parlament!
Doi ardeleni stau de vorbă la o palincă. La un moment dat unul zice:
- Auzi mă, dacă io i-aş trage-o lu' nevastă-ta, noi doi ce înseamnă că am fi ? Cumnaţi? Cuscri? Rude? Sau ce , ma ?
Celălalt stă juma' de minut pe gânduri şi apoi răspunde:
- Mă, io cred că am fi chit.

Un ardelean e oprit pe strada de un poliţist in uniforma , care îi spune:
- Daţi-mi acum pe loc , numele şi prenumele dvs !
- Crezi c-am innebunit ? Şi pe urmă eu cum mă mai numesc?
- Nu ştiu ce să mă fac, domnule doctor. Căsătoria mea a intrat într-un impas.
- Cum aşa?
- Păi, soţia mea nu mă poate suferi când sunt beat, iar eu n-o pot suferi când sunt treaz.
Conform statisticilor, unii dintre cei plecaţi de acasă de sărbători au fost prădaţi de hoţi. Cei rămaşi acasă au fost prădaţi de popi.
- Cu ce se ocupă soţia ta? mă întreabă un amic.
- E programatoare, zic.
- Interesant… spuse el.
- Da. Scorpia nu pleacă niciodată de-acasă fără să-mi facă programul zilnic!…
Ioane,tu crezi în reîncarnare?
- Da,Mărie, cred…
- Cum adică? Eu, după ce mor, m-aş putea reîncarna într-o vacă?!
- Nu, Mărie, nu să poate dă două ori la rînd…..!
Un eschimos vizitează iglu-ul unui alt eschimos şi vede o blană nouă de urs polar pe jos. Surprinzător, nu avea nicio gaură de glonţ.
- Este al tău trofeul?
- Da!
- Câte gloanţe ai tras?
- 10.
- Şi de câte ori l-ai nimerit?
- Niciodată.
- Şi ursul?
- A murit de râs...
- De ce nu raspunzi la telefon?
- Am fost la wc.
- Doua luni?!?
- Ia-ti, domnule, mana de pe piciorul meu, spuse indignata o tanara.
- Bine, dar unde s-o pun?
- Un pic mai sus.
- Ce daruiesc barbatii zgarciti femeilor?
- Un ruj de buze, ca oricum il iau inapoi.
Un tip cumpara un cadou pentru 8 Martie.
- E pentru sotie sau doriti ceva mai scump?
Un jucator din echipa nationala a Romaniei bate la poarta raiului.
- Mai, omule, spune-mi cum ai nimerit poarta, ii spuse Sfantul Petru!
- Dom’ parinte mi-a murit cainele as vrea o inmormantare crestineasca.
- Mai Ioane, mai du-te dracului cu cainele tau. Unde ai vazut popi inmormantand caini?
- Dom’ parinte am strans cu greu 3000 de euro pentru inmormantarea lui Azorica!
- Apoi, stai asa Ioane, despre Azorica-i vorba? Cum sa nu se poata? Daca tu esti crestin si el este tot crestin!
La plaja:
- Tinere arati ca un vultur!
- Dupa privire v-ati dat seama, domnisoara?
- Nu, dupa unghiile netaiate de la picioare!
- De ce ai venit la mine, spuse un dentist unui tigan care avea toti dintii imbracati in aur?
- Am venit sa-mi pui o alarma!
Un student la matematică a adormit cu gândul la o problemă sexuală. Dimineaţa s-a trezit cu rezultatul în mână.
În sfârș it s-a făcut lumină în cazul despărțirii dintre Jeniffer Lopez și Mark Anthony: cântărețul a declarat că nu mai suporta serile când J Lo îl mințea ca iese cu fetele în oraș și de fapt se ascundea în garaj și asculta pe furiș Fuego!
El a apucat-o strans de mana. "Ma iubeste!", s-a gandit ea. "Polei", s-a gandit el.
Doi struţi la o discuţie:
- Ai idee oare de ce băgăm noi capul în nisip?
- Nu ştiu de ce o faci tu, dar eu caut petrol!
Ma duc cu masina la service ... O bag in parcare si nici bine nu intru in atelier ca-mi zice un mecanic :
- E rupta cureaua , sa stiti ...
- Ba esti nebun ?! Dar cum ti-ai dat seama ?, l-am intrebat eu ironic
- Pai v-au cazut pantalonii , mi-a raspuns...
I: - Ce parfum foloseste Stefan Hrusca?
R: - Eau du Ler...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://izismile.com/2013/05/06/crossing_a_river_the_russian_way.html

 

 

Cum se trece podul in Rusia, de apreciat inventivitatea....

din ciclul numai in russia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...