Sari la conținut

Accident Dristor - Aprilia RSV4 BR93TUN


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asadar,

 

postam de pe telefon, scuze de greseli.

 

Motocicleta este o Aprilia RSV4 rosu cu negru BR93TUN.

Motociclistul venea pe Mihai Bravu dinspre Kaufland si mergea spre Obor. De pe Aleea Scolarilor a iesit Audi vrand sa faca staga spre Big. Inevitabilul s-a produs. Baiatul cica era destul de rau, printre altele am inteles ca avea fractura deschisa la umar. Intre timp au venit si niste amici de-ai motociclistului care s-au dus dupa el la spital.


» Post actualizat in 06 Aug 2015 16:57

Poze

post-20786-0-61360100-1438880206_thumb.jpg

post-20786-0-78721000-1438880215_thumb.jpg

post-20786-0-72487600-1438880224_thumb.jpg

post-20786-0-89379700-1438880233_thumb.jpg

post-20786-0-59355500-1438880245_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merg de 10 ani pe portiunea aia de drum, am mers multe sute de km si pe 2 roti pe acea portine. Daca mergi in ritmul traficului nu ai nici o problema, 2-3 masini imi taie calea zilnic, intorc fara nici un semnal prealabil sau fac fel si fel de manevre. Daca vii mai rapid, te surprind. Semnele de circulatie sint puse ca sa fie puse, in realitate cine tine la pielea lui, merge atent.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in primul rand Dumnezeu Sa-L Ierte pe baiat. In al doilea rand nu-mi sta in fire sa judec felul unuia sau al altuia de a circula pe moto si cred ca n-am postat in viata mea la sectiunea asta, ajungand, apropo, intamplator, dar pe baiatul din cazul de fata l-am vazut acum 2 nopti la semafor la dorobanti cu iancu de hunedoara si i-am remarcat RSV-ul, toate bune si frumoase, tobele sunau criminal (a turat de 4-5 ori motoru' blana stand la semafor). Care e de fapt ideea, era impreuna cu inca vreo 2 baieti (agitati toti 3) si dupa ce s-a facut verde: mare liniuta toti 3 pe dorobanti, moment in care vorbeam cu pasagerul, aspirant la categoria A, da' cam sceptic "uite p-astia ii da la stiri". Pana la urma fiecare merge pe strada cum vrea si cum poate, dar vorba lui JAGI "cine tine la pielea lui, merge atent prin locurile alea"

Ma rog, tind sa cred ca nu mergea prea cuminte nici astazi dupa cum l-am vazut pe dorobanti atunci. Odihneasca-se in pace, inca o data !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omg....l-am vazut si eu pe baiat prin trafic, mi s-a parut bestial motorul. imi pare teribil de rau sa citesc una ca asta.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Condoleante familiei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu motoreta de la United Motors, daca nu ma insel am vazut-o chiar miercuri seara in service, o pregatea mecanicul sa o inmaneze proprietarului, tocmai ce ii schimbase un cablu ( cred sa fi fost cel de acceleratie - nu stiu ). Nu il cunosc pe proprietar / rider insa pacat, condoleante familiei :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un alt dosar , ce va merge dintr-un birou in altul , strangand praf . Cineva va stabili o pedeapsa cu suspendare ptr conducatorul auto , firma de asigurari va plati ceva daune si s-a incheiat inca un dosar in care motociclistul avea prioritate . Condoleante familiei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, in primul rand Dumnezeu Sa-L Ierte pe baiat. In al doilea rand nu-mi sta in fire sa judec felul unuia sau al altuia de a circula pe moto si cred ca n-am postat in viata mea la sectiunea asta, ajungand, apropo, intamplator, dar pe baiatul din cazul de fata l-am vazut acum 2 nopti la semafor la dorobanti cu iancu de hunedoara si i-am remarcat RSV-ul, toate bune si frumoase, tobele sunau criminal (a turat de 4-5 ori motoru' blana stand la semafor). Care e de fapt ideea, era impreuna cu inca vreo 2 baieti (agitati toti 3) si dupa ce s-a facut verde: mare liniuta toti 3 pe dorobanti, moment in care vorbeam cu pasagerul, aspirant la categoria A, da' cam sceptic "uite p-astia ii da la stiri". Pana la urma fiecare merge pe strada cum vrea si cum poate, dar vorba lui JAGI "cine tine la pielea lui, merge atent prin locurile alea"

Ma rog, tind sa cred ca nu mergea prea cuminte nici astazi dupa cum l-am vazut pe dorobanti atunci. Odihneasca-se in pace, inca o data !

 

Ai mare dreptate legat de stilul de mers al unora, nu sunt putini cei ce fac scandal la semafor, sa nu zic de plecat "blana", stoppie, burn... etc.. Probabil am avut cu totii momente cand pur si simplu am iesit sa ne distram, am mers mai agresiv, am riscat mai mult... eu personal consider ca am fost iertat de Dumnezeu de cateva ori, probabil aici se face diferenta intre viata si moarte...

 

Dumnezeu sa il ierte, mare pacat de tineretea unora care pleaca mult prea devreme.

 

 

Un alt dosar , ce va merge dintr-un birou in altul , strangand praf . Cineva va stabili o pedeapsa cu suspendare ptr conducatorul auto , firma de asigurari va plati ceva daune si s-a incheiat inca un dosar in care motociclistul avea prioritate . Condoleante familiei .

Pari sa judeci soferul inainte sa stii ce sa intamplat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci LOud pipes didn't save lives de data asta?

pai daca nu te uiti, nu te intereseaza... poate sa aibe girofar si sa urle ca e degeaba.

Poate nu vad eu bine, insa motoreta a fost trantita inainte de impact, ca prea pare intreaga.

tocmai. ce viteza sa fi avut?

motorul nu arata rau, masina nu este cinestie ce palita...

dar daca era asa si avea echipament scapa , nu? Sau era la tricou si casca?

echipamentul te scapa de julituri dei de altele, nu neaprat de moarte...

 

RIP.

 

nu se mai poate.

omoara oameni si scapa.

din cate am inteles nu avea voie stanga?

si pentru ca a efectuat o manevra aiurea, ilegala a omorat pe cineva.

e deci dupa mine incadrabil la cu premeditare!

ar trebui sa ... nu ia 2 ani cu suspendare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pari sa judeci soferul inainte sa stii ce sa intamplat...

Nu judec pe nimeni . Am luat in calcul cele spuse mai sus . Daca informatiile nu sunt corecte , atunci gresesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pleci de acasa la o plimbare si vi intre patru blane dintr-un lucru banal , numai familia stie acum ce inseamna raul absolut sau blestemul maxim care til poate da soarta. Pun pariu ca toti cunoscuti lui o sa zica " Vam spus ca nu-l vad bine cu motocicleta aia , ca asa e regula , donatori de organe" , ce nu stiu ei este ca omul si le mai face si cu mana lui . El nu a apucat sa isi dea seama ca mersul mai agresiv poate aduce nenorociri , insa noi toti avem ce invata dupa urma lui. Dumnezeu sa-l ierte ca a plecat asa devreme , dar na acolo sus o fi mai bine ca aici poate deaceea nu se mai intoarce nimeni inapoi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io nu inteleg cum unii nu inteleg ca motociclistul putea merge cu motorul in carca, in timp ce se stergea cu o mana la poponeata si cu alta isi sufla mucii, si tot nu poate fi invinovatit pentru accidentul asta.

 

Singura, unica si impardonabila vina de a omora un om nevinovat revine soferului care nu a respectat regulile de circulatie.

 

Faptul ca mergea repede, incet, neatent la trafic sau avea tobe galagioase NU AU NICI O TREABA CU ACCIDENTUL ASTA. Putea sa mearga cu ochii inchisi visand la nirvana, tot avea prioritate pe portiunea aia de drum. Putea merge cu 100 km/h, tot avea prioritate. Ar fi fost in cel mai rau caz amendat pentru depasirea vitezei pe portiunea de drum (daca ar fi trait), dar prioritate tot avea.

Putea fi cel mai jegos om de pe lumea asta, care manca copii la pranz si se imbaia in sange de virgina, TOT AVEA PRIORITATE.

 

Si degeaba. A murit cu prioritatea-n mana.

Pentru ca oamenii sunt nesimtiti sau idioti. Si ne punem viata in mainile unor nesimtiti si idioti de fiecare data cand ne urcam poponeata in sa.

Intelegeti ce vreti in tragedia asta, dar nu dati vina pe motociclist. Fiti voi atenti si precauti, dar tineti minte ca asta nu o sa va salveze de prostie si nesimtire. Poate o sa diminueze efectele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...