Sari la conținut

Accident Dristor - Aprilia RSV4 BR93TUN


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Concluzia? Vrei sa traiesti iti bagi picioarele in ea prioritate si iti pazesti pielea sau mori cu dreptatea in mana si ii lasi pe urmasi sau pe parinti sa se judece si tu iti vezi mai departe de cele sfinte.... daca or fi.

Pacat ca mor oamenii cand viata abia incepe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul a fost parcat in fata blocului meu, cand am ajuns acasa am observat ca era ceva dubios cu el, avea codita sparta un pic la stop si oglinzile scoase din suportul lor ... in rest nu mi`a atras atentia cu nimic ... ulterior am aflat ca fusese implicat intr`un accident si am cautat pe net sa vad ce si cum

tin sa cred ca baiatul chiar a avut ghinion din simplul motiv ca nu ai cum sa spui ca avea viteza din moment ce motorul dupa ce l`am studiat mai in detaliu era aproape intact....inafara de codita, oglinzi si scarita stg de la pilot, nu avea nici o zgarietura ... carenele toate erau intacte ... nici acu nu pot sa inteleg cum a murit :| ... pacat de el, Dumnezeu sa`l odihneasca !

 

Cum a zis si 5129114, cel putin in Bucuresti nu va bazati pe lege ! muriti cu ea in brate linistiti ... e recunoscut Bucurestiul si nu de ieri de azi, de foarte mult timp ca si "Legea junglei", in special in trafic ... aveti grija de voi si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi vine sa cred cati dobitoci colcaie pe acest forum si mai grav, pe drumurile publice. Separat de dinamica acestui accident pe care nu o cunoastem, cum puteti sa spuneti ca nu conteaza viteza cu care circula, avand prioritate ? O sa muriti cu prioritatea in brate si mai distrugeti viata si vreunui amarat care se strecoara si el de pe vreo straduta si nu anticipeaza ca faru' ala aprins vine cu 150 km/h.

 

 

Probabil s'a dat peste cap din stoppie la viteza mica si el s'a izbit de masina. Probabil, da ?

 

tu nu ai doua idei la un loc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU SA-L IERTE !!!!

Ma uit tot mereu pe topicul asta si mereu mai invat cate ceva,din nefericire din necazurile altora.....

Dar am si eu o intrebare: de ce sunt foarte rare accidentele cu choppere sau cu cruisere?Oare pentru ca acolo nu exista mania asta a vitezei???

E clar ca unu care o vitezana (chiar si naked) nu o sa merga cu 50km/h.E ca si cum ti-ai lua Lamborghini numai pentru oras si mergi doar cu 40-50km/h.Eu sunt mai mult sofer si cu motorul ies mai mult in plimbare,dar ma uit in trafic ca sunt foarte putini motociclisti care respecta legea.Se baga in fata coloanei la semafor,uneori atingand si masinile (si culmea e ca tot ei sunt cu gura mare),foarte rar opresc la treceri,o iau pe trotuare,trec pe rosu (nu mai asteapta verdele si pleaca imediat ce sunt opriti ceilalti).....etc ca nu cred ca exista ceva care sa nu fi vazut in Bucuresti.Stiu ca o sa imi sariti in cap,dar din pacate asta e crudul adevar si de aici se naste si lipsa de respect din partea soferilor.Nu ma intelegeti gresit ca nu sunt contra motoristilor,chiar din contra,dar genul asta de accidente se produc in mare parte si din cauza bikerului.Mersul mai atent si incet combinat cu belitul ochilor de cinci ori (chiar daca ai prioritate) te scuteste de multe!

Acum intreb si eu,la un 50-60km/h avand doar o casca si manusi (nu vorbim de restul echipamentului),oare murea???Sincer ma indoiesc.....

Legat de gibonul de pe audi,eu l-as lega de motor si l-as tarai un pic prin Bucuresti sa il vada si altii si sa stie ce pot pati daca sunt smardoi sau prosti la volan....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi vine sa cred cati dobitoci colcaie pe acest forum si mai grav, pe drumurile publice.

 

 

Tu esti asta?

 

https://www.youtube.com/watch?v=dFT6qiaaV3s

 

La minutul 6:55 ai comis-o, noroc ca ala cu masina era atent.

» Post actualizat in 08 Aug 2015 19:17

Ha ha ha, Trotinel a umblat repede la filmuletz si nu mai poate fi vizionat direct pe forum, inca functioneaza direct pe youtube, copiati linkul: www.youtube.com/watch?v=dFT6qiaaV3s

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti bolnav prietene. Iti dai importanta aiurea. Nu am modificat nimic. Daca aveam ceva de ascuns, nu exista in spatiul public acel filmulet pe care l'am avut si la semnatura. N'am comis nimic la 6:55 si nici atentia aluia cu masina n'a avut vreo importanta. Nu esti persoana potrivita cu care sa discut despre motociclete. Comenteaza in continuare de pe margine din vasta ta experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti bolnav prietene. Iti dai importanta aiurea. Nu am modificat nimic. Daca aveam ceva de ascuns, nu exista in spatiul public acel filmulet pe care l'am avut si la semnatura. N'am comis nimic la 6:55 si nici atentia aluia cu masina n'a avut vreo importanta. Nu esti persoana potrivita cu care sa discut despre motociclete. Comenteaza in continuare de pe margine din vasta ta experienta.

 

Cand am postat functiona vizionarea direct pe forum, asa ca nu mai minti, In afara de asta scrie foarte clar ca tu, proprietarul filmului, ai dezactivat vizionarea direct pe forum. Iar cu dobitocii care colcaie pe drumurile publice... te-ai caracterizat singur. Si nu ai gresit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

las-o asa cum a picat, am inteles cu totii ca internetii nu-s punctul tau forte.

 

Pai eu o las asa cum a cazut... pentru Trotineta.

» Post actualizat in 09 Aug 2015 05:35

Esti un retardat si de asemenea, ultima persoana fata de care as ascunde vreodata ceva, orice. Marsh

 

Iar te caracterizezi singur? N-ai dormit toata noaptea ca sa scrii asta?

Editat de CrazyCat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai crede ca atunci cand circula pe un drum prioritar are prioritate (cel putin in bucuresti) risca f mult.Salvarile intra cu japca ,smecherii ,adormitii si neatentii la fel.Macar un pic de frana si un ochi scurt stanga dreapta pot ajuta mult la traversarea unei intersectii.Gimnastica asta este buna si pt zona cervicala ,daca nu si pentru altceva.Si o viteza care sa-ti permita oprirea in caz ca intalnesti vre-o unul din cei enumerati mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi vine sa cred cati dobitoci colcaie pe acest forum si mai grav, pe drumurile publice. Separat de dinamica acestui accident pe care nu o cunoastem, cum puteti sa spuneti ca nu conteaza viteza cu care circula, avand prioritate ? O sa muriti cu prioritatea in brate si mai distrugeti viata si vreunui amarat care se strecoara si el de pe vreo straduta si nu anticipeaza ca faru' ala aprins vine cu 150 km/h.

 

Exista vreun individ mai ipocrit si dobitoc ca tine pe lumea asta?!?!

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevaru e ca Trotinel nu prea ar tb sa judece el vitezistii...mai ales ca a fost vedeta pe la stiri, l-a luat militia cu "piste 200 pe deneu" acum cativa ani si l-au dat la teveu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator darcocbr

Ce e asa interesant la filmuletul ala ? Un stil de mers mult prea haotic. A vrut sa arate ceva, dar n a aratat nimic ! :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crazy Cat, deja esti enervant. Nu s'a modificat nimic si filmuletul ruleaza foarte bine direct de pe forum.

 

Jinx, tu ce vrei ? Ce'ar trebui sa vad in videoul ala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, baieti, va place sa mancati mult, dar f mult cacao! O dati de cateva zile cu povesti care mai de care cu invataminte si o ardeti voi pe tatucii motociclismului si parintii moralitatii in lumea asta fara nici o treaba cu subiectul din topic! Baiatul asta, dzeu sa il ierte, a crapat cu zile, 30-40 km/h maxim, o idioata cu masina care i-a iesit in 2 m in scurt, a blocat fata, s-a dat peste cap si gata. NU avea ce sa faca el diferit sa evite asta! Ca a mers el, eu, sau oricare altul acum 5 ani cu 200km/h pe bulevard nu inseamna ca meritam sa murim azi sau ca meritam ca peste 5-20 de ani sa dea un camion peste noi cand stam la semafor! Si nu mai cautati orice ocazie pe la rubrica de accidente sa faceti voi pe atotstiutorii! Nu intereseaza de nimeni! Mai ales cand scopul principal e sa faceti pe desteptii, nu sa transmiteti invataminte! Daca va intereseaza soarta motociclistilor sau sa transmiteti invataminte va invit sa mergeti la orice scoala de soferi o data la fiecare grupa!

Editat de @jinx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...