Sari la conținut

Accident bdul unirii 24 dec 2015


turbodiesel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Să mă facă cineva să înțeleg, va rog, RCA asta e ca un scut din StarWars? Dacă îl ai nu ți se intampla nimic? Îmi fac și eu două dacă e...vad ca altceva nu discutați aici...dacă avea sau nu RCA știe doar poliția...site-urile alea de verificare mai dau gherle din când în când.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat e forum public,accesul este free 4 all...in concluzie,printre noi,pe aici, mai sunt si oameni pe care voi ii injurati cand primiti o amenda sau cand ii vedeti in intersectie dand din maini si incercand sa ii civilizeze pe "jmecherii" din trafic.

 

Treaba cu rca-ul si itp-ul a fost strict informativ si am tras o alarma pentru a deschide ochii sa nu o muscati de doua ori cand iesiti pe doua roti...cat despre circumstantele accidentului,fiecare are partea sa morala de vina...ca degeaba respecti reguli si se urca altul pe tine daca nu anticipezi eventualele pericole din trafic.

 

Ca finalitate a comentariilor inutile,biker-ul a fost norocos(cat se poate spune asta) si ii doresc sa aibe nervi de otel pt ce il asteapta in solutionarea problemelor legate de accident,am fost implicat intr-un accident in martie,unde am iesit mai sifonat decat el si stiu ca are de alergat...

 

O zi faina tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi marmota...

Poate ai vrut să zici 120 km/zi, ştim şi noi cum arată un impact la 120.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 12:43

Dacă ar fi fost vreun cunoștință a voastră pe trecerea de pietoni , nu mai puneți atâtea comentarii fără rost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a lovit cineva pe trecerea de pietoni sau ce legătură are o trecere de pietoni pe o lățime de 10 metri cu accidentul asta?Chiar dacă avem polițiști printre noi...tot nu înțeleg ce relevanță are...nu suntem prea mulți cu numerele afișate pe forum așadar...cine are oo își asuma responsabilitatea...totuși...vina nu o poartă pilotul mobrei...vina lui e ca nu a anticipat manevra șoferului și cam atât...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e nici un comentariu rautacios, doar instant karma pentru un biet biker "nevinovat"

din cauza lui si a celor ca el, de cativa ani am o retinere in a spune ca sunt motociclist

sanatate si "pay back" usor racer ului

Ce usor este sa ii judecam pe altii, usor si totodata nedrept. Este penibil sa cataloghezi o persoana pe care nu o cunosti.

Sanatate colegului nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca avea ITP si RCA nu se intampla accidentul ? Ok, este vinovat ca circula fara cele doua chestii dar cel cu Clio stia asta ? Pe de alta parte, daca intr-adevar se lua la intrecere cu un BMW ... viteza pe prafu' asta ... si-a adus aportul la accident. Indiferent ce a fost, refacere grabnica, iarna-i lunga, sa traga invataminte din cele patite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are relevanta dacă a avut sa nu RCA și itp,amenda o suporta ca a fost sa nu vinovat...însă pe temperaturi scăzute sa să bagi mana în gaz când ar fi trebuit sa știe ca aderenta este foarte scăzuta,chiar dacă se urcat pe el clio putea sa circule mult mai responsabil colegul motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va zic eu ca daca stia ca trebuie RCA si ITP, stia si ca daca bagi mana tare in gaz pe asfaltul rece, faci BUFF!

Dar cand esti setat pe Superman mode, te doare la flintic de maruntisuri din astea...

 

Ma mira totusi ca de la an la an sunt tot mai multi si tot mai vocali cei care pretind ca permisul, ITP-ul si asigurarea sunt doar pentru fraeri, ca ele oricum nu te apara de un accident, ca oricum ii intorcea ala in fata cu sau fara plastic, asigurare, ITP.

Da, plasticul si celelalte TE APARA DE ACCIDENT! Daca nu le ai stai dreaq in casa uitandu-te la Home Alone si molfaind o felie de cozonac, nu te dai racer nedescoperit pe drumurile publice! E logica simpla, dar multora le depaseste puterea de intelegere.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai tampenii spuneti!

Ce relevanta are daca avea sau nu asigurare si itp? Ipocritilor!

O intrebare pentru cel care a spus ca avea 120 km/h...mestere, ai avut bagat radarul in fund, de ai fost asa precis in aproximare?

Daca acum, cand sunt 15-16 grade la ora pranzului nu iesiti cu motoarele, cand o faceti? V-ati tampit de la sarmale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala de-a aruncat-o cu 120 e șoferul neatent sau unul de-ai lui. Nu vedeți că și-a făcut cont doar pentru asta?

 

Biker-ul o fi ok?

 

Si in plus ne mai "invata" si limba romana.

 

 

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

» Post actualizat in 26 Dec 2015 15:53

Vina lui e ca a transformat strada în circuit de viteza. Diferenta, e ca eu am fost la fata locului și sunt revoltat de un asemenea comportament pe strada. E un loc public și nu trebuie sa stăm cu frica în sân ca apare un inconștient ca ăsta sau cel cu BMW ul ( care a și fugit când a văzut ce se a întâmplat. Da, e adevărat, doar pentru a lăsa un comentariu sunt aici.

 

Sigur nu erai pe trotuar si iti plimbai cainele care isi facea fix in momentul accidentului nevoile? Am impresia ca s-a umplut Romania de avocati si filozofi, sau vreti sa-i luati locul lui Ceausescu. Sunt destule paduri (locuri publice) unde nu gasesti nici strazi, nici circuite, nici inconstienti. :tempted: (off topic).

Editat de Blue_Lightning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si in plus ne mai "invata" si limba romana.

 

 

 

Sigur nu erai pe trotuar si iti plimbai cainele care isi facea fix in momentul accidentului nevoile? Am impresia ca s-a umplut Romania de avocati si filozofi, sau vreti sa-i luati locul lui Ceausescu. Sunt destule paduri (locuri publice) unde nu gasesti nici strazi, nici circuite, nici inconstienti. :tempted: (off topic).

» Post actualizat in 27 Dec 2015 13:04

Din păcate , teribiliști ca tine și ca accidentatul, aduc suferință celor care respecta legile și bunul simt. Băiatul ăsta a acelerat la maxim pe o distanta de aproximativ 300 m. Cel cu mașina a fost mai mult decât asigurat ( când schimbi banda nu trebuie sa sa te asiguri ca nu e nimeni la 100 de mai în spate. Dar de ce nu îl întrebi pe el ce a făcut ?!? 100% e doar vina motociclistului, o spun pentru ca am fost acolo și am văzut. În fine unul care cere celor care respecta legea sa se mute în pădure, nu poate sa fie decât ..... mare jmecher.BRAVO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 27 Dec 2015 13:04

Din păcate , teribiliști ca tine și ca accidentatul, aduc suferință celor care respecta legile și bunul simt. Băiatul ăsta a acelerat la maxim pe o distanta de aproximativ 300 m. Cel cu mașina a fost mai mult decât asigurat ( când schimbi banda nu trebuie sa sa te asiguri ca nu e nimeni la 100 de mai în spate. Dar de ce nu îl întrebi pe el ce a făcut ?!? 100% e doar vina motociclistului, o spun pentru ca am fost acolo și am văzut. În fine unul care cere celor care respecta legea sa se mute în pădure, nu poate sa fie decât ..... mare jmecher.BRAVO

 

In primu rand nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca sunt teribilist, nu cred ca ma cunosti personal si daca stau bine sa ma gandesc, la fraza asta ai bagat toti motociclistii in aceeasi oala. In al 2-lea rand Politia va stabilii cine este vinovat, daca erai destept poate erai tu politist acum, anchetai cazul si il faceai vinovat pe motociclist. Degeaba scrie in codul rutier ca trebuie sa te asiguri de la 127312741042013232 metrii, romanul ca tine, ca mine, ca altii, mereu o sa interpreteze regula dupa bunul plac sau interes si o sa gaseasca 1000 de "Daca era [...]" la ea.

 

Eu zic sa ne intoarcem la epoca cu trasuri si 1 singur cal putere ca sa fie toata lumea linistita si multumita.

Editat de Blue_Lightning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...