Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acu' doi ani, la Gilau, ne-am vazut vreo sapte dintre noi, am baut cate o bere si am dat o tura pe la toate Blade-urile de acolo. drinking-42.gif

Anul acesta, am tras de beri sub un cort, doar eu si Hellicks. drinking-38.gif Ar fi interesant sa ne adunam iar, mai multi.

Lasand gluma deoparte, planul meu pana la primavara este sa-mi iau un 1000RR ('06-'07). happy-111.GIF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' doi ani, la Gilau, ne-am vazut vreo sapte dintre noi, am baut cate o bere si am dat o tura pe la toate Blade-urile de acolo. drinking-42.gif

Anul acesta, am tras de beri sub un cort, doar eu si Hellicks. drinking-38.gif Ar fi interesant sa ne adunam iar, mai multi.

Lasand gluma deoparte, planul meu pana la primavara este sa-mi iau un 1000RR ('06-'07). happy-111.GIF

 

Un 08 care nu consuma ulei ! :goodposting: M-am dat pe vremea cand aveam Blade-ul cu un 08 de la Motociclismo. A fost absolut bestiala mobra, ciclistica e de pe alta planeta iar puterea e dozata super misto :blink: Cand ma fac mare imi iau si eu una, poate un 09, 010.

 

Legat de intruniri, la Ursu ce am mai baut cate o bere cu David, cu Alin sau cu Nicu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot intinde pana la un '08. Si pt un '06 trebuie sa fac niste sacrificii. :goodposting:

Am si cantat la Ursu. :blink:

 

Ssst, nu trebuie sa afle nimeni ca am cantat :D

 

Eu ma rezum si anu' viitor la un VFR 750, ceva mai nou ce-i drrept, asta daca nu imi ies planurile si ma aleg si eu cu un 1000 rr :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa rog si eu ceva pe oricare dintre voi are putin timp liber.

Cineva care are un CBR 900 SC33, sa mearga cu motoreta lui in treapta a 2-a la 7000rpm si daca poate sa imi spuna si mie ce viteza are in conditiile astea.

Astept si eu un raspuns....Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu numarul de dinti de la pinioane.....si nici nu prea pot sa il aflu.

Oricum nu cred ca e o diferenta asa mare....macar orientativ.....

Tot sper sa faca cineva testul....dau o bere.Dar cand ma fac bine ca am avut accident:(

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot intinde pana la un '08. Si pt un '06 trebuie sa fac niste sacrificii. :goodposting:

Am si cantat la Ursu. :blink:

 

Decit vaca aia grasa de 1000rr mai bine mergi pe un 954RR, tie-ti plac curbele. 1000RR este foarte grea, e buna de mers pe autostrada. Un R1 2004 2006 e net superior . Mai ai rabdare sa mai scada preturile la 1000rr/2009(sau 08). Crezi ca e vreo diferentza neta intre 1000rr/2004 si 1000rr/2006? Crezi ca chiar simti cei 3 cai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, eu as mai scrie, da' daca nu mai am Blade-ul sunt "tras de urechi". levitation.gif

Doar luna viitoare mai trec prin Mures. Te sun atunci sa bem un ceai. peace-0029.gif

Ca plan de iarna, mi-am propus sa termin de crosetat doua perechi de ciorapi din lân?. yeah-0067.gif

1. Hai ca te stiu, nu te sperii tu de bibani asa usor...

2. Daca e ceai, fac cinste, ca e ieftin :goodposting: Cu toate ca ma risc si la o bere - ceva :D

3. Una o cumpar eu...

Mesaj completat

Daca tot intrebi.......cu toate ca nu ne cunoastem.........desfacem fierul pana la ultimul surub vedem ce si cum......poate ne ramane bani e un power commander, de niste frane noi vopsim repsolu ala ca si asa avea o culoare mai nasoala si la primavara ii dam gaz;)......poate ne vedem la cluj al intrunire ca acolo ii singura unde merg.....

ce mai este criza;))))))

Garantat ne vedem la Cluj. Pana acum nu am rata niciuna.

Mesaj completat

Salut!

Vreau sa rog si eu ceva pe oricare dintre voi are putin timp liber.

Cineva care are un CBR 900 SC33, sa mearga cu motoreta lui in treapta a 2-a la 7000rpm si daca poate sa imi spuna si mie ce viteza are in conditiile astea.

Astept si eu un raspuns....Numai bine!

Daca reusesc sa ma mobilizez (mai trage-ma de maneca) iti transmit!

 

 

P.S.: Ma bucur ca am reusit sa reinviem topicul asta. Nu de dragul topicului, ci de dragul nostru. :blink:

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca strangem randurile de pe acuma:)))))))deci la cluj ne vedem...Hai ca tocmai mi-ai fauct ziua mai buna.Pt satu de 6...am avut man un 954 foarte frumos la bani de nimic 2350 de euro ca baiatul a plecat afara.....nah asta e:)

Editat de art
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' doi ani, la Gilau, ne-am vazut vreo sapte dintre noi, am baut cate o bere si am dat o tura pe la toate Blade-urile de acolo. drinking-42.gif

Anul acesta, am tras de beri sub un cort, doar eu si Hellicks. drinking-38.gif Ar fi interesant sa ne adunam iar, mai multi.

Lasand gluma deoparte, planul meu pana la primavara este sa-mi iau un 1000RR ('06-'07). happy-111.GIF

la anul clar tre sa ne vedem pe undeva desi nu stiu daca eu o sa fiu tot pe blade , inclin din ce in ce mai mult spre supermoto, dar vreau sa ne vedem oricum .

bafta la crosetat pana atunci , poate reusesc sa termin si eu un mileu pana la primavara :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa rog si eu ceva pe oricare dintre voi are putin timp liber.

Cineva care are un CBR 900 SC33, sa mearga cu motoreta lui in treapta a 2-a la 7000rpm si daca poate sa imi spuna si mie ce viteza are in conditiile astea.

Astept si eu un raspuns....Numai bine!

 

Inca nu s-a dat berea pentru test:P

Nu va suparati ca mai dau cate un reply dar daca ramane postul in urma nu mai il vede nimeni.

Numai bine, si sa nu aveti parte de prosti in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decit vaca aia grasa de 1000rr mai bine mergi pe un 954RR, tie-ti plac curbele. 1000RR este foarte grea, e buna de mers pe autostrada. Un R1 2004 2006 e net superior . Mai ai rabdare sa mai scada preturile la 1000rr/2009(sau 08). Crezi ca e vreo diferentza neta intre 1000rr/2004 si 1000rr/2006? Crezi ca chiar simti cei 3 cai?
Adevaru' e ca 954 pe curbe e poezie. Partea neplacuta e ca n-am avut ocazia de a ma da cu 1000RR pe curbe. De fapt, n-am avut ocazia sa ma dau deloc pe un 1000RR. :goodposting: Stiu, e o mare greseala sa iau ceva inainte de a ma fi urcat pe el, dar n-avem niciunul in Bistrita. A fost unul, dar l-a dus din tara. Asa ca s-ar putea sa aleg cu inima.

O sa ajung si pe circuit la anu', dar parca n-as lua motorul doar pt asta. In plus, ma mai duc si cu pasager. N-as vrea sa-mi chinui prietena pe un R1. M-am dus anul acesta pasager pe 954 intr-un ritm sportiv. N-a fost usor. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum se sta pe R1, pasager.

 

post-28093-1290016287_thumb.jpg

 

 

Foarte multa rabdare nu pot sa am, pana-mi permit un '09 ('08 nu m-as risca sa iau, vazand problemele cu uleiul). Si nici n-as face sacrificii enorme. Pt mine, motocicleta e un moft, nu e "prioritatea 0".

Diferentele intre '04 si '06 sunt la ciclistica (din citite si sfaturi primite). Minore, ce-i drept, dar parca as lua '06-le si pt carenajul mai placut ochiului, nicidecum pt cei 3 cai in plus. Pe strada, nu cred ca folosim nici 60% din puterea motorului.

 

Daca mi-as permite, mi-as lua o motocicleta cu care sa ma dau doar pe pista, un supermoto cu care sa ma dau pe serpentine si o Busa cu care sa-mi plimb prietena. Dar cum nu-mi permit, tind sa cred ca 1000RR-ul ('06-'07) este COMPROMISUL perfect pt mine.

 

Respecte. :blink:

 

 

1. Hai ca te stiu, nu te sperii tu de bibani asa usor...

2. Daca e ceai, fac cinste, ca e ieftin. Cu toate ca ma risc si la o bere - ceva.

3. Una o cumpar eu...

1. fishing-199.gif

2. Pe ultima ai platit-o tu, asa ca e randul meu. :D

3. E cado'.

 

Pt satu de 6...am avut man un 954 foarte frumos la bani de nimic 2350 de euro ca baiatul a plecat afara.....
L-am vazut, dar parca vreau RR-u' de-o mie. :lol:

 

 

la anul clar tre sa ne vedem pe undeva desi nu stiu daca eu o sa fiu tot pe blade , inclin din ce in ce mai mult spre supermoto, dar vreau sa ne vedem oricum .

bafta la crosetat pana atunci , poate reusesc sa termin si eu un mileu pana la primavara

Nu conteaza pe ce vii. Stim cu totii ca-ti curge prin vene sange de Fireblade. La fel si lui Gix, degeaba tot schimba acol' mobrele. :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RISTI sa faci greseala clasica: Iei un motor doar citind despre el, mai mergi si pe circuit si dupaia incepi sa bagi bani in el pt putere suspensii carene. Dupa 2-3 iesiri admiti ca a fost greseala si ca deaia la pista doar tu aveai modelul ala de moto. Cunosc deja 4 raceri din ROSBK care au avut 1000rr 2004 2007,stiu ca-s vaci grele, bune de plimbat pitzi sau impresionat gura casca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la anul clar tre sa ne vedem pe undeva desi nu stiu daca eu o sa fiu tot pe blade , inclin din ce in ce mai mult spre supermoto, dar vreau sa ne vedem oricum .

bafta la crosetat pana atunci , poate reusesc sa termin si eu un mileu pana la primavara :goodposting:

Pai sa stii ca nu se exclud reciproc, uita-te la mine... :blink:

 

Iar un SM mai linistit (adica o mobra cu care sa iti faci treaba in oras zi de zi, nu sa numeri orele de functionare ca la cross) poti sa iti iei / faci chiar si la 1.500 de euroi.

 

Eu sunt la a doua fapta, cu KLR facut SM. Ma declar incantat.

Iar Blade-ul e pentru restul nebuniilor. *(Desi m-a mancat in freza sa il fac S-Fighter, la primavara revin cu carene pe el, un model-surpriza!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RISTI sa faci greseala clasica: Iei un motor doar citind despre el, mai mergi si pe circuit si dupaia incepi sa bagi bani in el pt putere suspensii carene. Dupa 2-3 iesiri admiti ca a fost greseala si ca deaia la pista doar tu aveai modelul ala de moto.
Pai asta e ideea, nu vreau un motor NUMAI de circuit. Pe circuit, la anul, o sa ajung o data, maxim de doua ori. Nu ca n-as vrea mai des, doar ca nu-mi permit.

Si tind sa cred ca 1000RR-ul este mai manevrabil decat SC28-ul pe care l-am avut. Imi place sa cred ca m-am descurcat onorabil cu Broscuta, cu atat mai mult cu cat a fost primul meu motor.

 

stiu ca-s vaci grele, bune de plimbat pitzi sau impresionat gura casca.
Nu e motivul pt care vreau 1000RR. Am prietena (aceeasi) de aproape 6 ani de zile, cu mult inainte sa-mi iau primul motor. Nu caut sa impresionez femeile. N-am nevoie de asta, "am tot ce-mi trebuie acasa". :goodposting: Si tocmai pt ca tin la ea, nu vreau s-o chinui pe un R1, cand mai vine pasager.

 

Repet:

Daca mi-as permite, mi-as lua o motocicleta cu care sa ma dau doar pe pista, un supermoto cu care sa ma dau pe serpentine si o Busa cu care sa-mi plimb prietena. Dar cum nu-mi permit, tind sa cred ca 1000RR-ul ('06-'07) este COMPROMISUL perfect pt mine.

 

 

 

(Desi m-a mancat in freza sa il fac S-Fighter, la primavara revin cu carene pe el, un model-surpriza!)
Can I guess? :blink: Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, te chinui prea tare... tot ce ai facut pe 900 si ti s-a parut super fain,rapid si plin de adrenalina o sa faci si pe miar, asta e clar; diferenta e ca pe miar o sa ti se para un vis (asta fiindca e o mare diferenta intre cele doua modele; in principiu o evolutie de peste 10 ani) :goodposting:

daca plecai de pe R1 04-06 la 1000 rr 06-07 punctul de vedere al lui Bogdan era aplicabil, dar in cazul tau sunt sigur ca o sa te incante.

 

Concluzie - baga banu' la ciorap, alege bine motocicleta la cumparare, plimba-ti prietena, mergi pe circuit cat te tine buzunaru' si baga muuuuuulte poze sa vedem si noi. (nu e problema daca bagi poze pe topicu' asta, ca doar te stim si ne esti drag) :blink:

 

Succes!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Can I guess? :)

Hmmm, nu stiu daca va fi Repsol, dar va fi, probabil, un carenaj de K6. (Hai, fara pietre, va rog frumos.). Ideea pleaca de la faptul ca am un far de k6 pe Fighter acum (K6-le de 600/750, nu ala de 1000), si trebuie sa recunosc ca imi place cum arata. Asa ca... sa vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...