Sari la conținut

SMAEB 2017 - poze


Adixgl
 Share

Postări Recomandate

Mai slab decat anul trecut din punct de vedere al expozantilor cu motorete, chiar m-am plictisit repede si am trecut la fel de repede pe acolo. Am fost incantat doar ca am apucat sa testez MT10-SP, care este geniala. Inca am un boner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

piata moto e in crestere, s-au vandut multe motociclete noi si e in continua crestere trendul :)

 

ce nu mi-a placut a fost ca unele standuri de echipamente erau mici si inghesuite

 

Yamaha de departe cea mai bine organizata, mai bine organizata decat organizatorul salonului ca sa zic asa. Stand mare cu toata gama expusa, inclusiv intr-un colt copii cu proiectul Kulturide si in plus mare caravana de test afara cu toata gama MT si sponsorul lor Monster Energy. Jos palaria pentru Motodynamics!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu cu prima poza facuta.

Cei de la mt au avut niste casti geniale. Am ramas surprins :D Btw cea mai seaca faza care mi s a intamplat a fost cand ma uitam la niste casti shark de o calitate dubioasa pe la 600 de lei si am inceput sa fac misto cu un prieten. Apare un tip de acolo si zice ca s asa ieftine din cauza ca a fost cumparat un camion intreg, iar apoi ma intreaba ce buget am. Eu raspund ca in jur de 750 de lei. Raspunsul lui a fost ceva de genul: "nasol, e cam complicat" si a plecat. WTF?! Junatate din casti costau sub targetul meu acolo si el pleaca :))))

post-94136-0-82746600-1492890254_thumb.jpg

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc prieteni pentru completari .

Maine incerc sa ajung si ma voi intalni cu multi dintre domniile voastre .

 

Am sa va spun o povestioara .

Acum , cu cativa zeci de ani in urma , (cred ca 1974 sau 1975 ) , am dat "o fuga la Bucuresti " cu noua mea Mobra 50 Super . M-am tot invartit eu cat m-am invartit aproape de centru si dand mereu in sensuri unice sau interzis " motocicletelor fara atas " , am lasat Mobra undeva parcata . Venisem de pe drumul vechi prin Chitila ( era interzis pe atunci circulatia motocicletelor si motoretelor solo pe A1 ) . Vroiam sa ajung la Magazinul Unirea care pe atunci era " cu de toate " .

La întoarcere , nu mai gaseam locul unde parcasem motoreta . Cred ca numai helicopter reușeam sa o vad printre atâtea blocuri inalte . Am gasit-o cu chiu cu vai , dupa mult timp , amintindu-mi ca pe aproape era si sediul BTT-ului .

Astea erau timpurile cu Interzicere motocletelor fara atas pe autostrada sau pe o multime de strazi in Bucuresti ' .

 

Sa ne revedem cu bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io p-astia care sunteti tare dezamagiti v-as coopta in echipa de organizare, sa ne aratati la anul cum se face un salon beton. Ce Paris, ce Milan, sunt sigur ca ar emigra si cangurii sa participe la Salonul organizat de voi. Cand 88% dintre noi au in gand doar intrebarea chinuitoare:"auzi, da' care e ultimul preț?", eu cred ca e un salon mediu, raportat la nivelul de trai. Sincer, m-as bucura sa nu se mai organizeze fo 3-4 ani, sa vedem daca mai e "urat, urat" sau lipseste ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mihai nu exagera care e intrwbarea cu ultimul pret :) nu a zis nimeni ca a fost dezamagit de salon ci mai degraba de unele magazine care aveau un personal nepregatit si dezinteresat + produse fara nicio reducere sau ma scumpe cu 100 de lei decat concurenta care era tot acolo :)). Unele magazine chiqr au fost jos palaria. (Aici pot include bbmoto de ex )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce m-am intors de acolo. Standurile Yamaha si BMW erau cele mai faine, aproape toata gama de motoare de la cei doi producatori. Am putut "calari" orice model, iar la BMW mi-a placut ca multe dintre ele erau expuse cu saua joasa (gen F700GS, R1200GS). Am vazut si eu Multistrada 950 "pe viu", faina mobra, finisaje peste ce vezi la japoneze ori la BMW. Imi pare rau ca nu am avut echipamentul la mine, ca m-as fi bagat la un test cu Tracer 700.

 

Altceva...Harley a adus noul Street Rod...undeva la 7.8-8k euro (nu mai tin minte exact) mi se pare "bang for the buck" pt fanii genului.

 

Ca si preturi/reduceri, am luat genunchiere cu pret mai mic decat daca le comandam pe fc-moto/motoin, asta se intampla la Dual Tours, cica aveau discount 15% la pretul de pe eticheta (pt orice produs).

 

Ce nu mi-a placut (in afara de lipsa unor marci) e faptul ca mult echipament este foarte vechi, gen la Dual Tours aveau geci Dainese Air Tex model 2010(!), practic ce iti cumparai prin 2011-2012 ca fiind "noutate". Apoi, tot la Dual Tours m-as fi asteptat sa pot vedea/proba si echipament Dainese de touring/adventure, nu aveau nimic de genul asta, numai de strada, de acu 6-7 ani. Iar faptul ca MotorTeam nu a participat la salon, inseamna ca nici Revit nu am reusit sa vad.

 

Sincer, abia astept SAM-ul...Aprilia, Kawa, Honda, Suzuki, Triumph, KTM vor fi acolo...si desigur, BMW si Ducati, care au bani pt toate event-urile :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si mi-a placut si in parcare si inauntru, mai ales ca asa cum au spus si colegii, am putut pune mana pe motociclete fata de alti ani cand nu aveam voie sa le calarim. Cat despre "marii" absenti, as fi vrut sa le vad motocicletele dar cred ca pierderea e a lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A reusit cinevq sa ajunga la mici :)))?wow! Eu mor de pofta de ieri. Am vrut sa mi iau dar m a descurajat coada si muream si de foame :))

app a fost cineva azi ? La ce nr au ajuns biletele ? Ieri la 11 erau deja 8500 de bilete vandute

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri cu niste prieteni si din pacate confirm ca este mai rau de la an la an. Cu toate astea am fost in fiecare an si nu inca n-as putea spune ca nu mai merita. Lipsesc din ce in ce mai multe reprezentante si magazine mari de profil. Mi-au placut stand-urile celor de la Yamaha, BMW, Ducati, Indian (pt. ca astea au cam fost :)). Intr-adevar puteai sa "calaresti" cam toate exponatele, chiar si cele de la standul Ducati (insa asa cum scria si pe biletele, dupa ce primeai acordul unui reprezentant, ceea ce nu mi s-a parut deloc deplasat). Am mai vrut sa testam si MT 10 - le insa din pacate s-a "strecurat" o mica eroare si am aflat ca am fost programati cu o ora mai tarziu decat am fost anuntati (si asta dupa ce oricum ne programasem deja peste doua ore fata de momentul in care am completat formularele, tocmai pentru ca toti trei doream sa mergem pe MT10 si era mare cererea pentru ele). Asta e, poate n-a fost intentionata eroarea si n-a fost cu suparare, doar o usoara dezamagire. Dar ni s-a spus ca se poate testa si in afara acestui eveniment, direct de la reprezentanta si cel mai probabil asa vom face in saptamanile urmatoare.

 

Ce nu am inteles de data asta a fost de ce au pus intrare separata la SAB si la food court?! Mai ales ca anul trecut in zona aia au fost show-urile de stunt si drift. Nici nu stiu ..a fost anul asta asa ceva? Stunt and Drift?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ tzeapa dap. Au fost diferite echipe din jumatate in jumate de ora. 20 de lei intrarea la sab ,dar din cate am vazut coada la bilete pt moto era mult mai mare . Eu initial credeam ca ii voi vedea si pe baietii de la Evl drift team (erau ieri de la 11:30), dar abia cand am ajuns am vazut ca s diferite expozitiile . Asta e :))

Editat de Klaus Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refeream la cei care intrau si faceau burnout-uri cu niste "pisicute" obosite. Au fost si anul trecut, insa tot anul trecut a fost o echipa cu masini frumoase si bine pregatite (din Bulgaria parca) si main event-ul cu Terry Grant si binenteles nelipsitul Angyal Zoltan.

La asta ma refeream. A fost Angyal anul asta? Si oricum ..daca a fost si a fost in sectiunea auto unde trebuia sa platesti intrare separata e cam ....

 

 

LE.

 

la masinile astea ma refeream

 

post-64763-0-18393400-1492956444_thumb.jpg

Editat de tzeapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai au fost echipe ok. Aparea o lista cu toti concurentii. Si cei de la evl drift team nu poti sa zici ca au niste pisicute obosite. E36-le are 700 de cai din cate stiu. Iar santos e si el motociclist ca noi :))doar ca pe ei ii stiu de la alte evenimente si am si vorbit cu santos pe fb :/. Din pacate n am avut timp si nici chef sa mai merg la sab. Am obosit inainte sa termin turul la motorete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ziceam de cei de la evl. Oricum, avand in vedere ca anii trecuti era anuntat programul de stunt si orele la care a evoluat Terry Grant, iar anul asta nu am vazut asta, ma face sa cred ca nu au existat. Si desi nu este vorba de bani si mai mult de priincipiu, nu vad logica. Anul trecut 20 de lei biletul pentru toate evenimentele, anul asta 25 de lei doar smaeb, fara stunt show, 20 sab cu drift dar fara main event de talia lui Terry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total dezamagit, din toate punctele de vedere.Daca anul trecut cu 20 de lei vedeai tot, anul asta trebuia sa achiti 45 de lei, dar nu banii ar fi problema, ci lipsa unor expozanti desul de mari fata de anul trecut (m-as fi asteptat sa vad un salut cel putin dublu fata de anul trecut, la costul biletelor de anul asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut , placut si inapoi catre Arges pe un vant de zile mari .

De facut poze nu prea am facut decat cateva cu prietenii mei , seniorii SR 55.

M-am intalnit si cu trei din membri ehipei Yamaha care vor pleaca luna viitoare intro lunga si dificila expeditie , Mongolia .Au bagat la greu Harley, Indian si BMW cu standuri care mi-au atras atentia


» Post actualizat in 24 Apr 2017 05:33

Simson-ul lu " nea Gigi "

 

https://www.facebook.com/nicolae.constantin.10/videos/1184489838340470/?l=5276041564698800110

post-48189-0-57682700-1492965323_thumb.jpg

post-48189-0-97345100-1492965328_thumb.jpg

post-48189-0-86251400-1492965334_thumb.jpg

post-48189-0-75845900-1492965340_thumb.jpg

post-48189-0-44253300-1492965345_thumb.jpg

post-48189-0-78237800-1492965350_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...