Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

Un clip educativ, zic eu. Incepator, lipsa echipament, lipsa respectare limita de viteza sau indicatoare, dar cu gura mare ca "conservarul e de vina" si ca el avea "prioritate de stanga".

https://www.facebook.com/Darius.Mnt/videos/664040930457235/


» Post actualizat in 04 Aug 2017 11:37

Before and after

post-69984-0-53988000-1501846576_thumb.jpg

post-69984-0-45510700-1501846581_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ala cu masina a intrat in giratoriu inaintea lui.


» Post actualizat in 04 Aug 2017 11:39

Si putea sa evite fara probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu intrase in sensul giratoriu si se gasea pana in semnul cedeaza trecerea la momentul in care conservarul deja era in giratoriu.

tare asta cu prioritatea... cand nu ai patruns in sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform sustinatorilor, in sensul giratoriu acorzi prioritate doar din stanga... nu stiu de unde-i scoasa, dar e amuzanta.

In plus, cica l-ar fi "clansonat" si ala cu masina tot s-a bagat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai vai vai de cwurul lui de cocalar

Dar are suflet de copil. Daca te uiti mai atent, televizorul e pe Cartoon Network.

 

Mai avea putin si se ducea in insula aia. Asta cadea si fara masina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa limbajul semianalfabet, nu cred ca stiu ce-i aia trolling... sunt sigur ca ii tin partea si ca el nu a invatat absolut nimic din accidentul asta. "Da boss, nenorocitul ala cu masina ti-a taiat fata. Da-i in plm de conservari, tu mergi prea bine, esti valoros, ei e prosti"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-a atins bordura... a cazut ca a blocat fata. E, intr-adevar, o mica denivelare inainte de bordura, dar el era in cadere inainte sa o atinga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"George Voicu Singura vina a motociclistului este ca nu a avut o conduita devensiva"

"Cine Mirci A avut conduită avansivă apoi, conduită evazivă! Nare greșeală!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentarii au lasat unii, te doare capul. si toti se lauda ca au permis si ca stiu legislatia. ca politistul i-a dat dreptate bike-rului (asta e o inventie d-a lui, cred(sper), sa dea bine pe fb) :rusinica: te miri de ce sunt accidente la fiecare colt de strada in ziua de azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce comentarii au lasat unii, te doare capul. si toti se lauda ca au permis si ca stiu legislatia. ca politistul i-a dat dreptate bike-rului (asta e o inventie d-a lui, cred(sper), sa dea bine pe fb) :rusinica: te miri de ce sunt accidente la fiecare colt de strada in ziua de azi.

Care politist? Ca n-a fost contact intre vehicule, deci nu exista fapta dpdv legal... Dosar de autovatamare si la revedere. Asa am cazut si io prima oara, fara contact. Am tarat-o pe taratura la politie numai de-al dreaqu (plecase de pe bordura fara asigurare fara semnal) desi stiam ca nu ii face nimeni nimic. Si asa a fost. Doar ca io nu patisem absolut nimic (doar un cap de ghidon polizat la mobra) asa ca am plecat fiecare la casa lui.

Io sunt mai mult decat sigur ca asta nici nu a fost la politie. Bate campii ca sa nu cada de prost "in fata la baieti"...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, radem glumim, eu nu cunosc bulevardul, si adevarul este ca pana nu vad, nu cred (adica mi s-ar parea o mare contradictie, insa, din nou, fiind in Romania, nu ma mai mira nimic)... Omul sustine ca in acel giratoriu, este un Stop. Probabil acesta este si motivul pt care politistul i-a dat dreptate. Scrie in comment-uri.

 

Daca este asa, victima nu e chiar atat de proasta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...