Sari la conținut

Politia loveste un motociclist pe drumul Brasov - Fundata


LexDee
 Share

Postări Recomandate

 

O mai sugi si tu prin batista acum, ce-o sa faci. Spre uimirea ta, mai exista si militieni de traba. Si crede-ma, am avut multe probleme cu politia. Nu poti sa-i bagi chiar pe TOTI in aceeasi oala...

» Post actualizat in 25 Aug 2017 16:25

 

 

Iar tu esti copac gramada...

 

Daca in 2017, intr-un stat european, Politia nu are alt mijloc de a opri un motociclist decat sa dea peste el, inseamna ca poti sa te iei de o mana cu ei si sa mergeti sa dati amenda la astia care pasc vaca pe marginea drumului...

Cand s-a impartit inteligenta in Iasi tu erai absent nemotivat. Inteleg, nu trebuie sa te agiti.

Asta cu suptul prin batista n-am mai auzit-o. Tu asa faci? :)

Au vrut militienii sa fie mieji, sa arate ei ca sunt 'organu'.

Aia bătrâni zici ca au mentalitate de tablagii comunisti. Astia tineri ce scuza au?

I-au rupt ăluia oasele. Oare se simt mai bărbați acum?

S-a mai scris, existau o multitudine de alte metode de a-l opri, fără sa-l arunce in boscheti.

Daca ai dificultati de comprehensie legate de acest lucru, imi spui, si-ti fac o schema.

Da? Bine! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 250
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator _Raul_

Când vrei sa le arăți tovarășilor tai cât de smecher esti și te prefaci ca nu vezi și nu auzi girofare și sirene preț de 10 km, aflate fix în spatele tău... deh, ți-o asumi. Ghinion :))).

A venit o nesimțită de curbă, giurgiu boy a încetinit prea tare de bun ce era și Politia poc. Ca în viata, nu ca la taraf tv.

 

Daca este încă în tutela (foarte probabil), o sa fie și mai mișto pentru el.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Când vrei sa le arăți tovarășilor tai cât de smecher esti și te prefaci ca nu vezi și nu auzi girofare și sirene preț de 10 km, aflate fix în spatele tău... deh, ți-o asumi. Ghinion :))).

 

Tu chiar crezi ca o motocicleta nu reuseste sa se distanteze de un Logan pe distanta de 10 km? Ai mers vreodata pe un motor, fie ca si pasager?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate da multi prosti, parca se inmultesc din ce in ce mai rau.

Ce tot o dati in filme cu america si rusia ? Documentati-va inainte sa deschideti putorile alea de guri. Si ca in toate tarile te urmateste politia faca nu opresti.. uite in multe daca mergi prea haotic te lasa in pace sa nu iti faci singur rau sau sa ranestinpe altii, in uk caz concret Viata are prioritate nu bilutele unui militian.

Ca motociclistu nu a oprit sau nu a auzit ok poate fi sanctionat dupa numere sau facut filtru da sa ajungi sa calci un OM cu masina e drum lung nene, si pentru boschetarii care afirma ca Da domne bine i-a facut, sper sa emigrati in corea de nord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Tu chiar crezi ca o motocicleta nu reuseste sa se distanteze de un Logan pe distanta de 10 km? Ai mers vreodata pe un motor, fie ca si pasager?

Cred ca trebuie sa îmi pun în semnătura ca nu ma mai cert cu copiii pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca trebuie sa îmi pun în semnătura ca nu ma mai cert cu copiii pe forum.

eu zic ca ar trebui sa stii sa citesti si sa si retii ceea ce ai citit..... SEMNALUL ACUSTIC AL MASINII DE POLITIE .... NU FUNCTIONA!!!!!

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-as intreba pe cei care sustin ca mobristul putea sa fuga usor de politie de cate ori chiar au incercat sa faca asta - sa se distanteze rapid, pe un drum de munte cu serpentine de o masina care merge hotarat dupa ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-as intreba pe cei care sustin ca mobristul putea sa fuga usor de politie de cate ori chiar au incercat sa faca asta - sa se distanteze rapid, pe un drum de munte cu serpentine de o masina care merge hotarat dupa ei.

serios?

ce masina? ceva sport? nu logan ma gandesc, nu?

si cu unu care stie sa conduca bine la volan nu soferu' roman obisnuit.

da. nu a avut nici o sansa, drum pe serpentine, in urcare, eu cu tdm... nu cu cinestie ce racheta.

golanul mcv ... :crack: are mai putin de nici o sansa.

singurul avantaj pe care l-am avut era ca stiam binisor drumul si a fost relativ liber.

desi amandoi stiam drumul binisor.

ok, omul cu masina nu a incercat sa ma dea pe jos... dar nici nu ar fi avut ocazia decat poate in primele 2 serpentine, dar ar fi riscat si el daca ar fi franat asa de tarziu.

masina pe serpentine are un mare handicap, greutatea mult mai mare.

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-as intreba pe cei care sustin ca mobristul putea sa fuga usor de politie de cate ori chiar au incercat sa faca asta - sa se distanteze rapid, pe un drum de munte cu serpentine de o masina care merge hotarat dupa ei.

pe pasul republica in bulgaria cu o panamera alba.....

cred ca l a beleit nevasta ca omul chiar isi dorea sa ne dam

doua benzi in urcare deci nu avea de ce sa intre pe contrasens sa se riste

 

dar tu ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuie sa îmi pun în semnătura ca nu ma mai cert cu copiii pe forum.

 

eu zic sa mai 'judeci' inainte sa deschizi gura....

» Post actualizat in 29 Aug 2017 08:21

serios?

ce masina? ceva sport? nu logan ma gandesc, nu?

si cu unu care stie sa conduca bine la volan nu soferu' roman obisnuit.

da. nu a avut nici o sansa, drum pe serpentine, in urcare, eu cu tdm... nu cu cinestie ce racheta.

golanul mcv ... :crack: are mai putin de nici o sansa.

singurul avantaj pe care l-am avut era ca stiam binisor drumul si a fost relativ liber.

desi amandoi stiam drumul binisor.

ok, omul cu masina nu a incercat sa ma dea pe jos... dar nici nu ar fi avut ocazia decat poate in primele 2 serpentine, dar ar fi riscat si el daca ar fi franat asa de tarziu.

masina pe serpentine are un mare handicap, greutatea mult mai mare.

 

sa vezi ce se pisa pe tine un Logan pe Cheile Bicazului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vezi ce se pisa pe tine un Logan pe Cheile Bicazului....

eu nu cred...

dar neah, noi doi am fost intotdeauna pe baricade opuse.

adaca eu ziceam ca nu poti tu ziceai ca poti...

 

de unde stiu? ca un golan nu poate?

pai in atatia ani am depasit pe curbe / serpentine, adica din EXPERIENTA... nu am avut nevoie de costum de ploaie ca sa nu ma ude caruta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jerry serpentine sunt de tot felul, dar repet, vreau sa te vad cu TDM pe acele alea de par de la Cheile Bicazului,care sunt si inclinate si cu diferenta de nivel mare... :)

nu prea ma dau prin zona aia dar daca ajung te anunt. negresit.

cu cat e mai greu drumul cu atat e mai misto!

pe linie dreapta e trist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...