Sari la conținut

Mortal Vaslui


andutzu_85
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiri pozitive: Baiatul a fost cu capul pe umeri, i-a dat goarna prin fata spitalului ca sa fie aproape daca se intampla ceva.

Stiri negative: Un motiv de ingrijorare pentru fabrica de conserve de la Mioveni, Dacia inca are mari probleme la testul elanului cu motociclist din lateral.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smecherie pe Vaslui, asta n-a auzit ca saptamana trecuta au dat coltu trei... a zis el ca e mai jmecher!!! pacat de pasagerul care teoretic n-avea nici o vina! l-a mai nenorocit si pe sarmanul cu dacia care chiar nu avea cum sa il vada la viteza aia!

 

hai bajetii, da-tii tare intre semafoare, ca la asa ceva se ajunge!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si mertan rasturnat de r6. Acum cativa ani pe DN1 parca pe langa snagov - au intrat baietii in masina din dreapta; ei doi au intrat prin geam si au omorat soferul iar salupa de mertan a ajuns cu rotile in sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smecherie pe Vaslui, asta n-a auzit ca saptamana trecuta au dat coltu trei... a zis el ca e mai jmecher!!! pacat de pasagerul care teoretic n-avea nici o vina! l-a mai nenorocit si pe sarmanul cu dacia care chiar nu avea cum sa il vada la viteza aia!

 

hai bajetii, da-tii tare intre semafoare, ca la asa ceva se ajunge!!!

 

Or sa apara imediat sustinatorii prioritatii "absolute" si sa vezi morala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stau sa judec sau sa fac pe lupul moralist dar daca acolo nu este linie continua,eu unul nu invinovatesc soferul

 

masina e rasturnata pe trecerea de pietoni, putin probabil sa nu fi intors pe linie continua

oricum, a dat bine in loganul ala, a facut praf si stalpul a si pragul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

masina e rasturnata pe trecerea de pietoni, putin probabil sa nu fi intors pe linie continua

oricum, a dat bine in loganul ala, a facut praf si stalpul a si pragul

 

Acolo este intrarea in spital (pe acolo intra ambulantele + masinile angajatilor si uneori a persoanelor care vin in vizita). Este si statie de autobuz si este si trecerea de pietoni si este si scuar pe mijloc. Din ce stiu eu, daca nu s-o fi schimbat, acolo nu este linie continua si poti intra / iesi in spital din ambele sensuri de mers.

 

In zona aia merg tare atat motocicletele cat si masinile, mai ales noaptea din nefericire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venea peste viteza luminii motorul, nu au ajuns fotonii din far la logan ca sa observe soferu ca vine ceva...

dupa ce ca intorci aiurea o mai faci si cand vezi ca vine ceva, pe principiul: Am timp, eu sunt smecher.

patit chestia asta de multe ori.

sau facem o romaneasca dar nu ne asiguram nici macar atat cat am face-o daca am executa manevra legal.

destul de des insa nici macar la schimbarea directiei de mers nu se asigura deloc...

in trafic, in miscare ies in depasire fara sa se uite, era sa ma scoata unu in sant acu o luna sau ceva de genul...

a iesit peste mine in depasire... am avut accident asa, a schimbat unu banda peste mine...

asta si-a luat-o ca mergea prea tare, in primavara un amic a fost omorat de unu ca mergea prea incet... wtf?

degeaba luati apararea soferului ca nu putea sa observe motorul care avea viteza, ca putea! daca se uita.

 

riderul a gresit, da clar. straduta aia nu este pista de drag.

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea oamenilor nu exceleaza in estimarea distantei, prin urmare este dificil de culpabilizat soferul in acest caz. Soferul poate fi culpabilizat doar daca legal, nu avea dreptul sa faca manevra pe are a facut-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venea peste viteza luminii motorul, nu au ajuns fotonii din far la logan ca sa observe soferu ca vine ceva...

dupa ce ca intorci aiurea o mai faci si cand vezi ca vine ceva, pe principiul: Am timp, eu sunt smecher.

patit chestia asta de multe ori.

sau facem o romaneasca dar nu ne asiguram nici macar atat cat am face-o daca am executa manevra legal.

destul de des insa nici macar la schimbarea directiei de mers nu se asigura deloc...

in trafic, in miscare ies in depasire fara sa se uite, era sa ma scoata unu in sant acu o luna sau ceva de genul...

a iesit peste mine in depasire... am avut accident asa, a schimbat unu banda peste mine...

asta si-a luat-o ca mergea prea tare, in primavara un amic a fost omorat de unu ca mergea prea incet... wtf?

degeaba luati apararea soferului ca nu putea sa observe motorul care avea viteza, ca putea! daca se uita.

 

riderul a gresit, da clar. straduta aia nu este pista de drag.

Si viteza unui glont e mai mica decat viteza luminii. Poti sa il eviti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si viteza unui glont e mai mica decat viteza luminii. Poti sa il eviti?

daca circulatia s-ar desfasura la mach 1 si glontul ar fi de marimea unei motociclete m-as asigura ca nu ies de pe banda de accelerare daca vad lumina din spate. dar presupun ca in momentul respectiv daca circulatia s-ar desfasura la vitezele alea benzile de accelerare / decelerare ar fi gandite altfel.

nu cred ca ar fi viteza de circulat in oras.

dar da daca glontul are far si stiu ca pe triectoria aia vin gloante... da l-as evita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde stiti voi ce s a intamplat acolo?? soferul trebuia sa se asigure..doar nu venea fara lumini...

Iti doresc si tie un tintar care vine cu mult peste 100km/h, noaptea, sa-i apreciezi viteza de la 100m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zztop, doar nu iti trec prin minte diferite scenarii de genul: explozie de cauciuc, defectiune la sistemul de franare, acceleratie blocata etc. Probabil este cazul clasic in care un sofer care se asigura mai superficial (probabil datorita traficului lejer de la acea ora) se intalneste cu un erou pe doua roti care se gandeste sa ii dea o forja scurta, avand bulevardul aparent liber. Si cam asta e rezultatul.


Fara legatura cu acest accident, insa aud ocazional la ore tarzii motoare foarte turate pe soseaua Berceni. Nu m-ar mira sa apara, dupa aceeasi reteta, un nou topic cu rip pe aici.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa mintea voastra trebuie sa dau prioritate vehiculelor care circula regulamentar! cele care nu le vad eu , care au viteza mare, nu se iau in considerare! aha! ok MDA...

 

bikerul avea viteza...il condamn daca darma 3 stalpi!

 

dar in cazul de fata, un cretinoid a facut stanga fara sa se asigure, cum fac multi!

 

era chiar o reclama in UK la conservarii care nu se uita " LOOK..THEN LOOK AGAIN" si nu se referea la motoarele care merg cu viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Educatia de acest tip, adica Look, then look again, nu prinde la soferii romani. La noi soferii nu vad ambulanta aflata in misiune, masina de politie si tirurile.
Legal, este neacordare de prioritate insa, in mod sigur se va solutiona ca dosar cu culpa comuna.
Pentru ca noi traim in Romania, nu in UK.

La cum arata masina aia, clar motociclistul nu mergea legal.
Nu era cu 30km/h in apropierea trecerii de pietoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca bikerul avea 60 km / h si murea fiindca prostu o facut stanga dintr o bucata??

 

ok ok..stiu ca Vaslui avea viteza, ioca conduita preventiva, etc....si eu fac d astea..

 

sunt 100% convine ca prostalaul Nu s a asigurat ( facebook, telefon, oboseala, curvaraseala,..) si 100 % ca bikerul vasluian avea viteza! asta e clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...